Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χμ, δυσκολη ερωτηση. Συνηθως τα αφεντικα δε θελουν υπαλληλους που θα μπορουσαν να κανουν "καλυτερη" δουλεια καθως αυτοι δεν καθονται για πολυ σε τετοιες θεσεις και ψαχνουν πανω στο αντικειμενο που σπουδασανε (αυτο μου το ειπε υπευθυνος στα καρφουρ). 

 

Στη δικια μου ερωτηση, αν η περιαγωγη ειναι αυτοματα ενεργοποιημενη ή θελει καποια αιτηση, για κινητο με κοσμοκαρτα, δεν εχει κανεις γνωση; Πηρα στο 18318 και μου εβγαλε οτι το κινητο μου δεν υπαρχει, πιο ακυρη υποστηριξη πεθαινεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1)Η εξυπηρετηση πελατων COSMOTE ειναι το 13838 οποτε δεν φταιει η υποστηριξη

 

2)Η περιαγωγη για τα καρτοκινητα στην Cosmote ειναι ενεργοποιημενη αυτοματα(ασχετως πακετου πχ κοσμοκαρτα-wu) εκτος αν καποια στιγμη παλαιοτερα την ειχες απενεργοποιησει,οποτε πρεπει να ζητησεις την εκ νεου ενεργοποιηση της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε, 13838 πηρα, χαλαρωσε. Μου ζητησε να πληκτρολογησω τον αριθμο του κινητου, το εκανα και μου ειπε οτι δεν υπαρχει αυτο το νουμερο. Το εκανα δις για σιγουρια, τα ιδια.

 

Δε θυμαμαι να εχω απενεργοποιησει περιαγωγη. Μπορω να σιγουρευτω με αλλο τροπο εκτος της εξυπηρετησης που δε με εξυπηρετει; Να παω σε κανα γερμανο π.χ.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες Χαρτί εννοείς το εκκαθαριστικό σημείωμα ;

 

 

Εννωω το παρακάτω

 

παλιότερα μου στέλναν ένα μικρό χαρτάκι ... τώρα μου στείλανε έντυπο από το ταμείο της ΔΟΥ

 

a3-2_zps2d3eb794.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε, 13838 πηρα, χαλαρωσε. Μου ζητησε να πληκτρολογησω τον αριθμο του κινητου, το εκανα και μου ειπε οτι δεν υπαρχει αυτο το νουμερο. Το εκανα δις για σιγουρια, τα ιδια.

 

Δε θυμαμαι να εχω απενεργοποιησει περιαγωγη. Μπορω να σιγουρευτω με αλλο τροπο εκτος της εξυπηρετησης που δε με εξυπηρετει; Να παω σε κανα γερμανο π.χ.;

 

Μα χαλαρα στο ειπα οτι το 13838 ειναι η εξυπηρετηση, εσυ εγραψες στο παραπανω ποστ σου οτι: "Πηρα στο 18318 και μου εβγαλε οτι το κινητο μου δεν υπαρχει" και απλα σε ενημερωσα οτι καλεσες λαθος αριθμο. 

Εννοειτε οτι μπορεις, πας απο καταστημα COSMOTE ή ΓΕΡΜΑΝΟ και το τσεκαρεις 2 λεπτα.

 

 

Υ.Γ. Το 18318 που εγραψες ειναι το τηλεφωνο της Domino's Pizza, καποιος μου φαινεται οτι ειναι τακτικος πελατης, ισως και ο πελατης του μηνα...... :P  :P  :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος συμπερασμα, δεν τρωω πιτσα, εχω δυσανεξια στην γλουτενη ;). Χωρια που το κοντινοτερο καταστημα ειναι 40 χλμ απο δω που μενω.

 

Ηταν προφανες οτι υπηρξε λαθος στην πληκτρολογηση του αριθμου, το υφακι περισσευε. Ευχαριστω για τις υπολοιπες πληροφοριες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος συμπερασμα, δεν τρωω πιτσα, εχω δυσανεξια στην γλουτενη ;). Χωρια που το κοντινοτερο καταστημα ειναι 40 χλμ απο δω που μενω.

 

Ηταν προφανες οτι υπηρξε λαθος στην πληκτρολογηση του αριθμου, το υφακι περισσευε. Ευχαριστω για τις υπολοιπες πληροφοριες :)

 

Πού το είδες το υφάκι ρε φίλε. Μόνος σου τσαντίζεσαι και δεν ξέρεις και το γιατί. Χαλάρωσε λίγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως γνωριζει καποιος να μου πει γιατι οταν στελνω mail ενω η ημερομηνια ειναι σωστη η ωρα ειναι λαθος? :wacko: Δεν ειναι η ωρα του pc μου, δηλαδη η κανονικη ωρα και δε ξερω και πως αλλαζει η βλακεια... αναφερομαι στο outlook.com. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω συνδεδεμένα ηχεία στο σταθερό. Θέλω να συνδέσω και κάτι ακουστικά. Υπάρχει τρόπος να μπούνε και τα δύο και να δουλέυουν ταυτόχρονα, για να μην βγάζω και βάζω όλη την ώρα βύσματα;

ναι κανονικα. 

Πως γίνεται ρε παιδία γιατί άκρη δεν βρήκα. Πίσω στο pc έχω 6 θύρες που δέχονται βύσματα σαν αυτό των ακουστικών. Το ένα είναι για μικρόφωνο. Ένα άλλο που λέει central είναι αυτό που παίζει μουσική από τα ηχεία. Τα ακουστικά τα δοκίμασα σε όλες τις άλλες θύρες άλλα μόνο στην central δουλεύει. Η μόνη λύση είναι adaptor ή παίζει καμία ρύθμιση από windows?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται ρε παιδία γιατί άκρη δεν βρήκα. Πίσω στο pc έχω 6 θύρες που δέχονται βύσματα σαν αυτό των ακουστικών. Το ένα είναι για μικρόφωνο. Ένα άλλο που λέει central είναι αυτό που παίζει μουσική από τα ηχεία. Τα ακουστικά τα δοκίμασα σε όλες τις άλλες θύρες άλλα μόνο στην central δουλεύει. Η μόνη λύση είναι adaptor ή παίζει καμία ρύθμιση από windows?

 

πολλά κουτιά έχουν μπροστά υποδοχή για ακουστικά και συνήθως τα ηχεία έχουν και αυτά δική τους υποδοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλά κουτιά έχουν μπροστά υποδοχή για ακουστικά και συνήθως τα ηχεία έχουν και αυτά δική τους υποδοχή

Ναι όντως, αλλά θέλω να συνδέονται πίσω στο pc και να διαλέγω εγώ πότε θα είναι ανοιχτό το ένα και πότε το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello! Ψάχνω να βρω armband για το κινητό και τα κλειδιά μου όταν πηγαίνω για γυμναστική. πού μπορώ να βρω σε φυσικό μαγαζί στην Αθήνα; θέλω να έχει και θήκη για κλειδιά (ίσως και για χρήματα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...