Προς το περιεχόμενο

Darkest Dungeon


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως στο 80% ειναι θετικες στο Steam και τωρα που ξεκινησαν να κανουν rollout και τα patches θα ανεβουν κι αλλο!

 

Μην το φοβασαι Snoob, αξιζει με τα 1000 τα 10 ευρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οι θετικές ξεκίνησαν στο 92% και με τα χίλια ζόρια κρατήθηκαν στο 80%.

 

Μέχρι στιγμής, διαβάζω πολύ σοβαρά και δίκαια παράπονα, κι αυτό είναι που με προβληματίζει: ένα παιχνίδι που είχε ήδη grind, να σου φορτώνει κι άλλο;

 

Γιατί; Τρελή επιλογή.

 

Μπήκε στον πάγο, δυστυχώς, θα περιμένω για κάμποσα patch ακόμη και θα δούμε. Όχι για τα 10 ευρώ (50 τους έδωσα στο KS με "αντάλλαγμα" μια reskined arbalest...) και τους έχω στηρίξει όσο μπορώ, αλλά με αυτά που διαβάζω (δομημένα, πάντοτε, όχι "θετικές" του στυλ "overconfidence is a slow and insidious killer") θα πρέπει να το αφήσω για την ώρα.

 

Κάποια στιγμή θα το αγοράσω αλλά ευτυχώς που το Steam μου έκανε τερτίπια εκείνο το πρώτο βράδυ (πήγαινα για minute one purchase) και μέχρι την επομένη είχαν αρχίσει να αναφέρονται θέματα που, ειλικρινά, μου κάνει εντύπωση πώς πέρασαν στο ντούκου.

 

Εντωμεταξύ, προσπαθώ να καταλάβω σε ποιον απευθύνεται το DLC: προφανώς για τους αρχάριους είναι παλούκι και εμάς που μετράμε εκατοντάδες ώρες μας βάζει να περάσουμε τα ίδια και τα ίδια για να μπούμε στο Court.

 

Δεν ξέρω, με την σοβαρότατη επιφύλαξη ότι δεν το έχω δει το DLC από πρώτο χέρι, ως σχεδιαστική επιλογή μου φαίνεται τελείως ακατανόητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Super Moderators

Στον απόηχο του -τουλάχιστον- αμφιλεγόμενου Court, έρχεται η ανακοίνωση για ένα νέο χαρακτήρα στο παιχνίδι, στη Shieldbearer.

 

"Coming Soon" αναφέρει το teaser που συνοδεύει ένα concept της πολεμίστριας.

 

EZFv6la.jpg

 

Με δεδομένο ότι ο Flagellant ήταν από τα πιο δυνατά στοιχεία του Court (σε καμία δομημένη κριτική δεν διάβασα κάτι κακό για το νέο χαρακτήρα) είναι θετικό το ότι έρχεται να προστεθεί ένας ακόμη, που σίγουρα θα εμπλουτίσει το παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Super Moderators

Δείχνει να έχει πολύ ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά, "σπάει" armor και blocks, άρα προσθέτει χρήσιμα εργαλεία στη θέση 2, θα έλεγα.

 

Το δείχνει και ο πολύ μεγάλος αριθμός class mods, άλλωστε, πως οι φίλοι του παιχνιδιού επιζητούν μεγαλύτερο roster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Κύριοι!

 

Τώρα που έρχονται οι γιορτές και θα υπάρχει χρόνος, σκεφτόμουν να αρχίσω νέο playthrough του Darkest Dungeon για να δω τις αλλαγές και το Blood Court.

 

Επίσης στενοχωρήθηκα που η απόπειρα του Snoob για Insomnia Run πήγε άπατη λόγω τεχνικών προβλημάτων.

 

Οπότε σκεφτόμουν να συνδυάσω τα δύο, να ξεκινήσω Insomniac Run και να αντικαταστήσω τα βίντεο και την περιγραφή του Snoob με το ανύπαρκτο συγγραφικό μου ταλέντο (θα φρίξετε).

 

Όσοι θα ενδιαφέρονταν είτε να βαφτίσουν έναν χαρακτήρα είτε απλά να παρακολουθήσουν κάτι τέτοιο ας αφήσουν ένα post ή να κάνουν ένα like, για να δω αν υπάρχει ενδιαφέρον.

 

Ruin has come to our family...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μικρό bump για να το δει και περισσότερος κόσμος - σκοπεύω να αρχίσω την επόμενη εβδομάδα.

 

Like στο προηγούμενο post μου ή σχόλιο εδώ για να μπείτε στο Insomnia Run! Θα τραβάω και δραματικές screenshots, αν μου τη δώσει θα βάζω και voice bubbles να γίνει φωτορομάντζο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία! Μαζευτήκαμε 6 άτομα! Τελευταίο bump γιατί σήμερα - αύριο θα ξεκινήσω. Όσοι Άυπνοι προσέλθετε! Like στο δεύτερο παραπάνω σχόλιο ή post εδώ.

 

Παρακαλώ δηλώστε τι class θέλετε. Δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός, απλά η ποικιλία είναι ευπρόσδεκτη. Έχουμε

 

Ikaruga - Abomination

Gjoker - Plague Doctor/ Occultist

 

Θα τρέξω τα πρώτα  2 - 3 runs μόνος μου, για να μαζέψω και χαρακτήρες, και θα γράψω για κάποιο καλό run.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το αγόρασα μόλις τώρα, δεν ήξερα πως είχε κυκλοφορήσει και ας είναι καλά τα χρήματα από τις κάρτες του Steam. Ξεκινάω σήμερα το campaign!

 

Παρακαλώ πείτε μου τι class θέλετε! Για συμμετοχή, απλά ποστάρετε εδώ!

 

EDIT: Για να σας εξάψω λίγο το ενδιαφέρον, ορίστε δυο screenshots από το χωριό μετά το δεύτερο μπουντρούμι. Μετά από ένα αρκετά επιτυχημένο πρώτο run, που ο GjokerR και η Vestal σήκωσαν λίγο απροειδοποίητο stress γιατί θέλησα να κάνω λίγη εξερεύνηση, ο πρώτος το έριξε στο μπαρμπούτι και αποδείχτηκε τζαναμπέτικο αγόρι.

 

 

post-128915-0-70470100-1513263118_thumb.png

 

 

Όση ώρα λοιπόν γδύνανε τον Plague Doctor στην ταβέρνα, ένα μάλλον αποτυχημένο party με Vestal - Highwayman - Crusader - ManAtArms πήγε στα Ruins για συλλογή stress, που πήγε πολύ καλά όπως φαίνεται και από το screenshot. Λίγο το ότι έχω σκουριάσει στο παιχνίδι, λίγο το ότι δε μπορούσα να φτάσω καθόλου στη θέση 4 και ελάχιστα στη θέση 3, οδήγησαν σε έναν Virtuous Crusader και έναν Afflicted ManAtArms στην τελευταία μάχη.

 

 

post-128915-0-01111800-1513263296_thumb.png

 

Επεξ/σία από Tobajara
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...