Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί όταν έχω την αγγλική γλώσσα και πατάω το κουμπί για τα διπλά αυτάκια (") μερικές φορές μου εμφανίζεται μια φορά και μερικές φορές πρέπει να ξαναπατήσω το κουμπί για να μου εμφανιστούν δύο; Μου έχει τύχει πολλές φορές ενώ δεν άλλαξα κάτι στο πληκτρολόγιο.

 

Επίσης. Το Tab σε πάει μια εσοχή μπροστά. Μια εσοχή πίσω πως πας;

Αν υποθέσουμε ότι το πληκτρολόγιο ειναι οκ (δηλαδή ειναι standart USA qwerty ή δεν τα έχει φτύσει και δεν κάνει τα ίδια σε άλλο PC) τότε δές στον πίνακα ελέγχου την σχετική ρύθμιση για την γλώσσα και το character σετ του πληκτρολογίου τέλος με USB συνδέεται ή με την κλασική συριακή ; Αν συνδέεται βγαλτο και ξαναβάλτο αν δουλέψει καλώς (αν και ίσως σημαίνει ότι το usb controller της μητρικής τα έχει παίξει λίγο :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα το θέμα είναι ότι στην αρχή δουλεύει και μετά από κάποια ώρα το αλλάζει. Τέσπα θα το ξαναπαρατηρήσω να δω μήπως εν τέλη εξ αρχής είναι λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης. Το Tab σε πάει μια εσοχή μπροστά. Μια εσοχή πίσω πως πας;

Shift + Tab

ΥΓ Όσον αφορά τα αυτάκια, εννοείς πως άλλοτε σου βγαίνει ' κι άλλοτε " ή κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το θέμα είναι ότι στην αρχή δουλεύει και μετά από κάποια ώρα το αλλάζει. Τέσπα θα το ξαναπαρατηρήσω να δω μήπως εν τέλη εξ αρχής είναι λάθος.

 

η μητρική ή τα windows είναι δοκίμασε να κάνεις μια νέα εγκατάσταση σε κάποιο partition και δες αν το κάνει και στην νεα εγκατάσταση αν δεν το κάνει τότε η μητρική έχει πρόβλημα τσέκαρε όμως τις γλώσσες στο control πάνελ και γενικά τις ρυθμίσεις στο πληκτρολόγιο απο εκεί μπορεί να πατάς κάποιο Hotkey που κάπως ενεργοποιήθηκε απο εκεί και να σου αλλάζει layout

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι κατεβάζω από το internet του βάζω σαν φάκελο προορισμού ένα folder του εξωτερικού μου δίσκου. Δηλαδή να αντιγράφεται κατευθείαν εκεί μέσα. Σκοπός μου είναι να μη κουράζω τον σκληρό με writes και να κάνει όλη τη "βρώμικη" δουλειά ο εξωτερικός. Σε αυτή τη διαδικασία του κατεβάσματος εμπλέκεται καθόλου σκληρός δίσκος;

αμμα μιλας για τορεντ και κανεις seed τοτε  ο εξωτερικος δουλευει συνεχεια.

προτεινω να τα κανεις στον εσωτερικο σου δισκο μεχρι να ολοκληρωσεις to seed οσο πρεπει για να αποφυγεις warn/ban αναλογα απο που κανεις τις δουλεις σου και μετα να μεταφερεις τα καλουδια σου στον εξωτερικο.

 

edid:

μπερδευτικα

δεν θελεις να κουραζεις τον εσωτερικο?

 

καλα το κανεις κατεβαζε ολα εκει στον εξωτερικο. θα πηγαινουν κατευθειαν χωρις να ταλαιπωρουν τον εσωτερικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 2 δισκους..τον Main με windows, κ ενα 2ο για data..

θελω να κανω ενα clean install τα win8.1  ,αλλα δε μου βρισκεται στικακι,ελεω καβατζωματος..

 

μπορω να τρεξω το setup αρχειο που ειναι στον data δισκο, κ να το εγκαταστησω κανονικα στον 1ο Main δισκο?
με format εννοειται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα την λάμπα που έχεις τώρα και πάρε μία ίδιου τύπου με πιο πολλά watt.

 

Πάντως το σωστό είναι να κοιτάς τα lumens γιατί τα βατ με το πόσο φως βγάζουν διαφέρει από τύπο σε τύπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα παιχνίδι πριν καμία 5ετία σίγουρα. Σκοπός ήταν να έχεις πολλά ζιζάνια σαν διαβολάκια θυμάμαι ήταν και με αυτά εξερευνούσες μια πίστα, και μάζευες χρυσάφι κτλ και με αυτό έχτιζες πανοπλίες, σπαθιά κτλ και πολέμαγες άλλα διαβολάκια. Καταλαβέ κανείς ποιό λέω να μου το θυμίσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα παιχνίδι πριν καμία 5ετία σίγουρα. Σκοπός ήταν να έχεις πολλά ζιζάνια σαν διαβολάκια θυμάμαι ήταν και με αυτά εξερευνούσες μια πίστα, και μάζευες χρυσάφι κτλ και με αυτό έχτιζες πανοπλίες, σπαθιά κτλ και πολέμαγες άλλα διαβολάκια. Καταλαβέ κανείς ποιό λέω να μου το θυμίσει;

Φτο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα παράβολα για έκδοση διαβατηρίου τι γίνεται πλέον; Υποτίθεται ότι όλα τα παράβολα πληρώνονται ηλεκτρονικά, έτσι δεν είναι; Αλλά μπήκα στο gsis και δεν μπορώ να βρω παράβολα διαβατηρίου. Σε ποιό ρημάδι υπουργείο ανήκουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα παράβολα για έκδοση διαβατηρίου τι γίνεται πλέον; Υποτίθεται ότι όλα τα παράβολα πληρώνονται ηλεκτρονικά, έτσι δεν είναι; Αλλά μπήκα στο gsis και δεν μπορώ να βρω παράβολα διαβατηρίου. Σε ποιό ρημάδι υπουργείο ανήκουν;

εφορία τα είχα πάρει τελευταία φορά. Αλλά στο εξωτερικό δεν είσαι; Πας και στα βγάζουν στο προξενείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα παράβολα για έκδοση διαβατηρίου τι γίνεται πλέον; Υποτίθεται ότι όλα τα παράβολα πληρώνονται ηλεκτρονικά, έτσι δεν είναι; Αλλά μπήκα στο gsis και δεν μπορώ να βρω παράβολα διαβατηρίου. Σε ποιό ρημάδι υπουργείο ανήκουν;

 

 

Πριν 2 βδομάδες που πήγα με φίλη πάντως στην εφορία τα πήραμε. 

Μόλις 1+ ώρα περιμέναμε για 2 λεπτά, μετρημένα, υπόθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...