Προς το περιεχόμενο

Bloodborne [PS4]


Orgios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nope αλλο παιχνιδι ψαχνεις η τυχη δεν παιζει ρολο ειδικα στο dark souls.Προτεινω lords of the fallen εχω ακουσει καλα λογια.

 

Όχι δεν ψάχνω κανένα παιχνίδι για το παιχνίδι που τερμάτισα λέω. Μια χαρά ρόλο παίζει η τύχη ειδικά σε περιοχές όπως εκείνη με τα κλαδιά πριν την Ash Lake ή όπως πχ στην γέφυρα με τον δράκο μετά τον solaire of astora που έπρεπε να μυρίσεις τα νύχια σου ότι έπρεπε να τρέξεις στα σκαλιά γιατί θα περάσει ένας δράκος και θα κάψει ότι κινείται ακόμα και τους εχθρούς σου κτλ Μην πω για το τραγικό framerate που συνέβαλε και αυτό στην αύξηση της δυσκολίας, ειδικά στην περιοχή με τα φαντάσματα γινόταν πραγματικό πανηγύρι απ τις βουτιές των fps. Για σένα βλέποντας το avatar σου θα πρότεινα το ground zeroes αλλά μετά θυμήθηκα ότι είσαι αυτός που το έχει παίξει και βρήκε και ικανοποιητική την διάρκεια του, οπότε σου προτείνω το the order.

 

Λίγο περίεργο πάντως που έφτασες στο σημείο να τερματίσεις το πρώτο χωρίς να είσαι φαν ή τουλάχιστον να έγεινες στην πορεία.

Το DS δεν είναι ο τίτλος που θα έφτανε κάποιος μέχρι το τέλος χωρίς να του αρέσει...

 

Έλα ντε ρε φίλε ούτε τάμα να το είχα κάνει. Καλά που έδωσε 90g achievement με την ολοκλήρωση του παιχνιδιού και κάπως μπάλωσε τα πράγματα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το θέμα είναι οτι και οι περιοχές είναι καλά σχεδιασμένες. Το πρώτο DS έχω τερματίσει και εγω. Αυτό που παρατήρησα είναι οτι και οι περιοχές έχουν ψυχή. Είναι οι περιοχές ένας ακόμα αντίπαλος. Αλλιως θα έλεγα Tomb Of Giants και κανένας δε θα αισθανόταν τρομάρα και γενικότερα άσχημα συναισθήματα!χεχε Θα έλεγα Anor Londo και κανένας δε θα αισθανόταν δέος! Θα έλεγα Bligt Town και κανένας δε θα αισθανόταν μίσος :devil:

 

Βασανίστηκα πολύ στο DS άλλα το ευχαριστήθηκα και παρ' όλο που το έπαιξα σπασμένο, πηγα και το αγόρασα μετα. Limmited παρακαλώ!

Παιχνιδάρα, αντε να βγει και το BB να κάνω κανα χρόνο να το τερματίσω και αυτό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι οτι και οι περιοχές είναι καλά σχεδιασμένες. 

 

Διαφωνώ αρκετές περιοχές δεν ήταν καλοσχεδιασμένες και πολλές φορές η τοποθέτηση των αντιπάλων σε κάποια σημεία σε αυτές ήταν άστοχη. Σε αντίθεση βέβαια με τον σχεδιασμό του χάρτη και με την σύνδεση των περιοχών που έκαναν πολύ καλή δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όχι δεν ψάχνω κανένα παιχνίδι για το παιχνίδι που τερμάτισα λέω. Μια χαρά ρόλο παίζει η τύχη ειδικά σε περιοχές όπως εκείνη με τα κλαδιά πριν την Ash Lake ή όπως πχ στην γέφυρα με τον δράκο μετά τον solaire of astora που έπρεπε να μυρίσεις τα νύχια σου ότι έπρεπε να τρέξεις στα σκαλιά γιατί θα περάσει ένας δράκος και θα κάψει ότι κινείται ακόμα και τους εχθρούς σου κτλ Μην πω για το τραγικό framerate που συνέβαλε και αυτό στην αύξηση της δυσκολίας, ειδικά στην περιοχή με τα φαντάσματα γινόταν πραγματικό πανηγύρι απ τις βουτιές των fps. Για σένα βλέποντας το avatar σου θα πρότεινα το ground zeroes αλλά μετά θυμήθηκα ότι είσαι αυτός που το έχει παίξει και βρήκε και ικανοποιητική την διάρκεια του, οπότε σου προτείνω το the order.

 

 

Έλα ντε ρε φίλε ούτε τάμα να το είχα κάνει. Καλά που έδωσε 90g achievement με την ολοκλήρωση του παιχνιδιού και κάπως μπάλωσε τα πράγματα  :P

Αυτο που περιγραφεις δεν ειναι rng εφοσον ξερεις αφου το παιξεις μια φορα δεν εχει κατι random το παιχνιδι..

 

To DS ειναι υπόδειγμα level design και gameplay απλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η πλακα είναι ότι για την έκδοση με το steelbook και artbook έχουμε την χαμηλότερη τιμή στην ευρώπη από όσο έψαξα. Έλεγα να το αγοράσω Digital για να το παίξω νωρίτερα αλλα με αυτή την τιμή δύσκολα το προσπερνάς. Είδα και την nightmare αλλα για τα διπλάσια λεφτά από την stellbook έκδοση δεν αξίζει imo.

 

Τα λεφτά που θα έδινα στην collectors τα κράτησα και παρήγγειλα αυτό: http://www.amazon.co.uk/Bloodborne-Future-Press/dp/3869930691

Iσχυεi οτι ειναι η φτηνοτερη τιμη στην Eυρωπη η' τουλαχιστον απο τις φτηνοτερες.   Eγω το εχω προπαραγγειλει απο public  και ο μονος λογος που θα πηγαινα στην nightmare edition  θα ηταν αν  ειχε μια μεγαλη φιγουρα που τελικα δεν περιλαμβανει  .

Eπομενως τα λεφτα που ζηταει μου φαινονται πολλα και ετσι πηγα στην collector's.

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν ψάχνω κανένα παιχνίδι για το παιχνίδι που τερμάτισα λέω. Μια χαρά ρόλο παίζει η τύχη ειδικά σε περιοχές όπως εκείνη με τα κλαδιά πριν την Ash Lake ή όπως πχ στην γέφυρα με τον δράκο μετά τον solaire of astora που έπρεπε να μυρίσεις τα νύχια σου ότι έπρεπε να τρέξεις στα σκαλιά γιατί θα περάσει ένας δράκος και θα κάψει ότι κινείται ακόμα και τους εχθρούς σου κτλ Μην πω για το τραγικό framerate που συνέβαλε και αυτό στην αύξηση της δυσκολίας, ειδικά στην περιοχή με τα φαντάσματα γινόταν πραγματικό πανηγύρι απ τις βουτιές των fps. Για σένα βλέποντας το avatar σου θα πρότεινα το ground zeroes αλλά μετά θυμήθηκα ότι είσαι αυτός που το έχει παίξει και βρήκε και ικανοποιητική την διάρκεια του, οπότε σου προτείνω το the order.

 

 

 

Το Lords of the Fallen ειναι κλωνος 100% του Dark Souls σε αντιθεση με το the order(που ευχαριστω αλλα δεν εχω σκοπο να το παιξω) και το Ground zeroes που δεν εχουν καμια σχεση.Αλλα να μην ριξεις και εσυ την μπηχτη σου δεν θα αντεχες...!Οχι οτι επαιξες καποιο απο τα δυο αλλα λεμε τωρα...

 

Προσπαθω να καταλαβω που θελει  τυχη στο The great Hollow αλλα δεν μπορω.Εκτος και αν επεσες στην πρωτη στροφη και περιμενες να σταθεις τυχερος και να μην πεθανεις.

 

Dark Souls= Απιστευτο level design με κοσμους που συνδεονται μεταξυ τους + το καλυτερο συστημα μαχης του ειδους.Αυτα ειναι δεδομενα και ειναι απο τους λογους που εχουν αποθεωθει εως τωρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα στον πειρασμό να σχολιάσω για το DkS1 αλλά μου πέρασε γρήγορα διότι είναι ανευ νοήματος να συζητάμε για παιχνίδια που είναι αποδεδειγμένα έππη. Εκτός αν είναι να τρολάρουμε οπότε να αρχίσουμε τα git gud casul και τις εικόνες Solaire/estus/praise the sun.

 

Θα σχολιάσω μόνο για το Lords of the Fallen σαν άτομο που έχω ξοδέψει 1000+ ώρες στην τριλογία DS/DkS/DkS2: το παιχνίδι φαντάζει σαν αγγαρεία. Είναι σαν D*S με 100% equip load , άθλιο σύστημα poise και πάναργο με ιδιαίτερα φορτωμένα γραφικά τύπου WoW τα οποία δεν δένουν και πολύ καλά μεταξύ τους.

Αρέσει σε κόσμο ΑΛΛΑ σε όποιον πορώνεται με την τριλογία δεν πρόκειται να τον συγκινήσει ιδιαίτερα (εώς και καθόλου). Από τη μια καλά κάνανε και δεν κάνανε ακριβώς κλώνο - από την άλλη κάπου το χάσανε. Γι'αυτό και τα reviews είναι 50-50%. Ίσως να κάνουν επόμενο παιχνίδι και να πετύχει, κάτι που εύχομαι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να καταλαβω που θελει  τυχη στο The great Hollow αλλα δεν μπορω.Εκτος και αν επεσες στην πρωτη στροφη και περιμενες να σταθεις τυχερος και να μην πεθανεις.

 

Dark Souls= Απιστευτο level design με κοσμους που συνδεονται μεταξυ τους + το καλυτερο συστημα μαχης του ειδους.Αυτα ειναι δεδομενα και ειναι απο τους λογους που εχουν αποθεωθει εως τωρα.

 

Μόλις απάντησες για μένα αλλά και για τον ADHD που έλεγε ότι δεν έχει κάτι random το παιχνίδι, νομίζω ότι δεν μπορούσες να το πεις πιο σωστά : "επεσες στην πρώτη στροφή και περίμενες να σταθείς τυχερός και να μην πεθάνεις". Και μην μου πεις ότι είναι θέμα ικανοτήτων να ΠΕΦΤΩ(όπως πολύ σωστά χρησιμοποίησες το ρήμα) από κλαδί σε κλαδί ξέροντας το τι θα συναντήσω και τι θα αντιμετωπίσω. Όσον αφορά στο σύστημα μάχης θα συμφωνήσω στο ό,τι έχω παίξει μέχρι στιγμής το ds είχε το καλύτερο, διαφωνώ όμως με το απίστευτο level design τους λόγους τους γράφω στα προηγούμενα post μου. Όσο για τους λόγους που αποθεώθηκε δεν ξέρω αν είναι σίγουρα αυτοί που αναφέρεις, ξέρω όμως σίγουρα ότι η σειρά "διαφημίστηκε" μέσα από την δυσκολία της, και εφόσον έχει πλέον την φήμη που της αναλογεί ελπίζω να μην δούμε τα ίδια παιχνίδια εντυπωσιασμού όσον αφορά την δυσκολία της και στο Bloodborne. Τέσπα ας μην βγαίνω άλλο όμως εκτός θέματος, ελπίζω να βγει παιχνιδάρα που θα βγει για να το λιώσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα στον πειρασμό να σχολιάσω για το DkS1 αλλά μου πέρασε γρήγορα διότι είναι ανευ νοήματος να συζητάμε για παιχνίδια που είναι αποδεδειγμένα έππη. Εκτός αν είναι να τρολάρουμε οπότε να αρχίσουμε τα git gud casul και τις εικόνες Solaire/estus/praise the sun.

 

Αν και δεν είμαι φαν της σειράς, κανείς δεν είπε ότι δεν είναι καλό παιχνίδι, ανέφερα απλά κάποια μελανά του σημεία που με δυσαρέστησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι "τυχη aka rng" αυτο ξαναλεμε, το παιχνιδι δεν γινεται να το βγαλεις χωρις death την πρωτη φορα που το παιζεις εχει παγιδες κτλπ σιγουρα τις οποιες αν δεν γνωριζεις προφανως θα την πατησεις. Αν ξερεις ομως που να πας δεν υπαρχει καμια τυχη, αυτο ονομαζεται trial and error οχι rng.. RNG ειναι πχ να εβγαινε ο δρακος random εντελως και να σε σκοτωνε σε οποιοδήποτε σημειο του παιχνιδιου η να ηταν random generated ο χαρτης δηλαδη σε μερικους να ηταν ευκολος και σε αλλους δυσκολος.

 

RNG μπορεις να πεις μονο για τα drops και φυσιολογικο ειναι καθως μιλαμε για rpg. Οσο για την δυσκολια πραγματικα ειναι υπερβολες αυτα που γραφονται η μιλανε μονο casuals, οποιοσδηποτε εμπειρος gamer λιγο χρονο να δωσει να εγκληματιστει δεν θα εχει κανενα απολυτως προβλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά αφου δεν θα βγει το GtaV για pc τον Μάρτιο, θα μπω και εγώ στο club σας :P απο ποιο μαγαζι θα προτεινατε να γινει η αγορα του?

http://www.plaisio.gr/games/playstation4/ps4-paixnidia-games/Sony-Bloodborne-Collectors-Edition-PS4.htm

 

Εγώ παρήγγειλα από το πλαίσιο γιατί ότι έχω παραγγείλει έρχεται στην ώρα του (από προσωπική εμπειρία πάντα). Η ίδια τιμή είναι στα περισσότερα καταστήματα.

 

Άμα ήμουν λίγο περισσότερο scumbag απλά θα παρήγγειλα από παντού και οποιος το έφερνε πρώτος  :devil:

 

Edit: Btw για οποιον ενδιαφέρεται για το guide, είναι 400 σελίδες.

Επεξ/σία από Spartan117
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.plaisio.gr/games/playstation4/ps4-paixnidia-games/Sony-Bloodborne-Collectors-Edition-PS4.htm

 

Εγώ παρήγγειλα από το πλαίσιο γιατί ότι έχω παραγγείλει έρχεται στην ώρα του (από προσωπική εμπειρία πάντα). Η ίδια τιμή είναι στα περισσότερα καταστήματα.

 

Άμα ήμουν λίγο περισσότερο scumbag απλά θα παρήγγειλα από παντού και οποιος το έφερνε πρώτος  :devil:

 

Edit: Btw για οποιον ενδιαφέρεται για το guide, είναι 400 σελίδες.

Σε ποιο guide αναφερεσαι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιο guide αναφερεσαι ?

 

Αυτό: http://www.amazon.co.uk/Bloodborne-Future-Press/dp/3869930691

 

Έχει και dynamic theme. Μονο και μονο για το artwork που θα έχει μεσα αξίζει σε αυτή την τιμή και θα αγοράσω αυτο και την steelbook έκδοση αντί της nightmare edition.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό: http://www.amazon.co.uk/Bloodborne-Future-Press/dp/3869930691

 

Έχει και dynamic theme. Μονο και μονο για το artwork που θα έχει μεσα αξίζει σε αυτή την τιμή και θα αγοράσω αυτο και την steelbook έκδοση αντί της nightmare edition.

Χμμ  καλη τιμη ειναι ,μπορεις να ενημερωσεις εδω μολις το παρεις στα χερια σου αν ειναι οντως οσα περιγραφει γιατι τοτε αξιζει η αγορα σιγουρα .Εχει και hard cover  μια χαρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...