Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10€ έχει και τη βγάζεις σε ΚΤΕΟ ναι. Για ένα χρόνο ισχύει. Βγαίνει και σε συνεργείο αλλά δεν ξέρω αν παίζει η τιμή ή είναι στάνταρ.

 

Goku, κάποια μαγαζιά νομίζω στέλνουν μόνο ηλεκτρονική απόδειξη-τιμολόγιο. Μήπως την έχουν στείλει στο mail σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν υπάρχουν κατατακτήριες για αστυνομικές/στρατιωτικές σχολές.
(Μόνο στην εξειδικευμένη περίπτωση που είσαι ήδη απόφοιτος σχολής υπαξιωματικών πχ σμυ και δώσεις για σχολή αξιωματικων λχ ευελπίδων)

 

Πάντως για την αστυφυλάκων μπορεις να δωσεις πανελληνιες (για στρατιωτικές όχι γτ έχουν μικρό όριο ηλικίας)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρτα καυσαερίων μπορουμε να βγαλουε σε κτεο; ποσο κοστιζει περιπου;

 

Του κτεο ισχυει ενα χρονο σωστα;

Όταν περνάς ΚΤΕΟ (κάθε 2 χρόνια), αυτομάτως έχεις και κάρτα καυσαερίων η οποία ισχύει για 1 χρόνο. Την επόμενη χρονιά που δεν περνάς ΚΤΕΟ πρέπει να βγάλεις (πάλι στα ΚΤΕΟ) και κοστίζει (τουλάχιστον εκεί που πάω εγώ) 5 ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν περνάς ΚΤΕΟ (κάθε 2 χρόνια), αυτομάτως έχεις και κάρτα καυσαερίων η οποία ισχύει για 1 χρόνο. Την επόμενη χρονιά που δεν περνάς ΚΤΕΟ πρέπει να βγάλεις (πάλι στα ΚΤΕΟ) και κοστίζει (τουλάχιστον εκεί που πάω εγώ) 5 ευρώ.

Μηπως κανεις καποιο λαθος;

Βγαινει σε ΚΤΕΟ και σε εξουσιοδοτημενα συνεργεια.

Παντου κοστιζει 10€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως κανεις καποιο λαθος;

Βγαινει σε ΚΤΕΟ και σε εξουσιοδοτημενα συνεργεια.

Παντου κοστιζει 10€

Σε ποιο να κάνω λάθος; Το ότι πλήρωσα 5 ευρώ το ξέρω. Αν μου έκαναν κάποια ιδιαίτερη τιμή δεν ξέρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πυροσβεστικη και λιμενικο δεν περνουν αποφοιτους απο τει αει?

Αστυφυλακων τη χρονολογικο οριο εχει?

Αστυφυλάκων έχει γύρω στα 25. Νομίζω να μην έχεις κλείσει τα 26 μέχρι το τέλος της χρονιάς εισαγωγής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιμενικό, ειδικοί φρουροί και πυροσβεστική* νομίζω έχουν παραπάνω, 26-29. Κάποτε άκουσα ότι πυροσβεστική θα ξαναέμπαινε πανελλήνιες. Βέβαια για αυτά δεν υπάρχει σταθερή σχολή, πρέπει να βγει προκήρυξη. Τέλος πάντων, με ένα google search τα βρίσκεις άνετα, δε χρειάζεται να περιμένεις από εδώ.

 

*και ΕΠΟΠ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις/επιτρεπεται/χρειαζεται να αλλαξεις την υπογραφη σου απο ελληνικα σε αγγλικα οταν υπογραφεις κατι στα αγγλικα η οταν εισαι σε ξενη χωρα; πχ. Υπογραφει καποιος το επιθετο του (παπασταθοπουλος ξερω γω) στα αγγλικα το κανει papastathopoulos;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...