Προς το περιεχόμενο

Aυτό είναι το Samsung Galaxy S5 (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Δεν έχει δικαίωμα να βγάλει 2 εκδώσεις s5 ?

 

Εμένα προσωπικά δεν με απασχολεί η ονομασία, και yugo να το ονομάσει... :P

 

Πάλι θα έχουμε πρόβλημα, άραγε θα είναι το ίδιο κράμα αλουμινίου ? θα έχει ψηθεί σωστά ? θα αφήνει δαχτυλιές ? κτλ :P

 

Μα δεν λεω αυτό! Σχολιάζω απλά το γεγονός πως μια εταιρία παρουσιάζει τη νέα "ναυαρχίδα" της και 2 μέρες μετά βγαίνουν φήμες πως σε 2 μήνες θα βγάλει άλλο καλύτερο μοντέλο??? Θα πρέπει να είμαι βλαμμένος για να πάω τότε να αγοράσω τον Απρίλιο το S5! Αφού η apple δεν θα παρουσιάσει άμεσα νέο μοντέλο, γιατί δεν περίμενε άλλους 2 μήνες για να βγάλει έναν πραγματικά άξιο διάδοχο του S4?

 

Ή ας ανακοίνωνε 2 μοντέλα στην παρουσίαση (τύπου iphone 5C/5S) ώστε να ξεκαθαρίσει πως τώρα δεν παρουσιάζει το high end τηλέφωνό της! Εκτός κι αν τον Μάιο απλά ανακοινώσει το νέο μοντέλο αλλά πει πως θα κυκλοφορήσει προς το τέλος καλοκαιριού που -τυχαία- θα πλησιάζει ο καιρός του iphone 6! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την ώρα που τέλειωσε η παρουσίαση είπα ότι θα βγάλει και άλλο μοντέλο, φάνηκε ότι αυτό το s5 ήταν για την μάζα.

 

Για να βγάλει τώρα το s5 θα υπήρχε κάποιος λόγος, και ο σημαντικότερος είναι οι πραγματικές πωλήσεις του s4 που μπορεί μετά τα χριστούγεννα να έπεσαν...

 

Σίγουρα έχει να κάνει και με την κυκλοφορία του iphone 6...

 

Τα smartphone που αγοράζουμε δεν είναι συλλεκτικά, και ούτε τα παίρνουν όλοι για μόστρα, έχει δικαίωμα η κάθε εταιρία να βγάζει ότι θέλει και όποτε θέλει... Στην ουσία εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν θα βγάλει την άλλη μέρα 3 μοντέλα, αν αυτό που αγόρασα είναι αυτό που θέλω δεν με απασχολεί. Με μια αγορά 600$ περιμένουμε να σταματήσει ο χρόνος ?

 

Και στην τελική, διαβάζεις insomnia.gr για να μην σε πιάνουν κορόιδο... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να αναλύσουμε εδώ πως ακριβώς χρησιμοποιείς την SD σε ένα samsung(στο android γενικως)? Apps? Speed? Δεν έχει καμία σχέση η συμπεριφορά της με την ενσωματωμένη μνήμη. Είναι οκ για αποθήκευση φωτογραφιών, βίντεο, μουσικής και personal files. Μέχρι εκεί όμως μιας και σε καμία περίπτωση δεν επεκτείνεις απλά τη συνολική μνήμη!

Να φανταστω δλδ οτι την επεκτεινεις καλυτερα χωρις SD....νταξει ολα τα περιμενα, αλλα παραπονο για την sd δεν περιμενα να ακουσω ομολογω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Να φανταστω δλδ οτι την επεκτεινεις καλυτερα χωρις SD....νταξει ολα τα περιμενα, αλλα παραπονο για την sd δεν περιμενα να ακουσω ομολογω.

Δεν διάβασες τι έγραψα ε? 32gb καρτουλα του έβαλα από την πρώτη μέρα ενώ η συσκευή είχε ήδη 32 δικά της. Αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός πως η εξωτερική sd ΔΕΝ συμπεριφερεται όπως η κανονική μνήμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διάβασες τι έγραψα ε? 32gb καρτουλα του έβαλα από την πρώτη μέρα ενώ η συσκευή είχε ήδη 32 δικά της. Αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός πως η εξωτερική sd ΔΕΝ συμπεριφερεται όπως η κανονική μνήμη!

Kαι το αντιστροφο. Οταν εχεις φτηνα 32 gb γιατι να διαλεξεις τα "ακριβα" για να αποθηκευεσεις τα media σου οταν στην πραξη διαφορα δεν θα δεις ?

Χαιρω πολυ, και ο hdd δεν συμπεριφερεται οπως ssd, ποσο κοστιζει ομως ο ενας και ποσο ο αλλος, και σε ποιον θα αποθηκευεσεις τα mp3 σου η τις ταινιες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έχουμε πρόβλημα με τις micro sd που είναι πλαστικές, πρέπει να βγει κάτι σε αλουμίνιο, να κάνει και καλή γείωση στα δεδομένα.. :P

 

Αλουμινένια θήκη, ειδικό λαδί για τις τριβές, πρέπει να βρω θήκη με μεντεσέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Είμαι σίγουρος πλέον πως τα λέτε αυτά ενώ στην πράξη δεν τα έχετε δοκιμάσει. Όπως επίσης και πως δεν έχετε προσέξει πότε πως λειτουργεί το "move to sd card" ανάλογα με την εφαρμογή! Δεν πειράζει. Δεν έχουμε όλοι τις ίδιες ανάγκες. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σίγουρος πλέον πως τα λέτε αυτά ενώ στην πράξη δεν τα έχετε δοκιμάσει. Όπως επίσης και πως δεν έχετε προσέξει πότε πως λειτουργεί το "move to sd card" ανάλογα με την εφαρμογή! Δεν πειράζει. Δεν έχουμε όλοι τις ίδιες ανάγκες. :)

 

Μια χαρά δουλευουν εφαρμογές/games απο sd... Τουλάχιστον έχει micro sd...

 

Σκέψου αν δεν είχε, καλώδια, αντάπτορες, με αφήνει δεν με αφήνει να κάνω μεταφορά κτλ, upload στα σύννεφα, ταλαιπωρία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μια χαρά δουλευουν εφαρμογές/games απο sd... Τουλάχιστον έχει micro sd...

 

Σκέψου αν δεν είχε, καλώδια, αντάπτορες, με αφήνει δεν με αφήνει να κάνω μεταφορά κτλ, upload στα σύννεφα, ταλαιπωρία...

Οπως είπα και πριν, χρησιμοποιώ sd στο note 3. Απλά δεν μπορώ να τη συγκρίνω σε επιδόσεις με την εσωτερική μνήμη (παρόλο που πλέον μιλάμε για class10 sd καρτες). Στην sd βάζω κυρίως μουσική, φωτογραφιες, files και videos. Αλλα ακόμη και στις φωτο η διαφορά στην ταχύτητα είναι παραπάνω από εμφανής στο gallery app!

 

Επίσης μου λείπει το iTunes match. Αν και από κει κατεβάζω τις playlist μου για να τις κοπιάρω μετά στο note...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Itunes? τι είναι αυτό ? Εγώ το μόνο που χρησιμοποιώ από “i” είναι το internet, δεν μου χρειάζεται κάτι άλλο, δεν χρησιμοποιώ εφαρμογές με πολλά “δεν’, “δεν θα κάνεις αυτό”, “δεν θα κάνεις το άλλο” κτλ... :P

 

Όσο αναφορά το lag το ξέρεις ότι έχω κάνει διατριβή... Δεν υπάρχει πρόβλημα με την micro sd, απλά δεν έχει το iphone, ασχολήσου για ποιο λόγο δεν έχει micro sd και άσε το lag...

 

Μια που λέμε για micro sd, το s5 υποστηρίζει native 128 gb micro sd...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μου λείπει το iTunes match. Αν και από κει κατεβάζω τις playlist μου για να τις κοπιάρω μετά στο note...

Συγχρονιζεις/ανεβαζεις τις playlist σου στο google music και εχεις διαθεσιμη τη μουσικη σου σε ΟΛΕΣ τις συσκευες χωρις να πληρωνεις κερατιατικα(25€ το χρονο) και χωρις να χρειαζεται να χρησιμοποιεις βαριες εφαρμογές οπως το itunes.

 

Μετα απο το κινητό σου, διαλεγεις ποιες playlist θελεις να αποθηκευσεις και τοπικα.

 

Απλα πράγματα που δεν μπορει καποιος να κανει με το itunes match παρολο τα κερατιατικα 25€ το χρονο που δίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Συγχρονιζεις/ανεβαζεις τις playlist σου στο google music και εχεις διαθεσιμη τη μουσικη σου σε ΟΛΕΣ τις συσκευες χωρις να πληρωνεις κερατιατικα(25€ το χρονο) και χωρις να χρειαζεται να χρησιμοποιεις βαριες εφαρμογές οπως το itunes.

 

Μετα απο το κινητό σου, διαλεγεις ποιες playlist θελεις να αποθηκευσεις και τοπικα.

 

Απλα πράγματα που δεν μπορει καποιος να κανει με το itunes match παρολο τα κερατιατικα 25€ το χρονο που δίνει.

 

Μην ξανακάνουμε ΚΑΙ εδώ την ίδια συζήτηση. Λατρεύω το itunes και το itunes match με όλα όσα προσφέρει. Πληρώνω μόνο για τις υπηρεσίες που χρησιμοποιώ και με βολεύουν. Εκεί έχω τη μουσική μου άψογα οργανωμένη και απο κει αγοράζω και θα επρεπε να είμαι παρανοϊκός για να το αλλάξω αυτό! Επιπλέον όλες μου οι συσκευές βλέπουν τη μουσική μου (imac, macbook, iphone, apple tv, macbook στο γραφείο) εκτός από το Android...

 

Και μια λεπτομέρεια: ΔΕΝ λειτουργούν όλες οι υπηρεσίες google music στη χώρα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξανακάνουμε ΚΑΙ εδώ την ίδια συζήτηση. Λατρεύω το itunes και το itunes match με όλα όσα προσφέρει. Πληρώνω μόνο για τις υπηρεσίες που χρησιμοποιώ και με βολεύουν. Εκεί έχω τη μουσική μου άψογα οργανωμένη και απο κει αγοράζω και θα επρεπε να είμαι παρανοϊκός για να το αλλάξω αυτό! Επιπλέον όλες μου οι συσκευές βλέπουν τη μουσική μου (imac, macbook, iphone, apple tv, macbook στο γραφείο) εκτός από το Android...

 

Και μια λεπτομέρεια: ΔΕΝ λειτουργούν όλες οι υπηρεσίες google music στη χώρα μας.

Οπως μονος σου ειπες, πληρωνεις κατι το οποιο δεν δουλεύει σε ΟΛΕΣ σου τις συσκευές..

 

Αντιστοιχα, υπαρχει κατι δωρεαν που δουλευει για όλες τις συσκευές σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...