Προς το περιεχόμενο

Bloodborne [PS4]


Orgios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομιζω οτι δεν ετρεχε καν 1080p στην αρχη το DS1 :P, εγω το επαιξα αρκετα μετα βεβαια με το fix οποτε ειχα σταθερο 60αρι και δεν ενιωσα την cinematic experience της blightown δυστυχως. Ενιωσα για τα καλα τα 20fps στον βαλτο στο demons souls ομως.. :P

 

Κριμα παιχνιδι οπως το bloodborne να μην το βγαζουν κολλημενο 60αρι και στην κονσολα, δεν ειναι the order να πεις οκ παμε για το eye candy εδω μιλαμε για gameplay καθαρα.

Βασικα εγω το ενιωσα γιατι το Dark Souls το οποιο και εκανα βεβαια Platinum το επαιξα σε Ps3.Και δεν ειναι μονο η Blighttown που ειχε το παιχνιδι Frame Drops.Και σε αλλα πολλα σημεια ειχε Frame drops οπως πχ πριν τους 4Kings, οταν εκανε το Breath ο δρακος(Kalameet κλπ)

 

Ξερω οτι πολλοι λενε ελα μωρε τωρα τι 30 τι 60fps γιατι εχουν συνηθισει στα πολλα παιχνιδια στα 30,αλλα αν κοιταξεις πχ το RE remastered ή ακομα και το γρηγορο CoD υπαρχει διαφορα. Εγω προσωπικα περιμενα οτι εστω τα πρωτα 1-2χρονια για να μπορεσουν να σπρωξουν και τις νεες κονσολες θα εβγαζαν τουλαχιστον στα περισσοτερα παιχνιδια 1080p και 60fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι θα το κοστολογουν πιθανων στα 400 με 430ευρω οταν εχουν παιξει ηδη φθηνοτερες προσφορες βλεπε Vodafone με Ps4+Z3 στα 600ευρω οταν το Z3 μονο κοστιζει 400+(γιαυτο και γεμισανε οι αγγελιες)καθως επισης και πολλα σφραγισμενα Ps4 που παιζουν σε κατω απο 300ευρω σκετα ή στα 300 με 320 περιπου με ενα παιχνιδι δωρο.Κοινως θα βγαινει φθηνοτερα να το αγορασεις ξεχωριστα για μας απο το να παρεις το παραπανω Bundle.

 

Αν ηταν καμια Special εκδοση και ειχε τιποτα αλλο δωρο θα ελεγα οκ,αλλα αν το κοστολογησουνε στα 400+ευρω τοτε δεν αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι θα το κοστολογουν πιθανων στα 400 με 430ευρω οταν εχουν παιξει ηδη φθηνοτερες προσφορες βλεπε Vodafone με Ps4+Z3 στα 600ευρω οταν το Z3 μονο κοστιζει 400+(γιαυτο και γεμισανε οι αγγελιες)καθως επισης και πολλα σφραγισμενα Ps4 που παιζουν σε κατω απο 300ευρω σκετα ή στα 300 με 320 περιπου με ενα παιχνιδι δωρο.Κοινως θα βγαινει φθηνοτερα να το αγορασεις ξεχωριστα για μας απο το να παρεις το παραπανω Bundle.

 

Αν ηταν καμια Special εκδοση και ειχε τιποτα αλλο δωρο θα ελεγα οκ,αλλα αν το κοστολογησουνε στα 400+ευρω τοτε δεν αξιζει.

 

ναι σε αυτο που λες εχει δικιο οτι θα σου βγει πιο φτηνα αμα τα παρεις ξεχωριστα....αλλα ολα τα bundle εχουνε φιξ τιμες 400 τουλαχιστον.ειναι ενας τιτλος που εχει ψηλα τον πηχη και εχουνε ψηλες προσδοκιες κ ηταν λογικη κινηση να το βγαλουν πακετακι.

 

η προσφορα με το ζ3 και ps4 τρελο φιασκο...ρωτουσες τους υπαλληλους κ δεν γνωριζανε κ οταν το αντιληφθηκαν εγινε αβαβα(τα πηρανε αυτοι κ φιλαρακια τους στο μπαμ)δεν ηταν πολλα κομματια γιατι το κυνηγησε κ ενας φιλος που ηθελε κ κινητο κ του ειπαν δεν υπαρχει ουτε για δειγμα.

Εγω που το θελω ασπρο το ps4 δεν εχει bundle ε? :P

εχει...αλλα δεν ξερω αμα ερθει ελλαδα..γιαπωνια σιγουρα...θα περιμενουμε περισσοτερες πλεροφοριες μεσα στο φλεβαρη τι θα παιξει ευρωπη.

fsjyil.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

Ότι βλέπω από το BB με κάνει να το θέλω περισσότερο. Προτιμώ πιο πολύ αυτό το setting από οποιδήποτε Souls παιχνίδι έχω παίξει μέχρι στιγμής. Πολύ νταρκιλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ότι βλέπω από το BB με κάνει να το θέλω περισσότερο. Προτιμώ πιο πολύ αυτό το setting από οποιδήποτε Souls παιχνίδι έχω παίξει μέχρι στιγμής. Πολύ νταρκιλα.

 

Μια χαρά είναι το setting και μια χαρά ήταν και το αυτό των souls... άντε και στο επόμενο "soul" game να έχει τίποτα μάχη μεταξύ αγγέλων και δαιμόνων, ω ρε πόνος!! πάντως χωρίς πλάκα βλέπω να το τραβάνε, να βγαίνει και 2ο, τέτοια επιτυχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...