Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε νομίζω,θα ξεψαχνίσω όμως τα κιτάπια μου και θα σου πω αργότερα.

Εδώ είναι μιά ταινιούλα γι αυτόν,με σημείο αναφοράς το ομόνυμο έργο του.

http://vimeo.com/21742316

edit,όχι,δεν υπάρχει σε μένα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello! Ψάχνω να βρω armband για το κινητό και τα κλειδιά μου όταν πηγαίνω για γυμναστική. πού μπορώ να βρω σε φυσικό μαγαζί στην Αθήνα; θέλω να έχει και θήκη για κλειδιά (ίσως και για χρήματα). 

Πήρα αυτή http://www.public.gr/product/apple/iphone/iphone-accessories/thikes/thiki-peribrahionio-universal-43-55-avantree-trackpouch-ksam-tr801-mayro/prod5430250pp/ 

 

Είναι μεγαλούτσικη, έχει ένα μικρό τσεπάκι πίσω απ το κινητό για κλειδιά/κάρτες/χρήματα (βέβαια όταν λέμε κλειδιά εννοούμε 2-3, αν έχεις κλειδιά σπιτιού, γραφείου, αυτοκινήτου σ ένα μπρελόκ, ξέχνα το), επίσης η ζελατίνα επιτρέπει το χειρισμό του κινητού χωρίς να βγεί απ τη θήκη, λίγο ζόρικα μεν, αλλά για τα χοντρά κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα αυτή http://www.public.gr/product/apple/iphone/iphone-accessories/thikes/thiki-peribrahionio-universal-43-55-avantree-trackpouch-ksam-tr801-mayro/prod5430250pp/ 

 

Είναι μεγαλούτσικη, έχει ένα μικρό τσεπάκι πίσω απ το κινητό για κλειδιά/κάρτες/χρήματα (βέβαια όταν λέμε κλειδιά εννοούμε 2-3, αν έχεις κλειδιά σπιτιού, γραφείου, αυτοκινήτου σ ένα μπρελόκ, ξέχνα το), επίσης η ζελατίνα επιτρέπει το χειρισμό του κινητού χωρίς να βγεί απ τη θήκη, λίγο ζόρικα μεν, αλλά για τα χοντρά κανει.

ok, θα περάσω από εκεί να δω πώς είναι. ευχαριστώ πολύ!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δυο ερωτησεις για excel.

1.Πως το ρυθμιζω οταν παταω το delete να σβηνει μονο το cell content και ΟΧΙ και την function που εχω φτιαξει;

2,Πως μπορω να το ρυθμισει, στο cell που βγαζει το συνολο, το cell background color να ειναι πρασσινο αν το αποτελεσμα ειναι (+) και κοκκινο αν το αποτελεσμα ειναι (-);

 

Edit: το 2 το εκανα

Επεξ/σία από giorgolavos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια να ρωτησω κατι,αν υποθεσουμε πως "ανοιγω" ενα ηλεκτρονικο μαγαζι και πουλαω κατι πατατες -λεμε τωρα- απο την αυλη μου,τα στελνω με αντικαταλοβη  κτλ ειμαι μονιμος? Λολ ερωτηση αλλα στιλ ερωτηση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυο ερωτησεις για excel.

1.Πως το ρυθμιζω οταν παταω το delete να σβηνει μονο το cell content και ΟΧΙ και την function που εχω φτιαξει;

2,Πως μπορω να το ρυθμισει, στο cell που βγαζει το συνολο, το cell background color να ειναι πρασσινο αν το αποτελεσμα ειναι (+) και κοκκινο αν το αποτελεσμα ειναι (-);

1) Δώσε παράδειγμα τι θέλεις να καταφέρεις. Αν η function είναι SUMIFS παράδειγμα, θα βγάζει πάντα ένα αποτέλεσμα. Εσύ γιατί να θες να σβήσεις το αποτέλεσμα?

 

Δοκίμασε είτε να κάνεις disable το auto-calculate του Excel αν δεν θες να εμφανίζονται τα αποτελέσματα αμέσως, είτε να βάλεις κάποιο IF statement, ώστε να σου εμφανίζει το αποτέλεσμα μόνο αν ικανοποιείται μια συνθήκη. Αλλά καλύτερα εξήγησε τι θέλεις να κάνεις.

 

2) Conditional Formatting. Το βάζω απλά για να υπάρχει σαν reference στο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια να ρωτησω κατι,αν υποθεσουμε πως "ανοιγω" ενα ηλεκτρονικο μαγαζι και πουλαω κατι πατατες -λεμε τωρα- απο την αυλη μου,τα στελνω με αντικαταλοβη  κτλ ειμαι μονιμος? Λολ ερωτηση αλλα στιλ ερωτηση :P

 

Πρεπει να κάνεις έναρξη στην εφορια, ασφαλιση στον ΟΑΕΕ, κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κάποιος ποια είναι η προθεσμια αιτησεων για επιδομα πετρελαιου θερμανσης το 13-14? Εψαξα στο google βρισκω την ειδηση αλλα οχι την προθεσμια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως λεγονται τα παρτυ με τους αριθμους και τα φακελακια?

ξερετε , αυτα που εχεις εναν αριθμο πανω σου και στην πορτα υπαρχουν τα φακελακια με τους αριθμους ολων και οποιος σε γουσταρευεται παει και σου χωνει μεσα στο φακελακι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Δώσε παράδειγμα τι θέλεις να καταφέρεις. Αν η function είναι SUMIFS παράδειγμα, θα βγάζει πάντα ένα αποτέλεσμα. Εσύ γιατί να θες να σβήσεις το αποτέλεσμα?

 

Δοκίμασε είτε να κάνεις disable το auto-calculate του Excel αν δεν θες να εμφανίζονται τα αποτελέσματα αμέσως, είτε να βάλεις κάποιο IF statement, ώστε να σου εμφανίζει το αποτέλεσμα μόνο αν ικανοποιείται μια συνθήκη. Αλλά καλύτερα εξήγησε τι θέλεις να κάνεις

 

Εγω δεν θα παω πανω στο κελι να πατησω delete αλλα επειδη το εφτιαξα για να το χειριζεται καποιος αλλος που δεν ξερει απο αυτα, αν για καποιο λογο αυτος πατησει delete πανω σε ενα cell που εχει function, δεν θα καταλαβει οτι εσβησε την function και στο τελος θα του βγαζει ακυρο αποτελεσμα αλλα αυτος δεν θα το ξερει και θα γινει μπερδεμα.

Ολες οι functions ειναι απλες, sum και product

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...