Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό Μέρισμα- Τι ισχύει και τι οχι


aris1986

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 605
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eνα σπιτι δικο σου και ενα στο οποιο πληρωνεις ενοικιο για να μενεις? Αρα ενα σπιτι ειναι στο ονομα σου.

Τι εισοδημα δηλωσες το 2013?

 

 

 

ξεκίνησα να δουλεύω τον οκτώβρη, πριν δε δούλευα. Στο Ε1 φαίνεται μόνο ότι έχω μισό αυτοκίνητο στο όνομα μου και στο Ε9 φαίνεται ότι έχω το διαμέρισμα των 26 τ.μ.

τελικά δεν έχω καταλάβει, ισχύει αυτό που είμαστε τώρα ή αυτό που ήμασταν το 2013;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω λεω αντι να μας γελασουν οτι και καλα καποιοι θα παρουν αυτο το πεντακοσαρικο καλυτερα να βγαζανε κανα φορο οπως το χαρατσι στη δεη.αλλα θα μου πεις εδω δεν δινουν τα λεφτα στους ανεργους το χαρατσι θα βγαζανε?ταχα εχει και πλεονασμα η χωρα....γελιοι

Το σωστο θα'ταν να το δωσουν σε κοινωνικη μεριμνα. Συσσιτια, στεγαση, ιδρυματα απεξαρτησης, φυλακες κλπ κλπ κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια του '13 πιανει τα "φορολογικα" ή του '12 να ξέρουμε.

Aυριο θα υποβαλλω φορλογικη δηλωση για το ετος 13.

Και υστερα λεω να το παίξω και joker το μερισμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια του '13 πιανει τα "φορολογικα" ή του '12 να ξέρουμε.

Aυριο θα υποβαλλω φορλογικη δηλωση για το ετος 13.

Και υστερα λεω να το παίξω και joker το μερισμα...

 

Του 12 αλλα ειπαν οτι μπορει να δωσουν αργοτερα 2η ευκαιρια με του 13 αλλα για τωρα το 2012

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το επίδομα βγήκε για τους ένστολους και μόνο ρε παιδιά. Απλώς, για να μην φανεί έτσι τους βάλανε όλους μέσα και άρχισαν να κόβουν. 

 

Πως γινεται να βγηκε για τους ενστολους, αφου κανεις ενστολος λογω εισοδηματος δε θα το παρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω,εγω με αυτη την εντυπωση εχω μεινει , οτι τα 500 τοσα ειναι για ολες τις κατηγοριες μαζι  :huh: 


http://www.newsbeast.gr/financial/arthro/658642/se-astegous-enstolous-kai-anasfalistous-to-koinoniko-merisma/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γινεται να βγηκε για τους ενστολους, αφου κανεις ενστολος λογω εισοδηματος δε θα το παρει...

 

 

Αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι δηλώσατε στις φορολογικές δηλώσεις του 2013 ότι ήσασταν φιλοξενούμενοι το 2012, το σύστημα, σας απορρίπτει αυτόματα. Εκτός και αν δηλώσετε ΥΠΕΥΘΥΝΑ ότι δεν είσαστε (υπάρχει επιλογή στην καρτέλα που συμπληρώνεται) οπότε γίνεται δεκτή η αίτηση σας και εξετάζεται ανάλογα με το εισόδημά σας. Βέβαια πιθανόν το σύστημα να σας απορρίψει πάλι καθώς θα πρέπει να δηλώσετε αριθμό παροχής ΔΕΗ, που αναγκαστικά θα είναι το σπίτι που σας φιλοξενεί... Αν δεν δηλώσετε αριθμό παροχής ΔΕΗ, θα πρέπει να δηλώσετε οδό αριθμό κτλ... 

 

 

Κάντε αιτήσεις όσοι νομίζεται ότι δικαιούστε και ότι γίνει... Γενικά πάντως οι φοιτητές ΔΕ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ εάν είναι ασφαλισμένοι στο οικογενειακό βιβλιάριο του πατέρα τους! Καθώς το Κοινωνικό Μέρισμα αφορά το σύνολο ενός νοικοκυριού και ΌΧΙ μεμονωμένα άτομα ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...