Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν μας σκέφτονται καθόλου;

Μέχρι και την δευτέρα θα τρώμε...

συν ότι τρίτη πρωί πρωί έχω εξετάσεις....

οξύμωρο λίγο,αλλά οκ :P

 

Φεύγω Δευτέρα και γυρίζω Κυριακή. Χωρίς πισί και νετ. Με τα δισκάκια να με περιμένουν σπίτι. Αλλάζουμε; :P

 

All+my+rage+_21f82e139670f3ea79f9fc6f99d

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο σύστημα της υπογραφής θα μπορέσω να το παίξω high η θα πάω για καμιά αναβάθμιση κάρτας?

Υπαρχει μια περιπτωση να παιζεις Medium-hight,βεβαια το καλυτερο θα ηταν να πηγαινες εστω σε μια R9 280-280x και για αλλα παιχνιδια ή εστω 7970 used που το κοστος αναβαθμισης ειναι μικρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προσπαθήσω να ενημερώσω μερικούς εδω περα για ποιες ρυθμίσεις θα μπορούσαν να βάλουν διοτι θα περασουν απο το χερι μου μια R9 270 αρα κατοχοι R7 265,270X και 750ti θα ξέρουν πάνω κατω τι να βάλουν, μετα εχω αλλη μια 7950 boost αρα θα ενδιαφερει τους κατόχους gtx 960,R9 280,285,280X(θα την βαλω και oc δλδ) και νταξει οτιδήποτε παραπάνω πιστεύω θα τρέχει ανετα. Οι δοκιμές θα γινουν στα 1080p και με cpu τον 3570k,με δυνατότητα δοκιμής και σε εναν i3 4160.

Δεν ξερω αν θα σας ενδιέφερε κατι τετοιο απλα θα σκασουν πολλα τέτοια μνματα και ελεγα να βοηθούσα καπως την κατάσταση.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει μια περιπτωση να παιζεις Medium-hight,βεβαια το καλυτερο θα ηταν να πηγαινες εστω σε μια R9 280-280x και για αλλα παιχνιδια ή εστω 7970 used που το κοστος αναβαθμισης ειναι μικρο.

Ωχ τέτοια ακούω και δεν υπάρχει και μπάτζετ αυτόν τον καιρό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε εχεις 2 επιλογες. Η το παιζεις σε medium high με το pc που εχεις τωρα και το ξαναπαιζεις στο ultra οταν κανεις αναβαθμιση η δεν το παιζεις καθολου μεχρι να αλλαξεις καρτα και το παιζεις τοτε για πρωτη φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H GTX 660 που θεωρείται recommended, σε τι settings υπολογίζεται ως τέτοια;

Και αν αυτή είναι recommended, γιατί τόσο άγχος και κουβέντα με γρηγορότερες κάρτες;

 

Με Pc 7ετίας παρακαλώ (με εξαίρεση την gpu), αν αληθεύουν οι επίσημες απαιτήσεις, πιθανόν να το παίξω χωρίς σοβαρές παραχωρήσεις.

O Q9650 δεν νομίζω πως είναι πολύ χαμηλότερα από τον i5 3470, 8GB ram έχω, GTX 660 check, υπολογίζω medium high σε 1920x1200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα recommented specs είναι για αυτούς που απλά παίζουν για να περνάει η ώρα τους.Αυτοί που όμως έχουν μάθει να θαυμάζουν τα παιχνίδια που παίζουν θα χρειαστούν πολύ καλό pc.Προσωπικά θέλω να το παίξω σε φουλ ρυθμίσεις και φίλτρα στο φουλ γιαυτό θα προσπαθήσω να αναβαθμίσω την gpu πολύ σύντομα. Άσχετα με το τί έχει ακουστεί για τα specs του παιχνιδιού,σύμφωνα με αυτά που έχω δεί απο screenshots του παιχνιδιού(πολύ καλά γραφικά)θα χρειαστεί τουλάχιστον μια 970 σε full hd ανάλυση για παίξεις σε τέρμα ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα recommented specs είναι για αυτούς που απλά παίζουν για να περνάει η ώρα τους.

 

Αν τα recommended είναι για αυτούς που παίζουν για να περνάει η ώρα, τα minimum για ποιους είναι; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα recommended είναι για αυτούς που παίζουν για να περνάει η ώρα, τα minimum για ποιους είναι; :P

Τα minimum για αυτούς που θέλουν να λένε οτι απλά παίξανε κάποτε το παιχνίδι λολ.Τώρα σοβαρά  ο καθένας παίρνει αυτά που μπορεί,δέν είναι ανάγκη να έχουν όλοι ακριβές κάρτες,αλλα για μερικούς τα low fps και medium settings είναι εφιάλτης και χαλάει η εμπειρία του Gaming.

Αν διάβασα καλά στην τελευταία συνέντευξη με τους devs της rockstar, τα recommended settings είναι για 1080p σε high settings

Δεν αποκλείεται να τα λένε επίτηδες για να πουλήσουν περισσότερο.Πόσοι θα αγόραζαν το παιχνίδι αν αύριο έβγαινε  η rockstar και έλεγε οτι για να παιξεις με αξιοπρέπεια θα χρειαστεί ακριβό pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα για μερικούς τα low fps και medium settings είναι εφιάλτης και χαλάει η εμπειρία του Gaming.

Αλλο το ενα αλλο το αλλο.Οταν για τον χ λογο εχεις low fps ενω δεν φταιει το συστημα οχι μονο χαλαει την εμπειρια αλλα βλαστημας και την ωρα που το πληρωσες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα διαβαζω πραγματικα? 7 CDs θα ειναι η εκδοση?

Ναι το διαφημισε προ ολιγου στο compact disk club.Λογικα αν περιμενουμε λιγο ακόμα θα βγεί καθε δευτερη κυριακη του μήνα με την καθημερινή της κυριακής

 

Εγώ έχω χάλια download και δεν εχω και dvd r

Τέλος του μηνός θα παίξω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...