Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, yiannis1991 said:

Έπεσε από το 20αρικο και το Horizon βλέπω, ψήνομαι αν και έχω τεράστιο backlog ήδη :P Μόνο το ρημάδι το RDR2 δεν λέει να πέσει απ' τα 30..

κανενα απο αυτα που εχεις δεν ειναι καλυτερο απο το RDR2. 😉Και το Horizon ειναι εξισου δυνατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Παλι καλα που το αγορασα πριν μισο χρονο στα 11ευρω :P

 

11 που το βρήκες; :P 23.6 είναι το historical low αλλά σε πολύ shady κλειδάδικο. Σε cdkeys ή κανονικά stores ~30 παίζει εδώ και μήνες..

12 λεπτά πριν, privateer είπε

κανενα απο αυτα που εχεις δεν ειναι καλυτερο απο το RDR2. 😉Και το Horizon ειναι εξισου δυνατο.

Το θέμα είναι να τελειώσω και κάνα game πρώτα πριν πάρω άλλο :P Έχουν μαζευτεί και DLCs, άστα δεν σώνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

11 που το βρήκες; :P 23.6 είναι το historical low αλλά σε πολύ shady κλειδάδικο. Σε cdkeys ή κανονικά stores ~30 παίζει εδώ και μήνες..

voidu,απο λαθος συστηματος(επιστροφη εκπτωσης+κουπονι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Έπεσε από το 20αρικο και το Horizon βλέπω, ψήνομαι αν και έχω τεράστιο backlog ήδη :P Μόνο το ρημάδι το RDR2 δεν λέει να πέσει απ' τα 30..

Θα δοθεί δωρεάν από το play at home σε λιγότερο από μια βδομάδα.😁 Απορώ κιόλας που δεν έχει πέσει κάτω από το 10ρικό στα κλειδάδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, ilos είπε

Θα δοθεί δωρεάν από το play at home σε λιγότερο από μια βδομάδα.😁 Απορώ κιόλας που δεν έχει πέσει κάτω από το 10ρικό στα κλειδάδικα.

Για το PS δεν είναι αυτό;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, ilos είπε

Θα δοθεί δωρεάν από το play at home σε λιγότερο από μια βδομάδα.😁 

30fps,no thank you.

Και το λεω εγω που το εχω ηδη κανει πλατινα στο ps4 και λογω του καλυτερου performance θελω να το παρω να το ξαναπαιξω και στο PC.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

30fps,no thank you.

Και το λεω εγω που το εχω ηδη κανει πλατινα στο ps4 και λογω του καλυτερου performance θελω να το παρω να το ξαναπαιξω και στο PC.

 

Ok όταν θα το δώσει τζάμπα ο Gaben ή το GOG θα το προτιμήσω.😁 Δε το είπα για αυτό, και προφανώς η pc έκδοση είναι ανώτερη ακόμα και αν ήταν άθλιο το port και έτρεχε μόνο 30 fps λόγω K+M. Το είπα σχετικά για την τιμή του που σε αυτές τις περιπτώσεις σημειώνουν στα κλειδάδικα limit down. Έχει παρατηρηθεί πολλάκις στο παρελθόν ειδικά για τίτλους που δίνει τζάμπα το EGS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξυ (ασχετο) να πω και εγω τον πονο μου.. Οτι παιχνιδι αγοραζω και μερικες φορες και full price, παρακαμπτεται να το πω σεμνα σχεδον αμεσα, οτι δεν αγοραζω κραταει μεχρι την δευτερα παρουσια.. Just my luck 

Περιμενω το campaign του τελευταιου CoD π.χ και ακομη τιποτα.. Αν κανω να το παρω θα το δω πακεταρισμενο σε χρονο dt.. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ilos είπε

Ok όταν θα το δώσει τζάμπα ο Gaben ή το GOG θα το προτιμήσω.😁 Δε το είπα για αυτό, και προφανώς η pc έκδοση είναι ανώτερη ακόμα και αν ήταν άθλιο το port και έτρεχε μόνο 30 fps λόγω K+M. Το είπα σχετικά για την τιμή του που σε αυτές τις περιπτώσεις σημειώνουν στα κλειδάδικα limit down. Έχει παρατηρηθεί πολλάκις στο παρελθόν ειδικά για τίτλους που δίνει τζάμπα το EGS.

Και παλι μιλαμε για παιχνιδι που ειναι λιγοτερο απο 9μηνες απο τοτε που βγηκε και το βρισκεις κοντα στα 16ευρω.

Τωρα για το πρωτο που γραφεις,ειμαι στην ακριβως αντιθετη περιπτωση πλεον.

Παιχνιδια τα οποια περνανε πανω απο 2χρονια πχ απο την κυκλοφορια τους που παλιοτερα περιμενα για να πεσει η τιμη τους,χανω το ενδιαφερον μου πλεον για αυτα.

Το Ghost Of Tsushima που δεν εχω παιξει ακομα για παραδειγμα,μολις παρω ps5(δεν το βλεπω να βγαινει αμεσα για pc)θα ειναι απο τα πρωτα παιχνιδια που θα παρω/παιξω για αυτο το λογο.

Καλο το περιμενε,ειτε για να ασχοληθει καποιος με backlog,ειτε για να αγορασει παιχνιδια που θελει φθηνοτερα,ειτε για να βγουν και patch βελτιωσης κλπ,αλλα απο ενα σημειο και μετα καπου χανεται και το ολο νοημα,ειδικα μιας και περνανε τα χρονια και δεν ειμαστε μια ζωη 20 και 25χρονων για να πεις οτι μπορουμε να περιμενουμε και 4+χρονια ξερω γω για ενα παιχνιδι.

Αυτο το πραγμα ελεγα και για το GTAV οταν δωθηκε δωρεαν απο το EGS.Χαρα στο κουραγιο οποιου περιμενε 5χρονια ξερω γω για να το παιξει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Fulgore είπε

Παιχνιδια τα οποια περνανε πανω απο 2χρονια πχ απο την κυκλοφορια τους που παλιοτερα περιμενα για να πεσει η τιμη τους,χανω το ενδιαφερον μου πλεον για αυτα.

Για αυτό ειδικά στα console games διαφωνώ. Καταρχάς πως βγαίνει το 2 χρόνια? Υπάρχει χρονικός ορίζοντας και μπαγιατεύουν.😁 Αυτή τη στιγμή ειδικά που ο Jimάκος μου ζητάει 80ρια για 10ώρα indies (πχ Returnal). Το οποίο σε κάποιο sale ίσως το χτύπαγα στη μισή τιμή αν και δεν είναι ακριβώς το genre που γουστάρω (bullethel third person shooter). Άλλο παράδειγμα πρόσφατο ήταν το Chimera Squad που για κάποιο λόγο δε το είχα πάρει at launch αν και ήταν πάμφτηνο (20 ευρώ είχε θυμάμαι). Το πήρα όσο ένας freduccino πριν ένα μήνα. 😁 Δεν έχει ούτε κατά διάννοια το depth και την διάρκεια του XCOM2, αλλά για spinoff ήταν αρκετά διασκεδαστική εμπειρία.

Από την άλλη υπάρχουν πάμπολλα preorders που έχω κάνει διαχρονικά και έχω χάσει το ενδιαφέρον στη πρώτη βδομάδα "χωρίς να περίμενα να πέσει η τιμή τους". Αν περίμενα να δω έστω reviews, θα τα είχα αποφύγει ή έστω αγοράσει τα συγκεκριμένα on sale. Δε με νοιάζει να είναι "μπαγιάτικα" δηλαδή ή να είμαι day 1 player. To demons souls πχ το πήρα 1 βδομάδα μετά το launch του ps5 γιατί δεν ήξερα αν θα την είχα day 1 την κονσόλα και μετά περίμενα να μου έρθει η physical. Η μόνη εξαίρεση είναι στον Balrog και στον Miyazaki που ακόμα δε με έχουν απογοητεύσει και θα πέσει preorder μόνο και μόνο για αυτόν τον λόγο.

Υ.Γ. To GoT κακώς δε το έχεις αγοράσει ακόμα. Εμένα ήταν Impulse buy preorder για να μου φύγει to aftertaste από το προηγούμενο "αριστούργημα" exclusive που ευτυχώς μου βγήκε σε καλό. Rare preorder W.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ilos είπε

Για αυτό ειδικά στα console games διαφωνώ. Καταρχάς πως βγαίνει το 2 χρόνια? Υπάρχει χρονικός ορίζοντας και μπαγιατεύουν.😁 

1)Σε 2 με 2.5χρονια(άντε βαριά 3)έχουν βγει όλα τα πιθανά dlc για το κάθε παιχνίδι και πιθανώς και η goty έκδοση του

2)Αν μιλάμε για παιχνίδια που έχουν καλό online,χάνουν πολύ κόσμο στο διάστημα αυτό.

3)Σε τόσο διάστημα θα έχουν βγει και τα περισσότερα patch βελτίωσης .

4)Στο διάστημα αυτό έχει πέσει αισθητά και η τιμή του.Δεν είναι να πεις ότι μετά από 2.5 χρόνια εξακολουθούν να πωλούνται στα 45+ευρώ ξέρω ‘γώ και άρα περίμενε και άλλο να πέσει παραπάνω η τιμή .

Τελος αυτό το πράγμα λέει και η ίδια η λογική.Ότι δηλαδή για παιχνίδια που σε ενδιαφέρουν ,αν δεν ταπαίξεις σχετικά νωρίς αλλά τα αφήσεις για 4 με 5+χρόνια ξέρω ‘γώ,τότε πιθανό(όχι ομωσ σίγουρο)είναι να ταπαρατήσεις /να μην τα παίξεις ποτέ(κάπως έτσι μεγαλώνουν τα wishlist /backlog των περισσότερων έτσι δεν είναι ; ) . Έτσι τουλάχιστον ισχύει στην περίπτωση μου και για αυτό το λόγο έχω και μικρή wishlist παιχνιδιών που δεν έχω παίξει ακόμα . Άσε που μου είναι και πιο δύσκολο πλέον να παρακολουθώ τις νέες κυκλοφορίες και να έχω και πολλές άλλες στο περίμενε +backlog παιχνιδιών που έχω ήδη.Χάνεται η μπάλα από ένα σημείο και μετά (για μένα πάντα)ειδικά εάν έχεις και άλλες πλατφόρμες πέραν του pc. 
 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...