Προς το περιεχόμενο

Wind Double Play απο 20€ για 24μηνο συμβολαιο


Daizengar100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παιδιά έκανα αίτηση φορητότητας στην wind

μετα με πήρε η hol που έχω και μου έκανε την ίδια πρόταση και δέχθηκα να μείνω

πήρα την wind και τους ζήτησα να την ακυρώσω και μου κάνουν κανένα πρόβλημα

γιατί είστε εντός των 15 ημερών απλώς στείλτε μας ένα φαξ την ταυτότητα σας και αναγράψτε

οτι θέλετε να ακυρώσετε την αίτηση φορητότητας, πραγμα το οποίο έκανα

και ΤΩΡΑ μου λένε οτι και καλά δεν πήγε ποτέ το φαξ και αν θέλετε να το αποδείξετε

να μας φέρετε το αποδεικτικό αλλιώς θα πρέπει να μας πληρώσετε για την διαδικασία και ένα πρόστιμο 

για την αποχώρηση

Πιστεύω οτι το κάνουν επίτηδες γιατί έλαβα απόδειξη ότι πήγε το φαξ!!!

Τώρα πρέπει να την βρώ, αν τυχόν δεν την έχω πετάξει μετά από 3 βδομάδες!

Αλλιώς θα πληρώσω γιατί πολύ απλά μου την φέρανε πουστ..κα

Δεν πρόκειται να ξανασκεφτώ να πάω σε εκείνους ποτέ και σε όποιον άλλον ξέρω θα λέω την εμπειρία μου

Μακριά από τους κλέφτες!!!!!!!

Έχεις τηλέφωνο τώρα που μιλάμε; στη hol; Αν ναι, τότε λογικά αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να "τους γραψεις;;;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποιος να σου στείλει λογαριασμούς η wind; Από όσο έχω καταλάβει δε σου προσφέρει κάποια υπηρεσία.

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος για το παρακάτω:

Για να μπορέσει να σε κρατήσει η hol, ενώ έχεις υπογράψει με wind, λογικά θα πρέπει να πάρει έγκριση από τη wind.

Τώρα, αφού σε έχει κρατήσει η Hol, η wind έδωσε το οκ. Άρα έχει πάρει το fax σου.

 

Όπως και να έχει πες τους ότι δε σου προσφέρουν κάποια υπηρεσία, είσαι με τη hol με συμβόλαιο για 12 μήνες και γενικά ότι αυτό που λένε δεν είναι εφικτό (σα να σου λένε ότι είσαι με wind + hol ταυτόχρονα... :/ ). Δε μπορούν να βγάλουν άκρη και δε μπορούν να πατήσουν κάπου, μιας και είσαι με τη hol η οποία ΗΔΗ σου προσφέρει την υπηρεσία.

Καλύτερα όλα τα παραπάνω να τα κάνεις με email και όταν αρχίσουν τα περίεργα, ας μπει και η ΕΕΤΤ στο παιχνίδι

 

 

Γι αυτό ο καλύτερος τρόπος είναι από την αρχή με email και τελειώνει η υπόθεση.

 

 

EDIT:

Επίσης καλό είναι να βρείς το fax...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Για να μπορέσει να σε κρατήσει η hol, ενώ έχεις υπογράψει με wind, λογικά θα πρέπει να πάρει έγκριση από τη wind.

Τώρα, αφού σε έχει κρατήσει η Hol, η wind έδωσε το οκ. Άρα έχει πάρει το fax σου.

 

 

Και εγω αυτό πιστευω.

Επιπλέον: Πως και γιατι σε πηραν τωρα και σου ειπαν αυτό που σου ειπαν; Αν δεν ειχαν παρει το φαξ σου θα περιμεναν την εγκριση φορητοτητας από την hol - δεν θα επερναν εσενα τηλεφωνο. Εκτος αν τους πηρες εσυ που δεν νομιζω ότι ειχες καποιον λογο να το κανεις.

Ένας γείτονας που το πήρε μου ζήτησε βοήθεια για να του σετάρω το ίντερνετ. Του έδωσαν με sms τις ρυθμίσεις (κωδικό και πάσγουορντ). Τίποτε άλλο.

 

Έπρεπε να αγοράσει κανούργιο pstn modemrouter, ξεχωριστά φίλτρα για όλες τις εσωτερικές τηλεφωνικές  πρίζες κλπ. έπρεπε να φέρει δηλαδη μάστορα.

....

 

Για να βαλεις ένα φιλτρο δεν χρειαζεσαι μαστορα. Το βαζει και μια κομμωτρια. (δεν το γραφω υποτιμητικα για τις κομμωτριες, απλα με την εννοια ότι μπορει να μην εχουν καμια επαφη με το αντικειμενο).

 

Από οσα καταλαβαινω πριν ο φιλος σου ΔΕΝ ειχε ποτε adsl; Αν ειχε, δεν χρειαζεται να αλλαξει κατι. Αν δεν ειχε θα επρεπε να προσεξει στα βηματα που ειχε η αιτηση ότι τον εξοπλισμο τον χρεωνουν 20€, κατι που το εχω αναφερει ως αρνητικο εγω προσωπικα (ως αδιαφορο ολοι οι υπολοιποι που το σχολιασαν μετα) από την αρχη αυτου του τοπικ. Ψιλοαδιαφορο μπορει να είναι για οποιον εχει μοντεμ που λειτουργει και δεν είναι 4ετιας+, για τους υπολοιπους επιμενω ότι είναι ένα μικρο μεν, θεματακι δε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγα τηλέφωνα, λίγες φωνές και τέλος καλό για μένα.

Αν και στην αρχή λέγανε ότι οι προσφορές είναι για νέους μόνον, όταν κατάλαβαν ότι ο παλιός (εγώ) θα γίνει τέως, μου έδωσαν αυτό εδώ στα 35 χωρίς τέλη και λοιπές αηδίες.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγα τηλέφωνα, λίγες φωνές και τέλος καλό για μένα.

Αν και στην αρχή λέγανε ότι οι προσφορές είναι για νέους μόνον, όταν κατάλαβαν ότι ο παλιός (εγώ) θα γίνει τέως, μου έδωσαν αυτό εδώ στα 35 χωρίς τέλη και λοιπές αηδίες.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Τέλη έτσι και αλλιώς δεν θα πλήρωνες.Πληρώνεις μόνο όταν αλλάζεις πάροχο και όχι πάντα.

Καλή τιμή τα 35 δεν νομίζω να είναι (βασικά πι@σοκωλι@ είναι) ,όταν με 20 παίρνεις το γνωστό πρόγραμμα του θέματος ,αλλά αν είσαι εσύ εντάξει πάω πάσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα αυτο που πηρα εχει ότι προσφέρει το πρόγραμμα των 20 συν 350 mb στο κινητό συν απεριόριστα σταθερά στο κινητό συν τα 300 λεπτά προς κινητά μοιρασμένα σε κινητό και σταθερό συν απεριόριστη επικοινωνία μεταξύ σταθερού - κινητού.

Δηλαδή αν έβαζα σκέτο το πρόγραμμα των 20 του θέματος θα χρειαζόμουν κι ένα πρόγραμμα κινητού.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα κινητού με απεριόριστα σταθερά, 350mb, απεριόριστη επικοινωνία με το σπίτι και πες 150' (τα μισά των δωρεάν 300 ) προς κινητά κάτω από 15?

Προς συζήτηση ρωτάω, αφού πλέον το ανανέωσα το συμβόλαιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι ότι με πολύ λιγότερα απο 15ε σε ένα f2g ή Q, κάνεις πολύ καλούς συνδυασμούς παροχών και σε κινητό ;)


υπάρχει κάτι καλύτερο (εκτός από αντιπροσφορά )?

δεν το νομίζω....πολύ καλή θεωρώ τη συγκεκριμένη προσφορά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάλι παιδεύομαι να ξεμπλέξω ακόμα. σήμερα έστειλα φαξ που ζητάει την ακύρωση την αίτησης φορητότητας για το σταθερό μου και με το κινητό έκανα αίτηση αμφισβήτησης και περιμένω να με πάρει η πωλήτρια τηλ και να μου ακούσουμε μαζί την προσφορά που μου έκανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα συμβολαιο wind double play στα 24 ευρω που εληξε απο περυσινη online προσφορα.

Αμεσα με τη ληξη του συμβολαιου η τιμη ανεβηκε στα 34 ευρω. Δε δεχτηκα καμια προσφορα απο wind. Αποφασισα να παω hol και εστειλα online αιτηση στις 21/4. Στις 24/4 δεχθηκα τηλεφωνημα απο wind με την εξης προσφορα.

Απεριοριστα αστικα/υπεραστικα, 24 ιντερνετ, 2 ωρες προς κινητα και 1 πακετο f2g (οχι σε υπαρχον νουμερο) με αλλες 2 ωρες το μηνα για ενα χρονο. Ολα αυτα με ετησια δεσμευση στα 17 ευρω. Φυσικα και δεχτηκα. Την ακυρωση στη hol την εκανα με fax/email/τηλεφωνο. Περιμενω τωρα μετα την αποδοχη της προσφορας (θελει καποιες εργασιμες) να ενεργοποιηθουν ολες οι υπηρεσιες με τις νεες τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες τους να σε συνδέσουν με το τεχνικό τμήμα. Δεν είναι όλοι τεχνικοί, ναι μεν θα έπρεπε να έχουν κάποια γνώση, αλλά δεν είναι όλα τα ζητήματα για τα οποία καλούμε, τεχνικής φύσεως.

 

 

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη γραμμή, δοκίμασες χωρίς καμία τηλεφωνική συνδεδεμένη (μόνο ιντερνετ);

 

Και γιατί να μην το αναφέρεις στο γείτονα και να καλέσεις τη wind;

 

Η εκτίμησή μου (κι άποψή μου)  είναι ότι η ενημέρωση που έκαναν στο γείτονα ήταν ελλιπής.  Ότι η μη γνώση του έγινε υποκείμενο κάποιου βαθμού εκμετάλλευσης. Δεν έχω σκοπό να πω στο γείνονα τι να κάνει. Μόνος του θα βρει τι θα κάνει και τι τον συμφέρει. Σιγά που η γνώση μου θα γίνει εργαλείο της εταιρείας αυτής! Αρκετό τζαμπατζηλίκι έπεσε!

 

Να πάρει τεχνικό να του το φτιάξει (μόντεμρούτερ, φίλτρα κλπ) ώστε να αντιληφθεί το πραγματικό κόστος αυτής της σύνδεσης.

 

Άποψή μου είναι ότι η σοβαρή εταιρεία πρέπει να προμηθεύει τον πελάτη της με ένα φτηνό βασικό μόντεμρούτερ,  που αυτή μπορεί να το παραγγείλει στην Κίνα και να της στοιχίσει 3 ευρώ το κομμάτι. Αν πάρει 1000 τέτοια μόντεμ και τα δίνει σε αυτές τις περιπτώσεις, θα μαζέψει περισσότερη πελατεία από τα 3.000 ευρώ που θα της στοίχιζε αυτή η υπόθεση. Κι επίσης θα του έδινε και δυο φίλτρα των 20 λεπτών το καθενα!

 

Κι ότι πρέπει να δίνει κι ένα 4σέλιδο έντυπο setup guide.... ΜΕ ΕΙΚΟΝΕΣ.  Ακόμα και στο gravity είχαν χειρισμό θαλαμίσκου με εικόνες!

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tiestointhemix, μια χαρά πιστεύω είσαι. Το μόνο μείον από τη προσφορά π συζητάμε είναι 180' λιγότερα προς κινητά, αλλά και 3 ευρώ λιγότερα. Εμένα ήδη μου είχαν δώσει 120 f2go που θα παραμείνει. Εντάξει βοηθητικό γιατί έχει μιν. 3 λεπτά χρέωση ανά κλήση, αλλά έτσι κι αλλιώς δωρεάν είναι.

 

ariannaki85 δεν είμαι τύπος ότι αφού το έκανα αυτό είναι το σωστό. Κι επειδή σε λίγο θα είναι στην ίδια θέση (λήξη συμβλαίου) και ο αδερφός μου, αν θεωρήσουμε δεδομένο ότι παίρνει την προσφορά των 20 Ε του θέματος...

Τι συνδυασμό έχεις κατά νου για το κινητό, ώστε να έχει αρκετές ώρες προς σταθερά, 2 μιση ώρες προς κινητά, δωρεάν ενδοοικογενειακή συνομιλία και κάποια mb δεδομένων?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω σκοπό να πω στο γείνονα τι να κάνει. Μόνος του θα βρει τι θα κάνει και τι τον συμφέρει.

Αυτό που λέω δεν είναι να του πεις τι να κάνει, αλλά από τη στιγμή που γνωρίζεις ότι υπάρχει πρόβλημα με τη γραμμή και δε δουλεύει το ιντερνετ, απλά του το λές, δε σε υποχρέωσε κανείς να το φτιάξεις, και κατά πόσο μάλλον η ίδια η εταιρεία.

Και τεχνικός της εταιρίας να έρθει, δε θα πληρώσει, χωρίς βέβαια να έχω γνώση του τι γίνεται στη γραμμή του γείτονα σου, μιας και φαίνεται να είναι πρόβλημα από τη μεριά της εταιρείας.

 

Θεωρώ ότι είναι ξεκάθαρο τι δίνουν μαζί με το πακέτο αυτό, και το modem είναι στα έξτρα

 

Δε θέλω να μακρηγορήσω και φύγουμε εκτός θέματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδιά έκανα αίτηση φορητότητας στην wind

μετα με πήρε η hol που έχω και μου έκανε την ίδια πρόταση και δέχθηκα να μείνω

πήρα την wind και τους ζήτησα να την ακυρώσω και μου κάνουν κανένα πρόβλημα

γιατί είστε εντός των 15 ημερών απλώς στείλτε μας ένα φαξ την ταυτότητα σας και αναγράψτε

οτι θέλετε να ακυρώσετε την αίτηση φορητότητας, πραγμα το οποίο έκανα

και ΤΩΡΑ μου λένε οτι και καλά δεν πήγε ποτέ το φαξ και αν θέλετε να το αποδείξετε

να μας φέρετε το αποδεικτικό αλλιώς θα πρέπει να μας πληρώσετε για την διαδικασία και ένα πρόστιμο 

για την αποχώρηση

Πιστεύω οτι το κάνουν επίτηδες γιατί έλαβα απόδειξη ότι πήγε το φαξ!!!

Τώρα πρέπει να την βρώ, αν τυχόν δεν την έχω πετάξει μετά από 3 βδομάδες!

Αλλιώς θα πληρώσω γιατί πολύ απλά μου την φέρανε πουστ..κα

Δεν πρόκειται να ξανασκεφτώ να πάω σε εκείνους ποτέ και σε όποιον άλλον ξέρω θα λέω την εμπειρία μου

Μακριά από τους κλέφτες!!!!!!!

 

αυτά θέλουν προσοχή, έχει γραφτεί και στο παρόν θέμα.

 

Εγώ έστειλα δυο φορές fax, δύο διαδοχικές μέρες και έχω φυλάξει και τα δύο αποδεικτικά.

 

 

Φυσικά, σήμερα η wind μου έστειλε sms ενεργοποίησης της γραμμής :-D

 

αλλά εκτός από το fax ακύρωσης με τα δύο αποδεικτικά που έχω

δεν έχω στείλει ποτέ fax με την ταυτότητα μου στην wind για επιβεβαίωση στοιχείων.

Και σαν ύστατο βήμα, χρωστάω και δυο λογαριασμούς στην hol οπότε δεν νομίζω ότι θα με άφηναν να φύγω έχοντας χρωστούμενα :-D

 

Ας φωνάζουν όσο θέλουν.

 

Καμία εμπιστοσύνη σε καμία εταιρία, δεν παντρευόμαστε καμιά τους, όλες είναι ικανές να παρέχουν ικανοποιητικά τις υπηρεσίες που διαφημίζουν αλλά και όλες είναι ικανές για το χειρότερο.

 

 

 

και μιας και με έπιασε η πολυλογία βραδιάτικα, ας πω μια διδακτική ιστορία που αφορά την cyta.

Στο παλιό μου σπίτι είχα cyta και ήμουν super ευχαριστημένος. Καλές ταχύτητες, καλή εξυπηρέτηση πελατών κλπ.

Είχα υπολογίσει ότι θα άφηνα το σπίτι τέλη Δεκέμβρη. Αρχές Δεκέμβρη παίρνω τηλέφωνο και μου λένε την διαδικασία διακοπής γραμμής: fax ταυτότητα και επιστροφή router στο κατάστημα.

Ξενερώνω με την επιστροφή του router (όχι ότι το χρειαζόμουν, το κατάστημα ήταν πολύ μακριά από τους δρόμους που πέρναγα.. ) αλλά λέω ok, μια ψυχή που είναι να βγει ας βγει.

5 (πέντε) Δεκέμβρη στέλνω το fax για την διακοπή.

16 (δεκαέξι) Δεκέμβρη επιστρέφω το router και κρατάω και την απόδειξη από το κατάστημα (λες και τό'ξερα).

 

Πληρώνω και λογαριασμό Δεκέμβρη και την κάνω για το νέο σπίτι.

 

10 Γενάρη σκάει sms στο κινητό για έκδοση νέου λογαριασμού.

Λέω καλά, δεν έχουν ενημερώσει το σύστημα.

Τέλη Μάρτη με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε ότι χρωστάω 16 ευρώ για τον μήνα Γενάρη.

Όταν απαντάω ότι αλλιώς μου τα είχανε πει για την διακοπή και στην τελική έχω επιστρέψει το router από μέσα Δεκέμβρη μου απαντάνε ότι δεν έχω επιστρέψει κανένα router και το χρωστάω κι αυτό.

Ανέβασα λίγο πίεση και μου είπε αν θέλω να αποφύγω τα χρήματα για το router να σκανάρω την απόδειξη επιστροφής και να την στείλω με mail.

Είπα ότι δεν έχω καμία τέτοια υποχρέωση και ποιος θα με αποζημιώσει εμένα για τον χρόνο μου όταν αυτοί δεν τηρούν σωστά τα αρχεία τους.

Συμφωνήσαμε ότι διαφωνούμε και όταν της πρότεινα να στείλει κούριερ να πάρει αντίγραφο της απόδειξης μου το έκλεισε εύσχημα.

 

Αυτά γίναν τον Μάρτη του '13.

Φλεβάρη του '14 με πήραν τηλέφωνο από εισπρακτική εταιρία να μου πουν ότι χρωστάω 120 ευρώ στην cyta.

Δεν έχω σκοπό να ξανασχοληθώ με την υπόθεση με τους όρους τους, μόνο όπως τους πρότεινα στο τηλέφωνο: να στείλουν κούριερ να πάρει αντίγραφο της απόδειξης να τους το πάει.

Είναι απαράδεκτο να απαιτούν από μένα να κάνω την δουλειά τους.

Αντιλαμβάνομαι ότι δεν θα μπορώ να γίνω και πελάτης τους αλλά ΟΚ.

Σιτ χάπενζ που λεν και στο χωριό μου.

 

Υπάρχει και μια εξίσου ωραία ιστορία του 2005 που αφορά την forthnet, αλλά λυπάμαι τον mod που θα πρέπει να διαβάσει την φλυαρία μου.

 

Οπότε εκεί θέλω να καταλήξω, καμία εμπιστοσύνη σε καμία εταιρία.

Σε όλες μπορεί να γίνουμε δυνητικά πελάτες αλλά έχουμε πάντα το νου μας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...