Προς το περιεχόμενο

Darkest Dungeon


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ω ρε φίλε, μεγάλο μπλέξιμο, θα σου περάσει σίγουρα εξωτερικό εκτός και αν έχει πρόσβαση σε κανένα φωταγωγο ή φρεάτιο ασανσέρ.

Άδεια μην

Μπεις καν στην διαδικασία να ζητήσεις από την πολυκατοικία. Ένας να μην γουστάρει, θα μείνεις με το καλώδιο στο χέρι.

Αν είναι καλός ο ηλεκτρολόγος και μπορεί φυσικά, θα σου περάσει το καλώδιο από κάπου που δεν θα φαίνεται και ακόμα καλύτερα σε κανάλι.

Μετά και να γκρινιάζει κάνεις, θα τους λες ότι δεν είναι ενοχλητικό, δεν χαλάει την εικόνα της πολυκατοικίας και τέτοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 694
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Μετά από 70 ώρες, έχω σχηματίσει την γνώμη ότι το παιχνίδι θέλει να σε γ...ει. Σε easy dungeon, 2 man at arms, antiquarian και occultist. Σε 2 μάχες μου έχουν κάνει 5 critical, ο occultist και ο man at arms σε death door, και ο occultist έχει κάνει heal 0-0-2-0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές πρόσφατες πληροφορίες για το The Crimson Court, για να μπαίνουμε στο κλίμα.

 

http://www.darkestdungeon.com/if-it-bleeds-we-can-kill-it/

 

Θα είναι παράλληλο campaign με το original και θα αφορά τις πρώτες μέρες του Ancestor, ενώ το ύφος θα είναι παρόμοιο. Εκτός από τι γνωστές περιοχές θα υπάρχει μια επιπλέον ονόματι Courtyard, με τρία bosses. Τέλος αναφέρεται ένας Fanatic που θα εμφανίζεται όπως προχωρά το παιχνίδι και έχει να κάνει κάτι με την κατάρα που έχει πέσει στην έπαυλη.

 

Μπολάν ωραία όλα αυτά, εγκρίνω. Θα προτιμούσα ίσως να είναι ενσωματωμένο στο κύριο campaign και όχι κάτι ξεχωριστό, αλλά θα περιμένω να δω ακριβώς περί τίνος πρόκειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έπαιξα σήμερα λίγο σε φιλικό account, μιας και είμαι εκτός έδρας.

 

Σκάω 4 crits στη σειρά, και ενδιάμεσα τρία dodge σε επιθέσεις των αντιπάλων.

 

Σκεφτόμουν τι θα έγραφα αν είχε συμβεί αντίστροφα αυτό :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω τα πάντα upgraded στο τέρμα full roster από level 6 με όλα τα upgrades.. ένα μάτσο trinkets. Ώρα να μπω darkest dungeon σιγά σιγά..

 

Για θυμίστε μου όταν πεθαίνει κάποιος χάνονται και τα trinkets που φοράει έτσι? Μόνο 1-2 ήρωες μου έχουν πεθάνει ποτέ και δεν θυμάμαι..

 

Φοβάμαι μην χάσω το Ancestor's Lantern γιατί είναι τέρμα overpowered και έχω μόνο ένα. Ancestor's Lantern

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα σήμερα λίγο σε φιλικό account, μιας και είμαι εκτός έδρας.

 

Σκάω 4 crits στη σειρά, και ενδιάμεσα τρία dodge σε επιθέσεις των αντιπάλων.

 

Σκεφτόμουν τι θα έγραφα αν είχε συμβεί αντίστροφα αυτό :)

 

Τον ουρανό με τα άστρα θα κατέβαζα σε βρισίδια σε τέτοια περίπτωση αν ήμουν εγώ ο δέκτης. Αυτό γιατί τα critical των αντιπάλων εκτός από HP κοστίζουν και πολύ σε stress και συνεπώς έχουν μεγαλύτερη αξία για τον αντίπαλο από ότι για εσένα που απλά κάνουν διπλό damage. 

 

Ρε παιδιά, με το τελευταίο update μήπως τα γουρούνια στα warrens αύξησαν το success rate του να σε πιάνει αρρώστια; Παρατηρώ πολλά περισσότερα success από μεριά τους που με κάνει να αναρωτιέμαι. Εκανα ένα τελευταίο run εκεί μέσα που με άφησε έναν man at arms μόλις τέλειωσα με 4 αρρώστιες. Θα πάρει βδομάδες να τον στρώσω και πολλά φράγκα. Η αμέσως επόμενη λύση είναι να τρέξω ένα medium run από τα "εύκολα" και να έχω μαζί μου plague doctor με τα αντίστοιχα camping skills για να τον φτιάξω όσο γίνεται οικονομικότερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πως την πάτησα έτσι. Πήγα βόλτα Warrens για έναν swine prince και ξέχασα ότι πρέπει να τον φάω πρώτο χωρίς να αγγίξω τον πιτσιρίκο από πίσω του. Τελικά τον έφαγα πρώτο τον μικρό...και φυσικά ο prince με έφαγε μέσα σε 3 γύρους...είπα να το ρισκάρω λιγάκι να τον δοκιμάσω και μου έφερε όλους τους ήρωες σε brink of death και με την επόμενη επίθεση μου κατέβασε τους τρεις... Οπου φύγει φύγει με τον man at arms που έμεινε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα το game μέχρι το 2ο mission του darkest dungeon με μόλις 2-3 απώλειες και μάλιστα κανέναν level 6.

 

Στο 2o mission έχασα 5-6 6 level heroes και παράτησα το game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα το game μέχρι το 2ο mission του darkest dungeon με μόλις 2-3 απώλειες και μάλιστα κανέναν level 6.

 

Στο 2o mission έχασα 5-6 6 level heroes και παράτησα το game

 

Ακόμα και τέζα farm να έχεις κάνει σε quirks και ancestral items το DD είναι μανίκι. Εγώ προσωπικά θα έκανα backup tο save αν είχα αφιερώσει ήδη πολύ χρόνο μέχρι τότε πριν μπω DD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...