Προς το περιεχόμενο

Ποσο συχνά κανετε format και γιατι ;


SPANK

Πόσο συχνά κανετε format ;  

2.201 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσο συχνά κανετε format ;

    • Καθε 2 μήνες
    • Καθε 6 μήνες
    • Καθε χρόνο
    • Απο 2 εως 4 χρόνια
    • Δεν εχω κανει ποτε
    • Ουτε που θυμάμαι ποτε έκανα τελευταία φορά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 19/12/2023 στις 10:06 ΜΜ, tommybertsen είπε

Όσο κι αν τα αγαπήσαμε τα 7, δεν δικαιολογείται πλέον η ύπαρξή τους. 

 Δικαιολογειται! Δεν μπορω να παιξω τα Drakensang  με τιποτα στα 10. Οποτε στο δευτερο PC, εχω 7αρια με ενα Panda antivirus που κανει ακομα updates. ΟΚ δεν εχω το οικιακο δικτυο, που με βολευε, αλλα με το goole drive  και τα στκακια κανω τις μεταφορες μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Chris2756 είπε

Drakensang 

https://www.gog.com/en/game/drakensang

Και πόσο να παίξεις drakensang δηλαδή. Μία ζωή drakensang θα παίζεις; 

Επεξ/σία από tommybertsen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο κινητό reflashing (οχι επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων) μια φορά ανα 4 μηνες.

Στον υπολογιστη επανεγκατασταση λειτουργικού minimum 2 φορές το χρόνο.

Οτι αρχεια εχω σε κινητο και υπολογιστη και δεν ειναι για δουλειά για να τα χρειαζομαι μονιμα στον αποθηκευτικο χώρο (κατεβασμένα αρχεια, φωτογραφιες απο την καμερα κτλ) , αφιερωνω 5 λεπτά κάθε Σ/Κ για να πανε σε εξωτερικά αποθηκευτικά μέσα, οπότε οταν θελω να κανω επανεγκατασταση λειτουργικου δε χρειαζεται να αφιερωσω ωρες να δω τι εχω να σωσω.

Γιατί; Γιατι κανω πολλες δοκιμες και στο κινητο και στον υπολογιστη (οτιδηποτε γινεται στο κινητο με χρηση root και οτιδηποτε στον υπολογιστη με root / uac, και πολλες δοκιμες με sandbox). Και γιατί το spyware δε χρειαζεται να το καταλαβεις για να υπάρχει.

Επεξ/σία από xaerialtwistx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tommybertsen είπε

Και πόσο να παίξεις drakensang δηλαδή. Μία ζωή drakensang θα παίζεις; 

 Λοιπον αν θελεις το πιστευεις, εχω μονημα καποια παλαια παιχνιδια, Age of Epmires 1&2, Baldur's Gate 1&2, NWN 2, Drakensang, εγκατεστημενα στα πισια και οποτε με πιανει ο νοστος ξαναπαιζω, βαζω διαφορα modes και τετοια. Το Drakensang το εχω σε dvd που περιλαμβανει τα Drakensang, River of Time, Phileasson'secret. To πρωτο με καποιες πατεντες παιζει στα 10. Τα αλλα δυο με τιποτα. Το PC με τα 7αρια μου κανει κι αλλες δουλειες, Κατεβαζω, μεταφερω, αποθηκευω, χωρις να απασχολω το κυριο PC μου

5 λεπτά πριν, xaerialtwistx είπε

Στον υπολογιστη επανεγκατασταση λειτουργικού minimum 2 φορές το χρόνο

 Θα σε βολευε, νομιζω ενας μικρος δισκος (120-250 γιγα) μονο για το λειτουργικο η να χωρισεις αυτον που εχεις σε δυο σεκσιον. Για να μην επιρεαζει το φορματ, τα υπολοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Chris2756 είπε

Θα σε βολευε, νομιζω ενας μικρος δισκος (120-250 γιγα) μονο για το λειτουργικο η να χωρισεις αυτον που εχεις σε δυο σεκσιον. Για να μην επιρεαζει το φορματ, τα υπολοιπα.

Δεν εχει νοημα γιατί τα προγραμματα που κανεις εγκατασταση ακομα και αν τα κανεις σε αλλο partition, θα περασουν κατι στο κύριο που θα φυγει με την επανεγκατασταση λειτουργικου και θα τα κανει να μην τρεχουν. Αυτό που κάνω είναι να εχω όλα τα installation files σε δικό τους φακελο σε εξωτερικο αποθηκευτικό μεσο, οποτε δεν εχω να κατεβασω απολύτως τίποτα, 15-20 λεπτα θα μου παρει η εγκατασταση τους και άλλο 1 να μεταφερω ολα τα αρχεια με τα οποια δουλευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...