Προς το περιεχόμενο

Watch Dogs [PS3][PS4][Xbox 360][Xbox One]


drake.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον, παμε τωρα στα του gameplay

Το παιχνιδι τρεχει αρκετα καλα σε PS4. Καμια σχεση με αυτα που ειδα σε πισι.

Εχει μεσα 1-2 καινοτομιες (χακινγκ, καμερες) αλλα απο κει και περα ακολουθει κλασσικες πεπατημενες που τις εχουμε δει και αλλου αλλα με καλυτερα αποτελεσματα και μαλιστα σε χειροτερα συστηματα (βλεπε GTA V)

Οδηγηση, physics, AI, στοχευσεις, μαχες, τα αυτοκινητα οπως εδειξε παραπανω ο Ταυρος στο βιντεο ειναι απλα γουτουπου. Δε σου κανει καμια αισθηση να κανεις explore.

To κολπο με τα CTOS towers θυμιζει AC climbing points για να αποκαλυφθει ο χαρτης, οπως επισης και το parcour μια απο τα ιδια.

Για γραφικα και artwork ας μη μιλησω καλυτερα μιας και υπαρχει το προσφατο παραδειγμα του Infamous.

Για μενα κανεις δε θα πρεπε να αγορασει το παιχνιδι για να βαλει μυαλο η Ubi να σεβεται τον καταναλωτη ειδικα μετα απο τετοιο hype και οταν ζηταει preorders. Οσοι την πατησαμε την πατησαμε, αλλα το θεμα ειναι να την γλυτωσουν οι υπολοιποι.

Κλεμενες ιδεες ειναι σε ενα κακκιστο πορτ παντως συστηματος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι το εχω κατα ευχαριστηθει, ειδικα το exploration το βρισκω το μεγαλυτερο ατου του.

 

Οπως και το αρτ του, το προτιμω απο αυτο του Infamous.

 

To πα και ποιο πριν, νομιζω οτι ο κοσμος απο μονος του ανεβασε το Hype γιατι θα ηταν το πρωτο open world next gen game, και οχι η ιδια η UBI, οποτε και τα στανταρς απο αρκετο κοσμο ειχαν ανεβει παρα πολυ ψηλα.

 

Αν ασχοληθουν με συνεχεια του τιτλου θα ειμαι αυστηρος, αλλα οπως εχει το παιχνιδι για μενα εδωσε οσα εταξε και αν παρω και υποψιν οτι και η Rockstar μετα απο ενα San Andreas- Vice City εδωσε το απαισιο (για μενα τουλαχιστον) 4 και μετα το 5 μπορω να δωσω λιγο χωρο στην Ubi να φερει το IP εκει που πρεπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήν κάνετε το λάθος να γενικεύετε.

 

Το παιχνίδι δέν έχει θέματα μόνο στο PC, απλά εκεί ακούμε τις περισσότερες φωνές.

 

Όταν με το καλό έχουμε σωστό στατιστικό δείγμα multiplatform παιχνιδιών, φυσικά και να κάτσουμε να βγάλουμε τα όποια συμπεράσματα για την σχέση αρχιτεντονικής και optimization.

 

Επίσης, να επαναλάβω ότι από την Ubi έχουμε δεί εξαιρετικά multiplatform παιχνίδια, με άριστη απόδοση στα PCs.

 

Οι προσδοκίες του κόσμου για ένα προϊόν διαμορφώνονται από συγκεκριμένους παράγοντες. Σε αυτή τη περίπτωση, είναι η προώθηση του προϊόντος που διαμόρφωσε τις προσδοκίες του κόσμου.

 

Και έτσι καθορίστηκε η τελική ποιότητα του παιχνιδιού ως μέτρια προς χαμηλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριστε και το βιντεο να καταλαβετε τι τραβαω.Μου το κανει συνεχεια αυτο..To βαζω και εδω για να δειτε το χαλι της pc version..Δεν χρειαζεστε περισσοτερα απο τα δευτερολεπτα που εγραψα..Οποιος νιωθει απο τετοια, καταλαβαινει...Το fraps αντε να μου εφαγε 10 frames αλλα η βουτια των frames ειναι ουτως ή αλλως ιδια και οταν παιζω κανονικα.

 

 

 

High textures

Oλα τα υπολοιπα στο ultra

antialising off

vsync off

max buffered frames  1

 

1920 x 1080 

Eγω εχω χειροτερο PC απο το δικο σου, και αν και ουτε εγω μπορω να παιξω στο ultra, τετοια pause δεν μου τα κανει ΠΟΤΕ. Δεν ξερω, πολλοι διαμαρτυροντια για pause και μου φαινεται περιεργο

Αυτο μπορει καποιος να μου εξηγησει πως γινεται μιας και ο πανθηρας μιλαει για αλματα λογικης και τα βρισκει ολα ωραια και καλα;

Αναλυση: τσεκ

fps: τσεκ

Average fps: τσεκ

Σταθερο fps: Τσεκ.

Αφου ολα ειναι ωραια και καλα Πανθηρα πως με την λογικη σου θεωρεις την αποδοση απογοητευτικη και μαλιστα προτεινεις

Αυτο κι αν ειναι αλμα λογικης.

Ολα ωραια και καλα στο PC αλλα η πιο ισορροπημενη εμπειρια ειναι στο PS4 :)

Επιπροσθετως

Ε εγω αυτο δεν το καταλαβαινω.

Εννοει φανταζομαι οτι το ultra ειναι αδιανοητα βαρυ. Δεν συγκρινει τη κονσολα με το PC γιατι στο PC μιλαει για ultra + ultra textures.

Είναι τόσο μεγάλη η κάψα σου που βλέπεις παντού άτομα που προσπαθούν να αποδείξουν ότι PS4>PC. Και για το Κυπριακό να μιλούσαμε πάλι κάπως θα το γυρνούσες σε console vs PC. 

 

 

Εγώ σε αυτό το νήμα μιλάω μόνο για το Watch Dogs και τίποτα άλλο. Ούτε για specs μίλησα, ούτε για τεχνική υπεροχή PS4 σε σχέση με PC. Κάνε μου τη χάρη λοιπόν να μην κάνεις quote τα δικά μου σχόλια για να βγάλεις το βίτσιο σου. Εσύ είσαι αυτός που παραλογίζεται εδώ μέσα ή απλά το κάνεις επίτηδες. 

 

 

Και αφού φένεται από το πρώτο σκέλος της πρότασης ότι κατάλαβες τι ήθελα να πω κόψε εκεί και μη φαντασιώνεσαι τα υπόλοιπα. Μάθε να κάνεις διάλογο. 

Mα καλε μου ανθρωπε, τιθεται πουθενα θεμα οτι ειναι unplayable στο PS4? Μονο οσοι ειναι κολλημενοι με τα 60 frames θα λεγανε κατι τετοιο. Εγω προσωπικα ναι, σε ορισμενα παιχνιδια δεν μπορω να πεφτω στα 30, αλλα το watchdogs δεν ειναι ενα απο αυτα, οποτε προφανως και θα ειμαι 100% ευχαριστημενος απο το ps4 αν οντως ειναι κολλημενο στα 30 χωρις drops. Αλλο αυτο ομως, και αλλο να λεμε οτι παιζει καλυτερα απο PC, κατι που ΠΑΡΑ πολλοι γραφουν εδω μεσα

Στην περίπτωση του WD πάντως, θα έλεγα ότι κάθε 5 δευτερόλεπτα παγώνει η εικόνα για 1 δευτερόλεπτο. Έτσι γίνεται σε εμένα τουλάχιστον.

Παγωματα παντως τρωει και στο PC του αδερφου μου, ενω εμενα τπτ. Παιζει, χωρις να ειμαι σιγουρος, οταν γεμιζει η Vram να χρησιμοποιει τη ram του PC, και γιαυτο τα σκαλωματα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ελεος υπαρχει ειδικο θεμα για τις αναφορες του παιχνιδιου για την pc εκδοση του τιτλου.Αφηστε το θεμα καθαρο για να μαθουμε και πως ρολαρει το παιχνιδι στις καινουργιες κονσολες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Συνεχίστε οn topic παρακαλώ.

 

Μπορεί η σύγκριση με το PC σε multi-platform τίτλους να είναι αναπόφευκτη (και παρόμοια ισχύουν και για τα topics στο PC Games Section), αλλά δεν θα γίνει και το κυρίως αντικείμενο συζήτησης ειδικά όταν κουράζει (παράπονα/αναφορές από μέλη) και τυπικά οδηγεί σε derails.

 

Ξέρετε ποιοι είστε (γιατί σβήστηκαν σχετικά μηνύματα). Στην επόμενη παρέμβαση για το ίδιο πρόβλημα στο θέμα δεν θα σβηστούν μόνο μηνύματα.

 

Παράπονα και σχόλια για το συντονισμό σε pm, όπως προβλέπουν οι όροι χρήσης του insomnia.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή η έκδοση στο PS4 είναι η μόνη έκδοση που αξίζει, με αμέσως επόμενη ίσως αυτή του XBOX One.

 

Στο XBOX One όμως πέρα από την μειωμένη ανάλυση, υπάρχει και κάποιο downgrade σε φωτισμούς και assets, ενώ το adaptive V-sync που εφαρμόζεται και στο PS4, στο XBOX One μπαίνει σε λειτουργία πιό συχνά, με το παιχνίδι να έχει tearing ακόμα και σε cutscenes.

 

Το tearing λόγω απενεργοποίησης του Vsync συμβαίνει καί στο PS4, αλλά σε πολύ μικρότερο βαθμό.

 

Στα PS3/XBOX360 το παιχνίδι δεν αξίζει καθόλου κατ'εμέ, ειδικά αν το βάλουμε δίπλα στο GTA.

 

Η έκδοση στο PC αρχίζει και τρώει έντονο bad publicity, με σχετικά άρθρα να εμφανίζονται ακόμα και σε site όπως το IGN.

 

Βέβαια στο IGN φρόντισαν να καλύψουν εν μέρη το ποπό τους(από τα πυρά της Ubi), αποδίδοντας το άρθρο σε freelancer αρθρογράφο.

 

Σημειώστε ότι στο IGN δεν έχουν δημοσιεύσει ακόμα review για την έκδοση του PC, ούτε και για το XBOX One, τακτική που την έχουμε ξαναδεί σε παιχνίδια μεγάλων εταιριών που είχαν σοβαρά προβλήματα στις πρώτες μέρες του launch.

 

Πιθανολογώ ότι αναμένεται patch για την PC έκδοση. Και αμέσως μετά θα δούμε και review στο IGN....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ωραίο συγκριτικό από IGN, πολύ ωραίο το αποτέλεσμα στο PS4/PC με το XONE να δείχνει όντως αδύναμο σε σχέση με τα άλλα δύο platforms:

 

http://uk.ign.com/videos/2014/05/29/watch-dogs-next-gen-vs-current-gen-graphics-comparison

Επίσης από Digital Foundry με winners PS4/PC (δεν βλέπω καμία διαφορά),το XONE δεν το βάζουν στην σύγκριση

 

http://www.youtube.com/watch?v=Hq8NZJ02Oww

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλεπω διαφορες Ps4 με xbox one, αν και λενε οτι στο xbone υπαρχει tearing και γινεται αντιληπτο σε αντιθεση με το ps4 που φαινεται λιγοτερο.Κατα τα αλλα παραμμυθια μου φαινονται ολα αυτα και προσπαθουν να μας κατευθυνουν στη μια ή στην αλλη κονσολα.

Ακομα και αν ειναι λιγο καλυτερο στο ps4, δεν ειναι οτι θα σου χαλασει την εμπειρια στο xbox..Το thief εδειχνε πιο ωραιο στο xbone , τι παει να πει αυτο?,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ διαφορά υπάρχει και μεγάλη μάλιστα... Μη λέμε κουταμάρες, θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέραμε μου φαίνεται!

 

Σχεδόν καμία διαφορά PS4/PC, έλα μην το αρχίσουμε ξανά τώρα, είμαι πολέμιος του PS4 αλλά εδώ δίνει ρέστα.

Δεν βλεπει διαφορες μεταξυ ps4 και pc αλλα βλεπει μεγαλες διαφορες μεταξυ x1 και ps4....

 

Βρες εδω διαφορες

 

 

Eίπα ότι δείχνει ποιο αδύναμο όχι ότι βλέπω μεγάλες διαφορές, ότι θέλουμε γράφουμε , ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω δοκιμασει 2 εκδοσεις (γνησιες) θα σας πω τα εξης:

Οσοι εχετε PS4 μη διανοηθειτε καν να μπειτε στον κοπο να το παιξετε σε pc. Ειναι μερα με τη νυχτα η αποδοση του παιχνιδιου

Οσοι θελετε την pc εμπειρια δοκιμαστε καταρχας να βαλετε κοφτη στα 30 fps (κονσολιτιδα τι να κανουμε) για να μειωθει το stuttering. Ο συνδυασμος textures επαφίεται στη θεληση σας αναλογα το συστημα αλλα πιστευω οτι σε high θα παιζει καλυτερα. Στα υπολοιπα μπορειτε να δοκιμαζετε ultra.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...