Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

 

Γνωρίζει κάποιος αν έχει αύριο το απόγευμα λεωφορεία από Κυλλήνη για Πάτρα..? Και τι ώρες..?

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Λογικά τα λεωφορεία που μπορείς να πάρεις είναι αυτά της Ζακύνθου. Το πλοίο έχει τα παρακάτω δρομολόγια: 05:30 - 08:00 - 11:30

15:00 - 19:00 και αναφέρει ότι κάνει περίπου 1 ώρα για να φτάσει στο λιμάνι της Κυλλήνης. Με βάση αυτό θα υπέθετα ότι έχει λεωφορείο στις 16:00 & 20:00. Καλού κακού κάνε ένα τηλεφώνημα στα Κτελ Ζακύνθου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο Ζάκυνθο γνωρίζεις οτι έχει λεωφορείο για όλα τα καράβια..??

Γιατί και απο Κεφαλονιά έχει απογευματηνα δρομολόγια το καράβι αλλά χωρίς λεωφορείο..

Οπότε αν φτάσω Κυλλήνη μετα δε θα μπορω να φύγω για Πάτρα!

 

Θα πάρω και θα ρωτησω αύριο στα ΚΤΕΛ Ζακύνθου μάλλον..

 

Ευχαριστώ πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Ζάκυνθο γνωρίζεις οτι έχει λεωφορείο για όλα τα καράβια..??

Γιατί και απο Κεφαλονιά έχει απογευματηνα δρομολόγια το καράβι αλλά χωρίς λεωφορείο..

Οπότε αν φτάσω Κυλλήνη μετα δε θα μπορω να φύγω για Πάτρα!

 

Θα πάρω και θα ρωτησω αύριο στα ΚΤΕΛ Ζακύνθου μάλλον..

 

Ευχαριστώ πολυ

Σύμφωνα με το site τους έχει δρομολόγια ΑΠΟ ΖΑΚΥΝΘΟ :05.00-07.30-14.30-18.30

Έτσι λογικά παίρνουν το καράβι των 7 και 8 είναι Κυλλήνη το τελευταίο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από Δερβένι, όπως σωστά υπέθεσες, έχει πινακίδα για Αθήνα. Συνεχίζεις μέχρι να δεις πινακίδα για Βέροια-Κοζάνη (μετά τα Μάλγαρα). Φτάνοντας λίγο πριν τη Βέροια, δεν μπαίνεις μέσα αλλά επιλέγεις αριστερά το δρόμο για Κοζάνη. Φτάνοντας Κοζάνη, δεν μπαίνεις μέσα, αλλά πας δεξιά για Πτολεμαΐδα.

 

άρα στην ουσία δεν μπαίνω μέσα σε καμιά πόλη. με βολεύει απίστευτα αυτό :)

 

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω να βρω την αντιστοιχια ξενων βαθμων σε ελληνικους. Που να κοιταξω; Αφορα εισοδο σε σχολη του εξωτερικου. Συγκεκριμενα ζηταει highschool average gpa τουλαχιστον 3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με το site τους έχει δρομολόγια ΑΠΟ ΖΑΚΥΝΘΟ :05.00-07.30-14.30-18.30

Έτσι λογικά παίρνουν το καράβι των 7 και 8 είναι Κυλλήνη το τελευταίο..

Ρώτησα και γω και μου ειπαν 8 φτανει Κυλλήνη.. Αλλά είναι γεμάτο το λεωφορείο..!!

Να πάω και να του κλαφτω και αν δεν κάτσει οτοστόπ σε νταλικιερη..!? Και αν δεν κάτσει ποδαρατο..!!:ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω CD με τα Windows. Παίζει καμία μέθοδος να περάσω τα αρχεία από το CD σε εξωτερικό σκληρό για να τα κάνω εγκατάσταση από εκεί; Επειδή θέλω να τα περάσω σε Netbook και external drive δεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο πρόγραμμα που να του δίνω κλίμακα (ξέρω σε τι μέγεθος αντιστοιχεί κάθε pixel στον x και y άξονα) και να μου δίνει δυνατότητα να μετρήσω ένα αντικείμενο σε φωτογραφία; Αν αυτές τις μετρήσεις μου τις έβγαζε και σε excel ή κάποιο συγκεντρωτικό ακόμα καλύτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω από wifi με κωδικό, όχι δικο μου. Αν τρέξω linux live cd θα πρέπει να ξανα περάσω από κάπου κωδικό για να μπω στο internet ή ανοίγω τον αντίστοιχο browser και μπαίνω στα μπαμ; Εχει προχωρήσει η τεχνολογία όσο θέλω εγώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω CD με τα Windows. Παίζει καμία μέθοδος να περάσω τα αρχεία από το CD σε εξωτερικό σκληρό για να τα κάνω εγκατάσταση από εκεί; Επειδή θέλω να τα περάσω σε Netbook και external drive δεν.

φλασάκι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω,

επειδη καποιοι εχουμε δουλειες και δεν ειμαστε ξυστες, ελπιζω αυριο που θα εχουμε επισκεψεις περα απο την απαγορευση των συναθροισεων να μην εχουμε απαγορευση και σε επιβιβαση ΜΜΜ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω,

επειδη καποιοι εχουμε δουλειες και δεν ειμαστε ξυστες, ελπιζω αυριο που θα εχουμε επισκεψεις περα απο την απαγορευση των συναθροισεων να μην εχουμε απαγορευση και σε επιβιβαση ΜΜΜ?

 

Ποιός έρχεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλήματα στις μετακινήσεις θα αντιμετωπίσει την Πέμπτη το επιβατικό κοινό λόγω της επίσκεψης του Γερμανού υπουργού Οικονομικών Β. Σόιμπλε στη χώρα μας.

Έτσι, με εντολή της Ελληνικής Αστυνομίας κλειστοί θα είναι οι σταθμοί του μετρό από τις 9.30 το πρωί σε "Σύνταγμα" και "Ευαγγελισμό".

Επίσης, κλειστοί θα είναι οι σταθμοί "Κατεχάκη" και "Μέγαρο Μουσικής" από τις 9.30 το πρωί έως και 12.30 το μεσημέρι και από τις 6 το απόγευμα έως τις 12 τα μεσάνυχτα.

Τα δρομολόγια του τραμ δεν θα φθάνουν στο Σύνταγμα από τις 9.30 το πρωί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...