Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Ξέρει κανεις εναν αριθμο που αν τον καλέσεις απο σταθερό τηλέφωνο και το κλήσεις χτυπάει πίσω η συσκευή σου..? Νομιζω τριψήφιος είναι..

 

Ευχαριστώ

 

Τον ήξερα κάποτε, αλλά πριν από χρόνια ένας τεχνικός που ήρθε να μου επισκευάσει το τηλέφωνο και τον χρησιμοποίησε, του είπα ασυναίσθητα ότι "α, πήρες τον τάδε αριθμό, σωστά;" και με ρώτησε πως τον γνωρίζω και ότι δεν πρέπει να τον χρησιμοποιώ. Οπότε δεν τον ξαναχρησιμοποιήσα και τον ξέχασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χρειαζομαι βοηθεια σε ασκηση μικροοικονομικης σε συνθηκες πληρους ανταγωνισμου και ολιγοπωλιου. Κανεις που να μπορει να βοηθησει? Χρεαιζομαι βοηθεια στην λογική της ασκησης οχι στο μαθηματικο υποβαθρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο είναι το θέμα σου βασικά, α) μην δεν περάσει λόγω αντικειμένου (αν τυχόν θεωρηθεί 'όπλο') ή β) αν θα πληρώσεις εξτρα φόρους/δασμούς κλπ?

 

Για το β) 101% δεν υπάρχει περίπτωση εντός Ε.Ε., μόνο όταν έρχονται αντικείμενα από άλλη ήπειρο.

Για το α) αν υφίσταται θέμα, θα πρέπει λογικά να αναφέρεται στη σελίδα προϊόντος ή τέλος πάντων στην πορεία/βήματα της παραγγελίας να μην σε αφήσει να το παραγγείλεις με σχετική αιτιολογία (π.χ. στο αγγλικό ebay μπορείς να παραγγείλεις από αγγλία κουτάλια, αλλά πηρούνια και μαχαίρια δεν στέλνουν, επειδή θεωρούνται 'όπλα' or whatever).

 

ΥΓ. για δώσε λινκ του προϊόντος

το  α είναι το θέμα μου

θέλω να το πάρω δώρο στον αδερφό μου αλλά αν είναι να μου το "κρατήσουν" καλύτερα να ψάξω κάτι εντός Ελλάδας

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002BZIV4Y/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3PBI2SXJUUCFC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ήξερα κάποτε, αλλά πριν από χρόνια ένας τεχνικός που ήρθε να μου επισκευάσει το τηλέφωνο και τον χρησιμοποίησε, του είπα ασυναίσθητα ότι "α, πήρες τον τάδε αριθμό, σωστά;" και με ρώτησε πως τον γνωρίζω και ότι δεν πρέπει να τον χρησιμοποιώ. Οπότε δεν τον ξαναχρησιμοποιήσα και τον ξέχασα.

 

Και γω θυμάμαι μικρά που το παίρναμε για πλάκα στα κορτοτηλέφωνα και βάραγαν πίσω..!

Τώρα το θέλω γιατί έχουμε δύο τηλέφωνα στην ίδια γραμμή και σε διαφορετικό χώρο και θέλω με κάποιον τρόπο να κάνω αυτόν που ρήσκεται στον άλλο χώρο να σηκώσει το ακουστικό για να μπορέσουμε να μιλήσουμε.. οπότε αυτή είναι μια καλή λύση..!

 

Άλλος κανείς μήπως τον ξέρει..?

Έψαξα στο google αλλά δε βρήκα κάτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το  α είναι το θέμα μου

θέλω να το πάρω δώρο στον αδερφό μου αλλά αν είναι να μου το "κρατήσουν" καλύτερα να ψάξω κάτι εντός Ελλάδας

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002BZIV4Y/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3PBI2SXJUUCFC

Ήθελα να τσεκάρω αν θα προχωρήσει ως παραγγελία και όντως δεν έβγαλε κανένα πρόβλημα.

Tι να σου πω, προσωπικά θα το προχωρούσα  (btw, £25.86 με τα μεταφορικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω προτζέκτορα για ταινίες και προβολή τους σε κάτασπρο και λείο τοίχο. Δεν έχω καμιά ιδιαίτερη κάψα, δεν έχω απαίτηση κρυστάλλινης οθόνης ούτε θα στήσω home cinema, πιο πολύ για το χαβαλέ ως εναλλακτική του laptop. Από την άλλη δεν θέλω να πετάξω και λεφτά οπότε η ερώτηση είναι: Το έχει δοκιμάσει κανείς? Αξίζει? Υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξω/δοκιμάσω όσον αφορά τον προβολέα εφ' όσον δεν θα προβάλλει σε πανί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω προτζέκτορα για ταινίες και προβολή τους σε κάτασπρο και λείο τοίχο. Δεν έχω καμιά ιδιαίτερη κάψα, δεν έχω απαίτηση κρυστάλλινης οθόνης ούτε θα στήσω home cinema, πιο πολύ για το χαβαλέ ως εναλλακτική του laptop. Από την άλλη δεν θέλω να πετάξω και λεφτά οπότε η ερώτηση είναι: Το έχει δοκιμάσει κανείς? Αξίζει? Υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξω/δοκιμάσω όσον αφορά τον προβολέα εφ' όσον δεν θα προβάλλει σε πανί?

 

Δεδομένου του υπογραμμισμένου, για 'μένα ναι αξίζει. Έχω δει πολλές ταινίες - και «συμβατικής» και υψηλής ανάλυσης - από προτζέκτορα (όχι full hd) που πρόβαλε σε τοίχο σαν αυτόν που περιγράφεις, στις 150", και δεν ένιωσα να μου λείπει κάτι. Μια χαρά τις απόλαυσα και γούσταρα τρελά τη μεγάλη οθόνη. Όχι, δεν έχω μειωμένη ικανότητα όρασης! Αν δω προβολή σε ειδικό πανί, καλού υλικού, από «καλό» προβολέα, προφανώς και εντοπίζω εντονότατη διαφορά...απλά δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις, οπότε δε με νοιάζει! Άλλα είναι αυτά που με απασχολούν όταν βλέπω μια ταινία. Τώρα για το τι να προσέξεις, δεν έχω τόσες γνώσεις για να σου πω. Αν βλέπεις σε συνθήκες συσκότισης, ίσως δε χρειάζεται να προσέξεις ιδιαιτέρως τίποτα. Ακόμα και σχετικά χαμηλής φωτεινότητας να είναι ο προβολέας, όσο δεν ανάβουν φώτα στο χώρο προβολής, δεν τρέχει τίποτα για 'μένα.

 

Υποκειμενικά και βασισμένα μόνο στις προσωπικές μου απαιτήσεις, όλα τα παραπάνω, έτσι; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες στην ενότητα home cinema είχαμε μια συζήτηση...εκείνος ο προβολέας έχει 60 ευρώ πήγαινε δες...για μένα προσωπικά ήταν απίθανη εμπειρία και σκοπεύω τα καλοκαιρινά βράδια να τα γεμίσω με αυτόν τον projector...δεν θα χάσεις...δεν χρειάζεται πανί...ούτε καν λευκός τοίχος...και σ κίτρινο να τον έχεις κάνει δουλειά...

 

Αποστολή από το WT19i με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκείνο το site που αγοράζεις καπνούς, χαρτάκια, φίλτρα και όλα τα σχετικά καρκινοειδή...;

Κάποιος το είχε αναφέρει, ίσως και σ'αυτό το νήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκείνο το site που αγοράζεις καπνούς, χαρτάκια, φίλτρα και όλα τα σχετικά καρκινοειδή...;

Κάποιος το είχε αναφέρει, ίσως και σ'αυτό το νήμα.

Δες αν είναι κάποιο από αυτά.

 

http://www.cosmomarket.gr/index.php?p=3_ban2&cat_id=01410010

http://www.tapandaola.gr/c.FILTRAKIA-CHARTAKIA.100944.html

http://www.e-kiosk.gr/index.php/cPath/28

http://www.youandme.gr/

 

 

 

Στόκο για πορσελάνη που θα βρω Θεσσαλονίκη; Θέλω να κλείσω ένα σπάσιμο στο νιπτήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι κάποιο από τα παραπάνω.

Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...