Προς το περιεχόμενο

FIFA 15 [Έκδοση για Consoles]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κατέβασα χθές και έπαιξα! εντάξει μιλάμε για παιχνιδάρα!!!

 

Αλλα ρε παίδεις, τάκλιν πώς γίνεται? δεν βρήκα πουθενά!! 

Επεξ/σία από Daemonos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 592
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η διαφορετικη αισθηση υπαρχει επειδη ειναι κανουργιο παιχνιδι.Φυσικο ειναι οταν παιζεις ενα χρονο το 14 να βαζεις εκει πιο ευκολα γκολ και τωρα να δυσκολευεσαι.Σε καθε καινουργιο φιφα ο πρωτος μηνας ειναι να παρεις την αισθηση του παιχνιδιου.Ξεκινας σε πιο ευκολο επιπεδο,μετα ανεβαζεις δυσκολια και σε κανα μηνα σιγα σιγα βαζεις τα ευκολα γκολ.Προσωπικα το βρισκω χειροτερο απο το 14 και δεν θα το αγορασω.Θα συνεχισω να παιζω 14 και του χρονου.Το εχω κανει και με το προ.Παιζω ακομα το 12 εφοσον τα μεταγενεστερα ηταν χειροτερα.

Στις κρητικες θα δινω μεγαλυτερη σημασια μετα απο κανα μηνα.Γιατι παντα στην αρχη υπαρχει ενθουσιασμος οταν παιζεις κανουργιο παιχνιδι.Μετα βγαινουν τα συμπερασματα,οπως ειχαν βγει και για προηγουμενα παιχνιδια οπου σε πολλους παλαιοτερα φιφα τους αρεσαν περισσοτερο απο τα καινουργια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο τομείς που νιώθω ότι θέλουν λίγο balance είναι οι τερματοφύλακες, οι οποίοι κάνουν κάποιες αποκρούσεις πέρα από κάθε λογική και η ταχύτητα της μπάλας στα σουτ που είναι λες και γίνονται όλα με full power. Όταν τα δύο παραπάνω συνδυάζονται βλέπουμε κάτι βολίδες μέσα από την περιοχή να πηγαίνουν στη γωνία και να πετάγεται ο αίλουρος και να τα βγάζει ενώ κανονικά έπρεπε να το φάει όρθιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο τομείς που νιώθω ότι θέλουν λίγο balance είναι οι τερματοφύλακες, οι οποίοι κάνουν κάποιες αποκρούσεις πέρα από κάθε λογική και η ταχύτητα της μπάλας στα σουτ που είναι λες και γίνονται όλα με full power. Όταν τα δύο παραπάνω συνδυάζονται βλέπουμε κάτι βολίδες μέσα από την περιοχή να πηγαίνουν στη γωνία και να πετάγεται ο αίλουρος και να τα βγάζει ενώ κανονικά έπρεπε να το φάει όρθιος.

Θα υπάρχουν Sliders για αυτό όπως και για άλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατέβασα χθές και έπαιξα! εντάξει μιλάμε για παιχνιδάρα!!!

 

Αλλα ρε παίδεις, τάκλιν πώς γίνεται? δεν βρήκα πουθενά!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το κατέβασα χθές και έπαιξα! εντάξει μιλάμε για παιχνιδάρα!!!

 

Αλλα ρε παίδεις, τάκλιν πώς γίνεται? δεν βρήκα πουθενά!! 

 

 

By default είναι στο κουμπί του σουτ. Αν θέλεις το αλλάζεις βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από χρήστης ps3 (& αφού το πούλησα) μόλις έχω πάρει το ps4 & είχα παίξει το ντεμο του 14 ,το οποίο μου φάνηκε σαφώς καλύτερο από τα του ps3 αλλά μέχρι εκεί. 

 

Δεν έχω κανένα κόλλημα κάθε χρόνο εδω και πάρα πολλά χρόνια παίζω και το φιφα & το pes.

 

Εχθες κατέβασα το ντεμο του 15 & κυριολεκτικά έπαθα την πλάκα μου...Μιλάμε ότι έχουν κάνει πραγματικά δουλεια.Πολυ διαφορά από το ντεμο του 14 σε ολους τους τομεις.Οτι & να γράψω είναι λιγο.Ειναι λες και βλέπεις κανονικό αγώνα αλλά το κυριότερο ότι παίζει και πάρα πολύ ωραια.Απιστευτη αίσθηση στα πάντα & ο ήχος είναι λες και νομίζεις ότι είσαι στο γήπεδο δεν ηερω εάν έχω ακούσει κάτι καλύτερο από αθλητικό παιχνίδι στον ήχο.

 

Περιμένω και το προ να το δω τώρα το οποίο το έχουν ψηφήσει καλύτερο sports game για το 15.Παντως μέχρι στιγμής το φιφα ειναι ΚΟΡΥΦΗ.Αλλο παιχνίδι από το 14 (όσον αφορά τα ντεμο τους για το Ps4)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τερματοφύλακες πράγματι είναι υπερβολικά καλοί...Έχω παίξει 4 ματς κ εκτός από ένα γκολ Που πήγε εντελώς γωνία όλα τα άλλα γκολ τα κατάφερα με rebound.εκτινασονται αφύσικα εντελώς, χωρίς βηματισμό χωρίς φόρα ξαφνικά πετάνε ένα άλμα απίστευτο.

 

 

Από κει κ πέρα χωρίς να έχω ασχοληθεί Πολύ με φιφα 14 μου αρέσουν πάρα πολύ τα ball physics.Η μπάλα Δεν φεύγει πάντα Όπως θες Κ επηρεάζει τον ρυθμό του παιχνιδιού.

 

Γραφικά Δεν με τρελαναν πέρα από το μεταβαλλόμενο γήπεδο που είναι πολύ όμορφο...οι εμφανίσεις μοιάζουν περισσότερο με πλαστικό παρά με ύφασμα.

 

Ατμόσφαιρα κ Παρουσίαση νομίζω υπάρχει μεγάλη βελτίωση κι ο ήχος την ώρα του παιχνιδιού είναι πολύ όμορφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χειρότερο από το 14 δεν είναι σε καμία των περιπτώσεων.Τεράστια διαφορά σε μικρολεπτομέρειες.

Χθες έπαιξα 10 παιχνίδια ,γκολ με σέντρα δεν κατάφερα να βάλω.... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας απο fifa14(ps3) στο fifa15(ps4) φυσικα υπαρχει διαφορα.Κι εγω απο fifa13(ps3) fifa14(ps4) τρελαθηκα.

Αλλα απο το 14 στο 15 για ps4 δεν βλεπω διαφορα πλεον.Καλυτερα να δοκιμασω το προ να δω τι λεει σε ps4.

Μπορεις ανετα να αγοραζεις φιφα η προ καθε δευτερη χρονια και να παιζεις το ενα με τον περσινο τιτλο.Αφου πολλοι καινουργιοι τιτλοι ειναι ουσιαστικα οι καινουργιες μεταγραφες και εμφανισεις των ομαδων.Ασε που αν παιζεις καριερα δεν σε ενδιαφερουν οι μεταγραφες,γιατι ολες οι ομαδες αλλαζουν παικτες.

Δεν ειναι αναγκη να τους τα σκαμε σε οτι μας πλασαρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τα σουτ/γκολ από γωνίες. Ειδικά χθες είδα αρκετά τέτοια. Τα οποία δεν είναι απαραιτήτως ενοχλητικά, όχι όμως ο GK να βγάζει διαρκώς τα άπιαστα αλλά να τρώει συχνά το διαγώνιο σουτ στην κλειστή γωνία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας απο fifa14(ps3) στο fifa15(ps4) φυσικα υπαρχει διαφορα.Κι εγω απο fifa13(ps3) fifa14(ps4) τρελαθηκα.

Αλλα απο το 14 στο 15 για ps4 δεν βλεπω διαφορα πλεον.Καλυτερα να δοκιμασω το προ να δω τι λεει σε ps4.

Μπορεις ανετα να αγοραζεις φιφα η προ καθε δευτερη χρονια και να παιζεις το ενα με τον περσινο τιτλο.Αφου πολλοι καινουργιοι τιτλοι ειναι ουσιαστικα οι καινουργιες μεταγραφες και εμφανισεις των ομαδων.Ασε που αν παιζεις καριερα δεν σε ενδιαφερουν οι μεταγραφες,γιατι ολες οι ομαδες αλλαζουν παικτες.

Δεν ειναι αναγκη να τους τα σκαμε σε οτι μας πλασαρουν.

Η διαφορες FIFA 13-14 ps3 κατα τη γνωμη μου ειναι πολυ μικροτερες, σε σχεση με αυτες που διαπιστωνω μεταξυ των ps4 14 k 15 versions. Παντα κατα τη γνωμη μου και χωρις παρεξηγηση, αλλά εχω την αισθηση οτι οι σκεψεις μου εκφραζουν και τους περισσοτερους συνφορουμιτες. Το εχω ξαναγραψει, φετος θα ηθελα να μην το παρω, αλλο οσα ειδα στο ντεμο με ωθουν σε αγορα day one.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορες FIFA 13-14 ps3 κατα τη γνωμη μου ειναι πολυ μικροτερες, σε σχεση με αυτες που διαπιστωνω μεταξυ των ps4 14 k 15 versions. Παντα κατα τη γνωμη μου και χωρις παρεξηγηση, αλλά εχω την αισθηση οτι οι σκεψεις μου εκφραζουν και τους περισσοτερους συνφορουμιτες. Το εχω ξαναγραψει, φετος θα ηθελα να μην το παρω, αλλο οσα ειδα στο ντεμο με ωθουν σε αγορα day one.

Eξακολουθει να εχει προβληματα, αλλα εχουν γινει αλλαγες προς την σωστη κατευθυνση.

Μου αρεσει και μενα πολυ το ντεμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια αρνητικά

 

1) Καταρχήν οι κεφαλιές από σέντρες πλέον δεν υπάρχουν, είπαμε στο FIFA 14 ήταν overpowered αλλά πλέον δεν παίρνεις κεφαλιά με τίποτα! Δηλαδή τι να τον κάνεις τον ψηλό παιχταρά στο FIFA 15 ; αν δεν μπορεί να πάρει κεφαλιά; σαν να σου λέει η EA πάρε μόνο όσους τρέχουν γρήγορα μπας και σκοράρεις

 

2) Ο τερματοφύλακας είναι εκτός θέσης αρκετές φορές, συνήθως μετά από κάποιο σουτ,ή κόρνερ ή μια έξοδο που έχει κάνει σε κάποια σέντρα, ξεχνιέται αρκετά έξω από το τέρμα με αποτέλεσμα αν τους κάνεις ένα καλό finesse σουτ, παίζει να το φάει κιόλας με πιθανότητες 60%

 

3) Το finesse σουτ στο FIFA 15 παίζει να είναι το πιο overpowered, η μπάλα παίρνει μια παράξενη ψηλή πορεία και μετά κατεβαίνει απότομα, πολλές φορές ο τερματοφύλακας την έφτανε αλλά δεν έκανε κίνηση να την πιάσει

 

4) Σε αντίθεση με το απλό σουτ(από απόσταση) που ο τερματοφύλακας τα βγάζει όλα σχεδόν

 

ανέβασα και ένα βίντεο με ένα παράδειγμα τι εννοώ για το finesse

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...