Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μηπως εχεις τροφοδοτικο Corsair, απο κεινη τη παρτιδα που βγαζαν εναν ηχο σαν εξωτικο πουλι?

Το τροφοδοτικό είναι corsair αλλά τον ίδιο ήχο έκανε πιο σύχνα και σε μεγαλύτερα χρονικά διαστήματα και το fan του παλιού μου κουτιού που δεν ήταν corsair (btw δεν ξέρω και ποιό fan από όλα είναι αυτό που ακούγεται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(btw δεν ξέρω και ποιό fan από όλα είναι αυτό που ακούγεται).

Αν βάζεις μπρος το μηχάνημα αποσυνδέοντας εναλλάξ μια το ένα μια το άλλο, δεν θα εντοπίσεις από ποιο τελικά προέρχεται ο ήχος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βάζεις μπρος το μηχάνημα αποσυνδέοντας εναλλάξ μια το ένα μια το άλλο, δεν θα εντοπίσεις από ποιο τελικά προέρχεται ο ήχος;

Σωστός. αυτό θα κάνω την επόμενη φορά που θα τον ακούσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγαζί Αθήνα που να κάνει χάραξη ονόματος άμεσα (δηλαδή να πάω σήμερα και να το πάρω) υπάρχει;

Στα κοσμηματοπωλεία κάνουν χαράξεις, για αυθημερών παράδοση θα πρέπει να 'ναι και εργαστήρι χρυσοχοΐας. Το μόνο που έχω υπ' όψιν είναι στην Πανεπιστημίου, στο κομμάτι του πεζοδρομίου ανάμεσα στο rex και την Ιπποκράτους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το Edelweiss λεει ο sargio01, οποτε ψαξε τηλεφωνο για να μην πηγαινεις άδικα (αν δεν εχεις πάει ηδη).

Προσωπικα αποκλειω να κανει καποιος χαραξη αυθημερον και να βγει και καλη. Αν και εξαρτάται και απο το τί θελεις να χαραξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αγορασει πατους. Για να τους βαλω σε αθλητικα παπουτσια ή σε αρβυλες, πρεπει να βγαλω τους δικους τους πατους;

Οπως βολευει καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ειναι ομως το σωστο; Πρεπει ο πατος του παπουτσιου να βγαινει;

Eαν τα παπούτσια σου είναι άνετα (έτσι πρέπει) βάλε τους πάτους κατευθείαν. Εαν σου είναι οριακά πρέπει να βγάλεις τους αρχικούς πάτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dexter 135w πολυεργαλειο αξιζει; (35€)

 

Παιρνει τα εξαρτηματα αν θελω του dremel;

Η μηπως να βαλω αλλα 20€ να παρω εξαρχης το dremel;

 

 

Το έχω πάρει εγώ.

Μπορώ να πω πως δεν με έχει απογοητεύσει καθόλου. Βέβαια τα εξαρτηματάκια του είναι νομίζω λίγο μουφα. 

Βασικά αυτό που ήθελα να κάνω είναι να κάνω τρύπα σε αλουμίνιο και χάλασα 1 τρυπανάκι και 2 λείανσης. Δεν ξέρω αν ήταν γι αυτό η δουλειά τους αλλά εγώ τα χάλασα :P (βασικά το τρυπανάκι μάλλον δεν είναι για μέταλλο)

 

Από θέμα δύναμης το προαναφερθέν αλουμίνιο πάχους 2mm το έκοψε μια χαρά. 

 

Τώρα όσο αφορά τις μύτες του, είναι απλά μύτες. Νομίζω ότι όλα ίδια είναι εκτός αν κάποια εταιρία βγάζει κουμπωτά. Αυτά είναι σαν να θες να βάλεις μύτη σε τρυπάνι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρες!!
Περίεργη ερώτηση : Έχω σπάνια νόσο που συγκαταλέγεται στις αλλεργίες (δεν είναι όμως) και η διάγνωση είναι με ένα ποσοστό 80-90% επειδή δεν έχω όλα τα συμτώματα κλπ. Οι γιατροί που πρέπει να απευθυνθώ είναι αλλεργιολόγοι και ειδικοί παθολόγοι. Στην Ελλάδα όμως δεν βρίσκω και πολλά από αντιμετώπιση, πιο σίγουρη διάγνωση κλπ. Μπορώ από κάπου να βρω γιατρούς στο εξωτερικό (αν είναι και Έλληνες ακόμα καλύτερα) ώστε να πάω για το θέμα μου; Γοογλι και διάφορες οργανώσεις σπάνιων νοσημάτων δεν έδωσαν αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...