Προς το περιεχόμενο

Aυτό είναι το Samsung Galaxy S5 (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Οπως μονος σου ειπες, πληρωνεις κατι το οποιο δεν δουλεύει σε ΟΛΕΣ σου τις συσκευές..

 

Δουλεύει σε ΟΛΕΣ εκτός απο μία! Ποιός κερδίζει? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 307
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δουλεύει σε ΟΛΕΣ εκτός απο μία! Ποιός κερδίζει? :P

25€ κερατιατικα καθε χρόνο και δεν δουλεύει σε ΟΛΕΣ,

δωρεάν και δουλευει σε ΟΛΕΣ.

Ποιος κερδιζει;

 

 

---------

Οπως και να εχει, το να αρχισεις να χρησιμοποιεις το google music δεν σε εμποδίζει να δινεις και τα κερατιατικα 25€/χρονο για το iTunes match και να το χρησιμοποιείς οπως το χρησιμοποιουσες.

 

Αντιθετα, το google music θα σε διευκολύνει με την μεταφορα της μουσικης στο note και γενικότερα σε ΟΛΕΣ τις συσκευες.

Δεν ειναι επιλεκτικο ως προς τις συσκευές ουτε απαιτει χρήματα, οπως το itunes match

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

25€ κερατιατικα και δεν δουλεύει σε ΟΛΕΣ,

δωρεάν και δουλευει σε ΟΛΕΣ.

Ποιος κερδιζει;

 

Η πιο ολοκηρωμένη πρόταση για τη χώρα μας. Άρα το itunes. :)

 

"Sorry! Music on Google Play is not available in your country yet.

We're working to bring the content you love to more countries as quickly as possible.

Please check back again soon."

 

:P

 

Επιπλέον το Match μου "ξεσκούριασε" εκατοντάδες κομμάτια που τα είχα κατεβάσει προ δεκαετίας σε ελεεινη ποιότητα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25€ κερατιατικα καθε χρόνο και δεν δουλεύει σε ΟΛΕΣ,

δωρεάν και δουλευει σε ΟΛΕΣ.

Ποιος κερδιζει;

Για αυτό δε γράφεις; http://play.google.com/about/music/ ή υπάρχει και άλλο που δεν ξέρουμε?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο ολοκηρωμένη πρόταση για τη χώρα μας. Άρα το itunes. :)

 

"Sorry! Music on Google Play is not available in your country yet.

We're working to bring the content you love to more countries as quickly as possible.

Please check back again soon."

 

:P

Μιλησες για το itunes match που σου ανεβαζει τη μουσική και στην συγχρονιζει με ελαχιστες συσκευές, οχι για την αγορα μουσικης.

 

Αυτο το κανεις και στην Ελλάδα με το google music δωρεαν και δουλευει σε ολες τις συσκευές σου, σε αντίθεση με το itunes match που δεν δουλεύει παρα σε ελάχιστες και απαιτει 25€/χρόνο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησες για το itunes match που σου ανεβαζει τη μουσική και στην συγχρνιζει με ελαχιστες συσκευές, οχι για την αγορα μουσικης.

Όσες συσκευές έχουν iTunes. Σωστά...και είναι μέχρι 5 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μιλησες για το itunes match που σου ανεβαζει τη μουσική και στην συγχρονιζει με ελαχιστες συσκευές, οχι για την αγορα μουσικης.

 

Αυτο το κανεις και στην Ελλάδα με το google music δωρεαν και δουλευει σε ολες τις συσκευές σου, σε αντίθεση με το itunes match που δεν δουλεύει παρα σε ελάχιστες και απαιτει 25€/χρόνο .

 

Είπα πως αγοράζω κιόλας τη μουσικη μου. Όπως επίσης είπα (και κάνεις πως δεν το βλέπεις) πως απο τη στιγμή που το 90% των συσκευών μου είναι από την apple, μόνο "ελάχιστες" δεν είναι.

 

Την οργάνωση της μουσικής μου μέσα από το itunes, την κάνω για χρόνια πολύ πριν από την google! Όλες μου σχεδόν οι συσκευές είναι από την Apple και μέσα από αυτές περνάει η μουσική μου και στο καθιστικό μέσω airplay κλπ. Από τη στιγμή που στο δικό μου προφίλ ταιριάζει απόλυτα και καλύτερα η συγκεκριμένη λύση, δεν υπάρχει λόγος να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό.

 

Επιπλέον η apple έβγαλε και το radio (που δεν είναι διαθέσιμο ακόμη σε εμάς) το οποίο σου προσφέρεται δωρεάν με την υπηρεσία match. Το αντίστοιχο κόσμος για το Google music είναι 10 ευρώ το μήνα...

 

Κρίνω πάντα το καλύτερο για μένα και όχι για την ...ανθρωπότητα γενικώς. :P Το itunes μπορεί να είναι χάλια για windows, αλλά αφού έχω mac γιατί πρέπει να εκνευριστώ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσες συσκευές έχουν iTunes. Σωστά...και είναι μέχρι 5 .

Ενδεικτικα, itunes εχουν λιγοτερο απο το 20% των mobile συσκευων που πουληθηκαν το 2013.

Είπα πως αγοράζω κιόλας τη μουσικη μου. Και το κάνω για χρόνια πολύ πριν από την google! Όλες μου σχεδόν οι συσκευές είναι από την Apple και μέσα από αυτές περνάει η μουσική μου και στο καθιστικό μέσω airplay κλπ. Από τη στιγμή που στο δικό μου προφίλ ταιριάζει απόλυτα και καλύτερη η συγκεκριμένη λύση, δεν υπάρχει λόγος να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό.

Δεν ειπα να σταματησεις να πληρωνεις τα κερατιατικα του itunes match ή να μην αγοραζεις απο το itunes , αλλα να εχεις ΚΑΙ κατι δωρεαν που δουλευει για ΟΛΕΣ σου τις συσκευές χωρις να χρειαζεται να κανεις μεταφορες κλπ.

 

Και αυτο το προτεινα επειδη ανέφερες οτι σου λειπει ο συγχρονισμός του itunes match και μπαινεις στην διαδικασια να κατεβαζεις χειροκινητα τις playlist και μετα χειροκινητα να τις περνας στο note. Με το google music δεν θα εχεις τετοιο θεμα και ειναι δωρεαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδεικτικα, itunes εχουν λιγοτερο απο το 20% των mobile συσκευων που πουληθηκαν το 2013.

Οκ δεν είναι της μόδας και πάλι..... το 20% καλό είναι να γίνει μικρότερο ώστε να πάψει να ασχολείται και η κουτση Μαρία με κάτι που δεν ξέρει γιατι το πηρε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ενδεικτικα, itunes εχουν λιγοτερο απο το 20% των mobile συσκευων που πουληθηκαν το 2013.

Δεν ειπα να σταματησεις να πληρωνεις τα κερατιατικα του itunes match ή να μην αγοραζεις απο το itunes , αλλα να εχεις ΚΑΙ κατι δωρεαν που δουλευει για ΟΛΕΣ σου τις συσκευές χωρις να χρειαζεται να κανεις μεταφορες κλπ.

 

Και αυτο το προτεινα επειδη ανέφερες οτι σου λειπει ο συγχρονισμός του itunes match και μπαινεις στην διαδικασια να κατεβαζεις χειροκινητα τις playlist και μετα χειροκινητα να τις περνας στο note. Με το google music δεν θα εχεις τετοιο θεμα και ειναι δωρεαν.

 

Δεν υπάρχει λόγος. Εξάλλου στο ηχητικό κομμάτι το Note είναι πολύ πίσω στα αυτιά μου σε σχέση με τον ήχο του iphone (μην αναφέρω και το χειρισμό on the go που τόσα χρόνια μετά ακόμη να κάνουν κάτι απλό και πρακτικό στο android), οπότε δεν θα μου κάνει για πολύ ακόμη παρέα σαν music player. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λόγος. Εξάλλου στο ηχητικό κομμάτι το Note είναι πολύ πίσω στα αυτιά μου σε σχέση με τον ήχο του iphone (μην αναφέρω και το χειρισμό on the go που τόσα χρόνια μετά ακόμη να κάνουν κάτι απλό και πρακτικό στο android), οπότε δεν θα μου κάνει για πολύ ακόμη παρέα σαν music player.

Εσυ προηγουμενως ειπες οτι σου λειπει ο συγχρονισμός και αναγκαζεσαι να τα περνάς χειροκινητα.

Τωρα λες οτι δεν σου λειπει.. Μμμ.

 

Οπως προηγουμενως ειπες οτι προτιμάς να πληρωνεις κερατιατικα στο itunes match, γιατι μπορεις να αγοραζεις κ μουσικη απο itunes(είναι πιο ολοκληρωμένη πρόταση στη χωρα μας οπως ειπες) , ενω απο google music δεν μπορεις ακομα στη χωρα μας.

 

Ειμαι σιγουρος οτι ακομα και οταν θα μπορεις να αγορασεις μουσική απο google music παλι θα προτιμας να δινεις τα κερατιατικα στο itunes match, παρολο που δεν δουλεύει με ΟΛΕΣ τις συσκευες και δεν ειναι δωρεαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εσυ προηγουμενως ειπες οτι σου λειπει ο συγχρονισμός και αναγκαζεσαι να τα περνάς χειροκινητα.

Τωρα λες οτι δεν σου λειπει.. Μμμ.

 

Οπως προηγουμενως ειπες οτι προτιμάς να πληρωνεις κερατιατικα στο itunes match, γιατι μπορεις να αγοραζεις κ μουσικη απο itunes(ειμαι πιο πληρες στη χωρα μας) , ενω απο google music δεν μπορεις ακομα στη χωρα μας.

 

Ειμαι σιγουρος οτι ακομα και οταν θα μπορεις να αγορασεις μουσική απο google music παλι θα προτιμας να δινεις τα κερατιατικα στο itunes match, παρολο που δεν δουλεύει με ΟΛΕΣ τις συσκευες και δεν ειναι δωρεαν.

 

Ακριβώς όπως τα λες. Αφού είπα πως "το λατρεύω".

 

 

Επιστρέφουμε τώρα στο S5! :)

post-40751-0-49434900-1393682633_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σίγουρος πλέον πως τα λέτε αυτά ενώ στην πράξη δεν τα έχετε δοκιμάσει. Όπως επίσης και πως δεν έχετε προσέξει πότε πως λειτουργεί το "move to sd card" ανάλογα με την εφαρμογή! Δεν πειράζει. Δεν έχουμε όλοι τις ίδιες ανάγκες. :)

Oπως προειπα δεν ειναι μονο οι εφαρμογες, ειναι ΚΥΡΙΩΣ τα multimedia που εχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Oπως προειπα δεν ειναι μονο οι εφαρμογες, ειναι ΚΥΡΙΩΣ τα multimedia που εχεις

 

Σου ξαναλέω, πως αυτό που εξηγώ είναι πως οι επιδόσεις της εξωτερικής μνήμης δεν φτάνουν ακόμη αυτές της on board. Επιπλέον δεν μπορούν όλες οι εφαρμογές (ή τα data τους) να μπουν στην εξωτερική μνήμη. Το ότι παίρνω μια συσκευή με 16gb και της βάζω άλλα 16 για παράδειγμα, δεν την κάνει ισάξια με αυτή που έχει 32gb "δικά της". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...