Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δηλαδη με αυτον τον cpu παλευεται το cs go?Εστω οτι βαζω μια καρτα γραφικων 140 ευρω θα υπαρξει αλλαγη στα fps ή θα παει για πεταμα τα λεφτα και απλα με μετρια γραφικα θα ειμαι παλι στα 50 fps?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με fx 6300, 4gb ram και hd 5450 που είχα έπαιζα με 60-70 fps στα παλιά maps (d2, old nuke, mirage, old inferno) όλα τέρμα low 720p.

Οταν αλλαξα gpu πήγα στα 160+ όλα τέρμα 1080p αλλα τωρα περιοριζομαι άσχημα από τον fx, πχ στο dm έχω λιγότερα γιατί είναι περισσότερος κόσμος κλπ

Διαφορά με παραπάνω ram στο cs δεν θα δεις αλλα ειναι καλο να την κανεις για οτιδήποτε άλλο (αν και όταν είχα κι εγώ 4gb αυτά τα σκαλωματα που περιγράφεις δεν τα είχα, μόνο το αργό alt tab)

 

Για αρχή πάντως κλείσε hrtf νομιζω θα σου δώσει μερικά frames και ενεργοποίησε το multicore rendering αν δεν τι έχεις κάνει ήδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποοο λάθος μου.... "been kicked too many times", afk...; τι ακριβώς κάνεις όταν μπαίνεις mm; 

εγω προσωπικα? ban για afk δεν εχω φαει ποτε μου.

εχω φαει επδ με εκαναν kick. δυστυχως για εμενα, δεν ειμαι απο τα ατομα που απλα κανουν mute τους "περιεργους". φωναζει ο πολωνος στο mic του kurwa? φωναζω και εγω kurwa. φωναζει ο τουρκος τα δικα του? remove kebab του λεω. δεν τους αρεσει και πολυ :/ ετυχε μερικα match στην σειρα να ειναι ολοι premade, και απλα με εκαναν kick. 

 

πλεον εμαθα το μαθημα μου, και απλα δεν με νοιαζει. μπαινω ενα mm μια στο τοσο. ισα ισα να παρω την "αγαπη" του σαπιου αυτου community. 

σε esea δεν θελω να παω, γιατι απλα δεν εχω το skill level για να τα βγαλω περα. και μετα απο πολλες ωρες σε mm, δεν εχω ουτε το κουραγιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα, όχι ρε συ δεν λέω για σένα. για τον mitso λέω. έχει φάει time ban για πολλά kick και κάθεται και afk... ας μην μπαίνει καλύτερα και χαλάει τα games

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα, όχι ρε συ δεν λέω για σένα. για τον mitso λέω. έχει φάει time ban για πολλά kick και κάθεται και afk... ας μην μπαίνει καλύτερα και χαλάει τα games

γενικα ρωτησα (δεν καθομαι afk) απλα μπαινω παιζω και ορισμενοι σε kickaroun χωρις λογο την αλλη φορα εφαγα kick επειδη εμεινα μονος εναντιον σε 3 απο το αντιπαλο team πηρα kill τους 2 και επειδη με εφαγε ο 3ος με καναν kick......... τεσπα εγω ρωταω τι χρειαζεται να κατεβει το πεναλτυ δλδ το 1ο πεναλτυ ειναι 30 λεπτα το 2ο  δεν θυμαμαι το 3ο ειναι 1 μερα και το  4ο ειναι 1 βδομαδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"clutch or kick"... όταν για καιρό δεν κάνεις αυτό για το οποίο τρως το ban τότε κατεβαίνει ο χρόνος

εκει που εξηγει για τα πεναλτυ λεει 1 βδομαδα ε εγω 1 βδομαδα δεν εκανα τιποτα για να κατεβει ο χρονος αλλα παλι τα ιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω packet loss και μου σπάει τα νεύρα. Πάντα πάει μέχρι 12% το πολύ. Έχω παίξει και με 0.

Αν μπείτε τώρα σε ένα valve dm server, με net_graph 1 τι βλέπετε στο loss;

 

Παίζω με GTX 1050Ti και i5 3570k στα 250 fps και τρώω κολλήματα από το net μου. 

Φυσικά έχω ethernet κατευθείαν πάνω σε router και παίζω μόνος στο δίκτο, από Linux, χωρίς τίποτα στο background.

TY :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα. Υπάρχει ελληνικός σερβερ που να είναι σε dust 2 map ;

Παίζω το go 2 εβδομάδες τώρα και δεν έχω βρει κάτι , θυμάμαι πριν 10 χρόνια που επεζα στον gr of σερβερ και με έπιασε η νοσταλγία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω packet loss και μου σπάει τα νεύρα. Πάντα πάει μέχρι 12% το πολύ. Έχω παίξει και με 0.

Αν μπείτε τώρα σε ένα valve dm server, με net_graph 1 τι βλέπετε στο loss;

 

Παίζω με GTX 1050Ti και i5 3570k στα 250 fps και τρώω κολλήματα από το net μου. 

Φυσικά έχω ethernet κατευθείαν πάνω σε router και παίζω μόνος στο δίκτο, από Linux, χωρίς τίποτα στο background.

TY :)

Είχα παρόμοιο πρόβλημα, οφειλόταν σε οτι ναναι drivers (gtx 950m), έκανα downgrade τους drivers, επανεγκατεστησα το παιχνίδι και μετά όλα καλά. Φαντάζομαι βεβαια τα έχεις δοκιμασει αυτά οπότε δεν ξέρω τι άλλο μπορεί ναναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...