Προς το περιεχόμενο

Fargo - FX


NoisePollution

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To FX ανανέωσε τη σειρά για 2 σεζόν.. Mini series δεν ηταν; 

http://uk.ign.com/articles/2014/07/21/fx-renews-fargo-for-season-2-and-louie-for-season-5?+main+twitter

 

Είναι μόδα να πλέον τα mini series να ανανεώνονται. Απλώς αλλάζουν το καστ, την ιστορία, κτλ. Βλέπε American Horror Story, True Detective κ.α.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 638
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω ένα θέμα με αυτή τη σειρά. Ενώ είναι καταπληκτική, καταστρέφει αργά και σταθερά την πίστη μου στην ανθρωπότητα.

 

Δεν ξέρω αν είχα καλομάθει από άλλες σειρές, αλλά με κάνει ώρες ώρες να τραβάω τα μαλλιά μου. Ειδικά με την ηλιθιότητα που αντιμετώπιζε η καημένη η αστυνομικός, κόντεψα να δακρύσω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

 

Είναι χαρακτηριστικό, όπως και στο True Detective, ότι οι Αμερικάνοι επαρχιώτες είναι πιο χαζοί από τα τασάκια!

Ποσο αληθεια ειναι αυτο.... :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Πολυ ποιοτικη σειρα ,εξαιρετικες ερμηνειες απο ολους  σχεδον  τους συντελεστες .Ανταξια της ταινιας ,  υποδειγματικο το καθε επεισοδιο σε ολα τα επιπεδα.

Οσοι δεν την εχουν δει ειναι must .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fargo τελος 3ου επεισοδίου

 

 

Υπάρχει λόγος που τα παιδια όλων, σχεδον των οικογενειων ειναι λιγάκι νοητικά καθυστερημένα;

 

 

 

 

ενω οι γονεις δεν ειναι ας πουμε ε; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

ειχα καθυστερησει να δω το fargo επειδη νομιζα οτι θα κινουνταν σε καποιο αργο μοτιβο και θα με εκανε να βαρεθω συντομα. Ποσο λαθος εκανα! 

 

Εξαιρετικό cast,  αγωνιωδες ατμοσφαιρα, τραγικές συμπτώσεις με στοιχεία μαύρης κωμωδίας, συνθετουν μια αριστουργηματικα φτιαγμενη σειρά! Συνιστώ ανεπιφύλακτα!

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Η ταινια παντως ειναι μαπα, απλα δεν βλεπεται. Απορω πως πηρε οσκαρ.

Αν λες για αυτή του 1996 κάνεις λάθος είναι μια πολύ καλή ταινία. Αν λες για το Fargo του 2003 ναι εκείνη δεν ήταν καλή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει νοημα να δω την ταινια αφου εχω δει την σειρα?(Fargo)

 

Και εγώ αυτό είχα κάνει, από περιέργεια πιο πολύ. Δε μου άρεσε όσο η σειρά, αλλά δεν ήταν κακή.

 

Αν λες για αυτή του 1996 κάνεις λάθος είναι μια πολύ καλή ταινία. Αν λες για το Fargo του 2003 ναι εκείνη δεν ήταν καλή.

 

Αυτή του 2003 δεν ήξερα ότι υπήρχε. Δεν έχει καν εξώφυλλο στο IMDb, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο "Fargo" είναι...

Έχει στοιχεία από την ταινία του '96 ή της σειράς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αυτό είχα κάνει, από περιέργεια πιο πολύ. Δε μου άρεσε όσο η σειρά, αλλά δεν ήταν κακή.

 

 

Αυτή του 2003 δεν ήξερα ότι υπήρχε. Δεν έχει καν εξώφυλλο στο IMDb, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο "Fargo" είναι...

Έχει στοιχεία από την ταινία του '96 ή της σειράς;

Ίδιο genre είναι και η σειρά και οι ταινίες και αυτή του 2003 κολλάει περισσότερο με την ταινία του 1996 αν και έχει στοιχεία και από τη σειρά. 1 ώρα κρατάει αυτή του 2003.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...