Προς το περιεχόμενο

Darkest Dungeon


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσοι αντέχετε και παίζετε ακόμα pvp, χωρίς να σπάζεστε από τα desync τα crashes, τα cancer builds κλπ καλό είναι να περιμένετε patches. Μόλις έφαγα desync/crash και όταν ξαναμπήκα είχα χάσει όλα τα trinkets αλλά ήμουν ακόμα veteran I lol. Δε νομίζω να συνεχίσω και να κάνω power deranking μετά από αυτό.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • Απαντ. 694
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...
19 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

εχει δει κανεις αυτο?
https://store.steampowered.com/app/1123770/Curse_of_the_Dead_Gods/
βλεπω μερικα κοινα στοιχεια....

Τσέκαρα λίγο ένα stream φαίνεται πολύ ωραίο roguelike, ένα λιγότερο χαοτικό hades με Darkest Dungeon στυλάκι cell shaded graphics. Πολύ καλό build variety και progression και ανεβαίνεις τα map όπως στα slay the spire/hades/iratus (διαλέγεις κάθε room το reward). Ίσως το δοκιμάσω σε κανένα stream και εγώ ο ίδιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Ξαναέβαλα το παιχνίδι, που ομολογουμένως το είχα πεθυμήσει, για να δω το Color of Madness DLC. Όταν το είχα αφήσει είχαν γίνει διάφορες αλλαγές στο gameplay και την ισορροπία των χαρακτήρων που δε μου πολυάρεσαν και κάπου το έβρισκα μπουχτισμένο - τρέξε για αίμα, τρέξε για unlocks, τρέξε για το ένα, τρέξε για το άλλο.

Επίσης ομολογώ πως παρά το μεγάλο αριθμό ωρών δεν ήμουν ποτέ καλός σε αυτό το παιχνίδι. Δεν κατάφερα ποτέ να το τερματίσω στα ίσα, χωρίς να χρησιμοποιήσω έστω και μία φορά το quit κατά τη διάρκεια της μάχης ώστε να μην πεθάνει ο χαρακτήρας, ενώ για speed runs ούτε λόγος.

Πολύ πρώτες εντυπώσεις από το Color of Madness είναι πως...πρόκειται για μάπα. Κάπου στερέψανε από ιδέες και δοκιμάζανε ό,τι να'ναι. Μια ατέλειωτη μάχη όπου εμφανίζονται νέοι εχθροί συνέχεια ώσπου, απ'ό,τι διάβασα, να φτάσεις σε ένα rest και μετά το boss. Η εξερεύνηση, οι επιλογές, η περιπλάνηση, το άγνωστο κλπ πετάχτηκε στα σκουπίδια ενώ εκ των πραγμάτων κάποιοι χαρακτήρες είναι απαραίτητοι και κάποιοι άλλοι απλά δε μπαίνουν.

Θα ξεκινήσω playthrough να δω πώς θα πάει, και να θυμηθώ και τους μηχανισμούς, αλλά δεν ξέρω αν θα με κρατήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...