Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Χρειάζομαι laptop για την σχολή γιατί δεν έχω ή μπορεί να γίνεται η δουλειά και απο pc στο χώρο του ΤΕΙ ?

Μπορείς να πηγαινεις στη βιβλιοθήκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε ένα συγγενή λήγει το συμβόλαιο του κινητού αυτό το μήνα και εδώ και μία βδομάδα τον βομβαρδίζουν με τηλέφωνα. Σήμερα του ήρθε μήνυμα από την εταιρία ότι το συμβόλαιο του ανανεώθηκε επιτυχώς. Πήγε λοιπόν κατευθείαν στο τοπικό κατάστημα να δει τι παίζει και αυτοί τον άρχισαν στα κλασσικά, ότι και εμείς δεν ξέρουμε τι γίνεται με αυτούς που τηλεφωνούν, είναι ανεξέλεγκτοι κλπ και του είπαν να πάει το απόγευμα με την ταυτότητα "να δουν αν μπορούν να κάνουν κάτι".

 

Η σύντομη ερώτηση: Από όσο γνωρίζω έχεις μία βδομάδα να ακυρώσεις το συμβόλαιο. Αυτή η βδομάδα ξεκινάει από τη στιγμή που πήρε το μήνυμα ή μπορεί να είχε 'συμφωνήσει' πριν μία βδομάδα τηλεφωνικώς και σήμερα να οριστικοποιήθηκε;

 

Παρακαλώ μόνο απαντήσεις πάνω στο ερώτημα. Τα υπόλοιπα τα έγραψα απλά για καλύτερη ενημέρωση όσων θέλουν να βοηθήσουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα συγγενή λήγει το συμβόλαιο του κινητού αυτό το μήνα και εδώ και μία βδομάδα τον βομβαρδίζουν με τηλέφωνα. Σήμερα του ήρθε μήνυμα από την εταιρία ότι το συμβόλαιο του ανανεώθηκε επιτυχώς. Πήγε λοιπόν κατευθείαν στο τοπικό κατάστημα να δει τι παίζει και αυτοί τον άρχισαν στα κλασσικά, ότι και εμείς δεν ξέρουμε τι γίνεται με αυτούς που τηλεφωνούν, είναι ανεξέλεγκτοι κλπ και του είπαν να πάει το απόγευμα με την ταυτότητα "να δουν αν μπορούν να κάνουν κάτι".

 

Η σύντομη ερώτηση: Από όσο γνωρίζω έχεις μία βδομάδα να ακυρώσεις το συμβόλαιο. Αυτή η βδομάδα ξεκινάει από τη στιγμή που πήρε το μήνυμα ή μπορεί να είχε 'συμφωνήσει' πριν μία βδομάδα τηλεφωνικώς και σήμερα να οριστικοποιήθηκε;

 

Παρακαλώ μόνο απαντήσεις πάνω στο ερώτημα. Τα υπόλοιπα τα έγραψα απλά για καλύτερη ενημέρωση όσων θέλουν να βοηθήσουν!

Όταν περάσει ο συμφωνηθείς χρόνος του συμβολαίου (1, 1.5 ή 2 χρόνια), το συμβόλαιο μετατρέπεται σε αορίστου χρόνου. Αν δεν έκανε κάποια άλλη συμφωνία για να κάνει εκ νέου συμβόλαιο, τότε μπορεί να το κόψει ή να αλλάξει πρόγραμμα όποτε θέλει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν περάσει ο συμφωνηθείς χρόνος του συμβολαίου (1, 1.5 ή 2 χρόνια), το συμβόλαιο μετατρέπεται σε αορίστου χρόνου. Αν δεν έκανε κάποια άλλη συμφωνία για να κάνει εκ νέου συμβόλαιο, τότε μπορεί να το κόψει ή να αλλάξει πρόγραμμα όποτε θέλει.

Τελικά του είπαν ότι το ανανέωσαν αυτόματα από τα κεντρικά για άλλον 1,5 χρόνο, επειδή είχε ήδη λήξει το προηγούμενο αρχές Ιουνίου και θα πλήρωνε αυξημένο πάγιο και τώρα δε μπορούσε να αλλάξει. Εν τω μεταξύ όταν είχαμε πάει να ρωτήσουμε το Μάιο για να το αλλάξουμε μας είχαν πει ότι έληγε αρχές Σεπτεμβρίου... Τέλος πάντων, αφού του αρέσει το συγκεκριμένο πρόγραμμα, ας είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά του είπαν ότι το ανανέωσαν αυτόματα από τα κεντρικά για άλλον 1,5 χρόνο, επειδή είχε ήδη λήξει το προηγούμενο αρχές Ιουνίου και θα πλήρωνε αυξημένο πάγιο και τώρα δε μπορούσε να αλλάξει. Εν τω μεταξύ όταν είχαμε πάει να ρωτήσουμε το Μάιο για να το αλλάξουμε μας είχαν πει ότι έληγε αρχές Σεπτεμβρίου... Τέλος πάντων, αφού του αρέσει το συγκεκριμένο πρόγραμμα, ας είναι.

Περίεργο που του το ανανέωσαν αυτόματα. Μήπως τον είχαν ρωτήσει και του είχαν πει ότι μετά την λήξη του χρόνου θα πλήρωνε αυξημένο πάγιο και συμφώνησε να του το μειώσουν χωρίς να το καταλάβει ότι γίνεται ανανέωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο που του το ανανέωσαν αυτόματα. Μήπως τον είχαν ρωτήσει και του είχαν πει ότι μετά την λήξη του χρόνου θα πλήρωνε αυξημένο πάγιο και συμφώνησε να του το μειώσουν χωρίς να το καταλάβει ότι γίνεται ανανέωση;

Μπορεί. Μπερδεμένη ιστορία γενικά, γι' αυτό θέλω να του τα κάνω εγώ όταν είμαι εκεί. Βέβαια δεν κατάλαβα γιατί του ήρθε σήμερα το μήνυμα για την ανανέωση και δεν μπορούσε να την αναιρέσει την ίδια μέρα που ήρθε το μήνυμα. Εγώ όσες φορές έκανα ανανέωση μου ερχόταν εντός ολίγων λεπτών/ ωρών. Αλλά δεν πρόκειται να βγάλω άκρη με τον ίδιο πρώτα απ' όλα, οπότε δεν το ψάχνω περαιτέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να αποθηκεύσω ένα βίντεο από web player (πχ youtube), για να το βάλω να το δω στην τηλεόραση;

 

Επισης μπορεις να συνδεσεις με ενα καλώδιο το pc σου με τη τηλεοραση και να το δεις απευθειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σε τηλεόραση smart υπαρχει επιλογη εγγραφη σε usb.

Το φλασακι πρεπει να εχει διαμορφωθει σε ειδικη επιλογη ;

(NTFS, FAT32 κλπ)

 

Θα το διαμορφώσει σε δικό της σύστημα αρχείων ώστε να παίζει μόνο στη TV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το διαμορφώσει σε δικό της σύστημα αρχείων ώστε να παίζει μόνο στη TV.

Υπαρχει καποιος οδηγος στο insomnia ή σχετικο topic να γραψω εκει για το θεμα ; Εψαξα λιγο αλλα δεν βρηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Υπαρχει καποιος οδηγος στο insomnia ή σχετικο topic να γραψω εκει για το θεμα ; Εψαξα λιγο αλλα δεν βρηκα

 

Κάνε νέο θέμα στις τηλεοράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας , εχω ενα προβλημα με το νεο interface του hotmail. Χθες αναβαθμισαν το hotmail μου με το νεο interface κτλ. Στον υπολογιστη δεν εχω outlook , παω κανονικα απο τον browser και κανω log in. Το προβλημα ειναι οτι με το παλιοτερο ειχα ορισει τα email μου να ειναι ομαδοποιημενα σαν συνομιλια το ενα κατω απο το αλλο ανα συζητηση , δηλαδη να μην ειναι ενα-ενα τα email χυμα.
Παω σημερα να κανω log in και τι βλεπω? Στο νεο interface ktl διατηρουν ομαδοποιημενα τα εμαιλ αλλα οχι μαλλον ανα συζητηση αλλα ανα τιτλο συζητησης δηλαδη αν εγω ειχα μιλησει με 3 διαφορετικους ανθρωπους και ειχα βαλει τιτλο , <<εργασία >>, τα βαζει ολα τα εμαιλ αυτων των τριων , (ασχετα μεταξυ τους) στην ιδια συνομιλια. Πως θα το κανω να ειναι ομαδοποιημενα σαν συζητηση ανα συνομιλια με καθε  Ανθρωπο -εμαιλ και οχι ανα ιδιο θεμα εμαιλ.????? Εχω ψαξει και πουθενα δεν εχει τετοια επιλογη!!!!!!!!!!!!
Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πρατήρια shell μία φορά την εβδομάδα βάζουν την v-power στην τιμή της απλής.

Πως μπορώ να ενημερωθω ποια μερα μες την βδομάδα είναι;

Κοίταξα αλλά δεν βρήκα κάτι.μονο να στειλεις μνμ με χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πρατήρια shell μία φορά την εβδομάδα βάζουν την v-power στην τιμή της απλής.

Πως μπορώ να ενημερωθω ποια μερα μες την βδομάδα είναι;

Κοίταξα αλλά δεν βρήκα κάτι.μονο να στειλεις μνμ με χρέωση.

Από Link.png Site: εδώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...