Προς το περιεχόμενο

Counter-Strike: Global Offensive [CS: GO]


snapshot-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όταν η γραμμή είναι σε interleaved profile γίνεται κάποια προεπεξεργασία στα bits ώστε να είναι εφικτό να βρεθούν τυχόν λάθη κατά την μεταφορά τους. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να εισάγεται μια συνολική καθυστέρηση στο latency έως και 40ms (εγώ έχω δει μέχρι και 30) αναλόγως και την ποιότητα της γραμμής που εξαρτάται από τον θόρυβο, την καλωδίωση και άλλα. 

Συνήθως σε γραμμές ADSL υπάρχει μια μικρή χασούρα στον συγχρονισμό του download speed όταν αλλάξεις σε fast path profile. Σε νέες, όμως, VDSL γραμμές, ειδικά αυτές που παίζουν από καμπίνα, η αλλαγή σε fast path έχει μηδαμινές επιπτώσεις και δεν υπάρχει κανένας λόγος να μείνεις σε interleave εκτός αν δεν σε ενδιαφέρει καθόλου το latency (δεν παίζεις online games για παράδειγμα).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το 80-120 πινγ εχω και γω στο cs Και εκανα αιτηση πριν στον ΟΤΕ να γυρισω σε fastpath. μεσα στη μερα θα εχω ενεργοποιηθεί και θα ενημερώσω για αποτέλεσμα
δεν εχω vdsl 50ari παντως. εχει γινει η αναβάθμιση αλλα εχω 24αρι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν έχεις fast path, ναι, σίγουρα. 

Πάρε τηλ στο κέντρο εξυπηρέτησης του παρόχου σου και συνδέσου με το τεχνικό τμήμα. Ζήτα να σου γυρίσουν την γραμμή σε fast path profile για να έχεις καλύτερο ping. Αν έχεις VDSL δεν θα καταλάβεις τίποτα. Αν έχεις ADSL κοίτα πρώτα τα στατιστικά της γραμμής σου από την σελίδα του router σου, τράβα τα και ένα screenshot και κάνε ένα speedtest. Η αλλαγή θα γίνει εντός 24ώρου από την στιγμή που θα το ζητήσεις. Θα κάνει ένα soft restart το ρουτερ και έτσι θα το ξέρεις. Επανέλαβε το speedtest και πρέπει να δεις αρκετά χαμηλότερο ping. Αν μετά την αλλαγή μαζεύει πολλά errors η γραμμή (CRC είναι αυτά που μας ενδιαφέρουν) ή αποσυγχρονίζει (πιο) συχνά σε βαθμό που θα ήταν καλύτερο να ανέχεσαι χειρότερο ping από το να έχεις ασταθή γραμμή, ζητάς να γυρίσεις πάλι σε interleave. Για τις αλλαγές αυτές δεν υπάρχει καμία χρέωση.

Τώρα όσο αφορά το game θα πρέπει να πέσεις τουλάχιστον στα 60-70ms. Εγώ παίζω συνήθως στα 55 - 65 max.

Τέλος, καλό θα ήταν να κατεβάσετε και αυτό το προγραμματάκι https://gamebanana.com/tools/5684 με το οποίο κάνεις ένα ping με όλους τους server του cs go στο πλανήτη και βλέπεις που έχεις χαμηλότερο. Κρατάς τους 2 καλύτερους ευρωπαϊκούς και μπλοκάρεις και τους Ρώσους για να ησυχάσει το κεφάλι σου από τα cyka blyat! :P

Επεξ/σία από dimitris21gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος σε ευχαριστω! 
παντως εγω μπαινω τωρα σε casual και με πεταει disconnect sto warmup πριν προλαβω να μπω καν

μονο χθες κατάφερα να παίξω 

επισης δεν εχω βρει ακομα που αλλαζω και που μπλοκαρω σερβερς αλλα θα το ψαξω. ευχαριστω για την πληροφορια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγινε η αλλαγη αλλα δεν μπορώ να μπω καν σε casual game. στο speedtest νομίζω έχω μισό πing από πριν (20 απο 40)

με πεταει με το που φορτωνει το λεβελ και στο net_graph μου λεει μεχρι και 50% packet loss

εκανα restore defaults δοκιμασα με μπλοκαρισμενους ολους τους σερβερς εκτος των EU (στους οποίους μου λέει 80-100πινγκ) αλλα και με ολους ελευθερους, εκανα port forward και εσωτερικα τις βλεπω ανοιχτες αλλα οταν τσεκάρω από browser δεν τις βλέπω ανοιχτές (οπως και καμία πχ 80, 110 κλπ)

δεν εχω καποιο firewall εκτος των widnows στο οποίο εχω ελέγξει οτι περνάει το counter strike το μπλοκο καθώς και το firewall του ρουτερ το οποίο έχω στο low.

ακόμα έχω ενεργοποιημένο καθώς και απενεργοποιημένο QoS κάτι που πιστεύω ειναι ασχετο με την περίσταση και έχω το λαπτοπ που παίζω σε traffic class 1 και φευγουν πακέτα από αυτό

ενεργοποίησα επισης το dmz, δεν ειδα αλλαγή

κατι άλλο να τσεκάρω; εχω απογοητευτεί, αγορασα το cs την παρασκευη για να θυμηθω τα νιάτα μ τωρα το σκ και δεν μπορώ να παιξω καν. 

 

Επεξ/σία από GkAdam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως ρε παιδια δεν ειδα διαφορα στο csgo με fastpath (forthnet vdsl 50αρι, αλλα ειχα τα ιδια αποτελεσματα και πιο παλια που ειχα adsl).

Σε ολα τα υπολοιπα games ειδα διαφορα, πχ στο quake live σε γερμανικο server επεσε απο 90-100ms στα 50-55, αλλα στο cs ακομα βαραω 100αρες σε eu west servers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια να ρωτησω κατι, ειχα πολυ καιρο να παιξω counter το εβαλα εκανε κατι updates και τωρα εχω artifacts το εχει κανενας αλλος αυτο; μηπως εκανε καμια αναβαθμιση που δεν ειναι συμβατη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγινα prime. τι γινεται με τους χακερ ρε παιδια; πετυχαινω απειρος και δεν ξερω τι να κανω περα των αναφορων. Ελεγχουν τις αναφορες εκει στην valve η για ψυχολογικους λογους κανουμε τις αναφορες; Γινεται στην ip μπαν η στο username?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξετάζονται από άλλους χρήστες στο Overwatch. Τα περισσότερα cheat, πάντως, τα πιάνει αυτόματα το VAC χωρίς να χρειάζονται αναφορές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μάγκες καλησπέρα,παίζω κανα δύο χρονάκια και έιχα κάνει ενα break 3 μήνες τώρα οπότε ψάχνω κανα premade.Απο supreme με έβγαλε LEM οπότε όποιος φίλος ψήνεται να παίξουμε ας στείλει http://steamcommunity.com/profiles/76561198000359410/ .

Πάιζω όλα τα maps αλλά προτιμάω τα hostage λιγάκι παραπάνω γιατί έχουμε και μια 13χρονη ιστορία με το 1.6 χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...