Προς το περιεχόμενο

Aυτό είναι το Samsung Galaxy S5 (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύμφωνα με το theverge: fingerprint unlock to be quite unreliable & virtually impossible to activate. 

 

Η υλοποίηση του αισθητήρα δεν είναι και η καλύτερη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Samsung Lies Again: 16GB Galaxy S5 Only Has 7.86GB Usable Storage

http://www.cultofmac.com/267716/samsung-lies-16gb-galaxy-s5-7-86gb-usable-storage/#ZSG1smSG2T4qQ1WA.99

 

 

Άργησες που άργησες να ποστάρεις, τουλάχιστον βάλε τα τελευταία νέα, και όχι αυτά που βγήκαν 5 μέρες πριν...

 

 

 

However, that’s not the case, asTelekome-presse found out: the Galaxy S5 on display at MWC was simply using up an extra 2.33GB for the demo content related to Samsung’s Unpacked event, demo content that will not be present in the retail version of the device.

http://www.sammobile.com/2014/03/01/galaxy-s5-offers-10-7-gb-of-usable-storage-space-on-16gb-model/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν έχω τη μέγιστη μνήμη σε μια συσκευή, ΔΕΝ θα ασχοληθώ με το να βάλω έξτρα sd.

Εισαι ο 1 στους 10 που το λες αυτο.

Η microsd ειναι ΑΝΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗ!Ρωτα εμενα οταν προκειται να κανω φορματ πληρες στο 4s,και πρεπει να τα περναω ολα απο την αρχη.

Τα μειονεκτηματα απο την ελλειψη της micro παρα πολλα.

Σου ειπα κατι απλο,απλα o Αppleφανατισμος σου,δεν λεει να σε αφησει.

Βαλε οποια ενσωματωνεμενη μνημη θελεις,αλλα βαλε μου μια micro υποδοχη,και ας μην την χρειατσω.(προσωπικα χωρις αυτην ποτε δεν πηρα συσκευη).

 

Το ξαναβαζω,γιατι το προσπερασες...

http://www.skroutz.g...ne-5S-16GB.html

545 Γιουρο!

http://www.skroutz.g...ne-5S-32GB.html

690 Γιουρο!

690-545=145 Γιουρο τα 16 GB!!!

Δεν παιρνω εναν ssd καλυτερα;

 

http://www.skroutz.g...B-Class-10.html

2 Tετοιες class 10 64 GB παιρνω,και μου μενουν λεφτα!!!

Ημαρτον με την κοροιδια.

 

Με τα ιδια χρηματα παιρνω 128GB(να τον κανω οτι θελω) και μου μενουν και χρηματα.

Πηγαινε με την τιμολογιακη πολιτικη της Apple,να αγορασεις τετοια μνημη.Ποσο;

 

145*8=1160!!!!!!!Γιουρο.

 

Μαθετε να αναγνωριζετε τα αυτονοητα.

 

 

ΔΕΝ θα ασχοληθώ με το να βάλω έξτρα sd. Μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις τι σου λέω τόσες ώρες. Η google είναι χαζή που δεν βάζει στο nexus sd? :P

Εσυ κανεις πως δεν καταλαβαινεις,αλλα γνωριζουμε τον λογο.Ουτε μπαταρια μπορειτε να αλλαξετε χωρις να κανετε πειραματα. :D

 

Τοσο δυσχρηστη συσκευη,πως ακομη την δικαιολογειτε,μονο ενας "φανατισμος" θα μπορουσε να το δικαιολογουσε.

Με το s3,εχω οσες μπαταριες θελω,οσες micro θελω,και εχω πληρη αυτονομια.

Ξερω ξερω...τωρα θα μας πεις και για την μπαταρια οτι ειναι καλο που δεν βγαινει ευκολα,γιατι "ενισχυει" την αποδοση του συστηματος. :lol:

 

 

Η google είναι χαζή που δεν βάζει στο nexus sd?

Δικαιολογιες,για να τα αρπαζουν αλλα Apple. :PΠοιος σου ειπε οτι η google ειναι "Αγια".Κι αυτη καλο στον εγκεφαλο εχει.

Εγω βλεπω ενα note 3,s3,υποδειγμα λειτουργιας και ενσωματωνοντας επανω ολα.

Αν δεν μπορεις να βαλεις μια sd,και μια αποσπωμενη μπαταρια,σαν εταιρεια πας σπιτι σου.Δειχνει οτι δεν μπορεις να αντιμετωπισεις τις προκλησεις,και δεν μπορεις να δωσεις λυσεις σε "προβληματα",κατα την αποψη σου.

Με αυτη την λογικη,να ξηλωσουμε οτιδηποτε ειναι επανω στην κεντρικη πλακετα οποιασδηποτε συσκευης,οποιασδηποτε μηχανης,που εχουν κυκλωματα,γιατι ολα δημιουργουνε προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μην πιεζεσαι με τόσες αναλύσεις. Αφού απαντάς μόνος σου στα περισσότερα. Όπως ειπα: αναλόγως τα γούστα του καθενός.

 

Αν οι micro sd ήταν αναντικατάστατες θα υπήρχαν παντού.

 

Δεν κάνουμε την ίδια χρήση με τις συσκευές μας και κατά συνέπεια οι προσδοκίες μας είναι διαφορετικές. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ο άλλος παραβλέπει το γεγονός πως η Apple είναι αυτή τη στιγμή η μεγαλύτερη εταιρία παγκοσμίως.

 

Σου έχω εξηγήσει σε άλλο τόπικ, πως η apple διπλασιάζει τον τζίρο της εικονικά, μπορεί και το κάνει, φέτος δεν θα μπορέσει και θα το δεις...

 

Δες τον τελευταίο μήνα πόσα άρθρα έχει σε γνωστά site, 2-3, ένα για το γραμματόσημο, ένα για το ψεύτικο iphone 6, και ένα για το ios, δεν ασχολείται κανείς με την apple...

 

Πήγαινε το καλοκαίρι σε κανένα ξενοδοχείο με ματσό, και δες πόσα iphone έχουν, δες τυχαία video στην Αμερική, πουλάει ένα προϊόν που δεν υπάρχει πουθενά, υπάρχει μόνο στα χαρτιά... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχω τη μέγιστη μνήμη σε μια συσκευή, ΔΕΝ θα ασχοληθώ με το να βάλω έξτρα sd. Μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις τι σου λέω τόσες ώρες. Η google είναι χαζή που δεν βάζει στο nexus sd? :P

Προφανως και χαζη δεν ειναι, οπως το βλεπω εγω προσπαθει να προωθησει το cloud της. Δεν βλεπω ομως αυτο γιατι να με εξυπηρετει εμενα.Και ξαναλεω οτι αυτα που λες δεν εχουν νοημα. Αλλα τελοσπαντων, δεν το συνεχιζω γιατι κανεις οτι δεν καταλαβενεις οποτε πασο.

 

Αλλο να μου πεις δεν βαζεις media κλπα στο κινητο σου, η εστω οτι παρολο που ειναι ελλειψη παλευεις και χωρις αυτο, και αλλο να μου το παρουσιαζεις σαν θετικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

 

Πήγαινε το καλοκαίρι σε κανένα ξενοδοχείο με ματσό, και δες πόσα iphone έχουν, δες τυχαία video στην Αμερική, πουλάει ένα προϊόν που δεν υπάρχει πουθενά, υπάρχει μόνο στα χαρτιά... :P

 

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά πέρα από τα σύνορά μας, δεν βλεπεις τίποτα άλλο παρά μόνο μηλαράκια στα χέρια του κόσμου... 

 

Αλλά anyway.

 

Περιμένω τα πρώτα reviews του S5 για να δούμε στην πράξη τι έφτιαξε επιτέλους! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά πέρα από τα σύνορά μας, δεν βλεπεις τίποτα άλλο παρά μόνο μηλαράκια στα χέρια του κόσμου... 

 

Αλλά anyway.

 

Περιμένω τα πρώτα reviews του S5 για να δούμε στην πράξη τι έφτιαξε επιτέλους! :)

Η τα παραλες η απλα ετυχε. Αλλωστε οι παγκοσμιες πωλησεις κινητων διαφωνουν με τα λεγομενα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά πέρα από τα σύνορά μας, δεν βλεπεις τίποτα άλλο παρά μόνο μηλαράκια στα χέρια του κόσμου... 

 

Στα ξενοδοχεία με ματσό τουρίστες, βλέπεις έλληνες ? Σε τυχαία video από Αμερική βλέπεις έλληνες? Δεν υπάρχουν μηλαρακάκια, μόνο κάτω από μηλιές... :P Παντού κυκλοφορεί android σε τέτοιο βαθμό, που για να βρεις iphone πρέπει να ψάξεις με τα κιάλια της apple...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η τα παραλες η απλα ετυχε. Αλλωστε οι παγκοσμιες πωλησεις κινητων διαφωνουν με τα λεγομενα σου

 

 

Στα ξενοδοχεία με ματσό τουρίστες, βλέπεις έλληνες ? Σε τυχαία video από Αμερική βλέπεις έλληνες? Δεν υπάρχουν μηλαρακάκια, μόνο κάτω από μηλιές... :P Παντού κυκλοφορεί android σε τέτοιο βαθμό, που για να βρεις iphone πρέπει να ψάξεις με τα κιάλια της apple...

 

Κυκλοφορείτε καθόλου εκτός Ελλάδας? Δεν το λέω ειρωνικά και επιπλέον δεν συχνάζω σε vip σημεία, απλά κυκλοφορώ έξω όπως ο περισσότερος κόσμος...

 

Και άντε άσε απ'εξω τις ξένες χώρες, κάντε μια μέρα μια βόλτα στην Αθήνα ή πάρτε ένα μετρό/ηλεκτρικό από τη μια άκρη στην άλλη και σημειώστε ανά 100 ανθρώπους, τι κρατάνε στα χέρια τους από smartphones. 

 

Δηλαδή με "κατηγορείτε" πως κοιτάζω μόνο τα νούμερα, ενώ κάνετε το ίδιο και χειρότερα με τα νούμερα των συσκευών με android...

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά πέρα από τα σύνορά μας, δεν βλεπεις τίποτα άλλο παρά μόνο μηλαράκια στα χέρια του κόσμου... 

 

 

Όχι, δεν ισχύει η υπερ-γενίκευση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφορείτε καθόλου εκτός Ελλάδας? Δεν το λέω ειρωνικά και επιπλέον δεν συχνάζω σε vip σημεία, απλά κυκλοφορώ έξω όπως ο περισσότερος κόσμος...

 

Και άντε άσε απ'εξω τις ξένες χώρες, κάντε μια μέρα μια βόλτα στην Αθήνα ή πάρτε ένα μετρό/ηλεκτρικό από τη μια άκρη στην άλλη και σημειώστε ανά 100 ανθρώπους, τι κρατάνε στα χέρια τους από smartphones. 

 

Δηλαδή με "κατηγορείτε" πως κοιτάζω μόνο τα νούμερα, ενώ κάνετε το ίδιο και χειρότερα με τα νούμερα των συσκευών με android...

 

:)

Γενικα δεν κοιταζω τι κραταει ο αλλος στα χερια του αν δεν μου κανει εντυπωση (πχ. wphone). Απο κει και υστερα, δεν γινεται να βλεπεις παντου iphone οταν αποτελουν ενα ελαχιστο ποσοστο κινητων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφορείτε καθόλου εκτός Ελλάδας? Δεν το λέω ειρωνικά και επιπλέον δεν συχνάζω σε vip σημεία, απλά κυκλοφορώ έξω όπως ο περισσότερος κόσμος...

 

Και άντε άσε απ'εξω τις ξένες χώρες, κάντε μια μέρα μια βόλτα στην Αθήνα ή πάρτε ένα μετρό/ηλεκτρικό από τη μια άκρη στην άλλη και σημειώστε ανά 100 ανθρώπους, τι κρατάνε στα χέρια τους από smartphones. 

 

Δηλαδή με "κατηγορείτε" πως κοιτάζω μόνο τα νούμερα, ενώ κάνετε το ίδιο και χειρότερα με τα νούμερα των συσκευών με android...

 

:)

Δεν ξέρω που κυκλοφορείς,αλλά Γερμανία που ζω και Τσεχία που είμαι συχνά οι περισσότεροι έχουν android(συνήθως κάποιο samsung),μερικοί apple και ελάχιστοι τα λοιπά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ στα ταξίδια που έχω πάει εξωτερικό, συνήθως 3-4 κινητά έβλεπα. Iphone (δεν ξερω αν ήταν 4/4S/5/5S-C) , S3, Note, S4.

 

 

 

 

Get over $575 worth of software when you buy a Galaxy S5

 

http://www.androidcentral.com/samsung-has-slew-software-gifts-come-your-new-galaxy-s5

 

υγ. Δεν της βγήκε το "innovation" και το ριξε στο premium content και στο marketing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...