Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Από την κεραία τηλεόρασης μου κλέψανε το "κουτάκι" που μπαίνει το καλώδιο + το καλώδιο (το είχα χύμα στο μπαλκόνι).

 

Πως λέγεται αυτό το κουτάκι, μπορώ να αγοράσω κάπου ή δεν συμφέρει;

 

Ευχαριστώ.

Ενισχυτής κεραίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Ευχαριστώ.

Δηλαδή τώρα που εγώ έχω μία σκέτη κεραία (δεν έχει πουθενά να μπει το καλώδιο) παίρνω έναν ενιχσυτή τον βάζω πάνω της, βάζω το καλώδιο πάνω του και είμαι έτοιμος;

 

Δεν έχω ξανασχοληθεί με τέτοιου είδους κεραίες και δεν ήξερα ότι λέγονται ενισχυτές ασχέτως αν τροφοδοτούνται με ρεύμα ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς πόσο χρόνο έχω για να εισπράξω την επιστροφή φόρου.

 

Έχει έρθει το Χαρτί στο χωριό εδώ και κανα 2μηνο αλλά δε μπορώ να πάω να το εισπράξω

 

Κάποιος μου είπε 2 χρόνια αλλά δεν ήταν σίγουρος.

 

Επίσης όταν λέει "Σας πληροφορούμε ότι δικαιούστε να εισπράξετε από την υπηρεσία μας τα ποσά που αναφέρονται παρακάτω" εννοεί τη συγκεκριμένη ΔΟΥ ή οποιαδήποτε ΔΟΥ της χώρας ?

 

 

Όταν λες Χαρτί εννοείς το εκκαθαριστικό σημείωμα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω συνδεδεμένα ηχεία στο σταθερό. Θέλω να συνδέσω και κάτι ακουστικά. Υπάρχει τρόπος να μπούνε και τα δύο και να δουλέυουν ταυτόχρονα, για να μην βγάζω και βάζω όλη την ώρα βύσματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω συνδεδεμένα ηχεία στο σταθερό. Θέλω να συνδέσω και κάτι ακουστικά. Υπάρχει τρόπος να μπούνε και τα δύο και να δουλέυουν ταυτόχρονα, για να μην βγάζω και βάζω όλη την ώρα βύσματα;

3-5mm-stereo-jack-splitter-3-5mm-gold-08

LA_C00GEN110.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Chrome όταν επιλέγω να πάω στο youtube μου βγάζει

 

"No site configured at this address"

 

Τι να κάνω για να φτιάξει (χωρίς να σβήσω cookies ή να ξεχάσει όπου είμαι auto-signed-in ? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, δεν έχω καταλάβει, αν πάρω κάτι Link.png Site: τέτοιο , και το συνδέσω σε ένα blueray και 4 οθόνες, θα μπορώ να βλέπω και στις 4 οθόνες ταυτόχρονα; ή θα παίζει μόνο σε μια οθόνη και θα επιλέγω εγώ σε ποιά θα παίζει; Εγώ θέλω να παίζει μέχρι σε 4 οθόνες ταυτόχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκαθαριστικο μου φετος ειναι 2000 περιπου,ξερει κανεις αν μπορω να βαλω δοσεις σε κωτσοβολο πχ? πιστωτικη μπορω να βγαλω η μπα? περιουσιακα στοιχεια δεν υπαρχουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιοι σταθμοι μετρο και δρομοι ειναι κλειστοι σημερα και μεχρι τι ωρα?

Συνταγμα σιγουρα και νομιζω και τα τριγυρω, μεχρι τις 9 το βραδυ ειναι απο οτι ξερω

Αν εχεις ενα πτυχιο πχ Φιλολογος ή Μηχανικος και στελνεις για ασχετη θεση πχ μπαριστα ή υπαλληλος αποθηκης κλπ 
​Τα ανεφερεις τα πτυχια σου ή οχι ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...