Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χάχα ευχαριστώ! Δε φανταζόμουν ότι είναι όντως το όνομα της πιτσαρίας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε ξέρω το τραγούδι αλλά αν είναι συνδυασμός ποτών υποθέτω θα είναι κονιάκ με... τζιν...;

 

εννοώ αν όντως υπάρχει ή  απλά το έβγαλε απο το μυαλό του.

 

 

στο 0:30

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως τις λενε αυτες τις ..πιατελες που εχουν τα  κλασσικα φωτιστικα οροφης με την μια λαμπα ? Ψαχνω αλλα μου βγαζει κατι κομπλε μοντερνα κυριως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που μπορω να κανω συναλλαγμα , συγκεκριμενα για GBP?

σντσλλακτήρια συναλλάγματος για καλύτερες τιμές ή τράπεζα. Καλύτερα κάνε στη χώρα που θα πας σε ανταλλακτήριο εκτός αεροδρομίου (συνήθως έχει σε εμπορικά κέντρα). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους όρους συμμετοχής ενός διαγωνισμού της GoPro βλέπω το εξής:

"The GoPro "Everything We Make" Sweepstakes (the "Sweepstakes") is open worldwide to individuals age thirteen (13) or older as of the date of entry, who have an active e-mail account and Internet access during the Sweepstakes Period. Entrants under the legal age of majority in the jurisdiction in which they reside (and at least 18) must have permission from their parents or legal guardians to participate.Canadian residents must correctly answer a time-limited mathematical skill-testing question, if selected as a winner, in order to claim a prize."

 

Ξέρει κανείς γιατί να υπάρχει το bold κομμάτι; Μου φαίνεται τελείως παράλογο, σα να είναι βγαλμένο από επεισόδιο South Park! :D

 

σε γενικες γραμμες χωρις πολλες λεπτομερειες ο καναδικος νομος απαγορευει διαγωνισμους οπου "winners are chosen by luck" ,γιαυτο και βαζουν αυτον τον ορο ωστε αν καποιος κληρωθει να λυσει τυπικα καποια ασκηση ωστε να μην φαινεται τυπικα ως τυχαια επιλογη η νικη του.

τυπικο το ολο θεμα μιας κ βρηκα αυτο " courts have agreed that a four-part mathematical test such as "155 plus 33 divided by 2 minus 12" is enough to qualify as a skill-testing question"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως τις λενε αυτες τις ..πιατελες που εχουν τα  κλασσικα φωτιστικα οροφης με την μια λαμπα ? Ψαχνω αλλα μου βγαζει κατι κομπλε μοντερνα κυριως..

Αμπαζούρ οροφής; Υποθέτω, δεν είμαι σίγουρη κι εγώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, για ένα μονοήμερο ταξίδι στο Λονδίνο πόσο πάνε τα αεροπορικά εισιτήρια; Μόνο μία ώρα θα κάτσω εκεί το πολύ και μετά γυρνάω Ελλάδα, οπότε εάν είναι και με το ίδιο αεροπλάνο στο επόμενο δρομολόγιο δεν έχω θέμα. Απλά θέλω να ξέρω πόσο πάνε περίπου τα εισιτήρια. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως τις λενε αυτες τις ..πιατελες που εχουν τα  κλασσικα φωτιστικα οροφης με την μια λαμπα ? Ψαχνω αλλα μου βγαζει κατι κομπλε μοντερνα κυριως..

τις γύψινες ροζέτες λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως τις λενε αυτες τις ..πιατελες που εχουν τα  κλασσικα φωτιστικα οροφης με την μια λαμπα ? Ψαχνω αλλα μου βγαζει κατι κομπλε μοντερνα κυριως..

Πλαφονιέρες.

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να συνδεσω 12αρη ανεμηστηρι με usb (προφανως με πατεντα) , θα το σηκωσει απο αποψη τασης ? Αν ναι ποσες στροφες περιπου ?

98% δε θα το σηκώσει γιατί θες 12v. Αν γυρίζει θα είναι με ελάχιστες στροφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...