Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα fiat punto έχω. Του 2000. 16βάλβιδο. Εμ.. δεν ξέρω τι άλλο να πω που μπορεί να βοηθήσει. ειλικρινά είμαι άσχετη από τα πράγματα που "φοράει". 

Ως "παπά" δεν βρίσκω τίποτα στο ίντερνετ για αγορά. Γι'αυτό ρώτησα μήπως λέγεται αλλιώς και ψάχνω λάθος. :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πού να ξέρω;!;!
Δεν έχω πάνω στο αμάξι τίποτα που να θυμίζει κάτι από όλα αυτά! :P Αυτό είναι το πρόβλημα. 

Μου είπαν μόνο είναι σαν μαύρο τηγάνι με ουρά μεγάλο και πολύ ακριβό αν το πάρω καινούριο. Άρα υποθέτω όχι κάτι τέτοιο και εννοούν αυτό το μαύρο που έδειξα στη φωτογραφία. (το έψαξα ως "παπά" και ήταν από τα 2-3 που βρήκα στο ίντερνετ).

 

Ό,τι να 'ναι δηλαδή. 

Θα την βγάλω με κανένα ποδήλατο στο τέλος. -_- 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O παπάς είναι όλο το συγκρότημα του φίλτρου αέρα, και μέσα του έχει το στοιχείο του φίλτρου αέρα (το οποίο σου έδειξε ο NickTG στο #6902). Στο κάτωθι σχήμα, ο «παπάς» αντιστοιχεί στο γράμμα f. Το στοιχείο του φίλτρου φαίνεται μέσα απ' τη διατομή.

fiat-fire-engine.gif

Αγγελία: http://www.car.gr/parts/view/3236973/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα πάω σε μεταχειρισμένα να το δω και να πω "αυτό θέλω" γιατί αν περιμένω να βρω πώς λέγεται να το ψάξω καινούριο, σώθηκα! :P
@μαύρε λαγέ, γιατί καλύτερα ποδήλατο από φίατ; Μια χαρά πάει. Γρήγορο, μικρό, χωράει παντού, ανεβαίνει το βουνό με 3η-4η... άντε να ανέβω εδώ πάνω με ποδήλατο :P θα καούν τα πόδια μου από το ζόρι! χαχα!
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες παιδιά! :) Θα τσεκάρω στα μεταχειρισμένα από κοντά. Αν και ήθελα δω τι παίζει στα καινούρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα τηλ και στην αγγελία που σου έδωσα στο #6905, ώστε να έχεις κι ένα στοιχείο σύγκρισης (διότι είναι Θεσσαλονίκη ο πωλητής) όταν θα πας στα μεταχειρισμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχα.

Άρα όντως αυτό θες. :P 

Αν είσαι Αθήνα και ακόμα καλύτερα προς δυτικά προάστεια μπορείς να πας Ασπρόπυργο στις μάντρες να ψάξεις.

Αν το είχες γράψει πιο πριν θα σου έδινα τσάμπα από το δικό μου που το πήγα για ανακύκλωση. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γιατί να θέλει αλλαγή ολόκληρο?

Τι σου είπε? 

Για απλό σέρβις το πήγες? 

Τώρα το είδα αυτό. Συγνώμη. 

Δεν έχει! Αυτό είναι το θέμα! Δεν έχει! Δεν ξέρω πώς και γιατί αλλά δεν έχει! Μου λέει "πρέπει να βάλουμε έναν παπά αλλά δεν έχω. Πήγαινε πάρε ένα μεταχειρισμένο και φέρτο μου" 

Όταν το αγόρασα το είχα πάει στον ίδιο μηχανικό (πριν το αγοράσω) για να μου πει αν είναι εντάξει το αυτοκίνητο κτλ. και μου είπε "πάρτο είναι ευκαιρία" και απλά του αλλάξαμε λάδια και μπουζί. 

 

Τώρα τον είχα φωνάξει στο σπίτι (μένει κοντά) γιατί όταν έβαζα δευτέρα μου μούγκριζε ο λεβιές και τον φώναξα για να μου σηκώσει το συμπλέκτη γιατί τον φτάνω οριακά (είμαι υπερβολικά κοντή) και νόμιζα μήπως δεν τον έφτανα τελείως μέχρι κάτω. Και μου είπε ότι ο συμπλέκτης στο punto δεν σηκώνεται όπως σε άλλα αυτοκίνητα και ότι τον πατάω μέχρι τέρμα αλλά θέλει να του βάλουμε βαλβολίνη και μετά μου είπε και αυτό με τον παπά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να αρχισω μαθηματα γερμανικων και να δοσω οσο πιο γρηγορα γινεται για το επιπεδο c1.Εψαξα λιγο στο διαδικτυο αλλα θελω να μου πειτε και εσεις μια γνωμη.Ειναι καλυτερα να κανω ιδιαιτερα , φροντηστηριο , μεσω ιντερνετ ? Τι λετε να ψαξω? Δεν θελω να παει πανω απο 10 μηνες.

για πιο χαλαρη φαση θα σου ελεγα ιδιατερα αλλα στην περιπτωση σου,σου προτεινω goethe! εκτος κι αν το προγραμμα σου δε συμβαδιζει με των μαθηματων,τοτε τα ιδιαιτερα ειναι μονοδρομος! και να ευχηθω καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου γιατι ειναι αρκετα δυσκολο εγχειρημα!!

http://www.goethe.de/ins/gr/el/ath/lrn/deu/int.html

*δες κυριως τα εντατικα τμηματα αλλα πιο πολυ για υπερ-εντατικα σε κοβω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τον είχα φωνάξει στο σπίτι (μένει κοντά) γιατί όταν έβαζα δευτέρα μου μούγκριζε ο λεβιές 

 

Συγχρονιζέ δευτέρας είναι, δεν είναι τίποτα.

Με τη βαλβολίνη που σου είπε θα στρώσει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...