Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε μαγαζί, ο Θεός να το κάνει εστιατόριο, που επανειλημμένα "σαλεύουν" τα πιάτα του, τι κάνουμε? Μιλάμε σε διάστημα 7 χρόνων που είχα να πάω και πήγα πρόσφατα ακόμα να βάλει μυαλό, σκουλήκια στο ψωμί, κάμπιες στην σαλάτα, και εγώ δεν ξέρω τι δεν είδα εκεί μέσα.

 

Επώνυμα δεν θέλω να την κάνω, αλλά ο τύπος θα σκοτώσει κανέναν αν δεν το έχει ήδη κάνει.

 

Κατσε ρε παλικαρι,υπαρχει δλδ τετοιο μαγαζι και συνεχιζει να εχει πελατες?Επειδη σε μαγαζι δουλευω(οκ,οχι φαγαδικο) και μονο πιπες που δεν κανουμε στους πελατες και παλι το μονο που ακουμε ειναι παραπονα.Δλδ παει ο αλλος,βρισκει σκουλικια στο ψωμι και καμπιες στη σαλατα και συνεχιζει να πηγαινει?Ανωμαλος ειναι(ο πελατης)?Μηπως παιζει τιποτα αλλο οπως ειπε και καποιο αλλο παιδι?Δεν λεω οτι λες ψεμματα,μηπως δεν καταλαβες λεω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποια ειναι η διαφορα μεταξυ του παθολογου,του γενικου παθολογου,του ειδικου παθολογου και του γενικου ιατρου?

(σαν ανεκδοτο ακουγεται η ερωτηση)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε ρε παλικαρι,υπαρχει δλδ τετοιο μαγαζι και συνεχιζει να εχει πελατες?Επειδη σε μαγαζι δουλευω(οκ,οχι φαγαδικο) και μονο πιπες που δεν κανουμε στους πελατες και παλι το μονο που ακουμε ειναι παραπονα.Δλδ παει ο αλλος,βρισκει σκουλικια στο ψωμι και καμπιες στη σαλατα και συνεχιζει να πηγαινει?Ανωμαλος ειναι(ο πελατης)?Μηπως παιζει τιποτα αλλο οπως ειπε και καποιο αλλο παιδι?Δεν λεω οτι λες ψεμματα,μηπως δεν καταλαβες λεω.

Τελευταία φορά που πήγα βρήκα αυτό στο ψωμί, έκανα φασαρία, τα πήρε απο το τραπέζι, λέει απο τον φούρνο είναι αυτά δεν φταίμε εμείς κτλ. Στο διπλανό τραπέζι που πήγε μια παρέα 10 λεπτά μετά τους πήγε κανονικά ψωμί.

 

Απλά σταματάνε να πηγαίνουν, δεν έχει πολύ κόσμο εξάλλου. Άσε που μόνο εγώ το βρήκα απο παρέα των 11 ατόμων, οι άλλοι μπορεί να τα φάγανε κιόλας. Δεν ξέρω... Τα μικρά σαν ρύζι που είναι με μαύρο κεφαλάκι λέω, δεν φαίνονται και εύκολα. Εκτός αν κόβουν βόλτες στο πιάτο.

 

Το είπα και σε άλλους για αυτό το κωλομάγαζο και μου λένε είχανε δει και αυτοί...

 

Το σκουλήκι και τη κάμπια τα είδα εγώ με τα μάτια μου, δυο φορές που πήγα με διαφορά 7 χρόνων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ειναι η διαφορα μεταξυ του παθολογου,του γενικου παθολογου,του ειδικου παθολογου και του γενικου ιατρου?

(σαν ανεκδοτο ακουγεται η ερωτηση)

O γιατρός μετά τη σχολή κάνει ειδικότητα. Η παθολογία και η γενική ιατρική είναι δύο διαφορετικές ειδικότητες.

 

Παθολόγος = ειδικός παθολόγος. Λογικά πάντα, γιατί στην Ελλάδα ό,τι δηλώσεις είσαι. Σημαίνει ότι έχει κάνει ειδικότητα παθολογίας.

 

Γενικός ιατρός σημαίνει ότι έχει κάνει ειδικότητα γενικής ιατρικής, που διαφέρει από την παθολογία στο ότι κάνεις λίγο απ'όλα. Λίγη γυναικολογία, λίγη χειρουργική, λίγη παιδιατρική κτλ. Κανονικά θα έπρεπε να λέγεται "ειδικός γενικός ιατρός" (με την λογική του ειδικού παθολόγου), αλλά ακούγεται αστείο.

 

Γενικός παθολόγος δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει. Πιθανώς το ίδιο με παθολόγος, αλλά δεν έχει κάποια λογική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O γιατρός μετά τη σχολή κάνει ειδικότητα. Η παθολογία και η γενική ιατρική είναι δύο διαφορετικές ειδικότητες.

 

Παθολόγος = ειδικός παθολόγος. Λογικά πάντα, γιατί στην Ελλάδα ό,τι δηλώσεις είσαι. Σημαίνει ότι έχει κάνει ειδικότητα παθολογίας.

 

Γενικός ιατρός σημαίνει ότι έχει κάνει ειδικότητα γενικής ιατρικής, που διαφέρει από την παθολογία στο ότι κάνεις λίγο απ'όλα. Λίγη γυναικολογία, λίγη χειρουργική, λίγη παιδιατρική κτλ. Κανονικά θα έπρεπε να λέγεται "ειδικός γενικός ιατρός" (με την λογική του ειδικού παθολόγου), αλλά ακούγεται αστείο.

 

Γενικός παθολόγος δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει. Πιθανώς το ίδιο με παθολόγος, αλλά δεν έχει κάποια λογική.

 

Έχω την εντύπωση ότι ο γενικός ιατρός είναι γιατρός χωρίς ειδικότητα. Δηλαδή, όλοι όσοι τελειώνουν ιατρικοί είναι γενικοί ιατροί. Για τα υπόποιπα δεν είμαι σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπάρχει εφαρμογή android για κλείδωμα του κινητού με το δακτυλικό αποτύπωμα;

Επεσα εδω, για δες μηπως εχει κατι που σε ενδιαφερει man

 

http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-fingerprint-to-unlock-t3466549

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι ο γενικός ιατρός είναι γιατρός χωρίς ειδικότητα. Δηλαδή, όλοι όσοι τελειώνουν ιατρικοί είναι γενικοί ιατροί. Για τα υπόποιπα δεν είμαι σίγουρος.

Οχι ειναι οπως τα ειπε. Ο γενικος γιατρος εχει κανει ειδικοτητα (5 χρονια αν θυμαμαι καλα επιπλεον των 6 του πτυχιου) και κανει πρακτικα λιγο απο καθε κλινικη ειδικοτητα, των βασικων. Παθολογια, χειρουργικη, καρδιολογια, γυναικολογια, παιδιατρικη, ψυχιατρικη κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα έναν σκληρό 4 τέρατα για να τον έχω μέσα στο κουτί για μπακ απ.

 

Τον εγκατέστησα αλλά κάτι πάει λίγο στραβά.

 

Πάτησα δεξί κλίκ μέσα στον δίσκο και βγάζει αυτό:

opmnWll.jpg

Ότι δηλαδή είναι μόνο 2 τέρατα :huh:

 

Από την διαχείρηση δίσκων φαίνεται αυτό εδώ. Το περίεργο είναι ότι σαν να υπάρχουν 2 χώροι:

qFYtwKD.png

 

Πατώντας δεξί κλικ στο δεξιό διαμέρισμα δεν μου δίνει καμία επιλογή.

 

Υποψιάζομαι πως μπορεί να είναι κάτι απλό (θέλω να πιστεύω δλδ πως δεν μου στείλανε λάθος δίσκο), αλλά τι κάνω?


Από το hd sentinel φαίνεται αυτό:

0r5VO87.jpg

 

Σαν να είναι ο δίσκος 4 τέρα αλλά για κάποιο λόγο δημιουργήθηκε ένα εκμεταλεύσιμο κομμάτι μόνο 2 τέρα...

 

Πως το φτιάχνουμε λοιπόν? Είμαι σίγουρος ότι κάποιος μπορεί να δώσει την απάντηση σε ένα ποστ και να το φτιάξω με 2-3 κινήσεις :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@cthulhucarbide

Από κινητό, sorry που δε μπορώ να μπω σε λεπτομέρειες

 

https://support.microsoft.com/en-us/kb/2581408

 

Διαβάζεις από κει που λέει

How to convert an MBR disk to GPT

και κάτω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει εφαρμογή android για κλείδωμα του κινητού με το δακτυλικό αποτύπωμα;

 

Υπάρχει αυτή η εφαρμογή που κάνει αυτό που θέλεις, αλλά χρειάζεται root.

 

http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-fingerprint-to-unlock-t3466549

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπάρχει αυτή η εφαρμογή που κάνει αυτό που θέλεις, αλλά χρειάζεται root.

 

http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-fingerprint-to-unlock-t3466549

Μπδγ νομιζω η πραγματικη "επανασταση" θα ειναι αυτη η εφαρμογη (οτ)αν βγει, ειδικα αν θετεις διαφορετικο δαχτυλο να κανει διαφορετικη ενεργεια.

 

https://plus.google.com/+DanielHubergplus/posts/5nxw4W9vjoe

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...