Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό το έχω δει εδώ και καιρό.

Απλά μπαίνεις και σ λέει αν είσαι ασφαλισμένος και μέχρι πότε είσαι κτλπ.

 

Δεν λέει κάπου πχ οπως στον ΟΑΕΔ πατά εδώ και ανανέωσε την κάρτα ανεργίας σου και τετοια...

 

Εκτός και αν δεν το βλέπω εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτι άλλαξαν και πρέπει να logάρεις στη σελίδα του mail σου και μετά να πας στις Ρυθμίσεις και να ενεργοποιήσεις εκ νέου το POP3.

Τι εννοεις ακριβως?

Μα αλλαξανε την εμφανιση τον hotmail/outlook αλλα παρολο που συνδεθηκα κανονικα απο τον υπολογιστη στο μειλ μου απο το κινητο και απο το thunderbird βγαζει ακριβως το ιδιο προβλημα.

 

Εσυ τι ακριβως εκανες και το διορθωσες?

 

Edit: Πρεπει να το βρηκα.

Για οσους συναντησουν το ιδιο προβλημα με εμενα πρεπει να πανε στο μειλ λογαριασμο τους απο καποιο υπολογιστη και να πανε στο μενου: ρυθμησεις της αλληλογραφιας -> επιλογες -> pop3/imap(Στο αριστερο μερος) και απλα ενεργοποιουν παλι το pop3 και πατανε αποθηκευση.

 

Σε ευχαριστω πολυ katergaris79.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα (με χρεωστική κάρτα) ένα κινητό από ελληνικό μαγαζί από το online shop του, το παρέλαβα από το κατάστημα που έχει και τελικά δεν με καλύπτει γιατί είναι vodafone uk branded ενώ μου είπαν ότι είναι unbranded και κάθε φορά θα πρέπει να περνάω την ελληνική γλώσσα με αλχημείες, θεωρώ ότι δικαιούμαι υπαναχώρηση αγοράς και επιστροφή χρημάτων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το έχω δει εδώ και καιρό.

Απλά μπαίνεις και σ λέει αν είσαι ασφαλισμένος και μέχρι πότε είσαι κτλπ.

 

Δεν λέει κάπου πχ οπως στον ΟΑΕΔ πατά εδώ και ανανέωσε την κάρτα ανεργίας σου και τετοια...

 

Εκτός και αν δεν το βλέπω εγώ...

Ανανεωνεται αυτοματα αν εχεις τα απαιτουμενα ενσημα. Αλλα ενενα πχ ληξει φεβρουαριο του 2017, οπως και μερικων αλλων που ξερω. Απορησα πως το δικο σου ληγει μαρτιο . Για ΙΚΑ μικαω παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

είναι vodafone uk branded ενώ μου είπαν ότι είναι unbranded

Zητησες unbranded, πηρες διαφορετικο απο αυτο που ζητησες, το πας πισω και τους το λες.

 

Βασικα αν ειναι android δεν ειναι (τρομερα) δυσκολο να του κανεις debranding, αλλα αν βαριεσαι να μπλεξεις και να ασχοληθεις απλα το πας πισω και τους ζητας να σου δωσουν αυτο που παρηγγειλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zητησες unbranded, πηρες διαφορετικο απο αυτο που ζητησες, το πας πισω και τους το λες.

 

Βασικα αν ειναι android δεν ειναι (τρομερα) δυσκολο να του κανεις debranding, αλλα αν βαριεσαι να μπλεξεις και να ασχοληθεις απλα το πας πισω και τους ζητας να σου δωσουν αυτο που παρηγγειλες.

 

 

Το ξέρω ότι δεν είναι δύσκολο αλλά είναι διαδικασία που θα πρέπει να γίνεται πχ σε κάθε factory reset, και μειώνεται αρκετά η μεταπωλητική του αξία.

 

Επίσης ρώτησα ρητά εάν είναι branded, μου είπε δεν είναι, δεν θα το αγόραζα σε αντίθετη περίπτωση.

 

Το θέμα είναι τώρα πόσο δύσκολοι θα μου το παίξουν στο μαγαζί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Επίσης ρώτησα ρητά εάν είναι branded

 

Το θέμα είναι τώρα πόσο δύσκολοι θα μου το παίξουν στο μαγαζί...

Xλωμο να το παιξουν δυσκολοι απο τη στιγμη που το εχετε συζητησει. Βεβαια ποτε δεν ξερεις 

http://www.insomnia.gr/topic/487977-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%BF-skroutz/

 

 

Παντως με ενδιαφερει να μαθω τι εγινε, αν θελεις ριξε update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xλωμο να το παιξουν δυσκολοι απο τη στιγμη που το εχετε συζητησει. Βεβαια ποτε δεν ξερεις 

http://www.insomnia.gr/topic/487977-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%BF-skroutz/

 

 

Παντως με ενδιαφερει να μαθω τι εγινε, αν θελεις ριξε update.

 

Μου επέστρεψαν τα χρήματα μου, δεν μπορούσαν να ξέρουν κιόλας πιο κινητό απο την παρτίδα τους είναι unbranded, τέλος καλό και άψογη συμπεριφορά!

 

 

For the record, το μαγαζί είναι www.tokinito.gr

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια αρχαία 14άρα grundig υπάρχει τρόπος να κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Έχει κολλήσει σε 16/9 και δεν βγαίνει με τίποτα...(δεν έχει το δικό της τηλεκοντρόλ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια αρχαία 14άρα grundig υπάρχει τρόπος να κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Έχει κολλήσει σε 16/9 και δεν βγαίνει με τίποτα...(δεν έχει το δικό της τηλεκοντρόλ).

 

Τη χτυπάς από πάνω

 

 

 

Δε νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βαλω χρηματα σε καποιο λογαριασμο, μετα παιζει να βρω αν παιχτει μαλακια; ή να τα παρω πισω;μεσω τραπεζας, ξεροντας ονομα διεύθυνση κλπ; γιατι θελω να αγορασω κατι απο εναν και μου λεει βαλε τα μισα να στο στειλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάθεση σε τραπεζικό δεν τα παίρνεις πίσω. Αντικαταβολή για να 'στε και οι 2 καλυμμένοι.

Εξαιρούνται οι Γερμανοί ebayers αν έχουν καλό φηντμπακ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βαλω χρηματα σε καποιο λογαριασμο, μετα παιζει να βρω αν παιχτει μαλακια; ή να τα παρω πισω;μεσω τραπεζας, ξεροντας ονομα διεύθυνση κλπ; γιατι θελω να αγορασω κατι απο εναν και μου λεει βαλε τα μισα να στο στειλω.

Γυρεύοντας πας! :P

 

Όχι, δεν μπορείς έτσι απλά να τα πάρεις πίσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...