Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια εδω και μια βδομαδα ενω παιζω το παιχνιδι ετσι ξαφνικα με πεταει επιφανια εργασιας και πρεπει να ξαναμπω το game μενει ανοιχτο ομως το ιδιο το κανει και σε φιλο μου με ακριβως τα ιδια πραγματα στο pc τι μπορει να φταιει τιποτα drivers της καρτας?εχει συμβει σε καποιο αλλον?

ι5 2400

1050τι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν βρέθηκε λύση στο πρόβλημα που είχε ο φίλος μου, το γράφω εδώ μήπως βοηθήσω και κάποιον άλλο, ανοίγεται cmd ως διαχειριστής και γράφεται αυτό bcdedit /set IncreaseUserVa 3072 και πατάτε εντερ και κάνετε μετά restart το pc και λογικά όλα θα είναι οκ!! Eλπίζω να βοήθησα!!

Επεξ/σία από Argand
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 24/9/2018 στις 8:57 ΜΜ, Argand είπε

Λοιπόν βρέθηκε λύση στο πρόβλημα που είχε ο φίλος μου, το γράφω εδώ μήπως βοηθήσω και κάποιον άλλο, ανοίγεται cmd ως διαχειριστής και γράφεται αυτό bcdedit /set IncreaseUserVa 3072 και πατάτε εντερ και κάνετε μετά restart το pc και λογικά όλα θα είναι οκ!! Eλπίζω να βοήθησα!!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ. ΕΦΤΙΑΞΕ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/9/2018 στις 2:59 ΠΜ, Argand είπε

Προβλημα με CS:GO

Καλησπερα,

Εχω ενα λαπτοπ Dell Latitude E6410 το οποιο εχει:

CPU: Intel Core i5 520M 2,4ghz

RAM: 4GB

Intel HD graphics

OS: WIndows 10 64bit

Tο προβλημα ειναι οταν παιζω cs εχει 25fps maximum, τι μπορω να κανω για να εχω παραπανω fps?

Mε αλλα games οπως lol εχω 60+ fps. Ευχαριστω!

 

Υπάρχουν κάποια launch options που μπορείς να δοκιμάσεις, αλλά γενικά δοκίμασε να παίζεις σε όλα low και 1024x768 μπας και κερδίσεις λίγα ακόμα fps.

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=379782151

Επίσης δοκίμασε να κάνεις και verify integrity of game files.

Επεξ/σία από thanasis00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ενα περιεργο πραγμα black screen και με πεταει στην επιφανεια εργασιας οταν εχω συνδεδεμενω το ποντικι corsair sabre rgb οταν βαζω το παλιο δεν γνωριζω τι μαρκα ενα απλο μπαινει κανονικα στο παιχνιδι επισης εχω low fps με καταβεσμανες της ρυθμισεις στα low εχω δοκιμασει reinstall αλλα δεν εφτιαξε απο drivers δεν νομιζω να υπαρχει καποιο θεμα γιατι στα υπολοιπα games παιζουν κανονικα

ι3 4170 sapphire 550 4gb

 

Επεξ/σία από gauss00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

csgo matches!

ετοιμαζομαι να κανω format το pc μου και εχω κανει καποια match dowload στο csgo τα οποια δεν θελω να χαθουν ξερει κανεις που αποθηκευονται αυτα τα match για να τα  περασω σε hdd και να τα ξαναπερασω παλι στα files του cs ωστε να μπορω παλι να τα δω η αποθηκευονται σε ''cloud'' οποτε δεν θα διαγραφτουν???????

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Marios.30 είπε

csgo matches!

ετοιμαζομαι να κανω format το pc μου και εχω κανει καποια match dowload στο csgo τα οποια δεν θελω να χαθουν ξερει κανεις που αποθηκευονται αυτα τα match για να τα  περασω σε hdd και να τα ξαναπερασω παλι στα files του cs ωστε να μπορω παλι να τα δω η αποθηκευονται σε ''cloud'' οποτε δεν θα διαγραφτουν???????

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως ειναι ωραιο το battle royalle mode παρόλο που έχει μεχρι 16 παίκτες σε κρατάει, περα απο αυτο το mode ομως που ειναι κατι καινουριο, εχω παρατηρήσει κατι, εκει που εχω παρατησει και βαρεθει ολα τα "tripleA" fps (bfv, bf1, pubg, cod κτλπ..) το counter strike εχει ενα μαγικο τροπο να με εθιζει να παιζω μεχρι τα βαθειά γεραματα 😂

Ισως επειδη ειμαι και λιγο της παλιας σχολής old school fps που γεμίζαμε τα ιντερνετ καφε μονο για cs 1.6 και μεγαλωσαμε με αυτο, πιθανων γι αυτο να θεωρω "παιχνιδάκια" κατι battlefield και κατι pubg-fortnite που δυστηχως κατ'εμέ εχουν απήχηση σήμερα στο gaming κοινο με αποτελεσμα να τα βαριεμαι πανω στο 10λεπτο.

Ναι ειμαι απο αυτους που μεχρι και σημερα και σε σχεση με οτι κυκλοφορεί σημερα θεωρω πως το cs ειναι πανω απ ολα τα fps μεγάλα ή μικρα και μπορω να παιζω μεχρι ο ηλιος να σβησει και να παιζουν μονο bots 😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά αν και μου άρεσε προσωπικά η προσθήκη του καινούργιου mode στο cs go , με ξενερωσε λίγο που είναι μόνο τόσο λίγα άτομα.Μακάρι στο μέλλον να το κανουν πχ τουλάχιστον 30 γιατί τελειώνει πολύ γρήγορα.Επίσης μακάρι να βγάλουν και άλλους ΄χαρτες αν και νομιζω πως αυτα που ελπιζω δεν προκειται να πραγματοποιηθουν γιατι απότι φαινεται βγηκε σαν απλο mode και δεν σκεφτονται να  κανουν στροφη 360 μοιρων στο παιχνιδι για battle royale μονο ,αλλα μονο σαν  ενα μικρο ξελαμπικαρισμα απο τα competitives .

Επεξ/σία από jerry banana
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...