Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το iOS 7.1. Ταχύτερο στο iPhone 4, διορθώνει bugs και με CarPlay


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρκετά αισθητή η βελτίωση της ταχύτητας. Στο δύσκολο τεστ του "Find my Friends" ακόμα δυσκολεύεται (φταίει και η εφαρμογή) αλλά σαφώς καλύτερα από πριν. Νομίζω επίσης ότι δεν υπάρχει πια το παραμικρό λαγκ όταν απαντάς με slide σε κλήση.

Το Bold Text δεν χρειάζεται πια. Μόνο με "Darken Colors" και "Reduce White Point" είμαι μια χαρά.

Για μένα παίρνει αναβολή το σχέδιο για άμμεση αγορά καινούργιου iPhone. Πάω για 4ετία με 100e κόστος για κουμπιά και μπαταρία (το iPhone ήταν τσάμπα τότε από Vf). Ραντεβού τον Σεπτέμβρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακριβώς ..

Για μενα δυο πραγματα ειναι που δε θα τα εχω βρει στο android με τπτ ..

Πρώτον τα καλοφτιαγμενα γραφικά απο τα εικονίδιο εώς και το πιο απλό πράγμα που θα συναντήσεις.

Και το δεύτερο ειναι η σμουθ μετάβαση απο εφαρμογή σε εφαρμογή και γενικα οτι και να ανοίγεις παει σα νεράκι χωρις lag και χωρις ανομοιογενια οπως στα android ..

 

Αλλα δεν ας μην ανοίξουμε ξανα κουβέντα ανάμεσα στα δυο λειτουργικά.

Δεν ειναι της ώρας ...

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

Δοκίμασε και το ΒΒ10 να δεις lag free stuff :P (έχω και 4S κινητό..)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έβαλα και εγω το 7.1 σε 4s αρκετά πιο γρήγορο αλλα η απογοήτευση έρχεται δυστυχώς οταν ανοίξεις την κάμερα, έχουν ατονήσει τα χρώματα και έχασε λιγο σε ποιότητα νομίζω για εμένα που με ενδιαφέρει η φωτογραφία με χάλασε πολυ..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ipad 2 iphone 5 iphone 4s πανε σφαιρα με σω ΟΤΑ

Το μονο που μενει ο ελεγχος μπαταριας και θα δουμε ποσο κραταει.

Οσο για την καμερα δεν εχω παρατηρησει ατονία στα χρωματα αν και βραδι εντος του σπιτιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτους που ρωτανε πως παει το iOS 7.1 στο iphone 4:

http://arstechnica.com/apple/2014/03/ios-7-1-on-the-iphone-4-as-good-as-its-going-to-get/

 

Παει καλυτερα απο οτι το iOS 7.0, αλλα δεν φθανει στα επιπεδα του iOS 6.1.

Ενδεικτικα, ο dialer εξακολουθει να θελει 3πλασιο χρονο για να ανοιξει:

ios71improvement.png

 

There's a measurable improvement over iOS 7.0 across all of these apps, some more noticeable than others. In a few instances, iOS 7.1 very nearly catches up with iOS 6.1.3, which is impressive given the gap between the two operating systems in some of these apps. It's not a complete recovery from the original iOS 7.0 release, but it's about as good as Apple can do with hardware this old. The small speed improvements are present throughout the operating system, and this makes the iPhone 4 feel more responsive than it did, if not always as responsive as it once was.

 

--------------------------

 

Εχουν μειωθει αισθητα και τα πολλα λαγκαρισματα που ειχε το iOS 7:

iOS 7.1 also helps with the UI jerkiness that was all over the place in 7.0. It's easiest to capture the difference in video—actions like launching apps or pulling up the Control Center shade are always visibly jerky in iOS 7.0, but they're smooth (or at least smoother) in the new update.

 

None of this is to say that jerkiness is entirely banished from the iPhone 4—all you have to do is open the Settings app and scroll around to see how true that is (try scrolling through the wallpaper selection to see it at its worst). The situation is much better, though, and much of the stuttering and jerkiness that's left was also present in iOS 6. You can't expect Apple to magically circumvent the limitations of old hardware, but at the very least it can try to avoid making things worse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγο θα τη περάσω σε iphone 4 για να δούμε... Έτσι κι αλλιώς αν δεν είμαι ικανοποιημένος μπορώ να ξαναπεράσω την 6 αν έχω αποθηκεύσει τα SHSH σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την γάγγραινα που λέγεται iTunes (σε PC τουλάχιστον) πότε θα μας απαλλάξει η Apple;!!!

 

..

 

Έλεος μαρή Apple με την αρρώστια...

Ειναι πραγματικο  ελεεινο και  εντυπωσιακα δυσχρηστο τουλαχιστον για νεο χρηστη  .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με το 4 είδα μια διαφορά από 7.0.4 αλλά όχι και φοβερά πράγματα. Το κινητό ήταν πάρα πολύ ομαλό με την 5.x.x που είχα. Και τώρα καλούτσικο είναι αλλά όχι τόσο καλό όσο με 5 / 6. Αλλά και η 5 / 6 δεν έχουν κάποια καλούδια όπως η 7. Επομένως είτε έχεις πάρα πολύ ομαλό με 5 / 6 firmware ή με το 7 θα είναι λίγο πιο αργό αλλά θα έχεις έξτρα δυνατότητες όπως αυτό που το κάνεις προς τα πάνω και ενεργοποιείς / απενεργοποιείς άμεσα το wifi ή έχεις φακό, καλύτερους ήχους, κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 5S υπάρχει μια αισθητή διαφορά στην ταχύτητα. Οχι ριζοσπαστικά πράγματα ομως.

 

σε 4αρι νομιζω οτι η διαφορά αυτή είναι μικρότερη.

 

γενικώς αξίζει αλλά μην περιμένετε θαύματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σε 5S υπάρχει μια αισθητή διαφορά στην ταχύτητα. Οχι ριζοσπαστικά πράγματα ομως.

 

σε 4αρι νομιζω οτι η διαφορά αυτή είναι μικρότερη.

 

γενικώς αξίζει αλλά μην περιμένετε θαύματα.

 

Ε προφανώς και στο 5S δεν θα έβλεπες κάτι εντυπωσιακά διαφορετικό εκτός απο τα bugs που διόρθωσαν και τις αισθητικές αλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αισθητή διαφορά σε iPad mini, το infinity blade II κολλούσε λίγο μετά το update σε iOS 7, αλλά τώρα με το 7.1 πάει όπως πριν με το 6.1.3, δηλαδή σφαίρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγο θα τη περάσω σε iphone 4 για να δούμε... Έτσι κι αλλιώς αν δεν είμαι ικανοποιημένος μπορώ να ξαναπεράσω την 6 αν έχω αποθηκεύσει τα SHSH σωστά;

Αν τα εχεις αποθηκευσει οταν υπογραφοταν μεσω tinyumbrella στον υπολογιστη σου ναι. Αυτα που εχει κρατησει πιθανον το Cydia δεν κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...