Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Unity


mathsrule

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημερα παιδια χτες μου εφεραν το assassin creed unity το εκανα εγκατασταση απο τις 17:30 χρειαστηκε μεχρι τις 19 για να εγκατασταθουν τα dvd. Εχει 5 dvd θα μπορουσαν να χαν βαλει blue ray dvd.Μετα φευγω γυρναω το βραδακι σπιτι κατα τις 11 λεω ας το βαλω να κανει και τα updates να παιξω σε κανα μισαωρο. 9.62 gb updates Τρελαθηκα.Φτασαμε 2 το βραδυ και μου βγαζει κ αλλα gb συνολο φτασαμε 13 gb UPdates.Το βαζω το παιχνιδι και απο το περιβαλλον εσωτερικους χωρους μου πεσαν τα σαγονια πολυ ωραιο.Εχω ι5 3470 3.2 mhz msi gtx 950 καρτα.Αν μπορει καποιος να μου πει ολες τις ρυθμισεις διοτι κατι με ενοχλει αλλα δε ξερω τι. Vsyng το χω κλειστο και medioum γραφικα.Εχει καποιες αλλες ρυθμισεις που δε ξερω τι κανουν.Μια μικρη βοηθεια θελω.Επισης πανω αριστερα στη οθονη εχει ενα μικρο τετραγωνακι και κατα τη διαρκεια του παιχνιδιου εχει ενα νουμερο 100 1200 30 τι ειναι αυτο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game είναι απίστευτα unoptimized και το gpu σου low-end, και όλα low να τα βάλεις δεν πρόκειται να δεις διαφορα. Αυτό που σου φαίνεται περίεργο είναι γιατί παίζεις με λιγότερα από 30 fps, λογικά είσαι στα around 20, τελείως unplayable ακόμα και σε console standards. Ευτυχώς το game είναι μούφα οποτε δεν χάνεις και τίποτα.

p.s. Δεν υπάρχει bray σε pc και ούτε πρόκειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παιχνιδι παιζεται απλώς ειναι πολύ απαιτητικο και θέλει γερο hardware, και δικαιολογημένα κυριως λογο των χιλιάδων npc στους δρομους (και έτσι και αλλιώς έχει απο τα καλύτερα γραφικά που υπάρχουν), για αυτο και το Syndicate ειναι άδειο συγκριτικα με το Unity, και για να μη το τρέχουν οι κονσολες με 15 fps και για να το τρέχουν αξιοπρεπώς και μεσαιας δυναμης κάρτες γραφικών.

 

Στο pc το παιχνιδι λάμπει και υπάρχει μεγάλη διαφορα απο τις κονσολες.

 

Αλλα πέρα απο τα γραφικά, ειναι μέτριο και μια απο τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν υπάρχει ο όρος bluray DVD :shock: .ή bluray θα είναι ή dvd..

οπότε bluray δίσκος!

 

επί του θέματος,

μη σε παραξενεύουν τα updates,νομίζω 5 είχαν βγει..και πάλι το παιχνίδι δεν έτρεχε καλά.

Τώρα για το τετραγωνάκι θα σου έλεγα ότι ήταν τα fps αλλά 100 και 1200 fps αυτό το παιχνίδι δεν είχε ποτέ :P .

Από κει και πέρα δε μπορούμε να ξέρουμε τί άλλες ρυθμίσεις θες ή εννοείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λεω ρυθμισεις εννοω γενικως γραφικων τι πρεπει να βαλω εχει κατι μχχα δε γνωριζω.Mια επεξηγηση τι ειναι και τι κανει αυτο που λεει.το vsyng το βαλα κλειστο αλλα δε ξερω τι ειναι.Εκανα λαθος blue ray δισκο ηθελα να γραψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ambient occlusion τι βαζω;; Αnti aliasing quality τι βαζω;; bloom τι βαζω;; Πανω αριστερα εχει ενα τετραγωνακι και δειχνει νουμερο 40 80 διαφορα νουμερα αυτο τι ειναι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ετχαριστω για τη βοηθεια το τετραγωνακι πανω αριστερα με το νουμερο τι ειναι;;; Ειμαι στο 2 επεισοδιο με βαση το youtube τωρα καλα παει το παιχνιδι δυσκολο το σημειο κρυβομαι να μη με δουν xa xa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες μια βοηθεια ειμαι στο 99% στο συγκεκριμενο παιχνιδι και παιζω το artifacts  ..ολα τα αλλα τα εχω βγαλει .εχω να βγαλω στην κατηγορια artifacts που λεει τα 3 τελευταια συγκεκριμενα artifacts la belle epoque ...artifacts the middle ages και artifacts occupied paris...λοιπον μολις παω να κανω στο σημειο 0:33 που λεει στο βιντεο για να βρω το artifacts   

μου πεταει ενα tips και μου λεει create an initiate profile to gain access to this artifact ..τι σημαινει αυτο ρε παιδια τι πρεπει να κανω??? δεν τα εχω καλα με τα αγγλικα ...

ευχαριστω ολους εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τώρα που ξαναπαίζω το game με την 480 βλέπω ότι το cpu χτυπάει 100άρες (100% usage). Με την 970 μέχρι 80% αν θυμάμαι καλά πήγαινε. Σαν fps πάνω κάτω τα ίδια βλέπω. Το παίζει πολύ άνετα η 480

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...