Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως περιμένω port report και μετά άμα όλα καλά ναι από steam.

Και εγω μια απο τα ιδια,και ρωταω κυριως για να ξερω και απο που θα το αγορασω γιατι δεν την λες και λιγη την χρηματικη διαφορα των σχεδον 20ευρω http://www.allkeyshop.com/blog/buy-gta-5-cd-key-compare-prices/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 50 ευρώ παίρνεις το παιχνιδάκι σε  dvd απο ελληνικό κατάστημα,γιατί να μπλέξεις με downloads και κλειδια.

 

Γιατί είναι πιο φθηνά και είναι μαζί με τα υπόλοιπα παιχνίδια σε ένα μέρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες σχετικα με τα bonus του preorder αφορουν μονο τις online αγορες ? Εγω πχ που κανω συλλογη ολα τα gta και τα παιρνω κουτα θα εχω αυτα τα bonus? Θα εχουμε και τιποτα συλλεκτικες εκδοσεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που το θυμήθηκα... Για όσους έχουν κάνει preoload στο Steam.

Μη ξεχάσετε να αφήσετε άλλα 60GB ελεύθερα για να κάνει unpack το παιχνίδι όταν κυκλοφορήσει.

 

Σε αυτή τη περίπτωση το Steam λειτουργεί όπως το winrar, θέλει άλλο τόσο χώρο για όσο κάνει unpack/decrypt.

Μετά το preload cache διαγράφεται αυτόματα.

 

Για τον Rockstar Client δεν έχω ιδέα αν και φαντάζομαι ότι θα κάνει κάτι αντίστοιχο.. 

Τώρα μου έκανες την καρδιά περιβόλι! Αυτή τη στιγμή ο ssd έχει ελεύθερο χώρο μόλις 20gb! Που να τα βρω τα 60 ; Να υποθέσω ότι δεν γίνεται κάτι άλλο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που το θυμήθηκα... Για όσους έχουν κάνει preoload στο Steam.

Μη ξεχάσετε να αφήσετε άλλα 60GB ελεύθερα για να κάνει unpack το παιχνίδι όταν κυκλοφορήσει.

 

Σε αυτή τη περίπτωση το Steam λειτουργεί όπως το winrar, θέλει άλλο τόσο χώρο για όσο κάνει unpack/decrypt.

Μετά το preload cache διαγράφεται αυτόματα.

 

Για τον Rockstar Client δεν έχω ιδέα αν και φαντάζομαι ότι θα κάνει κάτι αντίστοιχο.. 

Είναι σίγουρο αυτό; Γιατί έχω μόνο 41,2GB Free στον SSD... αν είναι να μεταφέρω το Attila σε άλλον δίσκο μέχρι να γίνει το installation 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι πιο φθηνά και είναι μαζί με τα υπόλοιπα παιχνίδια σε ένα μέρος.

Στο steam ομως το εχει 10 ευρώ πιο ακριβά και το ένα μέρος δέν το καταλαβαίνω,τα μισά παιχνίδια τα έχω στο steam και τα άλλα μισα στο pc μου ποιά η διαφορά,ολα απο την επιφάνεια εργασίας τα τρέχω οπότε που είναι το πρόβλημα,με το ζόρι πρέπει να τα έχουμε στο steam δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κανενα crew να παιζουμε παρεα στο ονλινε υπαρχει?

αυτό :-D

 

Μονο για pc ειναι το crew ..ετσι??

όσοι είναι στο social club..

Έτσι θα επικοινωνούν οι νέες κονσόλες με τα pc κιόλας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

60GB είναι το παιχνίδι, και το steam θα χρειαστεί άλλα 5GB για το decrypt.

 

Δεν είναι ένα αρχείο 60GB που θα χρειαστεί να το κάνει "extract" για να πιάσει άλλα 60GB, είναι πολλά μικρά σπασμένα, που θα τα κάνει decrypt & delete preload realtime, οπότε μην ανησυχείτε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

60GB είναι το παιχνίδι, και το steam θα χρειαστεί άλλα 5GB για το decrypt.

 

Δεν είναι ένα αρχείο 60GB που θα χρειαστεί να το κάνει "extract" για να πιάσει άλλα 60GB, είναι πολλά μικρά σπασμένα, που θα τα κάνει decrypt & delete preload realtime, οπότε μην ανησυχείτε.

Πάλι καλά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο steam ομως το εχει 10 ευρώ πιο ακριβά και το ένα μέρος δέν το καταλαβαίνω,τα μισά παιχνίδια τα έχω στο steam και τα άλλα μισα στο pc μου ποιά η διαφορά,ολα απο την επιφάνεια εργασίας τα τρέχω οπότε που είναι το πρόβλημα,με το ζόρι πρέπει να τα έχουμε στο steam δηλαδη?

 

Όταν έχεις 50-100 παιχνίδια βολεύει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

60GB είναι το παιχνίδι, και το steam θα χρειαστεί άλλα 5GB για το decrypt.

 

Δεν είναι ένα αρχείο 60GB που θα χρειαστεί να το κάνει "extract" για να πιάσει άλλα 60GB, είναι πολλά μικρά σπασμένα, που θα τα κάνει decrypt & delete preload realtime, οπότε μην ανησυχείτε.

Να και ένα ευχάριστο νέο... Διέγραψα ήδη τρία παιχνίδια από τον ssd για να κατεβάσω το "τέρας"... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και ένα ευχάριστο νέο... Διέγραψα ήδη τρία παιχνίδια από τον ssd για να κατεβάσω το "τέρας"... 

και γω..ήρθε και η εποχή να φύγει το bf4 από μέσα!

Τώρα έχει χώρο και για το witcher 3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σίγουρο αυτό; Γιατί έχω μόνο 41,2GB Free στον SSD... αν είναι να μεταφέρω το Attila σε άλλον δίσκο μέχρι να γίνει το installation 

Τώρα μου έκανες την καρδιά περιβόλι! Αυτή τη στιγμή ο ssd έχει ελεύθερο χώρο μόλις 20gb! Που να τα βρω τα 60 ; Να υποθέσω ότι δεν γίνεται κάτι άλλο;

 

Παιδιά προς θεού, δε θέλω να προκαλέσω πανικό, απλά ενημερώνω για να είναι όλοι καλυμμένοι.

Δεν ξέρω αν θα θέλει 60GB ή λίγο περισσότερο ή λίγο λιγότερο το GTA, αυτό που ξέρω όμως είναι ότι έτσι λειτουργεί το Steam (δεν είναι πρώτη φορά που κάνω preorder-preload ένα παιχνίδι) :)

 

 Αν δεν έχετε τόσο χώρο ελεύθερο, ίσως βγάλει error όταν κάνει unpack.  Να φανταστείτε πως κάτι αντίστοιχο έχει τύχει να συμβεί σε patch παιχνιδιού, πόσο μάλλον σε preload.

 

Ωστόσο, μην αρχίσετε να σβήνετε πράγματα από τώρα, απλά να είστε έτοιμοι αν χρειαστεί να το κάνετε μόλις κυκλοφορήσει το παιχνίδι.

 

Στη περίπτωση που ο SSD είναι full και έχει μόνο το GTA μέσα και δεν μπορείτε να σβήσετε κάτι άλλο, ίσως υπάρχει μια λύση:

http://gtaforums.com/topic/783134-how-to-move-preload-to-a-different-drive-steam-version-diskspace-issues/

Ακολουθήστε τις οδηγίες στο 1ο ποστ. Αυτό το έχω κάνει σε εγκατεστημένα παιχνίδια και όχι σε κάποιο preload οπότε δεν μπορώ να επιβεβαιώσω ότι δουλεύει.

 

 

60GB είναι το παιχνίδι, και το steam θα χρειαστεί άλλα 5GB για το decrypt.

 

Δεν είναι ένα αρχείο 60GB που θα χρειαστεί να το κάνει "extract" για να πιάσει άλλα 60GB, είναι πολλά μικρά σπασμένα, που θα τα κάνει decrypt & delete preload realtime, οπότε μην ανησυχείτε.

 

Steam\steamapps\depotcache

Εκεί είναι το preload.

Αν πας, θα δεις ότι υπάρχει 1 αρχείο 33GB, 3 αρχεία 8GB και αρκετά μικρότερα.

 

Μίλησα για winrar για να καταλάβουν τα παιδιά πως λειτουργεί περίπου.

Δε είναι ακριβώς όπως το winrar και σίγουρα εδώ δεν έχουμε parts των 20mb.

Αλλά και αρχεία των 20mb να είχαμε, το Steam τα ενώνει πρώτα σε ένα ενιαίο πριν κάνει unpack.

 

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω από που έβγαλες τα 5GB... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...