Προς το περιεχόμενο

Vodafone Offers v.2 - μεταξυ αλλων Nokia Lumia 925 & 1020


etheo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ρεζουμέ:

Εδώ για την προσφορά λέμε.

Απ'ότι θυμαμαι δεν λέγατε για την προσφορά, για την συσκευή της προσφοράς λέγατε με αφορμή την προσφορά (όπως έχει συμβεί και χίλιες άλλες φορές σε άλλες προσφορές), μέχρι που έθεσες ως επιχείρημα την τιμή της προσφοράς, το οποίο -συγχώρα με- θεωρώ άτοπο από μόνο του (για το είδος της κουβέντας/αντιπαράθεσης που διάβαζα μέχρι εκείνη τη στιγμή) αλλά προς χάρην κουβέντας, στην ουσία αυτό που σχολίασα είναι ότι και βάση τιμής που το θέτεις, το επιχείρημα το βρίσκω άκυρο αφού η πραγματική τιμή είναι και παραμενουν τα 700Ε. Άντε και τα 520 ακόμη. Τα 350 αποτελούν προσφορά λίγων ημερών, δεν ρίχνουν το κινητό σε άλλη κατηγορία ως προς τα χαρακτηριστικά του/συσκευή, κι οπότε αθέμιτη την σύγκριση του με το g2.

 

Αλλά επειδή δεν μου αρέσουν οι εντάσεις, σου έχω και sure-prize: (πετυχημένο ε, έλα παραδέξου το...) στα 350 μόνο θεωρείς λογική την σύγκριση;  Κανένα πρόβλημα.

.

.

.

H μεγάλη έκδοση. Nταν νταν, φοντάν και ξηροί καρποί:

 

ΜΟΡΦΕΑ!

 

Ας ξεκινήσουμε λίγο από το τέλος.

Τεσπα δε συνεχίζω . Εδώ για την προσφορά λέμε. Ο καθένας ας αγορασει ότι νομίζει. Αλλωστε δεν ειμαι φαν καμμιάς εταιρίας.

Tι στο καλό παθαίνεται ρε παιδάκι μου με τα passive agressive. Oκ, κι εγώ στο club ενίοτε αλλά xαλάρωσε βρε άνθρωπε, κουβέντα κάνω. Έλα κι έχει πανσέληνο κι ο βαθμός επικινδυνότητας είναι μεγάλος, πάμε πάλι...

 

1. αφου είναι ακυρο θεωρείς ότι ο υποψιος αγοραστής λέει " τι να αγοράσω; ένα 1020 στα 340 ή ένα g2 στα 600;" . Αν ναι πάω πάσο.

2. Αν όχι όμως, δε πρέπει στα χαρακτηριστικά του να βαλεις και τον παράγοντα του πόσο πλήρωσες;

3. Αλλο να λες έδωσα 700 και έχει pentile και αλλο έδωσα 314 ,όπως εγώ πχ, αλλα δεν έχει.

1. Eγώ δεν το λέω, άσε που για τις τσέπες των 300-350, η απάντηση είναι το ίδιο προφανής με το αν η γη είναι στρογγυλή (αλλά περίμενε...)

2. Εμ, εκεί είναι το "θέμα" μου, ότι όχι, διότι... (λίγο μυστήριο ακόμη, ξαναπερίμενε...)

3. Άλλο, σαφώς άλλο. Αλλά κοίτα -με τρόπο, αν ήδη ξανασυγχίστηκες- το αποπάνω. Πάμε στα αποκαλυπτήρια...

-------------------------------------------------------

 

Κάθομαι λοιπόν και διαβάζω αντιπαράθεση για τα τεχνικά χαρακτηριστικά της οθόνης -και όχι μόνο- του 1020. Μια αντιπαράθεση που αν θυμάμαι καλά ξεκίνησε από τον... δεν θυμάμαι νικ -την πανσέληνο μου μέσα, πρέπει τώρα να πάω πίσω να τσεκάρω το νικ, μην παρεξηγηθεί κι αυτός- να κάνει αρνητική κριτική στο 1020 και τα X χαρακτηριστικά του... τελεία. Όχι να κάνει κριτική στο 1020 και τα Χ χαρακτηριστικά του... για τα 350 που παίζει η προσφορά. Θυμάμαι λάθος; Ουδείς αλάθητος και βαριέμαι να ξαναδιαβάζω όλη την κουβέντα για να το διαπιστώσω, αν ναι, σταμάτα να διαβάζεις και ζητώ συγχώρεση, ο Κύριος με τα σου.

Αν όχι, συνεχίζω να θυμάμαι ότι στο πλαίσιο της αντιπαράθεσης πέφτουν και οι συγκρίσεις με g2 κλπ. Όπως είπα, δεν κρίνω ποιος έχει δίκιο και άδικα περί των τεχνικών... Και ξαφνικά....!

 

1. [...] Και στο κάτω κάτω μας ενδιαφέρει το 1020 επειδή έχει 350 .

1. Επ, επ, ποιος, τι, γιατί (αυτό το είχα προσπεράσει, ας το θίξω τώρα που το ξαναείδα, να γίνει πιο πικάντικη η βραδιά). Διότι στο... πάνω πάνω, η προσφορά στα 350 "μας" -όσους- δίνει τώρα τη δυνατότητα να το αντέξει η τσέπη "μας" και επιτέλους να το αποκτήσουμε. Το ενδιαφέρον για το κινητό το ίδιο και τα χαρακτηριστικά του/προίκα του κι οπότε για την όποια σχετική αντιπαράθεση, θα εκτιμούσα ότι προϋπάρχει και προηγείται ασχέτου τιμής, γιατί ανήκει συνολικά στα τοπ και γιατί όλοι οι άρρωστοι με την τεχνολογία στον Άγιο Παντελεήμονα στο insomnia, που πάθη και ίντριγκες γεννά (το ενδιαφέρον, λέμε), σαν της αντιπαράθεσής σας/μας.

 

Aλλά το "και ξαφνικά...!" πήγαινε στη συνέχεια σου και αυτό σχολίασα πιο πίσω. Και αυτό που σου είπα ότι βρίσκω άκυρο, ας το αναλύσω, μήπως στις 5:59 που πόσταρα οι πλανήτες δεν ήταν σε ευθυγράμμιση και το έθεσα μη κατανοητά:

 

Αν είχε 600ευρω όπως πχ το g2 που το συγκρίνεις θα ήταν εντελώς αλλη ιστορία.

α. Γιατί θα ήταν άλλη ιστορία. Δηλαδή επειδή αντίστοιχα π.χ. σκοτώσανε (να 'ναι καλά ο φονιάς, δόξα και τιμή -pun intended- στη βία) το OG στα 129Ε, αν ήταν κάποιος -με αφορμή την προσφορά- να ξεκινήσει μια κριτική των χαρακτηριστικών του, με τι θα έπρεπε να το συγκρίνει, με μοντέλα των 129Ε που κουβαλάνε χαρακτηριστικά 10(λέμε) γενεών πίσω;

Η κριτική/αντιπαράθεση ξεκίνησε με την -καθόλου σπάνια- ερώτηση "παιδιά στα 350Ε υπάρχει καμιά καλύτερη επιλογή;" Aν είχε ξεκινήσει έτσι, το κριτήριο της τιμής που θέτεις θα είχε βάση.

 

Εγώ όταν διαβάζω αντιπαράθεση για τα τεχνικά χαρακτηριστικά θεωρώ λογικό η σύγκριση να είναι με κάτι πλησιέστερο ως προς την συσκευή ως συσκευή, διότι έτσι διάβασα να ξεκινά και να εξελίσσεται η κουβέντα. Μέχρι που την έβγαλες άκυρη σύγκριση βάση των 350.

Το οποίο κρίνω άκυρο από μόνο του διότι τα 350 αποτελούν προσφορά, η συσκευή κυκλοφόρησε, προωθήθηκε, τιμολογήθηκε και μπήκε στα ράφια και συνεχίζει να βρίσκεται στα ράφια με τιμή 700Ε και κατηγοριοποιείται στην ίδια κατηγορία των ναυαρχίδων όπως το -όποιο- g2. Αφου θες με τιμή, η πραγματική τιμή θεωρώ ότι είναι τα 520-700.

 

Αλλά β. στάσου ('μύγδαλα). Θέλεις και με τα 350? Λούκυ Λούκ: g2 στα 380. Eίναι legit τώρα η σύγκριση στο επίπεδο που "μας" ενδιαφέρει;

 

Aν δεν τα βρείτε και μετά από αυτό, άσχημα νέα κουβαλώ.... δεν ταιριάζουν τα ζώδια σας.

=P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγκρίνουμε τωρα lg με νοκια.. μαλιστα.. για τηλεοράσεις μιλαμε ή για κινητά? και το zte grand memo ειναι σε προσφορα στα 250 ...και? δειτε specs. τα πραγματα ειναι απλα και μονο η παγκόσμια αγορα αντικατοπτρίζει την πραγματικη αξια ενος προιόντος οποτε εχουμε και λέμε... lg http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00FF6D47K/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=electronicsnokiahttp://www.amazon.co.uk/Nokia-Lumia-Windows-Smartphone-Camera/dp/B00F0KUZOQ  ta 350 euro της προσφορας ηταν παγκοσμίου επιπέδου γιατι το τηλέφωνο αξίζει πολυ παραπάνω



 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Δεν μου είναι ξεκάθαρο (χωρίς πλάκα)...η αφορμή είναι το δικό μου ποστ για το σχόλιο περί Lg vs Nokia? Ρωτάω για να μην τυχόν τυραννήσω πληκτρολόγιο άνευ λόγου μιας και πονοκεφάλιασα λίγο ήδη με το αποπάνω (και 'σεις μαζί θα υποθέσω, αν τολμήσατε να το διαβάσετε όλο =p)

 

Άστο, όχι, ζαλούρα, μάλλον συμφωνούμε... τουλάχιστον στα μισά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρεζουμέ:

Απ'ότι θυμαμαι δεν λέγατε για την προσφορά, για την συσκευή της προσφοράς λέγατε με αφορμή την προσφορά (όπως έχει συμβεί και χίλιες άλλες φορές σε άλλες προσφορές), μέχρι που έθεσες ως επιχείρημα την τιμή της προσφοράς, το οποίο -συγχώρα με- θεωρώ άτοπο από μόνο του (για το είδος της κουβέντας/αντιπαράθεσης που διάβαζα μέχρι εκείνη τη στιγμή) αλλά προς χάρην κουβέντας, στην ουσία αυτό που σχολίασα είναι ότι και βάση τιμής που το θέτεις, το επιχείρημα το βρίσκω άκυρο αφού η πραγματική τιμή είναι και παραμενουν τα 700Ε. Άντε και τα 520 ακόμη. Τα 350 αποτελούν προσφορά λίγων ημερών, δεν ρίχνουν το κινητό σε άλλη κατηγορία ως προς τα χαρακτηριστικά του/συσκευή, κι οπότε αθέμιτη την σύγκριση του με το g2.

 

Αλλά επειδή δεν μου αρέσουν οι εντάσεις, σου έχω και sure-prize: (πετυχημένο ε, έλα παραδέξου το...) στα 350 μόνο θεωρείς λογική την σύγκριση;  Κανένα πρόβλημα.

.

.

.

H μεγάλη έκδοση. Nταν νταν, φοντάν και ξηροί καρποί:

 

ΜΟΡΦΕΑ!

 

Ας ξεκινήσουμε λίγο από το τέλος.

Tι στο καλό παθαίνεται ρε παιδάκι μου με τα passive agressive. Oκ, κι εγώ στο club ενίοτε αλλά xαλάρωσε βρε άνθρωπε, κουβέντα κάνω. Έλα κι έχει πανσέληνο κι ο βαθμός επικινδυνότητας είναι μεγάλος, πάμε πάλι...

 

1. Eγώ δεν το λέω, άσε που για τις τσέπες των 300-350, η απάντηση είναι το ίδιο προφανής με το αν η γη είναι στρογγυλή (αλλά περίμενε...)

2. Εμ, εκεί είναι το "θέμα" μου, ότι όχι, διότι... (λίγο μυστήριο ακόμη, ξαναπερίμενε...)

3. Άλλο, σαφώς άλλο. Αλλά κοίτα -με τρόπο, αν ήδη ξανασυγχίστηκες- το αποπάνω. Πάμε στα αποκαλυπτήρια...

-------------------------------------------------------

 

Κάθομαι λοιπόν και διαβάζω αντιπαράθεση για τα τεχνικά χαρακτηριστικά της οθόνης -και όχι μόνο- του 1020. Μια αντιπαράθεση που αν θυμάμαι καλά ξεκίνησε από τον... δεν θυμάμαι νικ -την πανσέληνο μου μέσα, πρέπει τώρα να πάω πίσω να τσεκάρω το νικ, μην παρεξηγηθεί κι αυτός- να κάνει αρνητική κριτική στο 1020 και τα X χαρακτηριστικά του... τελεία. Όχι να κάνει κριτική στο 1020 και τα Χ χαρακτηριστικά του... για τα 350 που παίζει η προσφορά. Θυμάμαι λάθος; Ουδείς αλάθητος και βαριέμαι να ξαναδιαβάζω όλη την κουβέντα για να το διαπιστώσω, αν ναι, σταμάτα να διαβάζεις και ζητώ συγχώρεση, ο Κύριος με τα σου.

Αν όχι, συνεχίζω να θυμάμαι ότι στο πλαίσιο της αντιπαράθεσης πέφτουν και οι συγκρίσεις με g2 κλπ. Όπως είπα, δεν κρίνω ποιος έχει δίκιο και άδικα περί των τεχνικών... Και ξαφνικά....!

 

1. Επ, επ, ποιος, τι, γιατί (αυτό το είχα προσπεράσει, ας το θίξω τώρα που το ξαναείδα, να γίνει πιο πικάντικη η βραδιά). Διότι στο... πάνω πάνω, η προσφορά στα 350 "μας" -όσους- δίνει τώρα τη δυνατότητα να το αντέξει η τσέπη "μας" και επιτέλους να το αποκτήσουμε. Το ενδιαφέρον για το κινητό το ίδιο και τα χαρακτηριστικά του/προίκα του κι οπότε για την όποια σχετική αντιπαράθεση, θα εκτιμούσα ότι προϋπάρχει και προηγείται ασχέτου τιμής, γιατί ανήκει συνολικά στα τοπ και γιατί όλοι οι άρρωστοι με την τεχνολογία στον Άγιο Παντελεήμονα στο insomnia, που πάθη και ίντριγκες γεννά (το ενδιαφέρον, λέμε), σαν της αντιπαράθεσής σας/μας.

 

Aλλά το "και ξαφνικά...!" πήγαινε στη συνέχεια σου και αυτό σχολίασα πιο πίσω. Και αυτό που σου είπα ότι βρίσκω άκυρο, ας το αναλύσω, μήπως στις 5:59 που πόσταρα οι πλανήτες δεν ήταν σε ευθυγράμμιση και το έθεσα μη κατανοητά:

 

α. Γιατί θα ήταν άλλη ιστορία. Δηλαδή επειδή αντίστοιχα π.χ. σκοτώσανε (να 'ναι καλά ο φονιάς, δόξα και τιμή -pun intended- στη βία) το OG στα 129Ε, αν ήταν κάποιος -με αφορμή την προσφορά- να ξεκινήσει μια κριτική των χαρακτηριστικών του, με τι θα έπρεπε να το συγκρίνει, με μοντέλα των 129Ε που κουβαλάνε χαρακτηριστικά 10(λέμε) γενεών πίσω;

Η κριτική/αντιπαράθεση ξεκίνησε με την -καθόλου σπάνια- ερώτηση "παιδιά στα 350Ε υπάρχει καμιά καλύτερη επιλογή;" Aν είχε ξεκινήσει έτσι, το κριτήριο της τιμής που θέτεις θα είχε βάση.

 

Εγώ όταν διαβάζω αντιπαράθεση για τα τεχνικά χαρακτηριστικά θεωρώ λογικό η σύγκριση να είναι με κάτι πλησιέστερο ως προς την συσκευή ως συσκευή, διότι έτσι διάβασα να ξεκινά και να εξελίσσεται η κουβέντα. Μέχρι που την έβγαλες άκυρη σύγκριση βάση των 350.

Το οποίο κρίνω άκυρο από μόνο του διότι τα 350 αποτελούν προσφορά, η συσκευή κυκλοφόρησε, προωθήθηκε, τιμολογήθηκε και μπήκε στα ράφια και συνεχίζει να βρίσκεται στα ράφια με τιμή 700Ε και κατηγοριοποιείται στην ίδια κατηγορία των ναυαρχίδων όπως το -όποιο- g2. Αφου θες με τιμή, η πραγματική τιμή θεωρώ ότι είναι τα 520-700.

 

Αλλά β. στάσου ('μύγδαλα). Θέλεις και με τα 350? Λούκυ Λούκ: g2 στα 380. Eίναι legit τώρα η σύγκριση στο επίπεδο που "μας" ενδιαφέρει;

 

Aν δεν τα βρείτε και μετά από αυτό, άσχημα νέα κουβαλώ.... δεν ταιριάζουν τα ζώδια σας.

=P

 

 

νταξει οποιος τα εγραψε ολα αυτα πρεπει να "κουβαλαει" ψυχολογικα (με την καλη εννοια παντα) μου θυμησε διαλογο απο κοπελες..(πηγα στο super να παρω σαπουνι και ειδα τον ταδε..αυτον που ειχε αφησει εγκυο την λιτσα.. την θυμασε την ξαδερφη της?!..τελειωσε ιεκ λογιστικης..ρε γαμωτο δεν εχω ιδεα απο pc εγω...κλπ κλπ)  απλα θεουλης μεχρι και "σου" εβαλε μεσα!!!

ps: απολυτο δικο εχει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αλλάξω γνώμη, μπορώ να επιστρέψω σφραγισμένη συσκευασία στο κατάστημα και να πάρω τα χρήματα μου πίσω?Μέσα σε πόσες μέρες γίνεται απο την αγορά?

 

ειδικα αν η αγορά έγινε από το Internet μια χαρα και με το νομό πας το δινεις και παιρνεις πισω τα χρηματα σου. Αν μιλαμε και για σφραγισμενη συσκευασια τοτε δεν υπαρχει περιπτωση να σου πουν το παραμικρο. 14-15 μερες εχεις διακιωμα υπαναχωρησης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα και εγώ απο τοπικό κατάστημα Vodafone. Να σημειώσω ότι η έκπτωση απο το φοιτητικό cu ισχύει κανονικότατα. Αν σας πουν όχι όπως σε εμένα στην αρχή να επιμείνετε να πάρουν επιτόπου τηλέφωνο στα κεντρικά. Και σε εμένα έτσι έγινε και το πήρα στα 314. Επίσης το κουπόνι για τις εφαρμογές το δίνουν κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδικα αν η αγορά έγινε από το Internet μια χαρα και με το νομό πας το δινεις και παιρνεις πισω τα χρηματα σου. Αν μιλαμε και για σφραγισμενη συσκευασια τοτε δεν υπαρχει περιπτωση να σου πουν το παραμικρο. 14-15 μερες εχεις διακιωμα υπαναχωρηση

Αυτο ισχυει για ολα τα online καταστηματα οπως και τον Κωτσοβολο ? Γιατι αυτοι μου λενε οτι μονο πιστωτικο δινουν πισω για αγορα απο το φυσικο καταστημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει για όλες τις Online αγορές. Αν αγόρασες online από τον κωτσοβολο θεωρειται Online αγορά. Για αγορα από φυσικό κατάστημα δεν ξερω τι ισχύει ακριβώς αλλα και πάλι θεωρώ ότι αν πιέσεις μπορείς να παρεις χρηματα πίσω ειδικά αν το προιον είναι σφραγισμένο χωρις να εχεις κανει καμία προσπαθεια να το ανοιξεις

 

Από τους όρους χρήσης της ιστοσελιδας του κωτσοβολου

 

Επιστροφές προϊόντων με χρέωση του πελάτη: Επιστροφή προϊόντων με χρέωση του πελάτη μπορεί να πραγματοποιηθεί στις περιπτώσεις κατά τις οποίες ο πελάτης για οποιονδήποτε λόγο, εκτός των παραπάνω, άλλαξε γνώμη και δεν επιθυμεί πλέον την αγορά του προϊόντος, εφόσον δεν έχει εκπνεύσει η κατωτέρω αναφερομένη προθεσμία υπαναχώρησης. Η επιστροφή των προϊόντων μπορεί να γίνει είτε από τον ίδιο τον πελάτη σε οποιοδήποτε κατάστημα διατηρεί η DIXONS SOUTH – EAST EUROPE Α.Ε.Β.Ε. με το εμπορικό σήμα «ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ» ή «MEGA ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ» πανελλαδικά, είτε με αποστολή αυτών, επιβαρυνόμενος ο πελάτης με τα έξοδα αποστολής τους, κατόπιν συνεννόησης με το προσωπικό του Ηλεκτρονικού Καταστήματος της ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ. Και στις δύο ως άνω αναφερόμενες περιπτώσεις, θα πρέπει το προϊόν να βρίσκεται σε άριστη κατάσταση μαζί με όλα τα πρωτότυπα έγγραφα τα οποία συνόδευαν το προϊόν (π.χ. Δ.Α.Τ., Απ. Λιανικής κ.ο.κ) και πλήρη τη συσκευασία του. Σε περίπτωση επιστροφής των προϊόντων, και υπό την προϋπόθεση ότι θα έχουν προηγουμένως παραληφθεί και ελεγχθεί τα προϊόντα από την ΕΤΑΙΡΕΙΑ, η επιστροφή των χρημάτων στον πελάτη, θα γίνεται στην περίπτωση πληρωμής μέσω πιστωτικής κάρτας, με ακύρωση της χρέωσης της πιστωτικής κάρτας, η οποία θα γίνεται με επιμέλεια της ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ και στην περίπτωση πληρωμής με μετρητά, εάν ο πελάτης είχε επιλέξει την δυνατότητα «παραλαβή από το κατάστημα», θα γίνεται με επιστροφή των χρημάτων του σε αυτόν από το κατάστημα στο οποίο πραγματοποίησε την αγορά. Σε περίπτωση που τα προϊόντα επιστραφούν κατεστραμμένα ή ελλιπή το Ηλεκτρονικό κατάστημα έχει το δικαίωμα να ζητήσει αποζημίωση από τον πελάτη, το ποσό της οποίας θα καθορίζεται από την κατάσταση των προϊόντων και να προβαίνει μονομερώς και άνευ ετέρου τινός σε ολικό ή μερικό συμψηφισμό της απαίτησής του αυτής έναντι του πελάτη.

Υπαναχώρηση: Ο αγοραστής δικαιούται να υπαναχωρήσει αναιτιολογήτως μέσα σε δέκα (10) εργάσιμες ημέρες από την ημερομηνία παράδοσης και παραλαβής των πωληθέντων προϊόντων, επιστρέφοντας το αγαθό στην αρχική του κατάσταση, με το σύνολο των εξαρτημάτων του, των εντύπων που το συνοδεύουν και της συσκευασίας του σε άριστη κατάσταση. Η επιστροφή του είδους γίνεται δεκτή, μόνον εφόσον πρώτα ο αγοραστής έχει εξοφλήσει κάθε ποσό που επιβαρύνθηκε η εταιρία για την αποστολή του είδους σε αυτόν και το κόστος επιστροφής του είδους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εκπτωση του φοιτητικου δεν ειμαι βεβαιος κατα ποσο ισχυει 100%. Αφενος, για να μη τα θελουμε ολα δικα μας, ειναι "δικαιο" να ΜΗΝ ισχυει καθοτι το λενε ξεκαθαρα οι οροι οτι δεν συνδιαζεται με αλλες προσφορες, και αν αυτο δεν οριζεται σαν προσφορα, τοτε τι οριζεται? :P

 

Αποκει και περα, και εγω την πηρα την εκπτωση, ΑΛΛΑ, εγινε ως εξης. Μπαινω στο καταστημα, ρωταω την κοπελιτσα αν εχει κομματια και αν μπορω να το παρω με την φοιτητικη εκπτωση (χωρις αναφορα παραγγελιων κλπ αλλωστε δεν ειχα κανει με παραδοση στο συγκεκριμενο καταστημα) και μου λεει περιχαρης "ναι ναι"... Οποτε το προχωραμε, μου βρισκει το νουμερο στο οποιο πρεπεινα στειλω SMS για τον κωδικο, σιγουρευω και την τιμη γιατι φοβηθηκα προς στιγμην μη μου πει 599 -10%=540... και αφου μου λεει θα βγει 314 και παω και σηκωνω λεφτα απο ΑΤΜ, παει να κανει τη διαδικασια και κατι δε της το "επαιρνε" το συστημα...

Αρχιζω να ψιλιαζομαι οτι κατι τρεχει με τον κωδικο κλπ ισως αλλα κανω την παπια... εχω αφησει και τα 320 ευρω μετρητα πανω στον παγκο για δελεαρ να βρουνε τη λυση :P και τεσπα φωναζει εκει τον υπευθυνο καταστηματος, τα λενε μεταχυ τους, του λεει κατι ιστοριες "οτι εκανε βλακεια και της "εκαψε" μαλλον τον κωδικο, οτι τον εχασε κλπ" και της κανει ο αλλος "καλα προσπαθησε το ετσι, αλλιως περασε το με αυτον τον τροπο και θα το φτιαξουμε μετα..."

 

Εν τελει εγω εδωσα τα 314 και εφυγα με το κινητο, αλλα στην αποδειξη δεν αναφερει τιποτα για φοιτητικο ουτε για -10%.....δειχνει οτι χρησιμοποιησα δωροεπιταγη 35 ευρω και πηρε η τιμη στα 314...οποτε πολυ πιθανον το κανανε πλαγιως με καποια εικονικη δωροεπιταγη για να βγει το τελικο ποσο 314...

 

Εκει θυμηθηκα και το παιδι που ελεγε οτι ειναι θεμα τιμολογησης και οτι δε γινεται στα κεντρικα καταστηματα τους.... Εγω σε πιο κεντρικο δε γινοταν να παω, πηγα στου χαλανδριου που ειναι διπλα στα τεραστια κτιρια με τα γραφεια τους...

 

Τεσπα παντως κυνηγηστε το δε χανετε τιποτα αφου σε τοσους "περασε", δε πειραζει να "κλεψουμε" και εμεις καμια φορα, δε θα κλαψει η vodafone....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα και εγώ απο τοπικό κατάστημα Vodafone. Να σημειώσω ότι η έκπτωση απο το φοιτητικό cu ισχύει κανονικότατα. Αν σας πουν όχι όπως σε εμένα στην αρχή να επιμείνετε να πάρουν επιτόπου τηλέφωνο στα κεντρικά. Και σε εμένα έτσι έγινε και το πήρα στα 314. Επίσης το κουπόνι για τις εφαρμογές το δίνουν κανονικά.

Εγώ τους είπα για τη φοιτητική έκπτωση και δε ξέρανε τι να κάνουνε. Τους λέω να πάρουν στα κεντρικά και από εκεί τους είπαν να μην δεχτούν το -10%..Αν και από τα κεντρικά άλλοι λένε να τη δεχτούν και άλλοι όχι, τότε το θέμα με την έκπτωση είναι λίγο τζόκερ (ότι να' ναι), άμα σου κάτσει σου κάτσε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μία ερώτηση στα γρήγορα.... Όσοι το πήρατε από Vodafone είχε και κάποιο λογότυπο πάνω η συσκευή?   Και γενικά τι διαφορετικό είχε?

 

Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μία ερώτηση στα γρήγορα.... Όσοι το πήρατε από Vodafone είχε και κάποιο λογότυπο πάνω η συσκευή?   Και γενικά τι διαφορετικό είχε?

 

Ευχαριστώ..

Η συσκευή εξωτερικά δεν έχει κάτι,όταν ανοίγει σου δείχνει το λογότυπο και μέσα έχει μια εφαρμογή που μπορείς να κάνεις uninstall.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...