Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://www.amka.gr/odigos5.html

για το αμκα ξέρω πως ναι.

 

 

για τα αφμ ξέρω πως τα είχαν κάποια στιγμή από τα κεπ το 2013. ας μας πει κάποιος μήπως ξανα άρχισαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάγκες βεβαίωση αμκα και αφμ μπορω να παρω απ τα κεπ?

αν εννοεις επικυρωση φωτοαντιγραφων ναι και στα δυο, μαζι με τα πρωτοτυπα.αν εννοεις τα πρωτοτυπα οχι. πρεπει να πας για αφμ εφορια και για αμκα δε ξερω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βεβαίωση ΑΜΚΑ δίνουν τα ΚΕΠ σίγουρα. Η ΔΟΥ (Μητρώο) δεν σου ξαναβγάζει απ' όσο ξέρω το χαρτί απόδοσης ΑΦΜ, αλλά αν το έχεις μαζί σου οι δημόσιες υπηρεσίες είναι υποχρεωμένες να το δεχθούν (χωρίς να κρατήσουν το πρωτότυπο).

Επεξ/σία από Zazula
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίωση ΑΜΚΑ δίνουν τα ΚΕΠ σίγουρα. Η ΔΟΥ (Μητρώο) δεν σου ξαναβγάζει απ' όσο ξέρω το χαρτί απόδοσης ΦΠΑ, αλλά αν το έχεις μαζί σου οι δημόσιες υπηρεσίες είναι υποχρεωμένες να το δεχθούν (χωρίς να κρατήσουν το πρωτότυπο).

διαβασα σε αλλο φορουμ οτι αν εχεις χασει το πρωτοτυπο χαρτι με το ΑΦΜ πρεπει να πας στη ΔΟΥ που το εβγαλες να τους πεις τα στοιχεια σου και θα σου πουν το ΑΦΜ σου να το σημειωσεις.μετα πας σε καποιο ΚΕΠ τους λες το ΑΦΜ προφανως δειχνεις και καμια ταυτοτητα και παιρνεις χαρτι με το ΑΦΜ σου.   

 

*λογικα ΑΦΜ εννοεις και οχι ΦΠΑ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το είδα αυτό. Συγνώμη.

Δεν έχει! Αυτό είναι το θέμα! Δεν έχει! Δεν ξέρω πώς και γιατί αλλά δεν έχει! Μου λέει "πρέπει να βάλουμε έναν παπά αλλά δεν έχω. Πήγαινε πάρε ένα μεταχειρισμένο και φέρτο μου"

Όταν το αγόρασα το είχα πάει στον ίδιο μηχανικό (πριν το αγοράσω) για να μου πει αν είναι εντάξει το αυτοκίνητο κτλ. και μου είπε "πάρτο είναι ευκαιρία" και απλά του αλλάξαμε λάδια και μπουζί.

 

Τώρα τον είχα φωνάξει στο σπίτι (μένει κοντά) γιατί όταν έβαζα δευτέρα μου μούγκριζε ο λεβιές και τον φώναξα για να μου σηκώσει το συμπλέκτη γιατί τον φτάνω οριακά (είμαι υπερβολικά κοντή) και νόμιζα μήπως δεν τον έφτανα τελείως μέχρι κάτω. Και μου είπε ότι ο συμπλέκτης στο punto δεν σηκώνεται όπως σε άλλα αυτοκίνητα και ότι τον πατάω μέχρι τέρμα αλλά θέλει να του βάλουμε βαλβολίνη και μετά μου είπε και αυτό με τον παπά.

Αυτο που ψαχνεις λεγεται φιλτροχοανι.

 

Ψαξτο ετσι.

Αλλα να ξες δεν ειναι και τοσο ασφαλες στα σκουπιδια.

 

http://www.skroutz.gr/c/1240/air_filters.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αλλα να ξες δεν ειναι και τοσο ασφαλες στα σκουπιδια. 

τι εννοείς; 

 

ΥΓ: φιλτροχουάνι βγαίνει το στρογγυλό στις εικόνες. Άρα δεν είναι αυτό :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στο ΑΤΜ πληκτρολογησω σήμερα 2 φορές λάθος το pin της κάρτας,και πάω αύριο και ξανακάνω λάθος,θα μου την κρατήσει επειδή θα "θυμαται" τις χθεσινές αποτυχημενες μου απόπειρες,ή μηδενίζει το κοντερ και εχω πάλι 3 προσπάθειες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στο ΑΤΜ πληκτρολογησω σήμερα 2 φορές λάθος το pin της κάρτας,και πάω αύριο και ξανακάνω λάθος,θα μου την κρατήσει επειδή θα "θυμαται" τις χθεσινές αποτυχημενες μου απόπειρες,ή μηδενίζει το κοντερ και εχω πάλι 3 προσπάθειες;

Αν έχεις κλέψει κάρτα ανάληψης να την γυρίσεις πίσω....Αμέσως :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...