Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το minecract είναι σαν Lego σε ηλεκτρονικό. Βοηθάει πολύ στην ανάπτυξη της φαντασίας του παιδιού και υπάρχουν ασκήσεις/ παιχνίδια που μπορείτε να τον βάζετε να παίζει.

 

Υπάρχει για όλες τις πλατφόρμες, και η τιμή κυμαίνεται απο $1 μέχρι $10

είναι τόσο φτηνό;

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να βγάλω μια πόρτα από το κουφωμα της στο οποίο συνδέεται με μεντεσέδες σαν τους παρακάτω; Καταλαβαίνω ότι πρέπει να μετακινηθεί προς τα πάνω αλλά δεν κουνιέται με τίποτα. Κανένα tip;

τη λαδωνεις πρωτα κ τη Κούβας καμια 10ριά φορες αριστερά δεξιά για να μπει στους μεντεσέδες, κ μετα τη Κούβας αριστερά δεξια παλι με μικρή κλήση, αλλά συγχρόνως την ανασηκωνεις με όλη σου τη δυναμη

Ευχαριστώ πολύ! Ξέρεις μήπως και που μπορώ να βρω ένα τέτοιο εργαλείο;

σε χρωματοπωλεια κ τέτοια σχετικα μαγαζιά που έχουν όλες οι γειτονιές κ πουλάνε κ καρφιά κλπ

Το minecract είναι σαν Lego σε ηλεκτρονικό. Βοηθάει πολύ στην ανάπτυξη της φαντασίας του παιδιού και υπάρχουν ασκήσεις/ παιχνίδια που μπορείτε να τον βάζετε να παίζει.

 

Υπάρχει για όλες τις πλατφόρμες, και η τιμή κυμαίνεται απο $1 μέχρι $10

ποιο να αγοράσω; έχει 3 εκδόσεις. Beta full version κ.α..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mε τις αποδειξεις που μαζευαμε τοσα χρονια τελικα τι γινεται?

Ακουσα τον υπουργο να λεει οτι αυτες που μαζευουμε τωρα δε θα χρειαστουν, δηλαδη να τις πεταξουμε.

Να πεταξουμε και τις παλιες? Τα παντα?

Αυτο για την 5ετια ισχυει?

 

Βιαζεσαι, μην πετας τιποτα ακομη , οπως εχεις καταλαβει αλλά και ολοι μας, προκειτε για γελοια ατομα οπου τι μια μερα λέει το ενα ο  χ υπουργος και την αλλη μερα το αλλο ο ψ υπουργος , επειδη δεν μπορεις να βασιζεσαι στα λογια κανενος τους κρατα τες για να εχειςτο κεφαλι σου ησυχο.

Αν δεν ψηφιστει σχετικος νομος που θα  διευκρινιζει το θεμα δεν ισχυει τιποτα, μη ακους την κάθε π@π@ρια τους.

 

ΒΤW αποδειξεις πληρωμων σε εφορια, για φορο εισοδηματος, ενφια, τελή κυκλοφοριας κ.α. τα κρατας για 20χρονια (τοσο ειναι ο χρονος παραγραφης χρεων προς το δημοσιο) μην σου στειλουν πεσκεσι οτι τα χρωστας ακομη και αν εσυ πληρωσες.

Ηδη βγηκαν παγανια για ελεγχο μη πληρωμης τελων κυκλοφοριας παλαιοτερων ετων οπου σιγουρα θα καλεσουν να πληρωσουν και ατομα που τα πληρωσαν κανονικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vodafone. Ειμαι εξωτερικό. Υπαρχει νούμερο περα απο το 6944400121 για να παιρνω να ακουω τα μηνύματά του τηλεφωνητη μου;

 

Αν πχ ημουν ελλαδα και ηθελα να τα ακουσω από σταθερό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο απο τα 2 εχει τις μικροτερες απωλειες? 30μετρα utp cat6 ή συνδεση με powerline?

Το UTP έχει μηδαμινές απώλειες σε τέτοια απόσταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει τροπος να προβαλω την οθονη του ταμπλετ σε μια smart TV?

οχι να δω βιντεο ή φωτογραφιες, να λειτουργει η smart TV σαν δενυτερη οθονη του ταμπλετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Huawei έχει το "mirrorshare" που μέσω wifi direct προβάλλεται η οθόνη του τηλεφώνου στην τηλεόραση. Δες για κάτι τέτοιο στην δική σου συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω ακομα αποφασισει την συσκευη, πρεπει να φτιαξω κατι και θα παρω τηλεοραση και ταμπλετ γι'αυτο και μονο το σκοπο, θελω να δεχνει το facebook στην τηλεοραση, ολα τα αλλα θα τα κανω απο το ταμπλετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα είναι μόνο για το facebook μπορείς να το έχεις στον browser της ίδιας της τηλεόρασης, δεν υπάρχει λόγος μόνο γι αυτό να συνδέεις εξωτερική συσκευή.

 

Edit: Κι αν θελήσεις κάποια στιγμή να ανεβάσεις στον τοίχο σου μια φωτογραφία, μπορείς να το κάνεις μέσω usb stick.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα να παρω μια οποιαδηποτε smart tv και να χρησιμοποιω τον browser.

Και οτι αναρτηση θελω να κανω θα την κανω απο το ταμπλετ.

Πολυ απλο μου φαινεται και μου αρεσει, γιατι δεν θα το χρησιμοποιω εγω και δεν θελω να τρεχω καθε μιση ωρα να το φτιαχνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς κι αν πάρετε και τηλεόραση με android για λειτουργικό σύστημα(πχ samsung), τότε θα μπορείτε να κατεβάσετε και εφαρμογές απο το playstore(όπως το kodi φερ' ειπείν :-) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός εδώ τι λέει?

6973211569

 

Εισπρακτική εταιρία MELON λέει, δεν μίλησε κανένας και προφανώς εγώ δεν χρωστάω πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...