Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής ηχείων για τον υπολογιστή μας.


WalkerSW

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ Ζαχαρη! Εάν πάω στα Edifier με το sub θα είμαι κομπλέ; 

Ρε πλεο σοβαρά τωρα; 

Επεξ/σία από olimpiakos 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, olimpiakos 7 είπε

Ευχαριστώ Ζαχαρη! Εάν πάω στα Edifier με το sub θα είμαι κομπλέ; 

Ρε πλεο σοβαρά τωρα; 

Ναι φίλτατε. Μόνο σοβαρά. Για τα υπόλοιπα δεν μπορώ να βοηθήσω. Μόνο να προτρέψω σε αποφυγή λάθος αγορών μπορώ (Edifier/Magnat κλπ). Τα ενισχυτάκια classD είναι μια χαρά επιλογή απλά δεν βλέπω το λόγο όταν μπορείς να πάρεις ενεργά για το γραφείο, γιατί να μπλέξεις με παθητικά ηχεία και ενισχυτή.

Επεξ/σία από Pleo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ παίδες από ήχο μεσάνυχτα, έχω όμως εδώ και 6-7 μήνες sennheiser hd 598 και κατάλαβα ότι χρειάζεται να αλλάξω ηχεία στον υπολογιστή μου γιατί από τα ακουστικά μου ακούω ήχους που στα ηχεία ούτε καταλαβαίνω ότι υπάρχουν... Μιας και σέβομαι τις γνώσεις όλων που συμμετέχουν θα ήθελα να μου πείτε αν με 200-250 ευρώ παίζει να πάρω αξιοπρεπή ηχεία για τον υπολογιστή; 2.0 - 2.1; δεν ξέρω αν παίρνω κάτι από τα δύο καν... Οπότε θα ήθελα βοήθεια στο θέμα. Προτείνετε κάτι 2.0 και 2.1 αν μπαίνουν στο budget... Ευχαριστώ εκ των προτέρων... Το δωμάτιο που έχω τον υπολογιστή είναι περίπου 13 τετραγωνικά μέτρα.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, olimpiakos 7 είπε

Ευχαριστώ Ζαχαρη! Εάν πάω στα Edifier με το sub θα είμαι κομπλέ; 

...

Για φθηνό Sub κοίτα αυτό: https://www.electronix.gr/index.php?route=product/product&product_id=77565...

Δες και αυτό το σύστημα: https://access-prostage.gr/studio/studio-monitors/energa/m-audio-av-32-1.html

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Εγώ παίδες από ήχο μεσάνυχτα, έχω όμως εδώ και 6-7 μήνες sennheiser hd 598 και κατάλαβα ότι χρειάζεται να αλλάξω ηχεία στον υπολογιστή μου γιατί από τα ακουστικά μου ακούω ήχους που στα ηχεία ούτε καταλαβαίνω ότι υπάρχουν... Μιας και σέβομαι τις γνώσεις όλων που συμμετέχουν θα ήθελα να μου πείτε αν με 200-250 ευρώ παίζει να πάρω αξιοπρεπή ηχεία για τον υπολογιστή; 2.0 - 2.1; δεν ξέρω αν παίρνω κάτι από τα δύο καν... Οπότε θα ήθελα βοήθεια στο θέμα. Προτείνετε κάτι 2.0 και 2.1 αν μπαίνουν στο budget... Ευχαριστώ εκ των προτέρων... Το δωμάτιο που έχω τον υπολογιστή είναι περίπου 13 τετραγωνικά μέτρα.

Αυτό συμβαίνει για πολλούς λόγους. Κυρίως όμως συμβαίνει γιατί αντιλαμβάνεσαι διαφορετικά το υπόλοιπο φάσμα όταν από τα ακουστικά ο ήχος που ακούς καλύπτει περισσότερο φάσμα.

Εικάζω ότι δεν έχεις σοβαρά ηχεία που να καλύπτουν το κάτω μέρος του φάσματος. Η λύση είναι μία και ο μπακλαβάς γωνία. Πάρε Sub να συμπληρώσεις εκείνο που σου λείπει.

Για να ακούσεις σωστά από τα ακουστικά πάντως μπορείς να το κάνεις μόνο με binaural ηχογραφήσεις ή με επεξεργασία από το PC. Δεν κάνουν για αναπαραγωγή μουσικής που είναι φτιαγμένη για να αναπαράγεται από ηχεία. Εκτός αν σου αρέσει να ακούς τον ήχο μέσα στο κεφάλι σου, οπότε πάσο.

Επεξ/σία από Pleo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Εγώ παίδες από ήχο μεσάνυχτα, έχω όμως εδώ και 6-7 μήνες sennheiser hd 598 και κατάλαβα ότι χρειάζεται να αλλάξω ηχεία στον υπολογιστή μου γιατί από τα ακουστικά μου ακούω ήχους που στα ηχεία ούτε καταλαβαίνω ότι υπάρχουν... Μιας και σέβομαι τις γνώσεις όλων που συμμετέχουν θα ήθελα να μου πείτε αν με 200-250 ευρώ παίζει να πάρω αξιοπρεπή ηχεία για τον υπολογιστή; 2.0 - 2.1; δεν ξέρω αν παίρνω κάτι από τα δύο καν... Οπότε θα ήθελα βοήθεια στο θέμα. Προτείνετε κάτι 2.0 και 2.1 αν μπαίνουν στο budget... Ευχαριστώ εκ των προτέρων... Το δωμάτιο που έχω τον υπολογιστή είναι περίπου 13 τετραγωνικά μέτρα.

2.0

https://www.enxordomusic.gr/el/e-shop/professional-sound/computer-audio/monitors/alesis-elevate-5-aytoenisxyomena-ixeia-studio-monitor-zevgari-detail

https://ican.gr/a2-

https://www.soundimage.gr/product/krk-rp-5-g3-w-rokit-aytoenishyomeno-iheio-studio-monitor-temahio (τιμή τεμαχίου)

https://www.websupplies.gr/iheia-edifier-20-s880db-high-resolution-bluetooth

https://www.soundimage.gr/product/mackie-mr6mk3-studio-monitor (τιμή τεμαχίου)

2.1

https://access-prostage.gr/studio/studio-monitors/energa/m-audio-av-32-1.html

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jbl lsr305 ενεργα ηχεια, οτι καλυτερο εχω ακουσει, καλυτερα απο παθητικα ηχεια του χιλιαρικου. γιατι αν εχεις ηχεια του χιλιαρικου, χρειάζεσαι ενισχυτη του πεντοχιλιαρου.

Αλλα οπως ειπε ενας φιλος τα near field monitors οπως τα jbl υπερτερουν για κοντινη αποσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Pleo είπε

Αυτό συμβαίνει για πολλούς λόγους. Κυρίως όμως συμβαίνει γιατί αντιλαμβάνεσαι διαφορετικά το υπόλοιπο φάσμα όταν από τα ακουστικά ο ήχος που ακούς καλύπτει περισσότερο φάσμα.

Εικάζω ότι δεν έχεις σοβαρά ηχεία που να καλύπτουν το κάτω μέρος του φάσματος. Η λύση είναι μία και ο μπακλαβάς γωνία. Πάρε Sub να συμπληρώσεις εκείνο που σου λείπει.

Για να ακούσεις σωστά από τα ακουστικά πάντως μπορείς να το κάνεις μόνο με binaural ηχογραφήσεις ή με επεξεργασία από το PC. Δεν κάνουν για αναπαραγωγή μουσικής που είναι φτιαγμένη για να αναπαράγεται από ηχεία. Εκτός αν σου αρέσει να ακούς τον ήχο μέσα στο κεφάλι σου, οπότε πάσο.

Δεν θεωρώ ότι έχω καν ηχεία στον υπολογιστή μου οπότε θα ήθελα αυτό ακριβώς που είπα...αν γίνεται με 200-250 να μου προτείνετε ηχεία είτε 2.0 είτε 2.1 για να ακούσω αξιοπρεπή ήχο από τον υπολογιστή. Αν δεν φτάνουν τα χρήματα σε τι ποσό θα έπρεπε να φτάσω...

41 λεπτά πριν, Pleo είπε

Για να μην σε παρασύρουν διάφοροι μπακάληδες, πρέπει να δεις κατ' αρχήν τη χρήση που θέλεις να κάνεις. Για να στο πω με απλά λόγια, τα ηχεία που είναι φτιαγμένα για ακρόαση από κοντινή απόσταση, δηλαδή επάνω στο γραφείο, είναι ειδικά σχεδιασμένα για τη χρήση αυτή. Για να καταλάβεις καλύτερα δες την επόμενη φωτογραφία:

ikc-L-iloudmm_crossover_point.jpg

To παραπάνω μας δείχνει σχηματικά τι συμβαίνει. Ένα ηχείο nearfield έχει ειδική σχεδίαση προκειμένου οι ακουστικοί άξονες να συγκλίνουν σε εγγύτερο πεδίο, καθιστώντας το ιδανικό για ακρόαση από κοντινή απόσταση.

Συνεπώς για να σε βοηθήσουμε στην επιλογή, θα πρέπει να μας πεις σε τι απόσταση θα ακούς. Αλλιώς πάρε ό,τι νά'ναι, μια χαρά επιλογές είναι όλα, όπως θα έλεγε και ο μπακάλης της γειτονιάς.

Από 50-70 εκατοστά μέχρι 1,5-2 μέτρα όταν καθήσω στον καναπέ πίσω από την καρέκλα του γραφείου...κυρίως όμως εκεί στα 50-70 εκατοστά...ευχαριστώ και για το σχηματάκι φίλτατε. 

14 λεπτά πριν, geo555 είπε

jbl lsr305 ενεργα ηχεια, οτι καλυτερο εχω ακουσει, καλυτερα απο παθητικα ηχεια του χιλιαρικου. γιατι αν εχεις ηχεια του χιλιαρικου, χρειάζεσαι ενισχυτη του πεντοχιλιαρου.

Αλλα οπως ειπε ενας φιλος τα near field monitors οπως τα jbl υπερτερουν για κοντινη αποσταση.

μη διαθέσιμα τα δίνει ο τσιγκούνης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα JBL που προτάθηκαν πιο πριν να κοιτάξεις. Είναι ο καλύτερος συγκερασμός nearfield/midfield και συγχωρούν και εύκολα αν κάθεσαι εκτός άξονα. Είναι από τις καλύτερες οικονομικές επιλογές. Και είναι και ενεργά πραγματικά. Όχι αυτοενισχυόμενα όπως είναι συνήθως οι μπακατέλες (edifier π.χ.).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Pleo είπε

Τα JBL που προτάθηκαν πιο πριν να κοιτάξεις. Είναι ο καλύτερος συγκερασμός nearfield/midfield και συγχωρούν και εύκολα αν κάθεσαι εκτός άξονα. Είναι από τις καλύτερες οικονομικές επιλογές. Και είναι και ενεργά πραγματικά. Όχι αυτοενισχυόμενα όπως είναι συνήθως οι μπακατέλες (edifier π.χ.).

Εφόσον δεν υπάρχουν διαθέσιμα υπάρχει κάτι άλλο εκεί παρόμοιο; Ή από amazon να ψάξω; Αν ανέβουμε σε τιμή αξίζει η διαφορά με τα Ruark Audio MR1 mk2; Όχι ότι γνωρίζω όπως είπα αλλά από reviews στο youtube τα είδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dimoskoutr είπε

Εγώ παίδες από ήχο μεσάνυχτα, έχω όμως εδώ και 6-7 μήνες sennheiser hd 598 και κατάλαβα ότι χρειάζεται να αλλάξω ηχεία στον υπολογιστή μου γιατί από τα ακουστικά μου ακούω ήχους που στα ηχεία ούτε καταλαβαίνω ότι υπάρχουν... Μιας και σέβομαι τις γνώσεις όλων που συμμετέχουν θα ήθελα να μου πείτε αν με 200-250 ευρώ παίζει να πάρω αξιοπρεπή ηχεία για τον υπολογιστή; 2.0 - 2.1; δεν ξέρω αν παίρνω κάτι από τα δύο καν... Οπότε θα ήθελα βοήθεια στο θέμα. Προτείνετε κάτι 2.0 και 2.1 αν μπαίνουν στο budget... Ευχαριστώ εκ των προτέρων... Το δωμάτιο που έχω τον υπολογιστή είναι περίπου 13 τετραγωνικά μέτρα.

 

1 ώρα πριν, zacharis1955 είπε

 

35 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Δεν θεωρώ ότι έχω καν ηχεία στον υπολογιστή μου οπότε θα ήθελα αυτό ακριβώς που είπα...αν γίνεται με 200-250 να μου προτείνετε ηχεία είτε 2.0 είτε 2.1 για να ακούσω αξιοπρεπή ήχο από τον υπολογιστή. Αν δεν φτάνουν τα χρήματα σε τι ποσό θα έπρεπε να φτάσω...

Τα Sennheiser είναι τόσο εξαιρετικά που δεν έχει νόημα να τα συγκρίνεις με όποια ηχεία γιατί το καθένα τους εξυπηρετεί πολύ διαφορετικό σκοπό ακρόασης. Είναι πολύ λογικό που τα ακούς καλύτερα από κει γιατί δεν υπάρχουν οι περιορισμοί της φυσικής ακρόασης και όλα τα ακούς όπως βγαίνουν ακριβώς από την έξοδο. Από κει και πέρα θα κρίνω τρεις από τις προτάσεις του Ζαχαρία που μπορώ να πω με σχετική σιγουριά τι μπορείς να σκεφτείς για να επιλέξεις και να σκεφτείς εναλλακτικές προτάσεις.

 

Κατά πρώτον, δεν είπες πως ακριβώς είναι ο χώρος σου στο γραφείο. Είναι αρκετός; Είναι κολλητά στον τοίχο; Γιατί τα Mackie και τα Alesis είναι αρκετά ογκώδη και θέλουν ανάσα ειδικά για να στηθεί σωστά η στερεοφωνική εικόνα. Επίσης τα Mackie έχουν πίσω το Bass reflex οπότε προσοχή σε τοποθέτηση πλησίον τοίχου και γωνιών. Από την άλλη, σκέψου τι συνδεσιμότητα θα έχεις να κάνεις γιατί είναι πολύ περιορισμένη, ούτε καλά καλά RCA δεν έχουν. Τα "πριονίδια" των Edifier S880DB έχουν πολλά πλεονεκτήματα, απαριθμώ:

1. Πολύ καλή ποιότητα μεγαφώνων. Μεταλλικό διάφραγμα αλουμινίου στο μιντγούφερ και τιτάνιο στο τουίτερ με όλα τα προφανή πλεονεκτήματα.

2. Καλή κι επαρκέστατη συνδεσιμότητα, διπλό ζεύγος RCA, οπτική, ομοαξονική και usb. Προφανή πάλι κι εδώ τα πλεονεκτήματα.
3. Συνέπεια του (2) θα μπορείς να συνδέεις πληθώρα συσκευών στις ψηφιακές εισόδους γιατί ήδη έχει δικό του DAC, τι διάολο ολόκληρο τσιπάκι XMOS βάλανε! Και σημαντικό επίσης, λόγω του usb δεν χρειάζεσαι καν άλλη κάρτα ήχου! Τα κάνει όλα αυτό.

4. Αν και στα specs αναφέρεται αποκοπή των χαμηλών στα 55Hz στην πραγματικότητα είναι σχετικά σπάνιο το περιεχόμενο που κατεβαίνει πιο κάτω από αυτές κι αυτό εξαρτάται πάντα από την ποιότητα της ηχογράφησης (δεν λέμε για YouTube και mp3 της συμφοράς...). Εκεί ανάλογα με το πρόγραμμα που χρησιμοποιείτε ψάξτε αν σας κάνει και subwoofer αλλιώς οι προηγούμενες επιλογές λόγω μεγαλύτερων κώνων ίσως σας κάνουν καλύτερα.

 

Επίσης να πω ότι οι προτάσεις του Οlympiakos7 με μπέρδεψαν λίγο γιατί θυμάμαι πριν κάτι μήνες που είχε πάρει τα 1600 τα είχε σε περιορισμένο χώρο, είχε ανεβάσει κάποιες φωτό και του είπαν οι φίλοι από δω πως να προσπαθήσει να τα τοποθετήσει πιο σωστά. Η πρότασή του για ενισχυτή και ηχεία μέχρι 265 ευρώ τη θεωρώ προβληματική όταν πχ τα S880DB τα έχουν όλα και συμφέρουν και σίγουρα θα δίνουν καλύτερο αποτέλεσμα. Ας διευκρινίσει περαιτέρω τι θέλει να κάνει και πως στο χώρο του.

 

Αυτά μπορώ να πω με σχετική σιγουριά στο τι μπορούν να καλύψουν σε χρήση "γραφείου" κι όχι να στήσεις "στούντιο ηχογράφησης", εκεί πάμε για άλλα.

Επεξ/σία από Vangelis_D9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίσως κακώς ανέφερα τα Sennheiser , δεν τα είπα πάντως στην λογική να τα συγκρίνω και να ζητήσω ίδιο ήχο από ηχεία...απλά το ανέφερα στην λογική ότι μου ξύπνησαν τα αυτιά και κατάλαβα τι χάνω που δεν είχα δώσει σημασία στον ήχο του υπολογιστή μου. Επίσης λιγάκι με έχασες στο 4...

"4. Αν και στα specs αναφέρεται αποκοπή των χαμηλών στα 55Hz στην πραγματικότητα είναι σχετικά σπάνιο το περιεχόμενο που κατεβαίνει πιο κάτω από αυτές κι αυτό εξαρτάται πάντα από την ποιότητα της ηχογράφησης (δεν λέμε για YouTube και mp3 της συμφοράς...). Εκεί ανάλογα με το πρόγραμμα που χρησιμοποιείτε ψάξτε αν σας κάνει και subwoofer αλλιώς οι προηγούμενες επιλογές λόγω μεγαλύτερων κώνων ίσως σας κάνουν καλύτερα."

Εννοείς subwoofer για να συνοδεύσει τα S880DB, εννοείς το sub που έχουν τα ίδια; Και οι προηγούμενες επιλογές θα μου κάνουν καλύτερα από τα S880DB αν δεν χρειάζομαι sub; Είναι αξιοπρεπές ένα sub μέσα σε ηχεία όμως; Και μάλιστα τέτοιας χαμηλής τιμής; Λιγάκι το έχασα στις τελευταία σου πρόταση...όπως και να έχει ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου φίλτατε.

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vangelis_D9 είπε

Τα Sennheiser είναι τόσο εξαιρετικά που δεν έχει νόημα να τα συγκρίνεις με όποια ηχεία γιατί το καθένα τους εξυπηρετεί πολύ διαφορετικό σκοπό ακρόασης. Είναι πολύ λογικό που τα ακούς καλύτερα από κει γιατί δεν υπάρχουν οι περιορισμοί της φυσικής ακρόασης και όλα τα ακούς όπως βγαίνουν ακριβώς από την έξοδο. Από κει και πέρα θα κρίνω τρεις από τις προτάσεις του Ζαχαρία που μπορώ να πω με σχετική σιγουριά τι μπορείς να σκεφτείς για να επιλέξεις και να σκεφτείς εναλλακτικές προτάσεις.

Κατά πρώτον, δεν είπες πως ακριβώς είναι ο χώρος σου στο γραφείο. Είναι αρκετός; Είναι κολλητά στον τοίχο; Γιατί τα Mackie και τα Alesis είναι αρκετά ογκώδη και θέλουν ανάσα ειδικά για να στηθεί σωστά η στερεοφωνική εικόνα. Επίσης τα Mackie έχουν πίσω το Bass reflex οπότε προσοχή σε τοποθέτηση πλησίον τοίχου και γωνιών. Από την άλλη, σκέψου τι συνδεσιμότητα θα έχεις να κάνεις γιατί είναι πολύ περιορισμένη, ούτε καλά καλά RCA δεν έχουν. Τα "πριονίδια" των Edifier S880DB έχουν πολλά πλεονεκτήματα, απαριθμώ:

1. Πολύ καλή ποιότητα μεγαφώνων. Μεταλλικό διάφραγμα αλουμινίου στο μιντγούφερ και τιτάνιο στο τουίτερ με όλα τα προφανή πλεονεκτήματα.

2. Καλή κι επαρκέστατη συνδεσιμότητα, διπλό ζεύγος RCA, οπτική, ομοαξονική και usb. Προφανή πάλι κι εδώ τα πλεονεκτήματα.
3. Συνέπεια του (2) θα μπορείς να συνδέεις πληθώρα συσκευών στις ψηφιακές εισόδους γιατί ήδη έχει δικό του DAC, τι διάολο ολόκληρο τσιπάκι XMOS βάλανε! Και σημαντικό επίσης, λόγω του usb δεν χρειάζεσαι καν άλλη κάρτα ήχου! Τα κάνει όλα αυτό.

4. Αν και στα specs αναφέρεται αποκοπή των χαμηλών στα 55Hz στην πραγματικότητα είναι σχετικά σπάνιο το περιεχόμενο που κατεβαίνει πιο κάτω από αυτές κι αυτό εξαρτάται πάντα από την ποιότητα της ηχογράφησης (δεν λέμε για YouTube και mp3 της συμφοράς...). Εκεί ανάλογα με το πρόγραμμα που χρησιμοποιείτε ψάξτε αν σας κάνει και subwoofer αλλιώς οι προηγούμενες επιλογές λόγω μεγαλύτερων κώνων ίσως σας κάνουν καλύτερα.

Επίσης να πω ότι οι προτάσεις του Οlympiakos7 με μπέρδεψαν λίγο γιατί θυμάμαι πριν κάτι μήνες που είχε πάρει τα 1600 τα είχε σε περιορισμένο χώρο, είχε ανεβάσει κάποιες φωτό και του είπαν οι φίλοι από δω πως να προσπαθήσει να τα τοποθετήσει πιο σωστά. Η πρότασή του για ενισχυτή και ηχεία μέχρι 265 ευρώ τη θεωρώ προβληματική όταν πχ τα S880DB τα έχουν όλα και συμφέρουν και σίγουρα θα δίνουν καλύτερο αποτέλεσμα. Ας διευκρινίσει περαιτέρω τι θέλει να κάνει και πως στο χώρο του.

Αυτά μπορώ να πω με σχετική σιγουριά στο τι μπορούν να καλύψουν σε χρήση "γραφείου" κι όχι να στήσεις "στούντιο ηχογράφησης", εκεί πάμε για άλλα.

Εχω τα R1600T III και θα αντικατασταθουν με R1800T III και ισως αγοραστει και ενα subwoofer....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, olimpiakos 7 είπε

Εχω τα R1600T III και θα αντικατασταθουν με R1800T III και ισως αγοραστει και ενα subwoofer....

Μια που συνήθισες τα 1600 θα διαπιστώσεις πιο εύκολα ότι το 1800 θα έχουν καλύτερο έλεγχο στα δυναμικά λόγω των ψηφιακών κυκλωμάτων που πρόσθεσαν και τα λίγο αυξημένα βατ. Με την επιφύλαξη όμως ότι στην αρχή μπορεί να σου ακουστούν "ψυχρά" αλλά αυτό γίνεται γιατί οι αναρτήσεις των μιντγούφερ θέλουν κάνα δυο βδομάδες στρώσιμο. Μετά θα δεις τι ανάγκες θα έχεις σε κάρτα ήχου, σαμπγούφερ κλπ. Τελικά, τα 1600 δεν φτιάχνονται που είπες ότι κάηκε ένα τουίτερ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...