Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικά με αγορά PS4


Athanasios2104

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα χθες αγόρασα απο πλαίσιο στ 300€ PS4 slim 1tb+2ο μοχλό(οτι χρωμα ήθελα)+to horizon +3m membership psn

Απο όσο είδα εγγύηση έχουν απο 1 χρόνο, εγγύηση αντιπροσωπείας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 χρόνια είναι σίγουρο από τον brother που είναι στην media markt ως Ευρώπη νομοθεσία.

Και στο site της media markt 1χρονο εγγυηση γραφουν :)

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_sony-ps4-slim-500gb-1187844.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Καλησπέρα,

φίλος θέλει να αντικαταστήσει το android box που έχει και το χρησιμοποιεί για να βλέπει ταινίες από εξωτερικό σκληρό δίσκο.

 

Αν πάρει PS4 θα είναι OK (και) για αυτή τη δουλειά;

Θα μπορεί να παίζει όλους τους τύπους αρχείων απο εξωτερικό σκληρό δίσκο (ntfs);

Θα παιζουν αρχεία με dts ήχο, εξωτερικούς υπότιτλους κτλ;

Αν ναι με τον ενσωματομένο player ή υπάρχει κάτι να κατεβάσει στο PS Store;

 

Κάθε συμβουλή δεκτή, ειδικά από άτομα που κάνουν τη παραπάνω χρήση, ωστε να μη το οδηγήσω σε καμμιά "άσκοπη" αγορά

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θα είναι αυτή η κύρια χρήση του καλύτερα να μην πάρει το PS4.

1. Ο εξ. δίσκος θα πρέπει να είναι σε fat32 H xfat.

2. Παίζει mkv, avi, mp4, (με κολληματακια καμιά φορά ή κόβεται ο ήχος) με εξ.υποτιτλους σε κωδικοποίηση utf-8.

3. Έχει νομίζω cinavia (αντιπειρατικο για τον ήχο)

Καλύτερα να μη πάρει PS4 μόνο για media χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα,
φίλος θέλει να αντικαταστήσει το android box που έχει και το χρησιμοποιεί για να βλέπει ταινίες από εξωτερικό σκληρό δίσκο.
 
Αν πάρει PS4 θα είναι OK (και) για αυτή τη δουλειά;
Θα μπορεί να παίζει όλους τους τύπους αρχείων απο εξωτερικό σκληρό δίσκο (ntfs);
Θα παιζουν αρχεία με dts ήχο, εξωτερικούς υπότιτλους κτλ;
Αν ναι με τον ενσωματομένο player ή υπάρχει κάτι να κατεβάσει στο PS Store;
 
Κάθε συμβουλή δεκτή, ειδικά από άτομα που κάνουν τη παραπάνω χρήση, ωστε να μη το οδηγήσω σε καμμιά "άσκοπη" αγορά
 
Ευχαριστώ

 

http://www.mede8er.eu/en/index.php?d=600x3d

 

για ταινιες κλπ ειναι κορυφη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

κάποια παιχνίδια τρέχουν μοιραία σε 30αρια, το horizon νομίζω τρέχει σε 30 παντού 

 

δεν ξέρω αν έχει επιλογή 1080/60 και δε νομίζω.. ας μας πει κάποιος 

 

αλλά θυμάμαι απλά μεγαλύτερη ανάλυση και 30

 

εγώ με τη λογική ότι θα παραμείνω σε 1080 για καιρό ακόμη και λόγω χαμηλότερου κόστους γενικά  πήρα το απλό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν ειναι ξεκάθαρο και δεν υπάρχει εφαρμοσμένη πολιτική από την Sony, ειναι 100% στον developer το πως θα το κάνει.

 

Υπάρχουν παιχνιδια που ειναι 1080p + 30fps, αλλα που χτυπάνε κ 60fps, αλλα που για να φτασουν τα 1080p+30 ρίχνουν κάποια settings και άλλα που για να χτυπησουν το 60αρι, κλείνουν διαφορα settings σκιασεων, reflection, φωτισμου κλπ.

 

Κ ακόμα, πρέπει να βάλεις στο καλάθι ότι ΔΕΝ κάνουν upgrade για το Pro όλοι οι dev τα παιχνιδια τους. τα περισσότερα παλια δεν εχουν γινει (κ μαλλον δε θα γίνουν) αλλά και απο καινούργια βλέπεις πως δεν το υποστηρίζουν όλοι.

 

γενικα, προφανώς στο Pro θα δείς καλύτερο αποτέλεσμα απο το απλό. αλλά μιας κ μιλάμε για απλή 1080p οθόνη και όχι 4k, θα έλεγα πως δεν ειναι κ τοσο τεραστια η διαφορα που θα δεις, με εξαίρεση λιγους τίτλους που χτυπάνε τα 60fps μονο στο pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, για ορισμενους λογους, το pc μου δεν αντεχει πλεον βαρυ gaming, απο περιεργια και αλλα θα ηθελα να κανω την μεταβαση σε κονσολα. Η αληθεια ειναι οτι δεν γνωριζω τπτ απο κονσολες και θα ηθελα τα φωτα σας

 

1) Θα χρησιμοποιηθει κυριως για horror games!! το ps4 ειναι καινουργια κονσολα  υπαρχουν ομως αρκετα  σπουδαιοι horror τιτλοι?

 

2)Απο οσα ξερω δεν εχει backwards compatability αλλα βγαινουν ps3 παιχνιδια remastered για το ps4 ? 

 

3) Δεν εχω 4k tv και δυσκολα θα αγορασω αν εξαιρεσουμε αυτον τον παραγοντα αξιζει ακομη να παρω το ps4 pro? το 1080p 60 fps ειναι ενας λογος αρκει ομως ?υπαρχουν αλλοι ?

 

4) Αναμενεται να βγει συντομα το ps5 ? γιατι αν ειναι ετσι ισως να μην εχω προσβαση στα exclusive (ps5) και ειδικα τα horror, οποτε ισως να μην αξιζει να παρω ps4

 

Sorry για τις πολυαριθμες ερωτησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου φίλε μου. Ίσως να μην είμαι ο πιο έμπειρος να σου λύσει τις απορίες αλλά θα κάνω μια προσπάθεια...

 

1. Δεν είναι εντελώς καινούρια, έχει 3,5 χρόνια σε κυκλοφορία και πολλά-πολλά παιχνίδια (και horror - για σπουδαία δεν γνωρίζω, ας απαντήσουν οι fan του είδους).

 

2. Βγαίνουν. Όχι πολλά αλλά βγαίνουν... Χαρακτηροστικό παράδειγμα το Last of us remestered.. Το πρώτο διάστημα κυκλοφορούσαν παιχνίδια παράλληλα και στις 2 κονσόλες.

 

3. Ο κύριος λόγος είναι ο οικονομικός. Κοινώς, αν αντέχει η τσέπη σου να δώσει 100-160 ευρώ παραπάνω για το Pro. Σίγουρα είναι καλύτερο μηχάνημα αλλά είναι σχεδόν σίγουρο οτι ό,τι παιχνίδια θα βγουν για το Pro, θα τρέχουν ικανοποιητικά και στο απλό. Το "ικανοποιτικά" βέβαια είναι σχετικό στον καθένα...

 

4. Το PS5 αναμένεται να βγει σε 2,5-3 χρόνια (εκτιμήσεις των πιο ειδικών). Μέχρι τότε, τι θα κάνεις? Θα μείνεις με το PC για gaming?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα αγορίνα μου!

 

1)Αν εννοείς αποκλειστικόυς σπουδαίους Horror τίτλους,όχι δεν έχει πολλούς!Μόνο το Until Dawn και τη Vr spin off του σκέφτομαι πρόχειρα!

 

2)Ps3 remasters θα βρείς (Last of us,Beyond/Heavy Rain από exclusive),αλλά έχει  λανσάρει η Sony το PS Now που παίζεις streaming ps3 games επι πληρωμή βέβαια.Ακόμα είναι νωρίς γι αυτό!

 

3)Για εμένα αξίζει αν έχεις την οικονομική άνεση,αλλιώς κλαιν μαιν.Τα παιχνιδάκια σου θα τα παίξεις κ θα τ αευχαριστηθείς είτε είτε αλλιώς.

 

4)Έχουμε ακόμα για PS5 που έτσι κι αλλιώς δεν νομίζω να το τσίμπαγες launch με την τιμή που θα χε.Πάνε άφοβα PS4 και λειώστο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...