Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αν με βάλει silver1, υπάρχει πιθανότητα να άνέβω ή θέλει duo κτλ, οπότε το παρατάω;

 

Πρωτο μου rank ηταν silver 2 οταν ξεκινησα και το εφτασα με soloq global, τωρα ειναι supreme.

Απλα δεν θελει να νευριαζεις και να κανεις rage κτλ Παιχνιδι ειναι, ακομα και ταβανι να φτασεις στο rank δεν νομιζω να γινει κατι. Μετα εχεις και κινητρο να κανεις practice και να γινεις καλυτερος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν με βάλει silver1, υπάρχει πιθανότητα να άνέβω ή θέλει duo κτλ, οπότε το παρατάω;

Θυμαμαι που με ειχε βαλει silver 2 και σε καθε γκειμ επρεπε να κανω 50-60 kills αλλιως δε νικουσαμε..οι παικτες μιλαμε δεν ειχαν καμια επαφη με το ειδος, που και που συναντουσα κιαλλα smurfs βεβαια και γινοταν χαβαλες αλλα μου βγηκε η ψυχη μεχρι να ανεβω :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) crosshair placement

2) βρες sens και settings και αστα εκει. Το sens πρεπει να ειναι χαμηλο. πχ εχω εχω 800dpi και 1.1 in-game.

3) Κανε ξεχωριστο practice για το aim. Στο cs το aim ειναι διαφορετικο απο το game sense. Οταν παιζεις mm, μαθαινεις game sense. Για να κανεις practice το aim σου πρεπει να μπεις σε aim servers και dm + recoil management

4) Παρακολουθησε pro matches στo twitch για να δεις πως παιζετε κανονικα το παιχνιδι.

5) Μαθε flashes/nades και χρησιμοποιησε τα προς δικο σου οφελος

6) Μαθε positioning και το πως πρεπει να κινεισαι στο παιχνιδι και πως πρεπει να κανεις peek στις γωνιες.

7) Αποδεξου οτι καποιοι ειναι καλυτεροι απο εσενα οποτε σταματα να λες "reported", και απλα προσπαθησε περισσοτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης να συμπληρωσω μερικα ,δεν ειμαι expert του ειδους αλλα επειδη επαιζα και το source παλια,εχω μερικα κολπα για αρχαριους:

1. αν δεν το εχεις με το sniper ,οπου δεις καποιο εχθρικο sniper και καθαριζει κοσμο καλυτερα να τον αποφυγεις

2. πηγαινε οπου παει ο πολυ κοσμος , ακολουθα τους και μην πηγαινεις πρωτος αρχικα

3. μαθε τους χαρτες και καλυτερα παιζε 1 για καμποσο καιρο (πχ de dust 2) να τον μαθεις καλα να ξερεις τα ξετρυπια

4. Το κυριοτερο παιζε με bots αρχικα , σε μεσαια δυσκολια για αρχη και μετα max δυσκολια

5. παιρνε οπλα με μικρο recoil (οχι ΑΚ) αρχικα ,γιατι κλωτσανε πολυ τα αλλα και ενω ριχνεις πανω στον αντιπαλο οι σφαιρες πανε στον αερα .

Και οταν ψαχνεις games να μπεις ψαξε αυτα με το μικροτερο ping. Ειναι καθοριστικος παραγοντας το ping

Αν εχεις κακο ping πρωτα σκοτωνεσαι κ μετα βλεπεις αυτον που σε σκοτωσε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης να συμπληρωσω μερικα ,δεν ειμαι expert του ειδους αλλα επειδη επαιζα και το source παλια,εχω μερικα κολπα για αρχαριους:

1. αν δεν το εχεις με το sniper ,οπου δεις καποιο εχθρικο sniper και καθαριζει κοσμο καλυτερα να τον αποφυγεις

2. πηγαινε οπου παει ο πολυ κοσμος , ακολουθα τους και μην πηγαινεις πρωτος αρχικα

3. μαθε τους χαρτες και καλυτερα παιζε 1 για καμποσο καιρο (πχ de dust 2) να τον μαθεις καλα να ξερεις τα ξετρυπια

4. Το κυριοτερο παιζε με bots αρχικα , σε μεσαια δυσκολια για αρχη και μετα max δυσκολια

5. παιρνε οπλα με μικρο recoil (οχι ΑΚ) αρχικα ,γιατι κλωτσανε πολυ τα αλλα και ενω ριχνεις πανω στον αντιπαλο οι σφαιρες πανε στον αερα .

Και οταν ψαχνεις games να μπεις ψαξε αυτα με το μικροτερο ping. Ειναι καθοριστικος παραγοντας το ping

Αν εχεις κακο ping πρωτα σκοτωνεσαι κ μετα βλεπεις αυτον που σε σκοτωσε

 

Άσχετο αλλά στην "max δυσκολία" όπως λες, είναι gtp τα bots :P 

Μέχρι και εγώ που άρχισα να παίζω πριν κανα μήνα (29 ώρες σύνολο)  μου φάνηκαν τουλάχιστον γελοία. 

Τώρα παίζω deathmatch (op. hydra group) συνήθως με άλλους randoμάδες και τα πηγαίνω πάρα πολύ καλά. Δεν είναι λίγες οι φορές πoυ έχω βγει και πρώτος, εκτός αν πετυχαίνω συνέχεια κατσίκια σαν εμένα και δεν το καταλαβαίνω.

 

ΥΓ. Στείλτε inbox για add στο steam γιατί θέλω να παίξω και εκείνη την παπαρίτσα για να πάρω guardian exp και λέει πως πρέπει να παίξω με καναν φίλο, αλλά όσοι φίλοι μου ασχολούνται με steam, δεν παίζει κανείς cs. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορασα το παιχνιδι απο τις καλοκαιρινες προσφορες και ειπα να παιξω σημερα, ειχα να παιξω απο εποχες 1,6 pool μαπ,

μπαινω στην γνωστη νταστ, πρωτος γυρος εκανα 6 κιλλ, λεω τι εγινε ???

μετα μπηκα με εναν φιλο μ μεγαλο λεβελ και αρχισαμε 

πιτσιρικια να σκουζουν στα αυτια μ, με σκοτωναν μεσα απο τοιχους κτλπ

ακομα υπαρχουν ατομα που παιζουν με τσιτ? τραγικο,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα εχω σχεδον ενα μηνα που παιζω, 38 ωρες συνολικα και ειμαι MG2, ειπαζα παλια cs 1.6 και δεν μαρεσε τοσο το GO οταν εβλεπα να παιζουν αλλοι, αλλα τωρa που το ξεκινησα καιγομαι, οποιος ειναι κοντα στο ρανκ ας με κανει να παιξουμε καμια φορα steam id: siks1993

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα τα φωτα σας. αποφασησα μετα απο πολυ πριξιμο απο φιλο να το παρω κ εγω το cs. λιωναμε στο 1,6 ωωωρες αλλα ειχα χρονια να παιξω εκτος απο μερικα λανακια με φιλους. 

 

Η ερωτηση μου ειναι η εξης το οπλο μπορω να το κατεβασω λιιιγο πιο χαμηλα? πολλες φορες μου κρυβει την δεξια γωνια. επισης υπαρχει καποιος τροπος να κοψω εντελως το animation του reload? στο 1,6 θυμαμαι εβγαινε καπως. Κ κατι τελευταιο παιζει ρολο εαν το οπλο ειναι αριστερα Η δεξια?

 

Ευχαριστω κ συγνωμη για το πριξιμο.

 

edit: σε πολλα βιντεο βλεπω οτι ο τυπος βλεπει με χρωμα μεσα απο τους τοιχους τους αντιπαλους του πως γινεται αυτο? παει με το lvl?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...