Προς το περιεχόμενο

Watch Dogs [PS3][PS4][Xbox 360][Xbox One]


drake.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν περυσι εγραψα να δουμε πως θα τρεχει στα πισια στο pc vs console section που σβηστηκε η απαντηση που ελαβα ηταν:

"Δεν πιστευω να το λες σοβαρα"

:P

Απ οτι φαινεται αλλοι το λενε σοβαροτερα απο μενα (30 σελιδες flame για settings, fps, drivers κλπ στο αναλογο section)

Για να καταλαβουν μερικοι οτι δεν ειναι τα παντα 1080p η 4Κ αναλυση στα 60 fps αλλα ποσο smooth τρεχει κατι παντα σε συνδυασμο με αξιοπρεπη γραφικα.

Παω να βαλω δισκακι να παιξω το βραδυ :) :) :)

 

Sony-Playstation-4-disc.jpg

 

 

Το πόσα προβλήματα ή όχι έχει το Watch dogs στο PC, το μόνο που μπορεί να αποδείξει είναι το πόσα προβλήματα έχει το Watch Dogs στο PC.

 

Οποιαδήποτε συσχέτιση με PC vs Console (optimization κλπ) αποτελεί άλμα λογικής.

 

(Και δεν βάζω καν μέσα το ότι από τις 30 σελίδες που λές, οι 29 έχουν να κάνουν με την πειρατική έκδοση (που είχε και bitcoin mining virus), με αποτέλεσμα να κλειδωθεί το τόπικ μέχρι την ημέρα κυκλοφορίας του παιχνιδιού.)

 

Να σε δώ στο Witcher 3 τί θα λές ;)

 

Πάρα ταύτα όμως, οφείλουμε να παραδεχτούμε ότι αυτή τη στιγμή που μιλάμε, η έκδοση στο PS4 προσφέρει την πιό ισορροπημένη εμπειρία.

 

Η έκδοση στο PC έχει προβλήματα, τα οποία όμως είναι ανεξάρτητα της ιπποδύναμης του συστήματος στο οποίο παίζει. Το αν λύνονται με patches ή όχι, αυτό θα φανεί στη πορεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλα να προσθεσω οτι το τερατουργημα που βγηκε στο πισι θετει νεα standards στην gaming community

Αυτοματως τα high end specs γινονται mid-end. τα περυσινα high end για να το τρεξουν ομαλα πρεπει να ειναι σε medium-high settings. Για ultra ουτε λογος. Μονο για να παιρνουν screenshots :)

Οποτε και καταρριπτεται και ο ισχυρισμος περι αξιας στον χρονο.

Αυτο σημαινει οτι μια ζωη το πισι θα τρωει κονσολοπορτς (για την πλειονοτητα των games) τα οποια οι εταιριες (πλην ελαχιστων) δεν ξερουν να κανουν optimize στο pc ωστε να καλυψουν τα διαφορετικα specs που υπαρχουν ανα τον κοσμο.


Το πόσα προβλήματα ή όχι έχει το Watch dogs στο PC, το μόνο που μπορεί να αποδείξει είναι το πόσα προβλήματα έχει το Watch Dogs στο PC.

 

Η αναφορα μου ηταν ειδικα στο συγκεκριμενο παιχνιδι διοτι η ubi ειναι γνωστη. Δεν εμφανιστηκε απο το διαστημα.

Απλα ολοι εσεις που κοροϊδευατε οταν τα ελεγα δεν τα ξερατε; Υποτιθεται οτι γνωριζετε το pc gaming καλυτερα απο εμενα.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θελω να ρωτησω οσους το επαιξαν. Το watchdogs είναι καλύτερο του GTAV (το οποιο ελιωσα) και γενικοτερα ειναι παιχνιδι ανταξιο του ps4; Ειναι το next gen παιχνιδι τεχνικως που αξιζει σε νεα κονσόλα;

χτυπα το Poly μου. δεν εχει τη λεπτομερια που εχει το gta 5, αλλα αυτo εδω ειναι μολις το watch dogs ..1

και απο την αλλη, σε σχεση με το Infamous νο.3 που παιξαμε πριν λιγο καιρο, το watch dogs αν και ακομα νεογνο, εχει να προσφερει πολλα παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε κάνε μια βόλτα από το αντίστοιχο pc section του παιχνιδιού (στο οποίο συμμετέχω κι εγώ) και βγάλε συμπέρασμα για το αν το WD τρέχει σε δυνατό υπολογιστή... Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.

 

Από την άλλη έχεις ROG avatar.. Άρα υποθέτω ότι το παίζεις στο PC? Αν ναι πες μας την δική σου εμπειρία στο PC section.

Ρε συ, ειναι αδιανοητο να συγκρινεις το pc με το console section. Τα προβληματα στο PC ειναι το 1 και μοναδικο, = δεν κραταει σταθερο 60αρι. Στη κονσολα δεν εχουμε τετοια προβληματα γιατι......δεν εχει 60αρια, αφου ειναι locked στα 30. Ενα οποιοδηποτε PC, ακομα και με καρτες των 100 ευρω, βγαζει το ιδιο οπτικο αποτελεσμα με τις κονσολες σε 900p / 30 frames. Μη τρελαθουμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Witcher 3 το προπαραγγέλνω με μάτια κλειστά. Τόσο απλά. Απλά περιμένω να το ανακοινώσουν.

 

Το στούντιό του είναι ο ορισμός της ποιότητας και του after launch support. Περιμένουμε άριστα αποτελέσματα σε όλα τα συστήματα που θα βγεί.

 

Από κεί και πέρα ο mtzs συνεχίζει τα άλματα λογικής και τις γενικοποιήσεις, χωρίς να κατανοεί κάν ποιό είναι το πρόβλημα της έκδοσης στο PC.

 

Προσωπικά, στο τελευταίο παιχνίδι της Ubi που έπαιξα, το FarCry 3, είδα ένα καταπληκτικό απο κάθε άποψης παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν περυσι εγραψα να δουμε πως θα τρεχει στα πισια στο pc vs console section που σβηστηκε η απαντηση που ελαβα ηταν:

"Δεν πιστευω να το λες σοβαρα"

:P

Απ οτι φαινεται αλλοι το λενε σοβαροτερα απο μενα (30 σελιδες flame για settings, fps, drivers κλπ στο αναλογο section)

Για να καταλαβουν μερικοι οτι δεν ειναι τα παντα 1080p η 4Κ αναλυση στα 60 fps αλλα ποσο smooth τρεχει κατι παντα σε συνδυασμο με αξιοπρεπη γραφικα.

Παω να βαλω δισκακι να παιξω το βραδυ :) :) :)

 

Επισης ρωταγες αν θα ΤΡΕΧΕΙ στο PC μου, με την 7870 που εχω. Τα προβληματα στο PC section εχουν να κανουν για ultra textures, ultra settings, msaa 8x, 1080p και 60 frames. Κοινως, μιλαμε για αλλους κοσμους. Δεν νομιζω εστω και 1 στο pc section να εχει προβλημα στα 900p / 30 frames και να μην μπορει να παιξει. Aν θες να σου βγαλω gameplay video στα 900p με καλυτερα γραφικα απο το ps4 και με παραπανω απο 30 frames, ευχαριστως. Και ολα αυτα σε ενα ταπεινοτατο pcaki

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ, ειναι αδιανοητο να συγκρινεις το pc με το console section. Τα προβληματα στο PC ειναι το 1 και μοναδικο, = δεν κραταει σταθερο 60αρι. Στη κονσολα δεν εχουμε τετοια προβληματα γιατι......δεν εχει 60αρια, αφου ειναι locked στα 30. Ενα οποιοδηποτε PC, ακομα και με καρτες των 100 ευρω, βγαζει το ιδιο οπτικο αποτελεσμα με τις κονσολες σε 900p / 30 frames. Μη τρελαθουμε

 

Την σύγκριση την κάνεις εσύ μόνος σου για να πας πάλι το θέμα σε flame. Εγώ λέω απλά γεγονότα που βασίζονται στην επαφή μου με το game. Τις θεωρίες τις αφήνω σε σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την σύγκριση την κάνεις εσύ μόνος σου για να πας πάλι το θέμα σε flame. Εγώ λέω απλά γεγονότα που βασίζονται στην επαφή μου με το game. Τις θεωρίες τις αφήνω σε σένα.

Mα οταν μιλας για καλυτερη εμπειρια στο ps4, ΕΣΥ ξεκινας το vs. Πρωτον αυτο. Επιπλεον οταν θες να συγκρινεις εμπειριες, συγκρινεις ιδια αναλυση, ιδια settings, ιδια frames. Δεν γινεται να μου συγκρινεις με 50% μεγαλυτερη αναλυση, καλυτερα settings, καλυτερο ΑΑ και να περιμενεις 2πλασια frames. 

 

Μια 7870 και ενας phenom II x4 παιζει καλυτερα απο το ps4. Εnd of story. Τωρα αν συζηταμε για 1080 / 1440p 8xmsaa και 60 frames, ΔΕΝ βαζεις σε τετοια συζητηση την κονσολα, γιατι ειναι 17 χιλιομετρα πισω ιδρωμενη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα οποιοδηποτε PC, ακομα και με καρτες των 100 ευρω, βγαζει το ιδιο οπτικο αποτελεσμα με τις κονσολες σε 900p / 30 frames. Μη τρελαθουμε

 

άρχισαν οι ρουκέτες...μπορείς να μην το κάνεις ΠΑΛΙ flame Consoles vs Monsters PCs των 350 ευρώ?

 

dont feed the troll guys plz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρχισαν οι ρουκέτες...μπορείς να μην το κάνεις ΠΑΛΙ flame Consoles vs Monsters PCs των 350 ευρώ?

Δεν αρχισα εγω φιλε μου,εγω απανταω στις ανακριβειες. Τωρα αν δεν ηθελες το VS, θα εκανε αντιστοιχο comment στους πρωτους που ξεκινησαν τις συγκρισεις. Αλλα αφου αυτοι υποστηριζαν την κονσολα σου, δεν πειραζει :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα οποιοδηποτε PC, ακομα και με καρτες των 100 ευρω, βγαζει το ιδιο οπτικο αποτελεσμα με τις κονσολες σε 900p / 30 frames. Μη τρελαθουμε

ε ναι, μην τρελαθουμε...

 

κατ'αρχην θα λες 792p για να εισαι σωστος. το xbox στο πηγαδι κατουρησε? σε console section εισαι!

και με καρτα 100ε δεν τρεχει οπως στο xbone/ps που να χτυπας τον κωλο σου κατω.

και η λεξη-κλειδι εδω, η ειδοποιος διαφορα ειναι ...ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ (αγνωστη λεξη? πιθανον)

 

εχεις καταντησει flamer του χειροτερου ειδους παντως...

θα σου προτεινα να μαζεψεις κανα φραγκο για κονσολα και videogames,

γιατι βλεπω πολυ gametime που παει στραφι.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει "κονσόλα ΜΟΥ"...το παιχνίδι το παίζω στο PC με 3770Κ και GTX670 Jetstream 2GB και είναι απoγοήτευση

 

έτοιμος είμαι να πάρω την κόπια του ΧΒΟΧ ΟΝΕ από τον αδερφό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι, μην τρελαθουμε...

 

κατ'αρχην θα λες 792p για να εισαι σωστος. το xbox στο πηγαδι κατουρησε? σε console section εισαι!

και με καρτα 100ε δεν τρεχει οπως στο xbone/ps που να χτυπας τον κωλο σου κατω.

και η λεξη-κλειδι εδω, η ειδοποιος διαφορα ειναι ...ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ (αγνωστη λεξη? πιθανον)

 

εχεις καταντησει flamer του χειροτερου ειδους παντως...

θα σου προτεινα να μαζεψεις κανα φραγκο για κονσολα και videogames,

γιατι βλεπω πολυ gametime που παει στραφι.....

Δεν εχει νοημα να συγκρινω με  το xbone γιατι απο καθαρα θεμα επιδοσεων ειναι αρκετα πισω.

 

Στο διαταυτα, η r7 260 κανει λιγοτερα απο 100 ευρω, εχει 2 παιχνιδια δωρο, και βγαζει πανω απο 30 frames σε 900p, ολα high + fxaa.

 

Το απροβληματιστα τι εννοεις? Εγω που εχω μια βδομαδα το πειρατικο απροβληματιστα παιζω.

δεν υπάρχει "κονσόλα ΜΟΥ"...το παιχνίδι το παίζω στο PC με 3770Κ και GTX670 Jetstream 2GB και είναι απoγοήτευση

 

έτοιμος είμαι να πάρω την κόπια του ΧΒΟΧ ΟΝΕ από τον αδερφό

Επειδη στο xbone τρεχει καλυτερα στα 792p απο οτι στην 670 σου. Νια ρε φιλε, με εχεις πεισει..

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/watch_dogs_vga_graphics_performance_benchmark_review,9.html

 

Εδω λενε ψεμματα φανταζομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...