Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιστευω την Rockstar επειδη ακριβως ειναι σιγουρο οτι στο pc εχει γινει η δουλεια απο την αρχη. Το ιδιο ακριβως ειχε πει και για max payne 3 και οντως ισχυε. Απο το να εδιναν μια μλκια τον Νοεμβρη και να τους βριζουν ολοι περιμενοντας patches, ας κατσουν να το φτιαξουν οσο καλυτερα μπορουν μεχρι το νεο ετος. Ουτως η αλλως τοσο καιρο περιμενουν ολοι στο pc. Τωρα τουλαχιστον εδωσε ημερομηνια. Εγω θα παω να το παρω για το ps4, μου τελειωσε η υπομονη, διοτι καταφερα να μην το παιξω εχοντας ps3, αλλα θα γινει και μια δοκιμη στο pc,ετσι απλα για να δω πως θα τρεχει.

 

ps:Αν ειναι οπως το gta iv θα ζορισει αρκετα τις ομαδες να το σπασουν λογω social club κτλ. (Αν και το χειροτερο που εχω δει ηταν το alone in the dark οποιος θυμαται ποσο περιμεναμε να το σπασουν..Και το hawx 2 που εσπασε καθε ρεκορ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εν το μεταξυ το τρολαρισμα παει συννεφο....χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα.............

 

 

 

Αυτό το βρήκες αστείο εσύ τώρα; :huh:

Αποτυχημένο τρολάρισμα 15χρονου κονσολά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μήπως ανέφεραν τίποτα για Mantle έλεγα περισσότερο.Οτι θα πουν τα κλασσικά "more development","polish" κλπ το περιμέναμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει να κανει με το ποσες κονσολες θα πουλησουν. Τοτε γιατι ολες οι υπολοιπες μεγαλες εταιριες τα βγαζουν τα multiplatforms παιχνιδια τους ταυτοχρονα και στο pc? Ηταν αποφαση της rockstar επειδη φοβαται την πειρατεια της pc εκδοσης.

Και τι θα κερδίσει βρε αγόρι μου αν το καθυστερήσει; δε θα πειρατευτεί τότε;

 

Τι σχέση έχουν οι καθυστερήσεις με τη πειρατεία;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λολ που κολλάει η πειρατεία?? Ξεκολλάτε λιγο παιδες, ειναι λαμακια ισχυει, αλλα θελουν να προωθήσουν τις κονσόλες οσο γινεται, ειδικά τα Χριστούγεννα οπου θα βγει κανα πακέτο Gta+Ps4,πιστεύω σαν ψωμακια θα φεύγουν. Το θεμα ειναι οτι αν ισχύουν αυτα που λενε θα απολαύσουμε ενα πολυ καλοφτιαγμενο game, σε αντίθετη περίπτωση το rage του κοσμου θα το νιώσουν για τα καλα, οπως το ένοιωσαν και αλλες εταιριες.

Εγω παντως εχω feeling οτι θα κάνουν πολύ καλή δουλειά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

H Rockstar όπως πιθανότατα και κάθε άλλη εταιρεία στο χώρο, έχει την πειρατεία δεδομένη στο PC (και στις κονσόλες περασμένης γενιάς αν και σε σημαντικά χαμηλότερο ποσοστό). 

 

Αν κυκλοφορήσει η έκδοση PC μαζί με τις κονσόλες θα κόψει πωλήσεις από τις κονσόλες -πριν υπολογίσουμε καν την πειρατεία, και ακόμα περισσότερο αν την υπολογίσουμε και αυτή (που ειδικά στα GTA γίνεται πανικός (βάσει του ιστορικού τους), τουλάχιστον στο "πρώτο" στάδιο -leaks, zero day releases, "δοκιμή του παιχνιδιού" κλπ). 

 

Από κει και έπειτα, μπορεί να υπάρχει και πιο PC User friendly λόγος: το optimization. Που δεν σημαίνει απαραίτητα "πώς θα κάνουμε το παιχνίδι να τρέχει πολύ καλύτερα από τις κονσόλες, με καλύτερα γραφικά/textures/fx και σε αναλύσειις και framerate που παίζει το 2% των gamers (και το 0.1% των αγοραστών - τα ποσοστά είναι από το μυαλό μου). Σημαίνει ότι στις κονσόλες λόγω του δεδομένου hardware μπορούν να κάνουν playtesting και optimization πιο γρήγορα (στο PC γίνεται χαμός με συμβατότητες σε διάφορες συνθέσεις HW και συνδυασμούς με OSes) και δεν θα έπρεπε οι εκδόσεις για consoles να "περιμένουν" να ετοιμαστεί η έκδοση για PC. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ποσοστά αν σου πω ότι έπεσες μέσα τι θα πεις ; :P Γενικότερα όσοι έχουν 4Κ και 2-3 κορυφαίες κάρτες ανήκουν στο 1% της enthusiast αγοράς..Ούτε καν στα τεχνολογικά φόρουμ όπως τούτο 'δω ή το Guru3D δεν βλέπεις τέτοια τέρατα, πόσο μάλλον στον κόσμο έξω που δεν ασχολείται καν.Κατά τα άλλα έχεις δίκιο, δυστυχώς εμείς σκεφτόμαστε σαν καταναλωτές και αυτοί σαν εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...