Προς το περιεχόμενο

Bloodborne [PS4]


Orgios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κεντρικο campaign κραταει τοσο, αλλα ως συνηθως εχει τοσα πολλα να κανεις κ τοσα πολλα μυστικα που διπλασιαζεται ο χρονος, ασε που θα υπαρχει κ το new game+ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το κεντρικο campaign κραταει τοσο, αλλα ως συνηθως εχει τοσα πολλα να κανεις κ τοσα πολλα μυστικα που διπλασιαζεται ο χρονος, ασε που θα υπαρχει κ το new game+ 

Το γνωριζω οτι (λογικα) θα εχει πολλα πραγματα να ασχοληθεις, απλα ολα τα προηγουμενα ειχαν αρκετα μεγαλυτερη διαρκεια. Ακομα και το demons το οποιο τελειωσα προσφατα αν και μικροτερο απο ds/ds2 μου πηρε γυρω στις 40-50 ωρες ευκολα με αρκετο farming για souls και materials βεβαια δεν το εκανα rush. Αυτο και καποια mechanics που ειδα με εχουν προβληματισει λιγο, ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι καλο παιχνιδι απλα τα expectations μου ειναι στα υψη και περιμενω να παιξω κατι αντιστοιχο με des/ds.

 

Πετυχα ενα ωραιο video το οποιο κανει μια σουμα σε οτι ξερουμε μεχρι στιγμης για το game απο ατομα που τους δωθηκε alpha version να τεσταρουν. Δειτε το ειναι αρκετα ενδιαφερον:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφο artstyle και προσωπικά το graphic direction μου αρέσει πολύ περισσότερο από το The Order, το οποίο μου φαίνεται μουντό και καφέ...

 

Προσωπικά, πιστεύω το πιο αναμενόμενο παιχνίδι για ps4 φέτος από αυτά που έχουν ανακοινωθεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να δω λίγο τιμές για retail, την collectors συγκεκριμένα με το steelbook και το artbook + soundtrack

 

bloodborne-left-1000-1023415.jpg

 

Στο amazon αγγλίας την έχουν 69 λίρες χωρίς μεταφορικά που βγαίνει γύρω στα 100 ευρώ με μεταφορικά, και στα public και πλαίσιο την έχουν την collectors στα 69 ευρώ (όσο δηλαδή το κανονικό παιχνίδι). Έκανα προπαραγγελία και άμα τελικά το τιμήσουν θα το αγοράσω retail. Amazon γαλλίας 80 ευρώ  :blink:

 

Δεν κάνω παράπονα αλλα τι παίζει ακριβώς και έχουμε την πιο φτηνή τιμή στην Ευρώπη; Δεν μας έχουν συνηθίσει σε αυτά.

 

Edit: capturemeupv.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ φίλε αν δεν πέφτει στα 20fps δεν είναι original το experience  :lol:  :lol:  :lol:

 

μου έκανε εντύπωση στο video το ότι δεν αναφέρει το Dark Souls, συγκρίνει το BB με το Demon's... σα να κρατάει μια απόσταση ένα πράμα ο Ιάπων

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΤΣΕ. ΚΑΤΣΕ. Άμα κατάλαβα καλά... Τύπου Diablo 3 rifts στο Bloodborne; ΝΑΙ! Αντίο ζωή :D

 

Τουλάχιστον από τα καλοκαιρια που δεν θα με ενδιαφέρει τόσο πολύ το "dead season" του gaming.
 
Θάλασσα, έξω και Bloodborne στον ελεύθερο χρόνο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα παντως που η συγκεκριμενη εταιρια χαραμιζεται στις κονσολες ρε γμτ.Συνεχεια το μονο που μου την εσπαγε με τα παιχνιδια της ειναι τα 30fps.Γιαυτο και σε Demons Souls και Dark Souls ειχαμε σε πολλες περιοχες ,ειδικα αν ειχε και πολλους εχθρους ενοχλητικα Frame drops.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα παντως που η συγκεκριμενη εταιρια χαραμιζεται στις κονσολες ρε γμτ.Συνεχεια το μονο που μου την εσπαγε με τα παιχνιδια της ειναι τα 30fps.Γιαυτο και σε Demons Souls και Dark Souls ειχαμε σε πολλες περιοχες ,ειδικα αν ειχε και πολλους εχθρους ενοχλητικα Frame drops.

 

 

Full, οχι...

 

Δεν φταίνε οι κονσόλες φίλε στη συγκεκριμένη περίπτωση αλλά η From.

Μικρή εταιρεία με μικρό εργατικό δυναμικο, τα παιχνιδια τους ποτε δεν αποτελούσαν την επιτομή στον τεχνικό τομέα...Είναι σαν να περιμένεις απο παιχνίδι της Bethesda να μην έχει glitches/bugs...δεν γίνεται...

 

Eιδαμε και στο PC (δεν φταίει η πλατφόρμα του PC) τι έγινε...To Dark έτρεχε capped στα 30fps/1080p και έπρεπε να ρίξεις το mod του Θεούλη Durante και το Dark 2...είχε "σπασμένα" hitboxes και τα όπλα χαλούσαν πολυ πιο γρήγορα λόγω των 60fps, οπότε, είναι καθαρά θέμα FROM ;)

 

Μαζί με τα καλά θα λάβεις και το junk στα games της ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Full, οχι...

 

Δεν φταίνε οι κονσόλες φίλε στη συγκεκριμένη περίπτωση αλλά η From.

Μικρή εταιρεία με μικρό εργατικό δυναμικο, τα παιχνιδια τους ποτε δεν αποτελούσαν την επιτομή στον τεχνικό τομέα...Είναι σαν να περιμένεις απο παιχνίδι της Bethesda να μην έχει glitches/bugs...δεν γίνεται...

 

Eιδαμε και στο PC (δεν φταίει η πλατφόρμα του PC) τι έγινε...To Dark έτρεχε capped στα 30fps/1080p και έπρεπε να ρίξεις το mod του Θεούλη Durante και το Dark 2...είχε "σπασμένα" hitboxes και τα όπλα χαλούσαν πολυ πιο γρήγορα λόγω των 60fps, οπότε, είναι καθαρά θέμα FROM ;)

 

Μαζί με τα καλά θα λάβεις και το junk στα games της ;)

Συμφωνω απολυτα και γιαυτο ειπα οτι κακως καθεται και περιοριζεται στις κονσολες.Θα γουσταρα με τα 1000 να επαιζα ενα Souls παιχνιδι σε 60fps.Μονο και μονο το Smooth στην κινηση και στα ολα Animation προσθετει παρα πολυ στην ηδη εξαιρετικη ατμοσφαιρα των παιχνιδιων. Δηλαδη ρε γμτο ειναι πολλα αυτα που ζητανε που στο Pc ηταν εδω και χρονια δεδομενα σε παλιοτερα παιχνιδια???Να καθομαστε πχ να μπαινουμε στα Forum για να βλεπουμε αν το παιχνιδι τρεχει ή οχι σε 1080p ή 720 ή 900 κλπ????Γμω το κερατο τους δηλαδη. Γιατι ακομα και η παιχνιδαρα το Last Of Us στο ps3 σε πολλους τους κρασαρε στις αρχες και επρεπε να περιμενουν μελλοντικο Update για να λειτουργησει σωστα.Και εγω που το επαιξα 2 φορες το παιχνιδι μου κολλησε στα μισα περιπου.Και θελουν και 60ευρω μετα για το παιχνιδι???Ε μην πω τι θα παρουν καλυτερα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι δεν ετρεχε καν 1080p στην αρχη το DS1 :P, εγω το επαιξα αρκετα μετα βεβαια με το fix οποτε ειχα σταθερο 60αρι και δεν ενιωσα την cinematic experience της blightown δυστυχως. Ενιωσα για τα καλα τα 20fps στον βαλτο στο demons souls ομως.. :P

 

Κριμα παιχνιδι οπως το bloodborne να μην το βγαζουν κολλημενο 60αρι και στην κονσολα, δεν ειναι the order να πεις οκ παμε για το eye candy εδω μιλαμε για gameplay καθαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...