Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο κινητο υπαρχει εφαρμογη google translate αλλα θελει ιντερνετ για να μεταφρασει  :unsure:

 

στο πισι εχω magenda και ενα αλλο πολυλεξικο λεγεται καπως ετσι ,εχει κ γαλλικα εκτος απο αγγλικα ,απο θειους τα χα βρει καποτε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πφφφφφ, ρε γκαιζ, δωστε κανενα λεξικο της προκοπης. Το Freelang που προταθηκε εδω μεσα, δεν εχει τις μισες λεξεις μην πω και παραπανω. Google translate θελω σε μορφη προγραμματος, γινεται?

Magenta αγαπητε αδελφε βοζινιωτη. Εχω μια εκδοση απο το 2000 που την δουλευω copy paste και την εχω σε ολα τα usb/laptop/netbook/PC που κυκλοφοραω και εξοπλιζω.

 

Η εκδοση που εχω δεν θελει εγκατασταση, εχει δουλεψει απο windows 98 μεχρι windows 8 χωρις καμια αναβαθμιση η αλλαγη, παναλαφρη κι εχει της παναγιας τα ματια. Δεν την εχω πιασει αδιαβαστη μεχρι σημερα. Δεχεται και επιπλεον λεξεις αν θελεις.

 

Κι αν εισαι και οικονομολογος η ιατρος υπαρχουν ξεχωριστες εκδοσεις με ακομα πιο πλουσιο λεξιλογιο. Εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο κινητο υπαρχει εφαρμογη google translate αλλα θελει ιντερνετ για να μεταφρασει  :unsure:

 

στο πισι εχω magenda και ενα αλλο πολυλεξικο λεγεται καπως ετσι ,εχει κ γαλλικα εκτος απο αγγλικα ,απο θειους τα χα βρει καποτε :P

Στο κινητό μπορείς να κατεβάσεις το πακέτο της γλώσσας που θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω αριστερά όταν σου στέλνει πμ έχει με έντονη γράμματα Μπλοκάρισμα.

Δεν μου το εμφανίζει πια! :unsure:

Ή πας απο το προφιλ σου-> Λιστα αγνοησης, προσθετεις το ονομα και μπλοκαρεις αναλογως τι θες.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστω ότι θέλουμε να δημιουργήσουμε ένα iso που θα περιέχει πολύ μεγάλο αριθμό αρχείων, διάφορων τύπων (φωτογραφίες, mp3 κ.α.), με σκοπό να διαχειριζόμαστε τα περιεχόμενά του (όχι να τα γράψουμε σε δισκάκι, απλά να έχουμε πρόσβαση σ' αυτά) κάνοντάς το mount σε κάποιο virtual drive.

 

Υπάρχει περιορισμός όσο αφορά τον όγκο των δεδομένων που θα περιέχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ εξαρτάται πάντα από το λειτουργικό και το H/W.

 

 

Γίνε πιο σαφής γιατί κάπου σε έχασα.

Η συστοιχία θα πάει σε άλλο μηχάνισμα;

Οχι η συστοιχία, ο ενας μονος αν τον βαλω σε άλλο του θα είναι σαν ενας κανονικος δισκος πουσαν να μην ηταν ποτε σε συστοιχία ή θα χρειαστεί κατι περισσότερο για να τον διαβάσω ....?

 

Ας πουμε ότι έχω δύο δίσκους σε raid ... μπορώ να τους βγάλω και να τους στείλω σε 2 διαφορεγικά άτομα που απλά θα τους συνδέσουν και θα τους διαβάσουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εφτιαξα ενα μπλογκ που λεγεται μπλαμπλα.blogspot.gr ας πουμε,μπορω στο μελλον να αγορασω μια διευθυνση και να το κανω σκετο μπλαμπλα.gr κρατοντας το μπλογκ ως εχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορια .αν ειναι σωστα τα παρακατω στα αγγλικα

for participating in the tade Event as a safety person
 at  tade place at the 2 March 2010

 

με νοιαζει αν ειναι σωστα το

participating in

as a safety person

at ταδε place

at ταδε του μηνος

 

thanxs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορια .αν ειναι σωστα τα παρακατω στα αγγλικα

for participating in the tade Event as a safety person

 at  tade place at the 2 March 2010

 

με νοιαζει αν ειναι σωστα το

participating in

as a safety person

at ταδε place

at ταδε του μηνος

 

thanxs

participate in event

as a super mod

at insomnia

on τάδε ημερομηνία (& χωρίς the)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

participate in event

as a super mod

at insomnia

on τάδε ημερομηνία (& χωρίς the)

thank u thank u:D

 

Και αν γραψω Held τοτε βαζουμε Held at athens παλι σωστα?

Παιδια εφτιαξα ενα μπλογκ που λεγεται μπλαμπλα.blogspot.gr ας πουμε,μπορω στο μελλον να αγορασω μια διευθυνση και να το κανω σκετο μπλαμπλα.gr κρατοντας το μπλογκ ως εχει?

yes γινεται.τωρα πως θα το μεταφερεις ατοφιο αυτο ειναι αλλο θεμα.καπως θα πρεπει να αντιγραφτει ολο το site Νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...