Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τον ανακατεύω με βότκα. Οι όποιοι μικροοργανισμοί που αναπτύχθηκαν λογικά θα εξουδετερωθούν από το αλκοόλ της Σμιρνόφ (50%) ε?

 

Λογικά αν ο χυμός εχει βγαλει σκουλήκια μόλις πέσουν στη βοτκα θα ψοφήσουν. Μη φοβασαι τίποτα... :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χυμός αμιτα βύσσινο λέει ότι μετά το άνοιγμα να διατηρείται για 5 μέρες.

 

Τον έχω στο ψυγείο ίσα με 3 βδομάδες ανοιχτό.

 

Τον ανακατεύω με βότκα. Οι όποιοι μικροοργανισμοί που αναπτύχθηκαν λογικά θα εξουδετερωθούν από το αλκοόλ της Σμιρνόφ (50%) ε?

 

 

Πληροφοριακά ρωτάω πιο πολύ μιας και έχω ήδη αρχίσει να πίνω.

 

Τip: Koψε ληγμενα και βοτκα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να αγοράσω THERMAL PAD για ψύκτρα λάπτοπ, 

δεν ξέρω όμως τι πάχος να πάρω. αν μου βγει λεπτό και βάλω 2 στρώσεις θα έχω θέμα? 

Η ποιο είναι το πιο κοινό πάχος γι αυτά? 

να βάλω πάστα δεν παίζει γιατί έχει μεγάλο κενό ανάμεσα στο chipset και το cooler και σχεδόν δεν κάνει επαφή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χυμός αμιτα βύσσινο λέει ότι μετά το άνοιγμα να διατηρείται για 5 μέρες.

 

Τον έχω στο ψυγείο ίσα με 3 βδομάδες ανοιχτό.

 

Τον ανακατεύω με βότκα. Οι όποιοι μικροοργανισμοί που αναπτύχθηκαν λογικά θα εξουδετερωθούν από το αλκοόλ της Σμιρνόφ (50%) ε?

 

 

Πληροφοριακά ρωτάω πιο πολύ μιας και έχω ήδη αρχίσει να πίνω.

Κρατάει πάνω από 5 μέρες αλλά δύσκολο 3 βδομάδες! Αν τον δοκίμαζες σκέτο θα καταλάβαινες ότι έχει αλλοιωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήπια κάμποσο και δεν έπαθα τίποτα.

 

Πληροφοριακά απλά

Ποιος σου ειπε οτι δεν επαθες κατι??? Σιγουρα θα το εχεις ξανακανει, αλλιως δεν εξηγειτε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφατα ανοιξα λογαριασμό μισθοδοσίας στην Eurobank. Στο ebanking τους μου φαινεται οτι λείπουν πράγματα ;

Παράδειγμα εκδοση προπληρομένης(οδηγίες που ειδα εδω https://www.eurobank.gr/livebanking/generic.aspx?code=toopencardlive δεν εχω τις επιλογές αυτές)

 

Ή πατάω εγγραφή στην υπηρεσία ειδοποιήσεων sms που λέει  και μου λεει οτι δεν εχω προσβαση στην υπηρεσία.

 

Τι φάση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ανοίξεις μπλοκάκι στον ΟΑΕΕ (πρώην τεβε) και στη συνέχεια αντίστοιχα να το κλείσεις πρέπει απαραίτητα να αναθέσεις τη διαδικασία σε λογιστή ή είναι απλό να το κάνει κάποιος μόνος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευα το καλοκαιρι σε μια εταιρια με τετραμηνη συμβαση. Ιουνιους Ιούλιος αυγουστος σΣεπτέμβριος. Μετα μου ειπε θα μου ανανεωσει την συμβαση για ενα τετραμηνο ακόμα, οταν εληξε δικαιουμουνα οχτω μερες αδεια, επιδομα αδειας και δωρο χριστουγεννων, μου ειπε επειδη μου ανανεωσε την συμβαση θα μου πληρωσει μονο την αδεια, δωρο Χριστουγέννων τα Χριστούγεννα μαλλον, για το επιδομα που θα το επαιρνα ουτε λογος.

 

Τωρα η συμβαση εμεινε οπως ειναι παιρνω στα χαρτια 580μεικτα και ενσημα(ταχα βαρεα, πρεπει να το ψαξω)για εξαημερο. Στην πράξη μου δινει τα μισα λεφτα γιατι δεν παω ολες τις μερες. Τωρα θελω να ρωτησω για τα Χριστούγεννα τι δωρο δικαιουμε; αν δικαιουμε, καθε μηνα παλι εχω δυο μερες αδεια; αλλα εγω δεν λειπω ουτε μερα απο την δουλεια,ετσι που με ανανεωνει την συμβαση χανω κατι; επειδη με δηλωνει παραπανω απο σα παιρνω θα χω καποια επιπτωση στην φορολογικη του 2016;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ανοίξεις μπλοκάκι στον ΟΑΕΕ (πρώην τεβε) και στη συνέχεια αντίστοιχα να το κλείσεις πρέπει απαραίτητα να αναθέσεις τη διαδικασία σε λογιστή ή είναι απλό να το κάνει κάποιος μόνος του.

Σε λογιστή γιατί μόνος έχει πολύ τρέξιμο και κάποια πράγματα δεν ξέρεις να τα κάνεις.

Καλύτερα να του δώσεις κανενα 50€ να κάνει αυτός όλη την διαδικασία και να σ δώσει έτοιμο το χαρτί της διακοπής στον ΟΑΕΕ και όλα τα υπόλοιπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Στέλιο!  Ξέρεις μήπως για το μπλοκάκι αν επιλέξεις να φορολογηθείς σαν μισθωτός έχεις πάλι ΦΠΑ και τέλος επιτηδεύματος;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...