Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ανταπτορας από απλή σε σουκο.

 

610850_LB_01_FB.EPS_1000-650x489.jpg

 

 

Προσοχή γιατί αυτός ο αντάπτορας είναι "λίγο" σκοτώστρα. Νομίζεις ότι στη σούκο δίνει γείωση, ενώ ο ίδιος δεν έχει.

Κατά συνέπεια δεν πρέπει να μπει ποτέ συσκευή σε αυτόν που θέλει γείωση... αν και επειδή εσύ θες σούκο αμφιβάλω αν η συσκευή σου δεν έχει γείωση.

 

Επομένως αν τον χρησιμοποιήσεις θα χρησιμοποιείς τη συσκευή χωρίς γείωση... πραγμα πολύ επικίνδυνο.

 

Αν θες αντάπτορα βάλε αυτόν καλύτερα που έχει και γείωση (το μεσαίο)... βασικό βέβαια η γείωση της μπρίζας στον τοίχο (μεσαία τρύπα) να είναι συνδεμένη με καλώδιο γείωσης και να μην είναι στον αέρα.

http://tools4you.gr/%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%AC%CF%80%CF%84%CF%89%CF%81%20%CE%A4%CF%81%CE%B9%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%20%CE%95%CF%85%CE%B8%CE%B5%CE%AF%CE%BF%20%CE%A3%CE%BF%CF%8D%CE%BA%CE%BF

 

Τέλος επειδή έχεις μπριζοδιακόπτη (έχει καταργηθεί πλέον) μην τυχόν βάλεις καμμιά ενεργοβόρα συσκευή και κάψεις και τον μπριζοδιακόπτη και τα καλώδια (σε περίπτωση που δεν πέσει ο μικροαυτόματος)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντάπτορας τριπολικός ευθείας  220 V σε σούκο  προσοχή όμως επειδή η πρίζα σου είναι με λεπτές τρύπες πρέπει να πάρεις αυτό ακριβώς :

post-88990-0-72751500-1464866334_thumb.jpg

 

Γιατί υπάρχουν και με πιο χοντρά σιδεράκια που δεν θα κάνει...όπως και δεν κάνει και το από πάνω που έδιεξε ένας φίλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις. Υπολογιστές και τεχνολογικές συσκευές θα έχω στο πολύμπριζο, λέτε να υπάρξει πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα!!! γνωρίζει κάποιος που πρέπει να μπω να εκτυπώσω ηλεκρονικά την βεβαίωση εργασίας μου του 2015?την πρόσληψη της δουλειάς μου δηλαδή...γιατί δεν μου την έχουν δώσει και θέλω να μπω να την βρω να την εκτυπώσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει χειροτερη ελληνιδα ηθοποιος απο την Αριέττα Μουτούση (την μαμα του Λεωνιδα απο το 10 λεπτα κηρυγμα);

 

Ρε αυτή στο Safe Sex έδινε ρέστα.

Χείροτερη από αυτή δεν υπάρχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα!!! γνωρίζει κάποιος που πρέπει να μπω να εκτυπώσω ηλεκρονικά την βεβαίωση εργασίας μου του 2015?την πρόσληψη της δουλειάς μου δηλαδή...γιατί δεν μου την έχουν δώσει και θέλω να μπω να την βρω να την εκτυπώσω

Νομίζω ότι πρέπει να τη ζητήσεις από το λογιστήριο της δουλειάς. Δεν πρέπει να γίνεται να τη βρεις μόνος σου και να την εκτυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω να κάνω άλγεβρα δεκαετίες αλλά νομίζω πως η ορολογία για αυτό που ψάχνω είναι σημεία καμπής για παραμετρική συνάρτηση δύο μεταβλητών μιας παραμέτρου(?)

παράδειγμα f(x,y) = 8 t x + 2 x + 5 t y + 6 y+ 2 t + 4 (δηλαδή x, y μεταβλητές, t παράμετρος)

καταρχήν γίνεται αυτό που λέω, χρειάζομαι δεύτερη σχέση ή τα χω μπερδέψει (δεν θυμάμαι και τπτ);

πώς λέγεται αυτό στα αγγλικά για να ψάξω να διαβάσω πως θα βρω αυτό που θέλω;

επίσης μήπως υπάρχουν σελίδες που κάνουν αυτόματα τέτοιες δουλειές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα!!! γνωρίζει κάποιος που πρέπει να μπω να εκτυπώσω ηλεκρονικά την βεβαίωση εργασίας μου του 2015?την πρόσληψη της δουλειάς μου δηλαδή...γιατί δεν μου την έχουν δώσει και θέλω να μπω να την βρω να την εκτυπώσω

Εννοεις την ετησια βεβαιωση αποδοχων; Αν εννοεις αυτην μπες στο taxis με τους κωδικους σου, πηγαινε στο Ε1 , πηγαινε στον κωδικο που γραφουμε τις αποδοχες μας, θα προβληθει και με δεξι κλικ την εκτυπωνεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως χρεωση καποιας προμηθειας που εγινε αργωτερα και εν υο μεταξυ ειχες μηδενικο υπολοιπο;

Μάλλον κάτι τέτοιο θα είναι. Θα ρωτήσω αύριο ίσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...