Προς το περιεχόμενο

Aυτό είναι το Samsung Galaxy S5 (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 307
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σου ξαναλέω, πως αυτό που εξηγώ είναι πως οι επιδόσεις της εξωτερικής μνήμης δεν φτάνουν ακόμη αυτές της on board. Επιπλέον δεν μπορούν όλες οι εφαρμογές (ή τα data τους) να μπουν στην εξωτερική μνήμη. Το ότι παίρνω μια συσκευή με 16gb και της βάζω άλλα 16 για παράδειγμα, δεν την κάνει ισάξια με αυτή που έχει 32gb "δικά της". 

Γιατι να μη παρεις μια συσκευη που εχει 32 και τη δυνατοτητα να της βαλεις αλλα 32? Κοστιζει extra? :D

 

Προφανως και οι επιδοσεις της εξωτερικης δεν ειναι ιδιες...στη θεωρια. Στη πραξη ΟΛΑ τα αρχεια σου τρεχουν ΑΠΤΑΙΣΤΑ απτην sd. Απο fullhd ταινιες μεχρι οτιδηποτε αλλο προκυψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδη απαντηση στο θεμα της microsd δεν πηρα απο αυτον στον οποιον την εκανα,θα πω κατι αλλο.

Οτιδηποτε λειτουργικο,εχει να κανει με το itunes,ειναι για "μπατσες"!

Σου βγαινει η ψυχη.

Ευτυχως που για το 4s βρηκα το Syncios,αν και αυτο χρειαζεται να εχω το itunes(αυτη την "σαβουρα") εγκατεστημενο,κομματια να γινει,που μου ελυσε τα χερια.

Σαν το android σε θεματα ευκολιας δεν εχει.Οτι και να πει κανεις.

Για δε το θεμα της microsd,ας δουνε πρωτα ποσο κοστιζει το 1GB σε αλλους κατασκευαστες,και ποσο απο την Apple!

Να μην πουμε ΟΤΙ ΕΧΟΝΤΑΣ τα data ΚΑΙ σε μνημη,αλλα ΚΑΙ σε microsd,εχεις 50% αυξημενες πιθανοτητες να σωσεις τα δεδομενα σου.

Για δε,οταν κανω φορματ,εχοντας τα στην microsd,δεν τα εχω σβησει,ουτε μεταφερει ποτε.

Αν συνεχισω τα πλεονεκτηματα της extra μνημης,σε σχεση με αυτα που εχουν μονο ενσωματωμενη μνημη(Apple και οχι μονο),η ζυγαρια γερνει πολυ βαρια.

Αυτα περι αποδοσεις,τα θεωρω αστεια.Για ποσα ms μιλαμε; για να ξερω. B)

Δηλαδη ημαρτον με τα αυτονοητα.Τα΄χουμε πει σε αλλα τοπικ,χιλιαδες φορες,και ακομη προσπαθουνε καποιοι να δικαιολογησουν τα "αδικαιολογητα".

Βαλε μου extra μνημη,και ας μην την χρειαστω.Τοσο κακο ειναι; :P

 

http://www.skroutz.gr/s/3783654/Apple-iPhone-5S-16GB.html

545 Γιουρο!

http://www.skroutz.gr/s/3853217/Apple-iPhone-5S-32GB.html

690 Γιουρο!

690-545=145 Γιουρο τα 16 GB!!!

Δεν παιρνω εναν ssd καλυτερα;

 

http://www.skroutz.gr/s/2874735/Samsung-SDXC-Pro-64GB-Class-10.html

2 Tετοιες class 10 64 GB παιρνω,και μου μενουν λεφτα!!!

Ημαρτον με την κοροιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Eπειδη απαντηση στο θεμα της microsd δεν πηρα απο αυτον στον οποιον την εκανα,θα πω κατι αλλο.

Οτιδηποτε λειτουργικο,εχει να κανει με το itunes,ειναι για "μπατσες"!

Σου βγαινει η ψυχη.

Ευτυχως που για το 4s βρηκα το Syncios,αν και αυτο χρειαζεται να εχω το itunes(αυτη την "σαβουρα") εγκατεστημενο,κομματια να γινει,που μου ελυσε τα χερια.

Σαν το android σε θεματα ευκολιας δεν εχει.Οτι και να πει κανεις.

Για δε το θεμα της microsd,ας δουνε πρωτα ποσο κοστιζει το 1GB σε αλλους κατασκευαστες,και ποσο απο την Apple!

Να μην πουμε ΟΤΙ ΕΧΟΝΤΑΣ τα data ΚΑΙ σε μνημη,αλλα ΚΑΙ σε microsd,εχεις 50% αυξημενες πιθανοτητες να σωσεις τα δεδομενα σου.

Για δε,οταν κανω φορματ,εχοντας τα στην microsd,δεν τα εχω σβησει,ουτε μεταφερει ποτε.

Αν συνεχισω τα πλεονεκτηματα της extra μνημης,σε σχεση με αυτα που εχουν μονο ενσωματωμενη μνημη(Apple και οχι μονο),η ζυγαρια γερνει πολυ βαρια.

Αυτα περι αποδοσεις,τα θεωρω αστεια.Για ποσα ms μιλαμε; για να ξερω. B)

Δηλαδη ημαρτον με τα αυτονοητα.Τα΄χουμε πει σε αλλα τοπικ,χιλιαδες φορες,και ακομη προσπαθουνε καποιοι να δικαιολογησουν τα "αδικαιολογητα".

Βαλε μου extra μνημη,και ας μην την χρειαστω.Τοσο κακο ειναι; :P

 

http://www.skroutz.gr/s/3783654/Apple-iPhone-5S-16GB.html

545 Γιουρο!

http://www.skroutz.gr/s/3853217/Apple-iPhone-5S-32GB.html

690 Γιουρο!

690-545=145 Γιουρο τα 16 GB!!!

Δεν παιρνω εναν ssd καλυτερα;

 

http://www.skroutz.gr/s/2874735/Samsung-SDXC-Pro-64GB-Class-10.html

2 Tετοιες class 10 64 GB παιρνω,και μου μενουν λεφτα!!!

Ημαρτον με την κοροιδια.

Άσε το έκανες χειρότερο! Σε προκαλώ να κάνουμε ταυτόχρονα wipe σε ένα iPhone και σε ένα Android ( που θα είναι πλήρως λειτουργικά με άπειρες εφαρμογές που θα έχουν χρησιμοποιηθεί και θα έχουν δημιουργηθεί έξτρα data,με folders κλπ) και μετά να τα ξανά στήσουμε με restore από οποία διαθέσιμη λύση θες. Εκεί να σε δω μετά το κατά πόσο θα σε βοηθήσουν οι έξτρα μνήμες κλπ. Αυτό για τα "αυτονόητα" που ανέφερες. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες σοβαρα τωρα ειναι δυνατον να συγκρινουμε την sd με την απουσια sd, και μαλιστα να βρισκουμε την 2η ΚΑΛΥΤΕΡΗ? Ειμαστε καλα? ΠΡΟΦΑΝΩΣ και η sd οσο αργη και να ειναι (που δεν ειναι) εξυπηρετει ΚΑΛΥΤΕΡΑ. Γιατι? Γιατι εγω για πα ραδειγμα που δεν εχω λογο να εχω πανω απο 16gb εφαρμογες στο κινητο μου, βολευομαι με το "φτηνο" 16αρι κινητο μαζι με μια sd για τα multimedia, το ιδιο και καποιος αλλος που μπορει να βολευεται με 32. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γιατί δεν μας λες τον λόγο που η apple δεν βάζει micro sd ?

Γιατί βγάζει τρελό κέρδος από το itunes και θέλει το περιεχόμενο "μαντρωμενο". Αυτό όμως δεν κάνει την εξωτερική μνήμη το ίδιο ιδανική με την ενσωματωμένη.

Ρε παιδες σοβαρα τωρα ειναι δυνατον να συγκρινουμε την sd με την απουσια sd, και μαλιστα να βρισκουμε την 2η ΚΑΛΥΤΕΡΗ? Ειμαστε καλα? ΠΡΟΦΑΝΩΣ και η sd οσο αργη και να ειναι (που δεν ειναι) εξυπηρετει ΚΑΛΥΤΕΡΑ. Γιατι? Γιατι εγω για πα ραδειγμα που δεν εχω λογο να εχω πανω απο 16gb εφαρμογες στο κινητο μου, βολευομαι με το "φτηνο" 16αρι κινητο μαζι με μια sd για τα multimedia, το ιδιο και καποιος αλλος που μπορει να βολευεται με 32.

 

Εσύ μπορεί να βολεύεσαι. Εγώ θέλω τη μέγιστη δυνατή μνήμη ενσωματωμένη στη συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δηλαδή πέφτει θύμα όποιος αγοράζει iphone ?

Αν κρίνω από τις πωλήσεις και τα κέρδη όχι. Ο καταναλωτής ψάχνει πράγματα που τον κάνουν να νιώθει καλά. Τα υπόλοιπα είναι θεωρίες. Και όπως ξέρεις η αισθητική διαφέρει ανάμεσα στους ανθρώπους.

 

Θύμα θα πέσει οποίος πάρει το s5 και μετά από 2 μήνες βγάλει η Samsung ανανεωμένο μοντέλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι θύμα είσαι όταν αγοράζεις μια συσκευή και δεν γνωρίζεις τα λοιπά, και σε αρμέγουν καθημερινά χωρίς να ξέρεις τον λόγο.

 

Άλλα ο κόσμος έχει ξυπνήσει και γνωρίζει αναλυτικά όλες τις cloud παγίδες, τα κορόιδα τελείωσαν και θα δεις φέτος τι πωλήσεις θα κάνει η apple, με την low-end συσκευή που πουλάει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Άσε το έκανες χειρότερο! Σε προκαλώ να κάνουμε ταυτόχρονα wipe σε ένα iPhone και σε ένα Android ( που θα είναι πλήρως λειτουργικά με άπειρες εφαρμογές που θα έχουν χρησιμοποιηθεί και θα έχουν δημιουργηθεί έξτρα data,με folders κλπ) και μετά να τα ξανά στήσουμε με restore από οποία διαθέσιμη λύση θες. Εκεί να σε δω μετά το κατά πόσο θα σε βοηθήσουν οι έξτρα μνήμες κλπ. Αυτό για τα "αυτονόητα" που ανέφερες. :)

Kανεις,σαν τους πιτσιρικαδες,που στον δρομο λενε...

Παμε μια κοντρα;! :D

 

Κι ολα αυτα φυσικα,για να μου αποδειξεις,οτι εχεις αδικο,αφου τοσα χρονια κανω την δουλεια μου ΑΝΕΤΑ,ΦΘΗΝΑ,ΕΡΓΟΝΟΜΙΚΑ,ΑΠΛΟΥΣΤΕΥΜΕΝΑ,ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΟΠΟ!!!...Α,και γρηγορα!

Tωρα,ποιος το εσωσε,και ποιος οχι,σε αφηνω να το σκεφτεις. :lol:

 

 

Εσύ μπορεί να βολεύεσαι. Εγώ θέλω τη μέγιστη δυνατή μνήμη ενσωματωμένη στη συσκευή.

Kατι δηλαδη,σαν να λεμε...May the Force be with you!!! :lol:

 

Οταν ξεμενεται απο λογικα επιχειρηματα,και αρχιζετε να βαζετε τον παραγοντα ms μεσα,πραγματικα παιρνω ποπ κορν,και απολαμβανω τα σχολια. :mrgreen:

 

 

Θύμα θα πέσει οποίος πάρει το s5 και μετά από 2 μήνες βγάλει η Samsung ανανεωμένο μοντέλο!

Το ξαναβαζω,γιατι το προσπερασες...

http://www.skroutz.g...ne-5S-16GB.html

545 Γιουρο!

http://www.skroutz.g...ne-5S-32GB.html

690 Γιουρο!

690-545=145 Γιουρο τα 16 GB!!!

Δεν παιρνω εναν ssd καλυτερα;

 

http://www.skroutz.g...B-Class-10.html

2 Tετοιες class 10 64 GB παιρνω,και μου μενουν λεφτα!!!

Ημαρτον με την κοροιδια.

 

Καποιοι θυματα,καποιοι...

Αλλωστε η καθε εταιρεια εχει δικαιωμα να μεταβαλει τα προιοντα της,βασει αυτου που κρινει αυτη σωστο,και της πολιτικης της.

Ενας φιλος πηρε π.χ το Toyota Avensis,και μετα απο 6 μηνες η εταιρεια εβαλε φλας στους καθρεπτες,και κατι αλλα μπιχλιμπιδια.

Ηταν θυμα θελεις να μας πεις;

Εννοειτε,οτι οταν παιρνω κατι,δεν περιμενω να ειναι το ιδιο,ακομη και απο την επομενη ημερα.Το παιρνω γι'αυτο που ειναι,ΚΑΙ ΟΧΙ που ΘΑ ειναι.

 

 

Γιατί δεν μας λες τον λόγο που η apple δεν βάζει micro sd ?

Θα σου πω εγω...Πιθανως...

1)Φοβαται να μην πεσει η "αποδοση" του συστηματος,

2)Να μην εχει bugs,

3)Δεν εχει την τεχνολογια

4)...

Γενικως,οτι και να ισχυει,εχει "καλο" στον εγκεφαλ...στα εργοστασια της.

Μπορει να παιζει,οτι φοβαται μηνυσεις απο την Σαμμυ,επειδη θα την αντιγραφει! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κάνετε και οι 2 αυτά για τα οποία "μου τη λετε" × 100 και συγχρόνως δεν το καταλαβαίνετε.

 

Ο ένας λοιπόν δεν έχει κάνει ποτέ restore σε μια android συσκευή για να δει τη "γλυκα" και ο άλλος παραβλέπει το γεγονός πως η Apple είναι αυτή τη στιγμή η μεγαλύτερη εταιρία παγκοσμίως.

 

Η διαφορά μας είναι πως ενώ χρησιμοποιώ android δεν παραβλέπω τις παιδικές αδυναμίες που έχει ακόμη και που η apple τις ελυσε από την αρχή (όχι πως δεν έχει και αυτή τα δικά της).

 

Και θα θυσίαζα "αβαδιστα" την sd αν ήταν να απαλλαγώ από τις μετριότητες του android σε άπειρα θεματα. Προφανώς ξεχάσατε πως ήταν το android πριν βγει το πρώτο iphone & ios!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ μπορεί να βολεύεσαι. Εγώ θέλω τη μέγιστη δυνατή μνήμη ενσωματωμένη στη συσκευή.

Oποτε παιρνεις τη μεγιστη ενσωματωμενη και μαντεψε...εχεις ΚΑΙ sd...μη μας τρελανεις σε παρακαλω πολυ δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Oποτε παιρνεις τη μεγιστη ενσωματωμενη και μαντεψε...εχεις ΚΑΙ sd...μη μας τρελανεις σε παρακαλω πολυ δηλαδη

Αν έχω τη μέγιστη μνήμη σε μια συσκευή, ΔΕΝ θα ασχοληθώ με το να βάλω έξτρα sd. Μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις τι σου λέω τόσες ώρες. Η google είναι χαζή που δεν βάζει στο nexus sd? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...