Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θέλω να βγάλω πιστοποιητικό υγείας εργαζομένου σε υγειονομικές επιχειρήσεις, που θέλει εξέταση θώρακος, κοπράνων κλπ. Μου είπαν ότι υπάρχει μία κλινική ή ιατρείο ,δε κατάλαβα, που σου κάνει συγκεκριμένα αυτές τις εξετάσεις με 10 ευρώ και τις βγάζει σε 2-3 μέρες. Ξέρετε αν ισχύει αυτό; Αν όχι που είναι καλύτερα/συντομότερα να πάω;

επειδη το ειχα βγαλει κε γω το 2008 [και θελει ανανεωση φετος καθε 5 χρονια ανανεωση] . Ειχα παει στο ιδρυμα νοσηματων θωρακος στο κεντρο αθηνα , και τις αλλες 2 ειχα δωσει 15 ευρω σε ενα μικροβιολογικο εργαστηριο κοντα στο σπιτι μου :P παντως στο Τζανειο νοσοκομειο [στον πειραια] αλλες φορες μεχρι σημερα, εχω βγαλει δωρεαν ακτινογραφια απλη θωρακα που ηθελα. Μπορεις να παρεις στη νομαρχια τηλεφωνο που πλεον λεγεται περιφερεια να ρωτησεις.ουτως η αλλιως εκει πρεπει να πας για να το "Σφραγισουν" και να το "ετοιμασουν" .παρε κ μια ή δυο φωτογραφιες σου εγχρωμες τυπου ταυτοτητας οπως και ενα φακελο με "πιαστρακια" (αυτα τα λαστιχακια μωρε ξερεις) ανοιχτου χρωματος γιατι θα στον ζητησουν να βαλουν ολα τα  εγγραφα μεσα για το αρχειο τους :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! 
Κλείσαμε με τον δικό μου για να πάμε Θεσσαλονίκη με τραίνο μέσω viva.gr. Οπότε δεν είχαμε να επιλέξουμε ώρα κτλ. Με αποτέλεσμα να έχουμε κλείσει με τον καρβουνιάρη στις 12 παρά το βράδυ. Το οποίο το έμαθα τώρα (εκείνος έκλεισε τα εισιτήρια). Και είδα ότι οι θέσεις μας είναι στο δεύτερο βαγόνι εκεί που είναι 6 θέσεις. 3 προς τη φορά του οδηγού και τρεις ανάποδα. 
Από τη μεριά του παραθύρου ξέρω ότι υπάρχει τραπεζάκι. από τη μεριά όμως που είναι οι δικές μας θέσεις, (μέση και προς διάδρομο) ξέρει κανείς αν έχουν τραπεζάκι; 
Γενικά από ότι καταλαβαίνω θα είναι οι πιο άβολες 6 ώρες της ζωής μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! 

Κλείσαμε με τον δικό μου για να πάμε Θεσσαλονίκη με τραίνο μέσω viva.gr. Οπότε δεν είχαμε να επιλέξουμε ώρα κτλ. Με αποτέλεσμα να έχουμε κλείσει με τον καρβουνιάρη στις 12 παρά το βράδυ. Το οποίο το έμαθα τώρα (εκείνος έκλεισε τα εισιτήρια). Και είδα ότι οι θέσεις μας είναι στο δεύτερο βαγόνι εκεί που είναι 6 θέσεις. 3 προς τη φορά του οδηγού και τρεις ανάποδα. 

Από τη μεριά του παραθύρου ξέρω ότι υπάρχει τραπεζάκι. από τη μεριά όμως που είναι οι δικές μας θέσεις, (μέση και προς διάδρομο) ξέρει κανείς αν έχουν τραπεζάκι; 

Γενικά από ότι καταλαβαίνω θα είναι οι πιο άβολες 6 ώρες της ζωής μου.

δεν θα έχεις ταξιδεψει τότε ποτέ με τη Δημητρούλα (και τα λοιπά διαμάντια του Αγούδημου) :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! 

Κλείσαμε με τον δικό μου για να πάμε Θεσσαλονίκη με τραίνο μέσω viva.gr. Οπότε δεν είχαμε να επιλέξουμε ώρα κτλ. Με αποτέλεσμα να έχουμε κλείσει με τον καρβουνιάρη στις 12 παρά το βράδυ. Το οποίο το έμαθα τώρα (εκείνος έκλεισε τα εισιτήρια). Και είδα ότι οι θέσεις μας είναι στο δεύτερο βαγόνι εκεί που είναι 6 θέσεις. 3 προς τη φορά του οδηγού και τρεις ανάποδα. 

Από τη μεριά του παραθύρου ξέρω ότι υπάρχει τραπεζάκι. από τη μεριά όμως που είναι οι δικές μας θέσεις, (μέση και προς διάδρομο) ξέρει κανείς αν έχουν τραπεζάκι; 

Γενικά από ότι καταλαβαίνω θα είναι οι πιο άβολες 6 ώρες της ζωής μου.

 

Δεν υπάρχει καρβουνιάρης πλέον, που ζούμε?

Το απλό που πήρατε κάνει 6 ώρες, το intercity 5:30 και τα τρένα same shit!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να πάω για μεταχειρισμένο (γερμανικό) αυτοκίνητο στη Γερμανία; Έχετε κάποιο λινκ;

 

Κοιτα στο mobile.de. Τωρα αν αξιζει θα το δεις εσυ ποσο θα σου βγει συνολο (τελωνεια κτλ). Επισης σημαντικο ειναι να κοιταξεις το κατω μερος του αυτοκινητου γιατι το χειμωνα στην Γερμανια ριχνουν πολυ αλατι στον δρομο και ετσι "τρωγεται" το αυτοκινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! 

Κλείσαμε με τον δικό μου για να πάμε Θεσσαλονίκη με τραίνο μέσω viva.gr. Οπότε δεν είχαμε να επιλέξουμε ώρα κτλ. Με αποτέλεσμα να έχουμε κλείσει με τον καρβουνιάρη στις 12 παρά το βράδυ. Το οποίο το έμαθα τώρα (εκείνος έκλεισε τα εισιτήρια). Και είδα ότι οι θέσεις μας είναι στο δεύτερο βαγόνι εκεί που είναι 6 θέσεις. 3 προς τη φορά του οδηγού και τρεις ανάποδα. 

Από τη μεριά του παραθύρου ξέρω ότι υπάρχει τραπεζάκι. από τη μεριά όμως που είναι οι δικές μας θέσεις, (μέση και προς διάδρομο) ξέρει κανείς αν έχουν τραπεζάκι; 

Γενικά από ότι καταλαβαίνω θα είναι οι πιο άβολες 6 ώρες της ζωής μου.

 

Μια χαρά είναι . Βασικά δεν είναι διάδρομος , είναι τα κουπέ που είναι δωμάτια με 3 θέσεις απέναντι η μια απο την άλλη , και με πόρτα συρόμενη που κλείνει . Τραπέζι στο παράθυρο δεν θυμάμαι να έχει , λόγω μεγέθους του χώρου ( δηλ αν θυμάμαι καλά έχει κάτι σαν δείγμα τραπεζιού όσο ενας βραχίονας σε πάχος για κανα ποτήρι και έτσι ) . Γενικά για βράδυ είναι καλά λόγω της ησυχίας κυρίως και του οτι έχει σκοτάδι . Αντίθετα , στα άλλα βαγόνια θα δεις κόσμο ξαπλωμένο ακόμα και στο πάτωμα και γενικά πολύ στριμωξίδι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...