Προς το περιεχόμενο

Wind Double Play απο 20€ για 24μηνο συμβολαιο


Daizengar100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η forthnet μου εκανε αντιπροταση οτι προσφερει η wind αλλα με συμβολαιο χρονου

Το συμβόλαιο χρόνου είναι πολύ πιο συμφέρον γιατί μπορείς μετα να φύγεις και να βρεις καλύτερη προσφορά ενώ τα 2 χρόνια σε δεσμεύουν και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταμπερδευτηκα! Εληξε το συμβόλαιο που είχα με τη Wind (πακέτο adsl, απο το σταθερό και από το κινητό συνολικά 150' προς κινητά και από το κινητό απεριόριστα προς σταθερά και 100 mb στο κινητό) στα 35 ευρώ.

Τους πήρα τηλ και μου είπαν ότι αν θέλω να πάω στο double play της προσφοράς, επειδή είμαι παλιός συνδρομητής η τιμή είναι 28 τον μήνα. Στις διαμαρτυρίες μου γιατί οι καινούργιοι είναι στα 20 μου άρχισαν προσθαφαιρέσεις τελών όπου με μέσο όρο έφτανε στους νέους κοντά 25 κλπ κλπ.

Καταλήξαμε, ότι μπορώ να συνεχίσω στο πρόγραμμά μου (που δεν διατίθεται πλέον) στα 35 πάλι, ή να πάω στα 28 το μήνα στο double play (με απεριόριστα προς σταθερά, 300 προς κινητά και το F2g το 120ρι).

Πήρα τη hol και το μόνο παραπλήσιο πακέτο είναι στα 27ευρώ μα 720 λεπτά προς όλους.

Forthnet δεν στάθηκε ικανό να επικοινωνήσω!

 

Το μόνο που με χαλάει στο ήδη υπάρχον είναι ότι δεν έχω από το σταθερό δωρεάν προς σταθερά.

Από την άλλη στους άλλους παρόχους πρέπει να προσθέσω στη τιμή κι ένα συμβόλαιο κινητού.

 

Μπορεί κάποιος να μου δώσει συμβουλές τι τελικά με συμφέρει να κάνω;

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

 

Περί internet: Κανένα πρόβλημα με την Wind, εκεί που χάνει είναι στο σήμα για το κινητό, όπου δεν έχει και την καλύτερη κάλυψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου δώσει συμβουλές τι τελικά με συμφέρει να κάνω;

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να βρείς ένα πακέτο το οποίο θα σε συμφέρει (σε κάποια άλλη εταιρεία από τη wind) και να κάνεις αίτηση φορητότητας.

Σε λίγες μέρες θα σε καλέσουν από τη wind να επιβεβαιώσουν ότι έχεις κάνει αίτηση φορητότητας και εάν είσαι ικανοποιημένος από τις υπηρεσίες τους, τους λες όλα καλά απλά θέλεις και δωρεάν σε σταθερά από το σταθερό σου, και ότι η τιμή, λόγω κρίσης κτλ κτλ κτλ, είναι αρκετά αυξημένη.

 

 

Υ.Γ. Στην άλλη εταιρία βρες ένα πακέτο που να σε συμφέρει για παν ενδεχόμενο! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην άλλη εταιρία βρες ένα πακέτο που να σε συμφέρει για παν ενδεχόμενο!

 

Εκείνη που κοιτάω είναι η forthnet με 29.90 (απεριόριστα σταθερά, 720' προς κινητά από το σταθερό), δεν υπάρχει πουθενά πάντως κάτι ανάλογο μ αυτό που έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκείνη που κοιτάω είναι η forthnet με 29.90 (απεριόριστα σταθερά, 720' προς κινητά από το σταθερό), δεν υπάρχει πουθενά πάντως κάτι ανάλογο μ αυτό που έχω.

 

 

Ο μόνος λόγος που σου το λέω για να βρείς πακέτο το οποίο θα το θέλεις, είναι γιατί ποτέ δε μπορεί κάποιος να σου πει με βεβαιότητα ότι θα σου κάνει αντιπροσφορα η wind (αν και δύσκολο να μη σου κάνουν ~ πάντα προσωπική εκτίμηση).

 

Μόνο μια φορά έχω ακούσει να μην κάνουν αντιπροσφορά, ο λόγος μπορεί να είναι διαφορετικόςμ και να μην τον ήθελαν σαν πελάτη (να αργούσε να πληρώσει κτλ). Βέβαια σε αυτό ίσως να μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος στον οποίο δεν έκαναν αντιπροσφορά και έχει περισσότερες πληροφορίες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την πάτησα για τα καλά από τη wind. όταν μου έκανε την προσφορά και μου είπε να κάνω και το f2g μου καρτοσύνδεση δέχτηκα γιατί μου είχε πει πως θα είχα 500 λεπτά προς όλους + 70mb ιντερνετ + 30 μηνύματα προς όλους και κάθε μήνα θα μου πιστωναν 10 ευρώ στον λογαριασμό που θα αγόραζα ότι πακέτα ήθελα του f2g. μόλις έμαθα ότι τα πακέτα αυτά τελικά είναι μόνο για ιντερνετ. 

 

για να ξαναγυρίσω πίσω στο f2g θέλει 2 μήνες!!! και επίσης όταν θα γυρίσω δεν θα έχω με κάθε ανανέωση 10 ευρώ προς όλα τα δίκτυα αλλά 120 λεπτά προς wind. γ@μησε τα! 

αλλά φταίει η κ@ριόλα που μου είπε ψέμματα στο τηλέφωνο. βλακεία μου. άλλη φορά μόνο σε καταστήματα. προς το παρόν απελπίστηκα με την εξέλιξη των πραγμάτων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου τα πακέτα του καρτοσυμβολαίου είναι διαφορετικά από εκείνα του F2G, γιαυτό άλλωστε το ένα λέγεται καρτοσυμβόλαιο και το άλλο F2G. Ωστόσο πιστεύω πως συνεχίζεις να έχεις ένα οικονομικό πακέτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι λέει ο τίτλος 

 

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play-offer/

 

Πιστεύω ότι είναι η πιο συμφέρουσα προσφορά που έχω δει φέτος.

 

Ένας γείτονας που το πήρε μου ζήτησε βοήθεια για να του σετάρω το ίντερνετ. Του έδωσαν με sms τις ρυθμίσεις (κωδικό και πάσγουορντ). Τίποτε άλλο.

 

Έπρεπε να αγοράσει κανούργιο pstn modemrouter, ξεχωριστά φίλτρα για όλες τις εσωτερικές τηλεφωνικές  πρίζες κλπ. έπρεπε να φέρει δηλαδη μάστορα.

 

Aυτοί του είπαν: bale oti montem router 8eleis. Akoma kai palio!  [den toy lene oti xreiazetai  montem gia pstn! ούτε για φιλτρα. Στο χαρτί τους με ψιλά γράμματα γράφουν κάποιες τεχνικές λεπτομέρειες, αλλά ξέρουν να τις διαβάζουν όλοι οι συνδρομητές, που εν έχουν να δώσουν 5-10 ευρώ παραπάνω;

 

Είναι κόστη που δε φαίνονται άμεσα στο οικονομικό μέγεθος της προσφοράς.

 

Και κανένας από το τηλεφωνο που έκανα στο support της δε μου είπε τι bandwidth έχει αυτή η σύνδεση. Όλοι οχυρώθηκαν πίσω από τη φράση "είναι double play. δεν ξέρετε τι είναι double play;" 

 

Στις δοκιμές που έκανα, μου φάνηκε σα να συνδεόμουν με μόντεμ usrobotics 28.8..ούκε καν 56Κ!

 

Δεν είπα τίποτε στο γείτονα για να μη του χαλάσω το πλαίσιο ευτυχίας του. Εξάλλου δεν το χρειάζεται το ίντερνετ!

 

Του έδωσαν και δεύτερο τηλεφωνικό αριθμό και δεύτερη σύνδεση κινητής με νέο τηλεφωνικό αριθμό κινητού.. ποιος στη χάρη του!

 

Πολύ ωραίοι οι μαρκετίστες της.  Όλα σε οριακό σημείο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κανένας από το τηλεφωνο που έκανα στο support της δε μου είπε τι bandwidth έχει αυτή η σύνδεση. Όλοι οχυρώθηκαν πίσω από τη φράση "είναι double play. δεν ξέρετε τι είναι double play;" 

Πες τους να σε συνδέσουν με το τεχνικό τμήμα. Δεν είναι όλοι τεχνικοί, ναι μεν θα έπρεπε να έχουν κάποια γνώση, αλλά δεν είναι όλα τα ζητήματα για τα οποία καλούμε, τεχνικής φύσεως.

 

 

Στις δοκιμές που έκανα, μου φάνηκε σα να συνδεόμουν με μόντεμ usrobotics 28.8..ούκε καν 56Κ!

 

Δεν είπα τίποτε στο γείτονα για να μη του χαλάσω το πλαίσιο ευτυχίας του. Εξάλλου δεν το χρειάζεται το ίντερνετ!

 

Του έδωσαν και δεύτερο τηλεφωνικό αριθμό και δεύτερη σύνδεση κινητής με νέο τηλεφωνικό αριθμό κινητού.. ποιος στη χάρη του!

 

Πολύ ωραίοι οι μαρκετίστες της.  Όλα σε οριακό σημείο!

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη γραμμή, δοκίμασες χωρίς καμία τηλεφωνική συνδεδεμένη (μόνο ιντερνετ);

 

Και γιατί να μην το αναφέρεις στο γείτονα και να καλέσεις τη wind;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την πάτησα για τα καλά από τη wind. όταν μου έκανε την προσφορά και μου είπε να κάνω και το f2g μου καρτοσύνδεση δέχτηκα γιατί μου είχε πει πως θα είχα 500 λεπτά προς όλους + 70mb ιντερνετ + 30 μηνύματα προς όλους και κάθε μήνα θα μου πιστωναν 10 ευρώ στον λογαριασμό που θα αγόραζα ότι πακέτα ήθελα του f2g. μόλις έμαθα ότι τα πακέτα αυτά τελικά είναι μόνο για ιντερνετ. 

 

για να ξαναγυρίσω πίσω στο f2g θέλει 2 μήνες!!! και επίσης όταν θα γυρίσω δεν θα έχω με κάθε ανανέωση 10 ευρώ προς όλα τα δίκτυα αλλά 120 λεπτά προς wind. γ@μησε τα! 

αλλά φταίει η κ@ριόλα που μου είπε ψέμματα στο τηλέφωνο. βλακεία μου. άλλη φορά μόνο σε καταστήματα. προς το παρόν απελπίστηκα με την εξέλιξη των πραγμάτων...

Αν όλη  η συμφωνία έγινε τηλεφωνικά τότε υποχρεωτικά την έχουν ηχογραφήσει οπότε αν ζητήσεις να την ακούσεις, κάτι που είναι δικαίωμα σου θα βρείς άκρη. Εγώ έτσι είχα βρεί λύση με μιά αντίστοιχη κ@ριόλα της Forthnet

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδιά έκανα αίτηση φορητότητας στην wind

μετα με πήρε η hol που έχω και μου έκανε την ίδια πρόταση και δέχθηκα να μείνω

πήρα την wind και τους ζήτησα να την ακυρώσω και μου κάνουν κανένα πρόβλημα

γιατί είστε εντός των 15 ημερών απλώς στείλτε μας ένα φαξ την ταυτότητα σας και αναγράψτε

οτι θέλετε να ακυρώσετε την αίτηση φορητότητας, πραγμα το οποίο έκανα

και ΤΩΡΑ μου λένε οτι και καλά δεν πήγε ποτέ το φαξ και αν θέλετε να το αποδείξετε

να μας φέρετε το αποδεικτικό αλλιώς θα πρέπει να μας πληρώσετε για την διαδικασία και ένα πρόστιμο 

για την αποχώρηση

Πιστεύω οτι το κάνουν επίτηδες γιατί έλαβα απόδειξη ότι πήγε το φαξ!!!

Τώρα πρέπει να την βρώ, αν τυχόν δεν την έχω πετάξει μετά από 3 βδομάδες!

Αλλιώς θα πληρώσω γιατί πολύ απλά μου την φέρανε πουστ..κα

Δεν πρόκειται να ξανασκεφτώ να πάω σε εκείνους ποτέ και σε όποιον άλλον ξέρω θα λέω την εμπειρία μου

Μακριά από τους κλέφτες!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην άλλη εταιρία βρες ένα πακέτο που να σε συμφέρει για παν ενδεχόμενο!

 

Εκείνη που κοιτάω είναι η forthnet με 29.90 (απεριόριστα σταθερά, 720' προς κινητά από το σταθερό), δεν υπάρχει πουθενά πάντως κάτι ανάλογο μ αυτό που έχω.

Εκτός από αυτό που λες με 29,90 μπορείς να βάλεις 3play nova και έχει δώρο εγκατάσταση και πιάτο . Αν θες και τα 720 προς κινητά δίνεις αλλά 5 ευρώ και είσαι οκ  . Με το start pack μπορείς να βλέπεις δορυφορικά κανάλια με ντοκιμαντερ , μόδα παιδικά  κ.τ.λ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...